Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Registrácia | Zabudnuté heslo?

Prečítajte si referencie k našim poznávacím zájazdom (952)

Ak máte záujem prečítať si všetky referencie k Vášmu poznávaciemu zájazdu, vyberte si ho, prosím, z nášho katalógu. Referencie nájdete dole na stránke pod rámcovým programom. • 27.02.2015 21:24 Ayubowan
  Pozdravujeme už z domova Miška Gaja a celú skupinku zo zájazdu - Srí Lanka. Pred 10 rokmi sme boli „Bubáci“, ale potom prišli deti a my sme skončili na pobytových DV. Tento rok sme sa odvážili zobrať naše 8r. a 14r. deti na zájazd Srí Lanka, nevediac ako to vypáli. Natrafili sme nielen na skvelých ľudí, úžasnú krajinu, krásne počasie a dokonalú organizáciu – ale aj na „najsamlepšieho“ sprievodcu, akého sme mohli dostať . Vďaka jeho ústretovosti, ochote a jeho neskutočnom rozhľade sme prišli plní informácií. Deti vypracovali projekt do školy, čo všetko videli – ako rastie a ako sa spracováva čaj, o sloňom sirotinci v Pinnawale a fabrike na výrobu papiera zo slonieho trusu, o makakoch - ktoré nám jedno ráno klopkali na okno, o budhistických chrámoch a jaskyniach, posvätnom strome, obrovských netopieroch, varanoch, o ťažbe a brúsení drahokamov a polodrahokamov, o ôsmom dive sveta Sigiriyu, o ajurvedskej bylinkovej záhrade, o tom ako rastie rôzne korenie, ananas, škorica a iné exotické ovocie, o výrobe batiky a mnoho ďalších zaujímavostí.
  Takto sprostredkovane bolo na našom zájazde ešte približne 15 detí a učiteľský zbor . Ešte raz chcem poďakovať fajn ľuďom, ktorí boli s nami a Miškovi. (inak decká žiarlili na ľudí z ďalšieho zájazdu – už si ťa privlastnili). Iveta, Róbert, Ninka a Maxim.

  Poznávací zájazd Srí Lanka (Komfort)
 • 26.02.2015 22:13 Traja Maďari al. Chan Chan
  Nad Kubou jsme vůbec neváhaly,

  hned jsme ji u vás rezervovaly.


  Dva týždne jsme procestovali,

  Kubu si naozaj zamilovali.


  No teraz s istotou vieme,

  že s vámi zas pojedeme.


  El cariño* nuestro guia,

  tenía todo pod palcom,

  rozprávať, zabávať, sprevádzať,

  hlavně však nám nalievať RON.


  Cigáry, salsa y Buena vista

  V Santiagu takmer žiadný turista.

  Fidela sme tak isto nespotkali,

  Zato si však v buse zazpievali.


  Cucy pomalu miznú z kapes..

  Que yo no quiero sentirlo!

  Como me gusta kubánský svět!

  Y así no puedo dejarlo.


  Sme Slováci, Češi aj Maďari

  Slnko, more, rum nás očarí.

  Kuba, Buba, absolut-total..

  prázdninový komfort, naozaj ideál!

  *(rozumej Ivan)

  Po pár Cuba Libre lze i zazpívat na melodii známé písničky Chan Chan! :) Jana+Renata

  Poznávací zájazd Kuba - absolut total (Komfort)
 • 10.02.2015 02:03 Bolívia,Peru, Chile:)))))
  Spisovateľ P.Theroux raz napísal: "Turisti nevedia kde boli, cestovatelia nevedia kam idú" My sme mali jasný cieľ, chceli sme istotu,dokonale vypracovanú trasu a tak sme zvolili osvedčenú cestovku BUBO travel. A to sme ešte netušili, že vychytíme super úžasného, vždy pozitívne naladeného sprievodcu Peťka Hliničana-modrébríle, jeho parťáka Janka-zelenébríle a 13 bielych tvári(Stevko:)))),Mojmír:)))))Palko:))))) s ktorými sme prežili krásne, nezabudnuteľné chvíle.
  Hovorí sa, že hlavnou podmienkou pochopenia cudzej krajiny je, aby ste ju ovoňali. A tieto krajiny pre nádherne voňali!!!! Zhlboka sme dýchali aj vo výškach 3800-5300m a tá krása sa vždy stupňovala a stupňovala. Pupok sveta Cuzco, údolie Inkov Valle Sagrado, Ollantaytanbo, ikona inkskej civilizácie Machu Picchu, jazero Titicaca a plávajúce ostrovy Los Uros.
  A Bolívia!!!!!!! To bol parfém na dušu:)))) Konečne expedícia!!!!
  LaPaz a naj Death Road.
  Altiplano a naj príroda, cesta, ubytko,spacáky.
  Salar de Uyuni a naj počasie, kaktusy.
  Chile, San Pedro úplná pecka.
  No proste všetko bolo úplne NAJ NAJ NAJ.
  A že"turisti nevedia, kde boli!!!"
  Srdečná vdaka ozaj skvelemu sprievodcovi Peťkovi a celému teamu Bubotravel

  G&G

  Poznávací zájazd Chile, Peru, Bolívia (Expedition)
 • 05.02.2015 21:30 Dojmy
  Trocha neskoro,ale predsa sa chcem podelit o svoje dojmy z absolvovaneho podujatia CTNI 18.07-12.08. 2014. Na zajazd som siel s "malou dusickou",nakolko Azia bola pre mna velkou neznamou. Obaval som sa hlavne roznorodej klimy a chorob. S odstupom casu boli moje obavy neopodstatnene. Po prilete do Pekingu zacali dni,kedy som sa ocitol na krasnom detskom kolotoci,kde sa mihaju farby,a ja ako dieta,beham s otvorenymi ustami od jednej detskej atrakcie ku druhej a snivam o tom,ze ma tam rodicia zabudnu:)Nebudem hodnotit vsetko co sme videli a zazili,bolo by to na dlho. Vsetko sa to zlialo do jedneho krasneho zazitku,ktory si skoro kazdy vecer so zatvorenymi ocami premietam ako film. Chcem sa podakovat vsetkym hercom v tom filme,s ktorymi som sa v nom ocitol,bola to fajn partia,v ktorej to sice obcas zaskripalo,ale dotiahli sme to pod vedenim skuseneho a vzdy dobre pripraveneho a pozitivne naladeneho rezisera Jana Budaya do poslednej klapky s usmevom a humorom. Klobuk dole pred tym chlapom, zazil som v zivote uz vela, ale niektore situacie by som predychaval ostrejsie:) S chutou by som si dal reprizu este raz. Chcel by som este na dialku pozdravit partaka Mira z Presova,s ktorym sa mi po euforickom prilete do Viedne a radostnom "zmatku" nepodarilo rozlucit,co ma mrzi. Na jeho trefne a humorne komentare situacii v Indickom nocnom vlaku nezabudnem do smrti :)

  Poznávací zájazd Čína, Tibet, Nepál, India (Expedition)
 • 25.01.2015 09:32 TMS s Veronikou
  Ahojte, včera sme sa vrátili zo zájazdu a priniesli si slnko a krásne zážitky a do snežiacej Bratislavy. V Bangkoku nás privítala drobná , blonďavá osôbka ( sprievodkyňa Veronika) so slovami : "..no podte moji.." a hneď nás "dostala". Rušný Bangkok + dobrá partia ľudí + privítanie Mr. Bigom = Skvelý mix. No a keď sme jedno ráno vystúpili ako úplne prví na ostrove Bamboo - cítili sme sa ako v raji.
  Veronika a BUBO ďakujeméééééé. Dušan + Petra + Viera

  Poznávací zájazd Thajsko, Malajzia, Singapur (Komfort)
 • 15.01.2015 08:34 zvládnutá organizácia
  Dobrý deň,

  Dovoľte mi poďakovať spolu s manželkou za vynikajúcu organizáciu zájazdu na Nový Zéland a do Austrálie, ktorý som absolvoval s Vašou CK v dňoch 26.12.2014 až 10.1.2015. Program, jeho realizácia úplne splnili naše predstavy a očakávania. Osobne chcem poďakovať Martinovi Karnišovi, nášmu sprievodcovi, za jeho rozsiahle informácie, skvelé zvládnutie organizácie celej cesty, venovanie sa problémom účastníkom zájazdu a jeho prirodzený ľudský prístup.

  S pozdravom

  Ing. Ján Letko, Ružomberok

  Poznávací zájazd Nový Zéland - Austrália (Komfort)
 • 24.12.2014 20:16 Vitajte v inom svete
  Dlho som rozmýšlal, ako napísať referenciu na tento zájazd. Nedá sa totiž o ňom povedať, že tam bolo pekne a pod. KĽDR je krajina, ktorá veľmi zvláštna, každý deň Vás v nej vedia tamojší prekvapiť. To čo som počúval pred zájazdom sa ja potvrdilo: Ja som očakával čo tam všetko uvidíme, ale oni už vedeli čo uvidíme.
  Čo je však podľa mňa najdôležitejšie vedieť o tejto krajine, je absolútne bezpečná. Každý, kto zvažuje cestovať do tejto krajiny, nech zabudne na predsudky vytvorené informáciami v médiách. Naozaj sa nie je čoho obávať. Ste na každom kroku kontrolovaní a strážení, nikde počas našej návštevy ani náznak nejakej kriminality alebo iných hrozieb. Stále sme mali so sebou posádku 3 sprievodcov, ktorí sa od nás nepohli na krok, ale zároveň postupom času a vzájomným sa zbližovaním sme dokázali posunúť aj hranice toho, čo všetko sme mohli v KLDR vidieť.
  Miestni obyvatelia sú poznačení učením, že USA sú ich najväčší nepriateľ (neskutočné boli obrovské obrazy na škole, ktorú sme navštívili). V hlavnom meste Pyongyang sú už ľudia viac zvyknutí na turistov, ktorí sem chodia z každého kúta sveta (my sme stretli Američanov, Britov, ale aj Poliakov z Bialsko Biala). Iné to už je na vidieku krajiny. Tam sa niektorí ľudia na päte otáčali, keď nás zbadali (predpokladám, že nás mali za Američanov a tým pádom sa nás báli). Naozaj úžasné na spoznávanie ľudskej kultúry
  Ubytovanie počas celého zájazdu bolo na veľmi dobrej úrovni, v Pyongyangu bolo v hoteli skoro všetko, čo by sme len chceli - keďže bol postavený na ostrove v strede veľkej rieky a nemali sme možnosť sa ísť len tak prejsť do mesta do baru a pod. Užili sme si kadejaké miestne chrenovice a ženšenovice v otočnom bare na 42. poschodí, navštívili DMZ v Panmunjom, kde ste postavení do jednej z najnebezpečnejších hraníc na svete (kamier tam bolo statočne), videli sme Veľkú študovňu ľudu a videli obrovské monumenti veľkých a večných vodcov. Na východe krajiny sme navštívili farmu, kde pestujú o.i. aj hurmikaki, videli sme pripravené vystúpenie miestnych škôlkárov a jasličkárov, videli rodným dom miestneho farmára a takisto obrovský detský tábor, kde vraj chodievajú deti prázdninovať (aj keď mnohé časti boli ako nové, ešte nepoužité - napriek tomu nám tvrdili, že sa tam pravidelne premelie obrovské množstvo detí). Zažili sme aj večerný Wonsan, kde sme bývali v hoteli priamo pri mori a z móla sme mohli pozorovať, ako je veľká väčšina budov v meste zhasnutá v tme - osvetlené boli opäť hlavne obrovské sochy večných vodcov a iné monumenty…ani lampy na móle nesvietili, vraj sa asi práve pokazili, tak sme šlapali za svetla čeloviek a svetiel z mobilov. V mestečku Hamgung sme videli „neplánovane“ nácvik detského súboru, ktorý mi pripomínal tie naše pionierske. Pustili nás aj do miestnej chemickej továrne, ale bohužial práve deň predtým začala veľká rekonštrukcia a nemohli nám tak tento závod celý ukázať :) Večer sme si užili kúpanie v mori a barbecue priamo na pláži pripravené našími sprievodcami. Inak v KLDR poznajú iné názvy morí, medzi ktorými leží krajina - kórejské a východokorejské :) Večer nám pripravili sprievodcovia aj karaoke show, kde nás s veľkou prevahou prespievali - naozaj výborný speváci a trošíčka aj tanečníci.
  Na deň osláv založenia republiky sme navštívili obrovské múzeum vojny (kde nám však ukázali len tú časť vojny, v ktorej boli KLDR úspešní). Poprechádzali sme sa po veľkom námestí Kim Ir Sena a mali sme aj tú možnosť nazrieť do obchodu pre miestnych obyvateľov - tri druhy alkoholu v dlhých regáloch a zvyšný naozaj úzky sortiment k dispozícii. My sme si tam ale samozrejme nakúpiť nemohli. Škoda. Zato boli pre nás pripravené vyhradené obchodíky (zväčša súčasťou reštaurácii), kde bolo k dispozícii kadečo aj americké. Ceny boli úsmevné, pretože sme menili, dokonca aj v tom istom obchode sme dvaja kupujúci mali rozdielne ceny na ten istý tovar. A platíte dolármi, eurami alebo jenmi - na zmenárne na miestnu menu zabudnite :) BTW, reštaurácie boli na nás pripravené veľkoryso, vždy sme mali k dispozícii rôzne druhy jedla, dokonca v niektorých sme si mohli sami uvariť polievku alebo pripraviť mäso.
  V Pyongyangu nám ukázali aj vystúpenie v miestnom cirkuse a tam sme pozerali s naozaj otvorenými ústami - Cirque du Soleil je ešte slabé oproti perfektne vytrénovaným Korejcom. Zajazdili sme si metrom a nezabudnem na tú hrdosť v tvári miestneho sprievodcu, keď sa pýtal na metro u nás a ja som odpovedal, že bohužiaľ ho u nás vôbec nemáme. V rámci osláv sme si dokonca zatancovali s miestnymi na námestí republiky a bolo to naozaj veľmi príjemné. Pre mňa bola určite nezabudnuteľná možnosť si zastrielať zo vzduchovky na terčíky, ktoré nám takisto vybavili mimo programu miestni sprievodcovia. To sme boli asi jedni z mála, ktorí sme si mohli bez nejakého rizika zastrielať s puškou v ruke v centre hlavného mesta.
  Videli sme ako jedni z prvých satelitné mestečko Pyongsong, ktoré je momentálne v prestavbe a tak o polroka bude jedno krásne mesto. V ňom sme navštívili strednú školu zameranú na english, ale bohužiaľ študenti mali „skúšky“ a tak sme sa nemohli s nimi porozprávať. Pustili nás však do výroby textilnej fabriky, v ktorej vyrábali zimné bundy - ale nemohli sme si kúpiť :( Zajazdili sme si električkou len pre nás vyhradenou, ktorá niesla ešte okná Made in Czechoslovakia a nálepky Českých dráh. V Paláci detí nám ukázali rôzne vystúpenia detí a na záver sme navštívili veľký symbol krajiny, vežu Juche - ktorá predstavuje princíp životnej myšlienky krajiny „postaraj sa sám o seba“. Večer sme potom ešte zvíťazili nad miestnymi v bowlingu aj pingpongu :) Posledný deň odchádzame vlakom z krajiny a na hraniciach s Čínou zažívame príjemnú kontrolu miestnymi colníkmi a bez problémov prechádzame na čínsku stranu.
  Peking je vhodným aklimatizačným doplnkom zájazdu a za tú krátku dobu sme v ňom videli naozaj toho dosť. Prioritne sa však tešte hlavne na KLDR.
  Celý zájazd bol vynikajúco pripravený a zorganizovaný. Veľké poďakovanie patrí hlavne super sprievodcovi Jurovi Ondrejčíkovi, ktorý musel občas udržať emócie na uzde. Bola sme partia 16 ľudí, čo je veľmi dobrý počet na takýto zájazd. Ak chcete zažiť zájazd, ktorý Vás vráti v čase do minulosti, určite si vyberte KLDR - oplatí sa zažiť a vidieť. A hlavne Vás čaká stále nejaké prekvapenie a tak ste neustále v očakávaní, čo ďalšie príde. Určite sa oplatí cestovať aj do tejto krajiny a Bubo je samozrejmá voľba, keďže má s touto krajinou najbohatšie skúsenosti.
  Martin Lopušan

  Poznávací zájazd Severná Kórea (Komfort)
 • 13.12.2014 17:31 Vcera som za 15 litrov benzinu zaplatila 20€...
  ...az ma pri srdci zabolelo. Nuz, uz nie som vo Venezuele.:)
  Zajazd bol uzasny, program vyvazeny, sprievodca Peto tiez super, po pociatocnych vykyvoch aj nasa meteorologicka karma pracovala na plne obratky, skratka spravne namiesany kokteil zazitkov v prekrasnej krajine. Roraima dala trosku zabrat, ale za tie vyhlady (a nehovorim o vyhladoch na konkretneho indiana) to stalo a vsetci sme to zvladli s hrdo vztycenymi hlavami a madarskymi nadavkami na perach :)... Z delty Orinoca mi utkvela v pamati nocna plavba, ale aj tie momenty, ked sme sa vsetci odobrali spat, vypol sa generator a pocula som iba zvierata vsade naokolo (alebo cupitanie noziciek nejakeho velkeho hmyzu, ktory sa snazil dostat pod moskytieru a trochu si uzit). Navsteva miestnych skolkarov bola pre mna velmi silnym zazitkom. Tie obrovske tmave ocka len tak z hlavy nedostanem. Nezabudnite nejake cukriky, ked pojdete za nimi :) A vylet pod Salto Angel s kupanim bol krasnou bodkou tomu vsetkemu. Co viac dodat, oci a usta dokoran a ak sa Vam zadari taka partia ludi ako nam, tak aj srdce :) Dóbre! Vélmi dóbre!

  Michala Bacová

  Poznávací zájazd Venezuela - stratený svet (Expedition)
 • 08.12.2014 07:45 úžasná cesta
  Dobrý deň,

  31.10. som sa spolu so synmi vrátila z úžasnej dovolenky Japonsko - zlatá cesta. Úžasnou ju okrem iného dotvorila aj Maca Fitková svojim profesionálnym prístupom, príjemnou povahou, akčnosťou a ústretovosťou. Neviem ako by som ešte mohla vyjadriť moju absolútnu spokojnosť s jej ,,službami", takže len v skratke: JE ÚŽASNÁ, proste BOŽSKÁ. Do budúcna budem určite vyhľadávať zájazdy, ktoré ona sprevádza.
  Touto cestou posielam moje veľké poďakovanie aj ďalším fantastickým sprievodcom ako sú Martin Karniš, Katrinka Abou - tej spolu so synom posielame aj pusinky, Peťa Kováčová a Jirko Jobánek.

  Ešte raz Vám všetkým ďakujem, Martina Čiefová so synmi

  Poznávací zájazd Japonsko - zlatá cesta (Komfort)
 • 01.12.2014 00:00 uuuzasnaaa dovolenka
  ahojte bubaci,

  po prvom napore zvladnutom v praci po nasej dovolenke absolvovanej s vasou cestovkou (Sri Lanka a Maldivy v november 2014) sme sa konecne dostali k zhodnoteniu nasej dovolenky:

  uuuzasnaaa dovolenka .... krasna krajina, uzasne zazitky a super atmosfera

  touto cestou by sme sa chceli velmi pekne podakovat hlavne nasemu sprievodcovi Michalovi Gajovi - klobuk dolu, super organizacia, skvela komunikacia s ludmi, charizmaticka osobnost a neuveritelne ludsky a profesionalny pristup ... tolko pozitivnej energie sme uz davno nezazili

  dufame, ze po tejto skusenosti sa nam podari v buducnosti este s vami nieco pocestovat a keby sme sa na nejakom zajazde opat stretli s Michalom bude to opät uzasna dovolenka s „bubom – michalom“

  este raz vdaka za vsetko!

  s uctou
  vlado a jana simkovci

  Poznávací zájazd Srí Lanka (Komfort)
 • 28.11.2014 09:12 Manažérska bravúra
  Bol som s Bubom párkrát, ale Etiópia bola organizačne No.1. Martina Čameková-ďakujeme za bravúrne zvládnutý manažment potuliek po Etiopii. Dačo bohovô.
  Fero

  Poznávací zájazd Etiópia - Danakil a Simienské vrchy
 • 27.11.2014 10:51 Čína s BUBOM je úžasná
  Je to už dva týždne čo sme sa s manželom vrátili z úžasnej cesty od Taiwanu po Peking a stále vo mne rezonuje príjemný pocit zo všetkých prežitých zážitkov. Ani sa mi nechce veriť, čo všetko sme na tomto zájazde videli a zažili. Perfektná organizácia zájazdu a vynikajúci sprievodca Martin Lukáč vo veľkej miere prispeli k našej úplnej spokojnosti!!! Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší zájazd s BUBOM.

  Nataša a Milan

  Poznávací zájazd Veľký okruh Čínou + Taiwan (KOMFORT)
 • 26.11.2014 15:15 Etiópia je silná!
  Etiópia je ako ich káva. Silná, horúca, čierna. Autentická, pripravená "na kolene" a s neistým výsledkom.
  Etiópia je ako ich korenie. Silná, štipľavá, farebná. Lahôdka pre fajnšmekrov.
  Etiópia je ako ich indžera. Silná, prekvapujúca, kontroverzná. Keď jej prídeš na chuť, tak ju miluješ.
  Etiópia je ako ich pivo. Silná, trpká, osviežujúca. Plná paradoxov, kultúrna aj animálna.
  Etiópia je jednoducho silná.

  Džamila

  Poznávací zájazd Etiópia, Zanzibar (Komfort)
 • 25.11.2014 15:34 Vďaka za všetko
  Dobrý deň,

  Je tomu skoro už týždeň (15.11.) čo sme sa vrátili zo zájazdu JAR-Madagaskar. Eufória vyprchala, handry vyprate a zacina rekapitulácia videného a zažitého.

  Výsledok
  Na prvom mieste by som sa rád poďakoval všetkým osobám ktoré menežovali tento zájazd. Za ich ochotu, trpezlivosť odpovedať možno aj na viaceré nezmyselné otázky, požiadavky.
  A potom na zájazde dvom osobám ( Stánislav Cigánek Robert Taraba) mali to s nami chvíľami ťažké, ale obaja to bravúrne ustáli. Práca so finančne náročnou klientelou evidentne nie je med lizať.... takže klobúk dole pre oboma.

  Stáňa bol veľmi dobrý na zvieratá a „huba mu jela“ že sme viacerí nestíhali poriadne ani vnímať čo hovorí – ale vždy k veci a ku zvieratám a ceste. Takže bol veľmi fajn v prvej polovici zájazdu (po JAR)

  Robo nás mal na krku na Madagaskare – robil čo mohol aby boli všetci spokojní (zvýšená teploty prostredia, namáhavejšie presuny a čiastočná únava klientov z cestovania). Dokonca viacerých z nás sa snažil zaúčať do tajov fotografie nad rámec svojich povinnosti. – výsledok čiastočný nevďak. ...
  Boli sme viacerí so syndrómom fotografovania či iného zaznamenávania svojej cesty– a tak bol ochotný zastať aj mimo plán cesty, takže sme si to fotenie dúškami užívali..... a predpokladám že vačšina z nás bola spokojná....

  Preto ak sa budú rozdeľovať nejaké koncoročné prémie myslite aj na týchto pánov. Sú mladí, perspektívni a majú svoj potenciál rastu v prospech dobrého mena CK BUBO.

  Ešte raz vďaka za všetko.

  S úctou

  Igor hudec

  Poznávací zájazd JAR, Madagaskar (Komfort)
 • 24.11.2014 19:20 Etiópia je silná!
  Už ťažko niečo dodať k tomu, čo napísali o Etiópii Kristovci a "Ježkovci". Som rada, že som vás spoznala, že som spoznala Maťu a baby. Aj o tomto je cestovanie s Bubom, že stretnete svoju krvnú skupinu.
  Ale späť k Etiópii:
  Etiópia je ako ich káva. Silná, horúca, čierna. Autentická, pripravená "na kolene" a s neistým výsledkom.
  Etiópia je ako ich korenie. Silná, štipľavá, farebná. Lahôdka pre fajnšmekrov.
  Etiópia je ako ich indžera. Silná, prekvapujúca, kontroverzná. Keď jej prídeš na chuť, tak ju miluješ.
  Etiópia je ako ich pivo. Silná, trpká, osviežujúca. Plná paradoxov, kultúrna aj animálna. Etiópia je jednoducho silná.

  Džamila

  Poznávací zájazd Etiópia - veľký letecký okruh (Komfort)

Bubo Diskusia
Povinné pole