Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Registrácia | Zabudnuté heslo?

Prečítajte si referencie k našim poznávacím zájazdom (916)

Ak máte záujem prečítať si všetky referencie k Vášmu poznávaciemu zájazdu, vyberte si ho, prosím, z nášho katalógu. Referencie nájdete dole na stránke pod rámcovým programom. • 20.11.2014 09:21 Úžasná cesta po Afganistane!
  Afganistan je viac nebezpečný v našich hlavách ako je v skutočnosti. Ale zas z neho robiť normálnu destináciu to tiež tu nebudem robiť. Zájazd Irán, Afganistan, Pakistan, Čína, Kirgizsko je niečo – ako povedal Ľuboš –postgraduálne štúdium. Prešla som celú Strednú Áziu s BUBOm a bola som nadšená, ale po tejto ceste som v eufórii, nielen nad prejdenými krajinami, ale aj nad historickými mestami, ale hlavne zážitkami... Celá cesta kopíruje málo známu historickú hodvábnu cestu. Začali sme v Mashade v jednom z najposvätnejších miest pre šítov a keď zažijete atmosféru miesta, kam ročne chodí takmer 35 milióna pútnikov. Už máte pocit, že nič bombastickejšie nemôžete zažiť. Dobrodružný prechod do Afganistanu a hlavne krásneho mesta Herátu s architektúrou od čias Timura Veľkého. Prvé obavy z krajiny o ktorej máme rôzne informácie vás spočiatku zväzujú. Ale keby vás niekto vysadil v strede afgánskeho mesta, neuveríte, že ste v krajine, kde je vojna. Ľudia sa vám doslovne pchajú do fotoaparátov a pozývajú na čaj. Práve ta atmosféra miest vás ukludňuje, ale treba byť neustále v pozore! Ak si skúsený a nerobíš hrdinu a vieš čo a ako, minimalizuješ problémy. Mazar i Sharif je krásne mesto kam sa veľa ľudí nedostane, dokonca aj známy slovenskí novinári ostali len v Kábule. My ďalej! Tajomné dervišské spevy, pútnické miesta, alebo skvelý pilaf na bazáre. Cítili sme sa bezpečne aj vďake kontaktom Martina, ktorý tu už bol a vedel najnovšie informácie a správy od ľudí, ktorí nevedia len to, čo bolo včera, ale hlavne čo sa deje TERAZ! Dramatický Afganistan vystriedal ,,pokojný“ Pakistan. Presun po známej Karakoram higway na miesta kde sa stretávajú Himaláje, Hindukúš a Pamír s výhľadom nielen na Nanga Parbat, ale aj na gýčové 7 tisícovky. Bola som už v Himalájach,na Kaukaze, v Andách, ale ten gýč je asi najkrajší TU. Presun cez hraničný prechod do najmenej navštevovanej časti Číny – Ujgorska. Ľudia tu na nás pozerajú ako na svätý obrázok a pýtajú sa ako sme sa sem dostali. Jedno z najstarších miest v Číne Kasgar, najväčší bazár na svete, ale aj skvelá moslimská kuchyňa. Záver cesty cez Torugart sedlo, kde sme opäť len MY. Cez pohorie Ťaň Šan okolo stád divokých koní, jazera Issyk kul, júrt do hlavného mesta Biškek. Náročná cestovateľská bomba, ale pre mnohých skúsených ľudí čo tu s nami boli, jedna z najkrajších. Keby mali súťažiť všetky moje prejdené cesty, tak táto získa prvé miesto a to ostatné sa bude biť o druhé miesto! Ďakujem Martinovi a Ľubovi, že sme to dokázali a zvládli cestu, ktorú nikto neprešiel od roku 1980!
  Dagmar

  Poznávací zájazd Afganistan, Pakistan (Komfort)
 • 19.11.2014 11:24 Sri Lanka je úžasná krajina
  Ako účastníci zájazdu Sri Lanka a Maldivy v termíne 20.10-3.11.2014 sa aj touto cestou chceme poďakovať sprievodcovi Michalovi Gajovi za nielen nesporné odborné vedomosti, ale aj za bezchybnú organizáciu celého zájazdu ( v spolupráci so zástupcami domácej cestovky ) a naozaj fantastický prístup k účastníkom zájazdu.Sri Lanka je úžasná krajina a celý program bol zostavený tak, aby sme videli čo najviac z prírody , kultúrnych a historických pamiatok , pričom zájazd nebol únavný. Výborný bol aj kolektív zájazdu, ktorý aj nemalou zásluhou Miša sa stal kompaktnou spoločnosťou s ktorou sa nám ťažko lúčilo, lebo na Maldivy sme išli sólo. Tak isto celá preprava na Maldivy a späť do Viedne bola bezchybná. Na Maldivách bolo krásne a bol to úžasný oddych po poznávaní Sri Lanky. Doporučujeme všetkým takúto kombináciu. Ešte raz ďakujeme CK BUBO za zorganizovanie tohto zájazdu a gratulujeme k výberu sprievodcu pre danú destináciu. Ešte raz Ti Michal ďakujeme za zážitok ktorý si nám pripravil. V budúcnosti určite pri zvažovaní dovolenky budeme prioritne zvažovať ponuky CK BUBO .

  Dana a Peter Podhradskí

  Poznávací zájazd Srí Lanka a Maldivy (Komfort)
 • 16.11.2014 15:24 Vysoka profesionalita BUBa
  Dobry den BUBO,

  Po navrate z Mexika Vam len chcem uprimne podakovat za prekrasnu dovolenku. Bolo to skutocne skvele, vyborne zorganizovane, vsetko klapalo, ako malo (nepodstatne drobnosti su nepodstatne). Vysoka profesionalita BUBa, skusenosti a poznanie "potrieb" klienta, teda "client-centred approach" je nepopieratelna.
  Tesim sa na svoju dalsiu dovolenku s BUBOM

  Este ras vdaka a vela elanu do pripravovania dalsich zajazdov

  Gabriela Lojová

  Poznávací zájazd Mexiko - veľký okruh (Komfort)
 • 15.11.2014 07:45 Bolo nádherne, ODPORUČAM !!!
  Dobrý deň!

  Chceme sa véééľmi pekne poďakovať za nááádhernú dovolenku! Videli sme krásnu krajinu s množstvom zaujímavých miest (úžasne zvolená trasa ) s vždy usmiatym sprievodcom Martinom Karnišom, ktorý má vedomosti o krajine v "malíčku" a spôsobom rozprávania nás pre ňu nadchol ešte viac. Vedel dobre poradiť, vysvetliť, zariadiť atď. Poďakovanie patrí aj pánovi šoférovi autobusu (ospravedlňujem sa, zabudla som jeho meno) za bezpečnú jazdu!
  Manželovi pomáham vychutnávať Single Malt Scotch Whisky...a spomíname, pozeráme fotky (pozdravujeme aj našich súputníkov) a keď ide v televízii niečo o Škótsku z miest, ktoré sme navštívili "vyskakujem" od radosti !!! Bolo nádherne, ODPORUČAM !!!

  Martina & Herbert

  Poznávací zájazd Škótsko (Eurokomfort)
 • 13.11.2014 15:44 Pohodová atmosféra
  Dovoľte mi, aby som Vašej CK vyjadril vďaku za perfektne prežitú dovolenku Bangkog-Krabi v termíne 30.10.-10.11.2014. Bohužial bola to naša prvá, dúfam ale že nie posledná dovolenka s Vašou CK. Prístup Katky a jej tandemu Jančího a Veroniky bol obdivuhodný. Prešli sme už kus sveta, ale takú pohodovú atmosféru sme ešte nezažili. Katka dokázala stmeliť rôzne generácie do výbornej partie, bola empatická ,ochotná pomôcť v ktorúkoľvek hodinu, jej výklad a vedomosti a organizačné schopnosti boli obdivuhodné. Bolo na nej vidieť, že svoju prácu robí s radosťou. Keď sme sa od výpravy v Krabi oddeľovali, bolo nám ľúto, že necestujeme ďalej do Malajzie a Singapúru. Snáď nabudúce. Ešte raz ďakujeme
  Ing.František Petrovský st.
  Ing.František Petrovský ml.

  Poznávací zájazd Bangkok, Krabi (Komfort)
 • 12.11.2014 01:51 Krásy Strednej Ameriky
  Včera sme sa vrátili z putovania po stopách Mayov krajinami Strednej Ameriky.
  Zájazd trval len 15 dní, bol však naplnený bohatým a pestrým programom a nezabudnuteľnými zážitkami, z ktorých spomeniem aspoň tie, ktoré som cítila najintenzívnejšie.

  Najviac ma očarili mayske pamiatky v honduraskom mestečku Copán, ktoré sú dekorované obrovskými, niekoľko storočí starými stromami, šíriacimi úžasnú energiu.
  Super zážitkom pre nás všetkých bola určite návšteva mayskej dedinky skrytej v honduraských horách, ktorú sme absolvovali na koňoch. Miestne deti nám na uvítanie zaspievali honduraskú hymnu v ich vlastnom jazyku. V „spevokole“ boli zastúpené všetky vekové kategórie detí, od tých úplne najmenších, ktoré sa len pred nedávnom naučili chodiť. Vždy keď si spomeniem na ich milé tváričky a rúčky položené na hrudi, cítim zimomriavky na tele.

  V Guatemale sme mali možnosť stráviť takmer dva dni pri prekrásnom jazere Atitlán, ktoré je obklopené vysokými horami a tromi sopkami. Zažiť ranné svitanie na brehu tohto jazera je neopísateľný zážitok.

  K výbornej atmosfére prispeli všetci „účastníci zájazdu“, najmä však Danka s krycím menom „Ruina“ jej sestra Evka a Gabika s krycím menom „Starožitnosť“.

  Adrián, ktorý nás na tejto ceste sprevádzal, má okrem výborných sprievodcovských schopností aj úžasný dar šíriť dobrú náladu a vyvolať úsmev nielen na tvárach klientov BUBO ale aj u domácich obyvateľov. Bola radosť pozerať na to, ako prejavoval sympatie k miestnym a oni mu to opätovali.

  Srdečná vďaka spolucestujúcim, Adriánovi a CK BUBO.

  Tatiana

  Poznávací zájazd Ríšou Mayov (Guatemala, El Salvador, Honduras, Belize, Mexiko) (Komfort)
 • 07.11.2014 09:11 úžasne zorganizované
  Dobrý deň
  chcela som sa poďakovať, za úžasne zorganizovanú dovolenku a super sprievodcu. Vidno, že Miša to stále ešte baví :)
  Marcela

  Poznávací zájazd Kuba - hľadanie raja (Komfort)
 • 21.10.2014 09:17 Úžasný zájazd s profesionálnym sprievodcom
  Takže pár dní po návrate z Číny sa konečne pomaly spamätávam ... Boli to krásne nezabudnuteľné dva týždne, s výbornou partiou a úžasným, profesionálnym sprievodcom Martinom Lukáčom. Chcel by som za seba poďakovať Martinovi za všetko, celý zájazd a program klapal ako hodinky, videli sme toho naozaj veľa, Martin ohromoval neustále informáciami, znalosťou miestnych pomerov, histórie ... Ťažko sa mi vyberá, čo sa mne najviac páčilo a čo ma najviac ohúrilo. Proste všetko. Od programu, stravy - spoločného stolovania za okrúhlymi stolmi s vynikajúcou rôznorodou čínskou kuchyňou, bezproblémovými presunmi, skvelým ubytovaním v kvalitných hoteloch - aj v "zapadákove" Luoyangu so 6,5 miliónmi obyvateľmi bol napriek varovaniu Martina výborný hotel a raňajky. Nemám naozaj čo vytknúť, možno by bolo vhodné doplniť ešte o nejakú návštevu klasickej čínskej dedinky, spoznať lepšie ozajstný vidiecky život. Ale chápem, že je to ťažké zladiť v tak krátkom čase. Hodnotím z desiatich bodov na 12. A doporučujem určite tým, ktorí Čínu ešte nepoznajú a váhajú.

  Verím, že moji spolucestujúci budú zväčša so mnou súhlasiť - týmto ich pozdravujem.

  Dušan z Nitry

  Poznávací zájazd Čína pre milovníkov histórie (Komfort)
 • 16.10.2014 17:56 Nepal-India 9-10 2014
  Nadherne a pre nasinca dost exoticke krajiny. Na mieste precizne zorganizovany zajazd, zvlast ked zvazime ako chaoticke su tieto dve krajiny - prakticky nikde sme zbytocne necakali, vsetok cas sme venovali spoznavaniu. Sprievodca so skvelou znalostou prostredia, miestnych ludi, historie. Pre mna to bol zajazd plny intenzivnych a autentickych momentov, ci uz slo o raft na nepalskej rieke (uzasne rychla a velka rieka, krasna priroda okolo nej), let okolo himalaji (vyslo pocasie, take vyhlady su nepopisatelne, bol to zazitok), zapad slnka a vychod slnka na Gange (sokujuce a zaroven uzasne). Zajazd bol zaroven spojeny s rozumnym komfortom takze intenzivne zazitky cez den vyrovnavalo nacerpanie sil v prijemnom prostredi vecer. Rozhodne odporucam.

  Poznávací zájazd India, Nepál (Komfort)
 • 06.09.2014 00:00 Skvely zajazd aj sprievodca Janci
  Dobry den,
  Dakujem, ze ponukate take neskutocne mnozstvo zazitkov vo forme tohto zajazdu. Sprievodca Janci je chodiaca encyklopedia a velky profesional. Zelam Vam vela uspechov. S pozdravom, Ines

  Poznávací zájazd Čína, Tibet, Nepál, India (Expedition)
 • 05.09.2014 17:19 Výnimočné zážitky
  Ahojte,
  Od návratu domov uplynuli už skoro dva týždne, ale dojmy tak ľahko nevyprchajú.
  Svojou nedotknutou krásou nás očaril najmä Island. Každý deň sme videli inú tvár krajiny. Od ľadovca a pustej mesačnej krajiny až po zelené plochy na juhu. Perličkou bol aj adrenalín zo skútrov a doslova urehotaná cesta naspäť. Nezabudnuteľná bola aj atmosféra Reykjaviku, kde z každého kúta sálal zvláštny pokoj a vyrovnanosť. Bude to asi zásluhou obyvateľov, ktorí sa javili ako nekonformní ale vyrovnaní a priateľskí.
  Nórsko bolo fajn. Nádherná krajina so strmými fjoradmi, tyrkysovou vodou z ľadovcov, zelenou trávou, farmami na neuveriteľných miestach a nespočetnými vodopádmi. Tragikomickým zážitkom bola cesta na ľadovec Briksdalsbreen, kde sa vrčiace vozíky, obsadené turistami predierali pomedzi peších až pod ľadovec. Komerčnosť asi nemá hranice nikde vo svete... K nezabudnuteľným patrí aj nášvteva majáku akoby "na konci sveta", kde bolo počuť len šum mora, vietor a čajky. Mestá Oslo a Bergen majú tiež svoje čaro. Skĺbenie moderného a historického je zujímavé... Za tých dvanásť dní je naozaj veľmi veľa zážitkov a skúseností. Máme o čom rozmýšľať a na čo spomínať.
  Veľký podiel na našich zážitkoch má naša sprievodkyňa Majka Cútová, ktorá všeto zvládla na jednotku. Od pútavého, niekedy aj zábavného rozprávania v autobuse až po organizačné veci a riešenie drobných problémov. Starala sa o všetkých veľmi ochotne, dôsledne a s humorom. Dokázala nám sprostredkovať svoje skúsenosti a poznatky. Mohli sme zainteresovane "nasávať" všetko dookola. Ďakujeme.

  Ildikó a Tibor

  Poznávací zájazd Island, Nórsko (Eurokomfort)
 • 02.09.2014 10:57 skutočnosť predčila naše očakávania
  Vážený pán riaditeľ,
  nedávno sme sa vrátili zo zájazdu Island - Nórsko. Hoci sme počuli samé chvály o tomto zájazde, skutočnosť predčila naše očakávania. Obe krajiny sú úžasné a stojí za to ich spoznávať. Avšak čo bolo najdôležitejšie - mali sme vedúcu Majku Cútovú, ktorá bola pridanou hodnotou, a ktorá spôsobila, že sme si obe krajiny priam zamilovali. Majka vynikajúco pozná Škandináviu a čo je veľmi dôležité, vie to aj odovzdať ďalším ľuďom. Vie pútavo rozprávať, ale pozná aj mieru, aby poslucháčov neunavila. A čo je veľmi dôležité, je milá, veselá, človek si ju musí obľúbiť.
  Takže, ďakujeme jej a Vašej agentúre za možnosť prežiť nezabudnuteľné chvíle.
  Ružena Sotníková a Anka Kováčová

  Poznávací zájazd Island, Nórsko (Eurokomfort)
 • 01.09.2014 15:22 Skvela organizacia
  Dobry den.

  Dakujeme CK Bubo Travel za krasnu dovolenku v krasnych destinaciach Island a Norsko, ktoru sme absolvovali od 12.8.2014. Skvela organizacia, vyborne vybrane aktivity a program a este lepsia sprievodkyna Majka. Jej neuveritelne vedomosti, putavy vyklad, obdivuhodna slovna zasoba, zaujem a starostlivost o celu skupinu a jednotlivcov, spravili z nasej dovolenky nezabudnutelny zazitok. Majku nezaskocila ziadna otazka a ked nahodou na jednu nevedela odpovedat, hladala dostupne a snad aj nedpostupne informacie, aby nakoniec odpoved nasla. Jej zaujem o skupinu bol aj nad ramec jej mozno "beznych povinnosti" a to bezproblemovym vybavenim alternativneho programu - jazdy na islandskych konikoch. Pre jej priatelsku a optimisticku povahu nebolo nic problemom.
  Vdaka za skvelu sprievodkynu a krasnu dovolenku.

  S pozdravom Osinovci

  Poznávací zájazd Island, Nórsko (Eurokomfort)
 • 20.08.2014 20:20 Kuba – absolut total 3.7 – 18.7.2014
  Mile Bubo, dakujeme velmi pekne za skvely poznavaci zajazd Kuba – absolut total. Okusili sme Bubo prvykrat a nelutujeme ani nahodou. Urcite sa este rozhodneme cestovat s Bubom. Vdaka Ck Bubo a perfektnej sprievodkyni Katke Liskovej sme spoznali tu naozajstnu Kubu. Mali sme obavy, ake bude pocasie, kedze letne obdobie je obdobie dazdov. Ale dopadlo tu uplne ze suprovo. Ani raz sme vlastne nezmokli. Bud prsalo v noci alebo nam to vyslo, tak, ze sme akurat boli na obede. Bol to len taky letny dazdik. Stare auta dostali aj nas Dali sme si aj jazdu v starom kabriolete a citili sme sa ako Al Capone Doniesli sme si domov kopec zazitkov (rumu a cigar ) a pozerame sa na tuto krasnu krajinu inymi ocami ako doteraz. Bolo uzasne porovnavat, ako ziju oni a ako sa mame my. Bolo pre nas neuveritelne, ako sa deti tesili z obycajnych pier, samponikov a pod. Ulice plne deti v Baracoa sme nazvali ´´kubansky facebook´´. Spomenuli sme si na casy, ked bolo aj na Slovensku pri panelakoch plno deti a dnes ich uz niet. Vsetky sedia za PC doma. Planovali sme tento trip pred par rokmi na vlastnu past, ale z pracovnych dovodov nam to nevyslo. Asi to takto malo byt a sme radi, ze sme sa nakoniec rozhodli pre BUBO. Sme plni informacii vdaka Katke, ktora ma Kubu v malicku. Ci sa jednalo o historiu krajiny, ci bezny obycajny zivot kubancov. Dokazala to bravurne podat a cesta busom bola tymto sposobom zvladnutelna a rychlo nam ubiehala. Aj vdaka flaske rumu, ktora nemohla v buse chybat. Katka sa o nas postarala ako o svojich Dakujeme jej za vsetko, vdaka nej bude pre nas Kuba nezabudnutelna Hasta la victoria siempre... Zuzana a Miro

  Poznávací zájazd Kuba - absolut total (Komfort)
 • 20.08.2014 19:33 Zájazd Japonsko 2.8- 13.8. 20014
  S ohodnotením augustového zájazdu skrz Japonskom som mienila zopár dní počkať. Počkať kým sa myšlienky utriedia, dojmy vstrebú a následne pri šálke zeleného čaju (či pre veselšie pero saké) spísať konštruktívne a sofistikované hodnotenie absolvovaného zájazdu. Z Tokia sme prileteli už pred týždňom a tejto nádeje sa definitívne zriekam, cesta Japonskom bude asi vždy príjemne chaotickou zmesou skvelých zážitkov a pozitívnych obrazov, z ktorých obtiažne vybrať jeden jediný. Bolo úžasne osviežujúce presvedčiť sa, že sa aj v dobe, kedy už takmer nič nie je tajomné a nepoznané sa možno cítiť ako dieťa, pre ktoré je všetko úplne nové a fascinujúce. Obdiv patrí perfektnému sprievodcovi Martinovi Navrátilovi, vďaka ktorému sme neboli až tak stratení v preklade:) Objavovanie na vlastnú päsť má svoje neodškriepiteľné čaro, no pokiaľ sprievodca dokáže priblížiť danú krajinu a zároveň navodiť príjemný pocit domova, tak je to dokonalé. Martin to zvládol bez chybičky. Zájazd vrelo odporúčam! Menej príjemná je následná opätovná adaptácia na slovenskú mentalitu a najmä bratislavskú MHD:)

  Romana J.

  Poznávací zájazd Japonsko - zlatá cesta (Komfort)

Bubo Diskusia
Povinné pole