Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Registrácia | Zabudnuté heslo?

Prečítajte si referencie k našim poznávacím zájazdom (984)

Ak máte záujem prečítať si všetky referencie k Vášmu poznávaciemu zájazdu, vyberte si ho, prosím, z nášho katalógu. Referencie nájdete dole na stránke pod rámcovým programom. • 30.09.2015 19:20 Najlepšia cestovka, najlepší sprievodca, najlepšia dovolenka
  Podarilo sa mi absolvovať Váš zájazd Čína pre milovníkov histórie (29.8.2015 – 10.9.2015). Skúsenosť s cestovnou kanceláriou BUBO bola moja prvá (verím, že nie posledná) a zanechala vo mne veľký dojem. Zájazd bol prepracovaný do absolútnych detailov a na celom zájazde a organizácii som nenašla jednu jedinú chybu.
  Veľký podiel na spokojnosti so zájazdom mal aj neuveriteľný Sprievodca s veľkým S Samko Kĺč. Na jednej strane si u nás vybudoval rešpekt a po rozchode sme na dohodnuté miesto stretnutia prišli radšej už o pár minút skôr, pretože nikto nechcel sám blúdiť po nočnej Číne s vizitkou hotela a hľadať ho. Na druhej strane bol spontánny, kamarátsky a zábavný a svojimi znalosťami o Číne nás tak ohúril a vyzbrojil, že väčšina zájazdu by mohla ísť do vedomostného kvízu na tému Čína a určite by vyhrala. Samo bol schopný s nami behať po nočnej neprebádanej Číne a hľadať miesto na večeru tam, kde nevedel nikto z domácich po anglicky. Bol schopný opakovať čínsku históriu aj niekoľkokrát za sebou nadšencom, ktorí ho o to požiadali. Bol schopný vypúliť na nás so smiechom oči a poradiť nám, aby sme si od čínskej obsluhy kofolu radšej nepýtali. Človek by musel zažiť situácie s ním, aby pochopil, aký výnimočný sprievodca je, ale pre mňa je jednoznačne ten najlepší.
  Počas zájazdu sme sa vďaka prekonaniu toľkej vzdialenosti dostali na svetovo známe miesta, kde si nás Číňania nevšímali a pokladali nás za niečo prirodzené, ale i na miesta, kde belochov videli zrejme prvýkrát a pokladali nás za niečo úžasné. Stali sa z nás slávne osobnosti, ktoré si všetci fotili, kamerovali a ukazovali na nás prstom. Tí odvážnejší sa pristavili a odfotili sa rovno s nami. Nezabudnuteľná bola 40-členná skupinka dôchodcov, ktorá nás obkľúčila a trvalo desať minút, kým si s nami urobili dostatočný počet fotografií a prepustili nás. Na ich obranu však musím povedať, že neboli vôbec dotieraví, skôr vyčkávali a z diaľky pozorovali situáciu. Keď na našich tvárach zbadali pobavené úsmevy, posmelilo ich to a vydali sa na misiu odfotiť sa s Európanom.
  Cesty ležadlovým vlakom boli nezabudnuteľné. Najmä prípravy na ne stáli za to. Veď počas 15 hodinovej cesty vlakom môže človek aj zomrieť, ak sa správne nepripraví. Sprievodca nás ubezpečoval, že cestu určite prežijeme a netreba sa ničoho báť. Čo ten o tom vie. Naša skupinka našla čínsky zelovoc a nákupy mohli začať. Kilo banánov, dve kilá jabĺk. Ľudia z obchodu vychádzali so spokojnými úsmevmi a s taškami plnými ako pred Vianocami. Ja s bratom sme ovociu neverili, treba sa pripraviť lepšie. Navždy si zapamätám nechápavú tvár slečny v McDonalde, keď sme si pýtali osem dvojitých cheeseburgerov. Nakoniec sme cestu vlakom prežili bez ujmy na zdraví. Pravá slovenská slivovica zahnala všetky naše obavy a Číňania mali o program postarané. A čo s cheeseburgermi? Vďaka neuveriteľnej trvácnosti McDonaldových výrobkov boli našou obživou ešte ďalšie dva dni. Keď sme poučení nasadali do vlaku druhýkrát, už sme vedeli, čo nás čaká a dokonca sme sa tešili. Veď vo vlaku sme mohli pozorovať bratov Číňanov celkom zblízka. Väčšina z nich rýchlo zaliezla do postelí a spoza paplóna potichu pozorovala, s kým to cestujú. Niektorí si radšej skryli hlavu pod paplón, aby sme ich náhodou nenakazili nejakou európskou chorobou. My sme si naopak jazdu užívali, jedli instantné polievky a navzájom sa delili so zážitkami.
  Netradičná čínska strava nás privítala hneď v prvý deň, keď kuchárom z kuchyne ušiel škorpión a začal sa promenádovať pomedzi naše stoly. V Pekingu som sa konečne dočkala a vyskúšala chute, ktoré ma lákali celý život – od kobyliek až po tarantule. „Tam sú tie malé úbohé chudinky napichnuté na špajdlách? No tam ja nejdem“ – zhrozene zvolali niektorí členovia našej skupinky, ktorí nezdieľali rovnaké nadšenie, ako ja, a s hrôzou v očiach si zvolili iné miesto na zahnanie hladu.
  V posledný deň, uprostred spontánnych rozlúčkových rečí a spomínania na zážitky zo zájazdu, väčšina autobusu zvierala v ruke vreckovky a smrkala. Možno to bolo preto, že sa tu zišla skvelá partia a nikomu sa nechcelo ísť domov. Možno preto, že studená klimatizácia v reštauráciách nám dala všetkým zabrať a ochoreli sme. Možno niečo z oboch. Každopádne som takéto niečo ešte nezažila a s Čínou som sa ťažko lúčila.
  Časový posun ma doma spočiatku trochu potrápil a môj čas uloženia do postele prichádzal o 19:00. Ráno o 5:00 som bola doružova vyspatá. Čína ma v mojich snoch stále volá k sebe a v noci sa naháňam po Veľkom čínskom múre. Ráno sa preberám do krutej slovenskej desať stupňovej reality a na obed sa snažím skoliť kurací rezeň čínskymi paličkami. Za tieto dva týždne som zažila najneuveriteľnejšie zážitky v živote a celej cestovnej kancelárii ďakujem za nezabudnuteľné chvíle.

  Lucia

  Poznávací zájazd Čína pre milovníkov histórie (Komfort)
 • 28.09.2015 18:04 Skotsko 6.-13.9.2015
  Pridavam sa k hodnoteniu a nazoru Abici a Lacka ( a tymto ich pozdravujem:-))- nas pobyt v Skotsku bol excelentny! Zazili sme uzasny dovolenkovo- poznavaci tyzden umocneny perfektnym "sprievodcovanim" Martina Karnisa.
  Je zrejme, ze Skotsko patri k jeho srdcovkam a krajinu,jej historiu, prirodu a zvyky nam sprostredkoval skutocne dokonale. Bolo fantasticky a skutocne vrele odporucam!!! Tonka

  Poznávací zájazd Škótsko (Eurokomfort)
 • 26.09.2015 17:24 Absolutna Kuba
  Na Kubu som sa tesila vela rokov, ale moj sen som si splnila az ako dochodkyna vo februari tohto roku. Kedze mojim velkym konickom je fotografovanie, tesila som sa najma na to ako sa vyblaznim s fotoaparatom. Kuba je uzasne fotogenicka a viem, ze som nie raz urcite liezla mojim sustavnym cvakanim spolucestujucim na nervy. Kuba ma nesklamala akurat v zavere som bola prekvapena aka zima - 17 stupnov - nas cakala na Varadere. Samotni Kubanci boli z toho v soku. Ale svetlo bolo stale paradne. Len by som hadam mala malu pripomienku. Bubo by vobec nemalo v katalagu ponukat trojhviezdickove ubytovanie, ktore je katastrofalne. Ja som si ho zobrala, lebo som si hovorila, ze na prespatie je to v podstate jedno, aj tak budem stale vonku. Lenze zime, velky vietor ma zahnali na ubytovanie, ktore bolo horsie ako nase odborarske ubytovanie. keby som len bola tusila, tak si priplatim tu najvyssiu triedu...kedze nasinec nema absolutne predstavu o trojhviezdickovych hoteloch na Kube, urcite by som ich do ponuky nedavala...

  Poznávací zájazd Kuba - absolut total (Komfort)
 • 16.09.2015 14:17 Škótsko 6.9-13.9.2015
  Práve sme sa vrátili z týždňového pobytu v Škótsku a chceme sa touto cestou poďakovať najmä nášmu sprievodcovi Martinovi Karnišovi, aj vďaka ktorému máme tie najkrajšie zážitky.
  V Škótsku sme boli prvý krát, ale každému vrelo odporúčame navštíviť túto krásnu krajinu. Mali sme šťastie na krásne počasie, celý týždeň nám svietilo slnko a to celé bolo umocnené obetavým a trpezlivým prístupom nášho sprievodcu Martina.
  Organizáciu výletu zvládol vynikajúco, vďaka nemu sme mali možnosť vidieť tie najkrajšie miesta, dozvedieť sa veľa o krajine.
  Vďaka patrí aj druhému šoférovi Máriovi, ktorý nás spolu s Martinom bezpečne a plynule prepravovali autami naprieč Škótskom
  Abica a Laco Nagyovci

  Poznávací zájazd Škótsko (Eurokomfort)
 • 26.08.2015 14:59 Peru, Bolívia s Peťom :-)
  Na prelome júla a augusta 2015 sme absolvovali zájazd Peru/Bolívia. Bol to neskutočný zážitok, zájazd je koncipovaný veľmi dobre, už aj z pohľadu nadmorskej výšky (postupný presun) a aj tematicky. Precítili sme kus histórie, videli prekrásnu rozmanitú krajinu, obyvateľstvo v pestrých farbách, zažili adrenalín na bicykloch pod sopkou, kúpanie v jazere Titikaka.....Musím vyzdvihnúť profesionalitu nášho sprievodcu Petra Hliničana, vďaka ktorému bol tento zájazd ešte krajší a zaujímavejší. Nebola otázka, na ktorú by nepoznal odpoveď, bol to proste zdroj nevyčerpateľných informácii a hlavne veľmi ochotný vždy pomôcť a každému vyhovieť. Aj vďaka takýmto ľuďom má Bubo také dobré meno. Želám veľa ďalších úspechov a teším sa na ďalšie spoločné cesty.
  Mel

  Poznávací zájazd Peru, Bolívia (Komfort)
 • 26.08.2015 08:47 Úžasný zážitek
  Na přelomu července a srpna 2014 jsme se s manželkou zúčastnili zájezdu Čína, Tibet, Nepál, Indie. Byla to naše první zkušenost s CK Bubo a také první cesta do těchto zemí. Cestou jsme byli nadšeni a můžeme ji vřele doporučit. Za rozumné peníze pozná člověk mnoho zajímavých míst v několika zemích (projet tuto trasu samostatně za stejný finanční obnos je prakticky nemožné). Nepozná přitom pouze turistická místa, ale má možnost vyzkoušet místní dopravu (vlaky, autobusy, někdy i loď a letadlo), ochutnat místní stravu a seznámit se s životem obyvatel a jejich tradicemi a zvyky. Cesta je navíc velmi dobře naplánována. Po náročnějších a vyčerpávajících etapách (například noclehy ve vlaku) vždy následuje klidnější a odpočinková část (delší pobyt ve městě). Celkový program je zajímavý, dobře a profesionálně připravený (je doplněn o různé kulturní a kulinářské zážitky).

  Zvláštní ocenění si zaslouží průvodce Jan Buday. Celou organizaci výborně zvládl. Nebylo rozhodně snadné starat se o 27 členů zájezdu, z nichž měl každý jiné zájmy a preference. Bylo také nutné zajistit veškerou logistiku a někdy se postarat o to, aby celá skupina během několika minut nastoupila do správného vlaku. Průvodce si poradil i s nečekanými komplikacemi, které nastaly. I díky němu byla celá cesta úspěšná a vše se podařilo.

  Tento zájezd rozhodně doporučuji všem. Tomáš

  Poznávací zájazd Čína, Tibet, Nepál, India (Expedition)
 • 25.08.2015 14:42 Dobrodruzna parada
  Tak som sa rozhodol, ze prispejem do diskusie mojimi osobnymi skusenostami.. Vynikajuci zajazd, vynikajuci sprievodca Janci (spolu s Katkou :o) - veeelka vdaka za tie dni, kopec intenzivnych zazitkov.. Osobne som nemal ziadny negativny postreh.. Myslim si, ze tato expedicka je hlavne pre tych, ktori maju dobrodruzne povahy a su pripraveni na akykolvek zazitok. Pekne to cele gradovalo - od relativne kludnej Ciny, cez autenticky Tibet, stavnaty a hekticky Nepal az po naozaj divoku :o) a intenzivnu Indiu.. Velmi zaujimavy prierez mnohymi hlavnymi azijskymi filozofiami/nabozenstvami (na tieto veci som bol naozaj zvedavy a moje ocakavania boli naozaj naplnene..), kopec informacii, ktore si treba ulozit v hlave a stravit. Aj ked niektorym v skupine uz bolo 26 dni dost, osobne by som dalsi mesiac v nastolenom trende a tempe kludne pokracoval.. Odporucam vidiet Tibet, ked je este zatial v takom stave, kde clovek vidi povodnu kulturu, architekturu, zivot.. Odporucam zazit cinske a hlavne indicke vlaky :o) Odporucam prezit ten zhon, chaos, odpadky vo Varanasi :o)) Velkym plusom boli pre mna aj kulinarske zazitky - od priadky, skorpionov, svrckov, hadov, krabov a podobnych zvieratiek v Cine, cez fantasticke Mara dal placky v Nepale az po Paneer na rozne sposoby v Indii.. Vidiet na vlastne oci Mt. Everest, Potalu alebo Taj Mahal (a este ovela ovela viac..) je zazitkom na cely zivot. Jaaaj, no a Janciho vyraz, ze "ked sa vratime domov, tak vyobjimame nase socialne zariadenia"pochopi asi len ten, kto sa tejto expedicky zucastni..:o)) Este by sa dalo pisat vela, ale to by som sa uz asi opakoval po inych.. No a potom - radsej to zazite ako citajte! Ta atmosfera, ktoru sme na tejto ceste prezili sa len tazko opisuje, foti, kameruje - to viete naozaj len zazit a precitit. A mate zazitky, ktore vam nikto nezoberie - leda mozno niekedy v buducnosti isty pan menom Alzheimer.. :o)) Balte kufre a sup na CTNI!!! :o))) Peter Meier

  Poznávací zájazd Čína, Tibet, Nepál, India (Expedition)
 • 25.08.2015 09:06 Intenzívna dovolenka
  Ďakujeme za skvelú dovolenku. Bol to intenzívny, ale veľmi podnetný zájazd. Ale nakoľko nám BUBO sľubuje “intenzívnejší život“, môžeme len potvrdiť, že BUBO splnilo, čo sľúbilo. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Petrovi Hliničanovi, ktorý urobil maximum pre našu spokojnosť. Som presvedčená, že bez neho, by sme si zájazd natoľko neužili. Bol s nami bohužiaľ iba prvých 9 dní, ale presvedčivo ukázal, že je sprievodca „par excellence“. Ešte raz ďakujeme za vydarenú dovolenku a tešíme sa na stretnutie s Petrom pri našich ďalších cestách.

  Nataša Urbančíková

  Poznávací zájazd Peru, Bolívia, Amazónia (Komfort)
 • 24.08.2015 11:19 Per-Bol-Amazon 2015
  Zájazd Peru-Bolívia-Amazónia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
  Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
  Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
  Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
  O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci.
  V časti AMAZÓNIA je slovenský sprievodca podľa počtu klientov (nás bolo 14, preto s nami Juraj Lakatoš pokračoval). Amazónia bola nenáročnou oddychovou bodkou za putovaním: plavba pôsobivým jazerom (ktoré podľa miestneho sprievodcu o 100 rokov už nebude), prechádzky do lesa, poznávanie exotických rastlín a plodov, sledovanie zvierat z pevniny (opice, motýle, hmyz) aj z člna (loviace vydry, vtáky, korytnačky, kajman); ubytovanie v originálnej lodge, kde majú všetci k sebe blízko :)
  Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
  Bohan Cagáň

  Poznávací zájazd Peru, Bolívia, Amazónia (Komfort)
 • 24.08.2015 11:08 Peru-Bolívia 2015
  Zájazd Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015, boli sme 25-členná skupina. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
  Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
  Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
  Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
  O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
  Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
  Bohan Cagáň

  Poznávací zájazd Peru, Bolívia (Komfort)
 • 24.08.2015 11:03 Ek-Ga-Pe-Bo 2015
  Zájazd Ekvádor-Galapágy-Peru-Bolívia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Ekvádor a Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
  Časť Ekvádor-Galapágy sme absolvovali traja s miestnymi sprievodcami, ktorí sa menili podľa miesta a aktivít – všetci hovorili po anglicky. Vzhľadom na to, že budete aj na trhoch a v obchodoch, zídu sa Vám základné frázy a čísla v španielčine. V EKVÁDORE sme mali možnosť vidieť niektoré sopky (napr. fotogenickú Cotopaxi), brutálny vodopád Diablo (zoberte si pršipášť, aj keď Vám sprievodca povie, že ho nepotrebujete: dostanete sa k vodopádu čo najbližšie), navštívili sme usadlosť v mieste výskytu kolibríkov.
  GALAPÁGY sú neuveriteľným miestom na Zemi: plavba loďou (15 pasažierov; z toho bubáci traja) od malého ostrova k ešte menšiemu porastenému exotickou vegetáciou; zvieratá, ktoré nepoznajú plachosť a môžete k nim prísť čo najbližšie; kúpete sa v oceáne s uškatcami, šnorchlujete (aj dvakrát za deň) popri útesoch a oddychujete pri pohľade na západ slnka nad otvoreným Pacifikom...
  V perfektne organizovanej časti PERU-BOLÍVIA (25-členná skupina) sme takisto videli a zažili veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
  Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba obávať, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
  Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
  O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci :)
  Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
  Bohan Cagáň

  Poznávací zájazd Ekvádor, Galapágy, Peru, Bolívia (Komfort)
 • 23.08.2015 13:33 prvýkrát s Bubom
  Expedícia ČTNI bol môj prvý zážitok s BUBOm a dúfam, že nie posledný. Môže za to skvelá organizácia zákazdu, super partia ktorá sa zišla (a s ktorou sa dúfam ešte stretneme) a v neposlednom rade skvelý sprievodca Ján "JANČI" Buday, ktorý celý zájazd a našu nie práve malú skupinu zládol bravúrne aj za pomoci spolusprievodkyne Katky Líškovej. Každý deň bol o nových zážitkoch (aj kulinárskych), informáciách (ktoré na nás Janči doslovne vysypal), dojmoch, fotení pamiatok, kultúry, či prírody. Celé cestovanie sa dalo zvládnuť, aj napriek obávaným nočným vlakovým presunom, či tibetskej nadmorskej výške alebo klimatizácii, ktprú domáci všade púšťajú na plno. Vyše týždeň po návrate sa ešte aj v práci sem tam prichytím, že premýšľam nad zážitkami a keď sa ma opýtajú ako bolo, odpovedám stručne: super, ale krátko. Čiže čo dodať. Každému odporúčam absolvovať a zažiť ČTNI s BUBOm a jeho sprievodcami.

  Poznávací zájazd Čína, Tibet, Nepál, India (Expedition)
 • 19.08.2015 09:15 úžasná príroda
  Dobrý deň,
  rada by som sa podelila o niektoré zážitky z dovolenky na Aljaške a v kanadskom Yukone.

  V úvode sme absolvovali príjemnú túru povedľa ľadovca Exit. Sprevádzalo nás slniečko, takže v cieli nášho výstupu sme si mohli dlhšie posedieť a pokochať sa pohľadom na ľadovec a na skupinu horolezcov, ktorí tam trénovali lezenie a zlaňovanie v zaľadnenom teréne. Neďaleko nás sa veľmi podozrivo kolísali vetvy v hustej húštine. Nikto z nás sa však neodhodlal ísť preskúmať, kto bol pôvodcom tohto javu.

  Nasledovala úžasná plavba Kenai Fjordmi, kde sme mali možnosť vidieť ako na hladine leňošia morské vydry. Časť plavby nás sprevádzali rozšantené kosatky a alky, na okolitých skalných útesoch sme videli množstvo len tak pohodených uškatcov a tuleňov a veľryby ukazovali fotografom chvost. Keďže nás opäť sprevádzalo slniečko, mali sme možnosť pozorovať „ľadopády“ ktoré sporadicky vznikali na ľadovci ústiacom do mora.

  Pri prehliadke v národnom parku Denali sme mali šťastie a videli sme kompletnú „top päťku“ živočíchov, žijúcich v tejto oblasti: grizliho, vlkov, losov, sobov Karibu a ovce Dallove.

  V živote som nevidela krajší západ slnka, ako v Denali. Slnečné lúče zalievali zlatočervenými farbami najvyšší vrch Severoamerického kontinentu Mount McKinley, ktorý bol obklopený „barančekovými obláčikmi“. Bol to mimoriadny úkaz, nielen pre dovolenkárov, ktorí sú obvykle plní eufórie, ale aj pre domácich, ktorí vychádzali na terasu, aby sa pokochali jeho nádherou.

  Na riečke Klondike sme mali možnosť aspoň trochu zakúsiť „zlatú horúčku“. Vyfasovali sme gumáky, za dve lopaty zlatonosného piesku do ryžovacej panvice a už to začalo. Snaha o čo najväčší úlovok nás v studenej vode riečky pomerne rýchlo zohriala. Po pol hodine, keď nám zlatokopka Erika pomohla nájsť pár drobnučkých zlatiniek, nám oči žiarili šťastím.
  Všetci sme však pochopili, že sa budeme musieť nadaľej živiť tým, čím sme sa živili doteraz.

  Pred vstupom do kanadského národného parku Kluane sme absolvovali podrobnú inštruktáž ako sa správať pri stretnutí s medveďom, čo bolo celkom zábavné. Nanešťastie sme si to nemali možnosť vyskúšať v praxi. Satisfakciou nám však boli krásne túry a prechádzky divokou prírodou.

  To nie je ani zďaleka všetko. Pre záujemcov o tento zájazd bude však príjemné zažiť aj prekvapenia. Na našom zájazde nebola o ne vôbec núdza.

  Osobitné poďakovanie patrí Mirke Badinskej, ktorá nás sprevádzala a odšoférovala tisíce kilometrov. Postarala sa o bezpečné presuny našej skupiny a prekvapila nás vynikajúcimi organizačnými schopnosťami, vždy dobrou náladou a bohatými znalosťami o oblastiach, ktorými sme prešli.

  Úprimná vďaka za pohodovú dovolenku plnú príjemných zážitkov a prekvapení.

  Prajem vám, aby ste si čo najdlhšie zachovali vysokú úroveň poskytovaných služieb,
  Tatiana

  Poznávací zájazd Yukon, Aljaška - volanie divočiny (Komfort)
 • 06.08.2015 00:00 Neskutočný ostrov Island s BUBOm
  Poďakovanie zo stránky https://www.facebook.com/kst.turist.nitra
  Kamaráti, a vy všetci ktorým sa naše putovanie Islandom páčilo. Dovoľte nám, aby sme sa prostredníctvom týchto stránok a uverejnených fotografií poďakovali CK BUBO Travel za úžasné tri týždne prežité na severe Európy, v krajine vulkánov, síry, teplých prameňov, ľadovcov a vodopádov na neskutočnom ostrove ISLAND. Veľká vďaka patrí všetkým zamestancom, ktorí sa podieľali na príprave a priebehu zájazdu ISLAND Eurokemping 2015. Hlavne by sme chceli poďakovať nášmu sprievodcovi Robovi, ktorý nám každý deň dokazoval aké je to úžasné keď Vás práca baví, a je Vaším koníčkom a ktorého znalosti o tejto nádhernej krajine potvrdzovali to, že Island je naozaj jeho srdcovkou. Ďalej by sme chceli poďakovať nášmu šoférovi Vladkovi zo spoločnosti Nitrabus, ktorý mal leví podiel na tom, že zájazd aj po tejto stránke dopadol vynikajúco. Ten výkon v Dúhových horách kde mnoho ľudí nevedelo pochopiť ako sa sem ten slovenský autobus dostal, a pozerali na nás s otvorenými ústami - pohľad pre bohov. A v neposlednej rade sa chceme poďakovať aj vám, vám všetkým ktorí ste sa zúčastnili tohoto neskutočného dobrodružstva nazvaného ISLAND Eurokemping 2015. Bez perfektnej partie šialencov, ktorí dokázali prežiť tri týždne v stane, kúsok od severného polárneho kruhu, s batohom na chrbáte, plynovým turistickým varičom v chladnom a niekedy aj upršanom počasí, bez takejto partie by to tiež nebolo ono. Takže aj pre Vás jedno veľké TAKK !!! A teraz si nalejte pohárik Brennivinu, poprajte si Skål, zahryznite si do nenapodobiteľného Iceland pylsur, pustite si Of Monster and Man a spomínajte s nami na neskutočne nádherný ostrov na severe - TAKK FYRIR ÍSLAND !!!!

  Poznávací zájazd Island (Eurokemping)
 • 02.08.2015 19:14 Vietnam, Kambodža komfort
  Zdravím kolektív CK Bubo.
  Práve som sa vrátila zo zájazdu organizovaného Vašou cestovnou kanceláriou a nedá mi, aby som sa nepodelila so zážitkami z cesty.

  V dňoch 11.7. - 26.7.2015 som bola s rodinou na dovolenke Vietnam - Kambodža. Bola to úžasná cesta, plná dojmov z pohnutej histórie oboch krajín, krásnej prírody, vynikajúcej kuchyne a tiež prehliadky šikovných rúk domácich, či už remeselníkov, výšivkárov, rezbárov, kamenárov...

  Cesta bola naplánovaná do detailov, jediné čo by som si dovolila odporučiť kancelárii BUBO doplniť do pokynov - upozorniť klientov ešte pred cestou na vietnamské ležadlové vlaky, ktoré sú strašne špinavé, na nutnosť vziať si vlastný spacák, alebo aspoň jednorazové návliečky. Nedajú sa porovnať s čínskymi a už vôbec nie s japonskými. Dokonca aj indické vlaky sú ešte o priečku pred nimi. Väčšina našich kupéčok bola použitá s kopou odpadkov a použitými perinami, ktoré nikto, okrem čistej plachty, nevymenil, neupratal....

  Inak všetko ostatné bolo nadmieru perfektné.
  Náš skvelý sprievodca, pán Jožko Harvánek, je znalý pomerov v týchto krajinách na jednotku. V celej Ázii je dokonale doma – od jej histórie až po súčasnosť. Žiadna, ani tá najzákernejšia otázka ho nedostala do úzkych, na všetko vie naširoko odpovedať. Obdivovala som, že v tom teple a vlhku dokázal rozprávať a rozprávať, a vôbec na ňom, ako asi na jedinom, nebolo badať únavu. Vedel na každom mieste ponúknuť niečo navyše, ďalší skvelý zážitok. Je to veľmi priateľský a ľudský sprievodca s vynikajúcim organizačným talentom, od prvého momentu sa o nás všetkých veľmi staral (ešte aj v reštauráciách naháňal personál, aby pre naše vyhladnuté žalúdky čo najrýchlejšie nosili objednávky, niekedy sa toho chytil aj sám a roznášal drinky, čapoval pivo). Pre mňa bolo pozitívom aj to, že v jednotlivých destináciách vedel vypichnúť to naj , dokonca nám vedel odporučiť alebo ukázať čo a odkiaľ máme fotiť, čo si myslím viacerí ocenili, lebo každý si chcel urobiť čo najlepšie zábery. Mal hlavnú zásluhu na bezproblémovom chode zájazdu nielen dokonalou znalosťou miestnych pomerov, ale vybavil aj super počasie – v období dažďov nám pršalo len zriedka, a to až vtedy, keď sme boli na hoteli. Taktiež bolo príjemným zistením, že nám cestovka upgradla niektoré 3* na 4* hotely.
  Jožko nám tak pri svojom predstavovaní ospieval Indonéziu, že sa o rok v máji určite znova vidíme.

  MUDr. Mirka Ducková s rodinou

  Poznávací zájazd Vietnam, Kambodža (Komfort)

Bubo Diskusia
Povinné pole