Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Registrácia | Zabudnuté heslo?

Prečítajte si referencie k našim poznávacím zájazdom (948)

Ak máte záujem prečítať si všetky referencie k Vášmu poznávaciemu zájazdu, vyberte si ho, prosím, z nášho katalógu. Referencie nájdete dole na stránke pod rámcovým programom. • 25.01.2015 09:32 TMS s Veronikou
  Ahojte, včera sme sa vrátili zo zájazdu a priniesli si slnko a krásne zážitky a do snežiacej Bratislavy. V Bangkoku nás privítala drobná , blonďavá osôbka ( sprievodkyňa Veronika) so slovami : "..no podte moji.." a hneď nás "dostala". Rušný Bangkok + dobrá partia ľudí + privítanie Mr. Bigom = Skvelý mix. No a keď sme jedno ráno vystúpili ako úplne prví na ostrove Bamboo - cítili sme sa ako v raji.
  Veronika a BUBO ďakujeméééééé. Dušan + Petra + Viera

  Poznávací zájazd Thajsko, Malajzia, Singapur (Komfort)
 • 15.01.2015 08:34 zvládnutá organizácia
  Dobrý deň,

  Dovoľte mi poďakovať spolu s manželkou za vynikajúcu organizáciu zájazdu na Nový Zéland a do Austrálie, ktorý som absolvoval s Vašou CK v dňoch 26.12.2014 až 10.1.2015. Program, jeho realizácia úplne splnili naše predstavy a očakávania. Osobne chcem poďakovať Martinovi Karnišovi, nášmu sprievodcovi, za jeho rozsiahle informácie, skvelé zvládnutie organizácie celej cesty, venovanie sa problémom účastníkom zájazdu a jeho prirodzený ľudský prístup.

  S pozdravom

  Ing. Ján Letko, Ružomberok

  Poznávací zájazd Nový Zéland - Austrália (Komfort)
 • 24.12.2014 20:16 Vitajte v inom svete
  Dlho som rozmýšlal, ako napísať referenciu na tento zájazd. Nedá sa totiž o ňom povedať, že tam bolo pekne a pod. KĽDR je krajina, ktorá veľmi zvláštna, každý deň Vás v nej vedia tamojší prekvapiť. To čo som počúval pred zájazdom sa ja potvrdilo: Ja som očakával čo tam všetko uvidíme, ale oni už vedeli čo uvidíme.
  Čo je však podľa mňa najdôležitejšie vedieť o tejto krajine, je absolútne bezpečná. Každý, kto zvažuje cestovať do tejto krajiny, nech zabudne na predsudky vytvorené informáciami v médiách. Naozaj sa nie je čoho obávať. Ste na každom kroku kontrolovaní a strážení, nikde počas našej návštevy ani náznak nejakej kriminality alebo iných hrozieb. Stále sme mali so sebou posádku 3 sprievodcov, ktorí sa od nás nepohli na krok, ale zároveň postupom času a vzájomným sa zbližovaním sme dokázali posunúť aj hranice toho, čo všetko sme mohli v KLDR vidieť.
  Miestni obyvatelia sú poznačení učením, že USA sú ich najväčší nepriateľ (neskutočné boli obrovské obrazy na škole, ktorú sme navštívili). V hlavnom meste Pyongyang sú už ľudia viac zvyknutí na turistov, ktorí sem chodia z každého kúta sveta (my sme stretli Američanov, Britov, ale aj Poliakov z Bialsko Biala). Iné to už je na vidieku krajiny. Tam sa niektorí ľudia na päte otáčali, keď nás zbadali (predpokladám, že nás mali za Američanov a tým pádom sa nás báli). Naozaj úžasné na spoznávanie ľudskej kultúry
  Ubytovanie počas celého zájazdu bolo na veľmi dobrej úrovni, v Pyongyangu bolo v hoteli skoro všetko, čo by sme len chceli - keďže bol postavený na ostrove v strede veľkej rieky a nemali sme možnosť sa ísť len tak prejsť do mesta do baru a pod. Užili sme si kadejaké miestne chrenovice a ženšenovice v otočnom bare na 42. poschodí, navštívili DMZ v Panmunjom, kde ste postavení do jednej z najnebezpečnejších hraníc na svete (kamier tam bolo statočne), videli sme Veľkú študovňu ľudu a videli obrovské monumenti veľkých a večných vodcov. Na východe krajiny sme navštívili farmu, kde pestujú o.i. aj hurmikaki, videli sme pripravené vystúpenie miestnych škôlkárov a jasličkárov, videli rodným dom miestneho farmára a takisto obrovský detský tábor, kde vraj chodievajú deti prázdninovať (aj keď mnohé časti boli ako nové, ešte nepoužité - napriek tomu nám tvrdili, že sa tam pravidelne premelie obrovské množstvo detí). Zažili sme aj večerný Wonsan, kde sme bývali v hoteli priamo pri mori a z móla sme mohli pozorovať, ako je veľká väčšina budov v meste zhasnutá v tme - osvetlené boli opäť hlavne obrovské sochy večných vodcov a iné monumenty…ani lampy na móle nesvietili, vraj sa asi práve pokazili, tak sme šlapali za svetla čeloviek a svetiel z mobilov. V mestečku Hamgung sme videli „neplánovane“ nácvik detského súboru, ktorý mi pripomínal tie naše pionierske. Pustili nás aj do miestnej chemickej továrne, ale bohužial práve deň predtým začala veľká rekonštrukcia a nemohli nám tak tento závod celý ukázať :) Večer sme si užili kúpanie v mori a barbecue priamo na pláži pripravené našími sprievodcami. Inak v KLDR poznajú iné názvy morí, medzi ktorými leží krajina - kórejské a východokorejské :) Večer nám pripravili sprievodcovia aj karaoke show, kde nás s veľkou prevahou prespievali - naozaj výborný speváci a trošíčka aj tanečníci.
  Na deň osláv založenia republiky sme navštívili obrovské múzeum vojny (kde nám však ukázali len tú časť vojny, v ktorej boli KLDR úspešní). Poprechádzali sme sa po veľkom námestí Kim Ir Sena a mali sme aj tú možnosť nazrieť do obchodu pre miestnych obyvateľov - tri druhy alkoholu v dlhých regáloch a zvyšný naozaj úzky sortiment k dispozícii. My sme si tam ale samozrejme nakúpiť nemohli. Škoda. Zato boli pre nás pripravené vyhradené obchodíky (zväčša súčasťou reštaurácii), kde bolo k dispozícii kadečo aj americké. Ceny boli úsmevné, pretože sme menili, dokonca aj v tom istom obchode sme dvaja kupujúci mali rozdielne ceny na ten istý tovar. A platíte dolármi, eurami alebo jenmi - na zmenárne na miestnu menu zabudnite :) BTW, reštaurácie boli na nás pripravené veľkoryso, vždy sme mali k dispozícii rôzne druhy jedla, dokonca v niektorých sme si mohli sami uvariť polievku alebo pripraviť mäso.
  V Pyongyangu nám ukázali aj vystúpenie v miestnom cirkuse a tam sme pozerali s naozaj otvorenými ústami - Cirque du Soleil je ešte slabé oproti perfektne vytrénovaným Korejcom. Zajazdili sme si metrom a nezabudnem na tú hrdosť v tvári miestneho sprievodcu, keď sa pýtal na metro u nás a ja som odpovedal, že bohužiaľ ho u nás vôbec nemáme. V rámci osláv sme si dokonca zatancovali s miestnymi na námestí republiky a bolo to naozaj veľmi príjemné. Pre mňa bola určite nezabudnuteľná možnosť si zastrielať zo vzduchovky na terčíky, ktoré nám takisto vybavili mimo programu miestni sprievodcovia. To sme boli asi jedni z mála, ktorí sme si mohli bez nejakého rizika zastrielať s puškou v ruke v centre hlavného mesta.
  Videli sme ako jedni z prvých satelitné mestečko Pyongsong, ktoré je momentálne v prestavbe a tak o polroka bude jedno krásne mesto. V ňom sme navštívili strednú školu zameranú na english, ale bohužiaľ študenti mali „skúšky“ a tak sme sa nemohli s nimi porozprávať. Pustili nás však do výroby textilnej fabriky, v ktorej vyrábali zimné bundy - ale nemohli sme si kúpiť :( Zajazdili sme si električkou len pre nás vyhradenou, ktorá niesla ešte okná Made in Czechoslovakia a nálepky Českých dráh. V Paláci detí nám ukázali rôzne vystúpenia detí a na záver sme navštívili veľký symbol krajiny, vežu Juche - ktorá predstavuje princíp životnej myšlienky krajiny „postaraj sa sám o seba“. Večer sme potom ešte zvíťazili nad miestnymi v bowlingu aj pingpongu :) Posledný deň odchádzame vlakom z krajiny a na hraniciach s Čínou zažívame príjemnú kontrolu miestnymi colníkmi a bez problémov prechádzame na čínsku stranu.
  Peking je vhodným aklimatizačným doplnkom zájazdu a za tú krátku dobu sme v ňom videli naozaj toho dosť. Prioritne sa však tešte hlavne na KLDR.
  Celý zájazd bol vynikajúco pripravený a zorganizovaný. Veľké poďakovanie patrí hlavne super sprievodcovi Jurovi Ondrejčíkovi, ktorý musel občas udržať emócie na uzde. Bola sme partia 16 ľudí, čo je veľmi dobrý počet na takýto zájazd. Ak chcete zažiť zájazd, ktorý Vás vráti v čase do minulosti, určite si vyberte KLDR - oplatí sa zažiť a vidieť. A hlavne Vás čaká stále nejaké prekvapenie a tak ste neustále v očakávaní, čo ďalšie príde. Určite sa oplatí cestovať aj do tejto krajiny a Bubo je samozrejmá voľba, keďže má s touto krajinou najbohatšie skúsenosti.
  Martin Lopušan

  Poznávací zájazd Severná Kórea (Komfort)
 • 13.12.2014 17:31 Vcera som za 15 litrov benzinu zaplatila 20€...
  ...az ma pri srdci zabolelo. Nuz, uz nie som vo Venezuele.:)
  Zajazd bol uzasny, program vyvazeny, sprievodca Peto tiez super, po pociatocnych vykyvoch aj nasa meteorologicka karma pracovala na plne obratky, skratka spravne namiesany kokteil zazitkov v prekrasnej krajine. Roraima dala trosku zabrat, ale za tie vyhlady (a nehovorim o vyhladoch na konkretneho indiana) to stalo a vsetci sme to zvladli s hrdo vztycenymi hlavami a madarskymi nadavkami na perach :)... Z delty Orinoca mi utkvela v pamati nocna plavba, ale aj tie momenty, ked sme sa vsetci odobrali spat, vypol sa generator a pocula som iba zvierata vsade naokolo (alebo cupitanie noziciek nejakeho velkeho hmyzu, ktory sa snazil dostat pod moskytieru a trochu si uzit). Navsteva miestnych skolkarov bola pre mna velmi silnym zazitkom. Tie obrovske tmave ocka len tak z hlavy nedostanem. Nezabudnite nejake cukriky, ked pojdete za nimi :) A vylet pod Salto Angel s kupanim bol krasnou bodkou tomu vsetkemu. Co viac dodat, oci a usta dokoran a ak sa Vam zadari taka partia ludi ako nam, tak aj srdce :) Dóbre! Vélmi dóbre!

  Michala Bacová

  Poznávací zájazd Venezuela - stratený svet (Expedition)
 • 08.12.2014 07:45 úžasná cesta
  Dobrý deň,

  31.10. som sa spolu so synmi vrátila z úžasnej dovolenky Japonsko - zlatá cesta. Úžasnou ju okrem iného dotvorila aj Maca Fitková svojim profesionálnym prístupom, príjemnou povahou, akčnosťou a ústretovosťou. Neviem ako by som ešte mohla vyjadriť moju absolútnu spokojnosť s jej ,,službami", takže len v skratke: JE ÚŽASNÁ, proste BOŽSKÁ. Do budúcna budem určite vyhľadávať zájazdy, ktoré ona sprevádza.
  Touto cestou posielam moje veľké poďakovanie aj ďalším fantastickým sprievodcom ako sú Martin Karniš, Katrinka Abou - tej spolu so synom posielame aj pusinky, Peťa Kováčová a Jirko Jobánek.

  Ešte raz Vám všetkým ďakujem, Martina Čiefová so synmi

  Poznávací zájazd Japonsko - zlatá cesta (Komfort)
 • 01.12.2014 00:00 uuuzasnaaa dovolenka
  ahojte bubaci,

  po prvom napore zvladnutom v praci po nasej dovolenke absolvovanej s vasou cestovkou (Sri Lanka a Maldivy v november 2014) sme sa konecne dostali k zhodnoteniu nasej dovolenky:

  uuuzasnaaa dovolenka .... krasna krajina, uzasne zazitky a super atmosfera

  touto cestou by sme sa chceli velmi pekne podakovat hlavne nasemu sprievodcovi Michalovi Gajovi - klobuk dolu, super organizacia, skvela komunikacia s ludmi, charizmaticka osobnost a neuveritelne ludsky a profesionalny pristup ... tolko pozitivnej energie sme uz davno nezazili

  dufame, ze po tejto skusenosti sa nam podari v buducnosti este s vami nieco pocestovat a keby sme sa na nejakom zajazde opat stretli s Michalom bude to opät uzasna dovolenka s „bubom – michalom“

  este raz vdaka za vsetko!

  s uctou
  vlado a jana simkovci

  Poznávací zájazd Srí Lanka (Komfort)
 • 28.11.2014 09:12 Manažérska bravúra
  Bol som s Bubom párkrát, ale Etiópia bola organizačne No.1. Martina Čameková-ďakujeme za bravúrne zvládnutý manažment potuliek po Etiopii. Dačo bohovô.
  Fero

  Poznávací zájazd Etiópia - Danakil a Simienské vrchy
 • 27.11.2014 10:51 Čína s BUBOM je úžasná
  Je to už dva týždne čo sme sa s manželom vrátili z úžasnej cesty od Taiwanu po Peking a stále vo mne rezonuje príjemný pocit zo všetkých prežitých zážitkov. Ani sa mi nechce veriť, čo všetko sme na tomto zájazde videli a zažili. Perfektná organizácia zájazdu a vynikajúci sprievodca Martin Lukáč vo veľkej miere prispeli k našej úplnej spokojnosti!!! Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší zájazd s BUBOM.

  Nataša a Milan

  Poznávací zájazd Veľký okruh Čínou + Taiwan (KOMFORT)
 • 26.11.2014 15:15 Etiópia je silná!
  Etiópia je ako ich káva. Silná, horúca, čierna. Autentická, pripravená "na kolene" a s neistým výsledkom.
  Etiópia je ako ich korenie. Silná, štipľavá, farebná. Lahôdka pre fajnšmekrov.
  Etiópia je ako ich indžera. Silná, prekvapujúca, kontroverzná. Keď jej prídeš na chuť, tak ju miluješ.
  Etiópia je ako ich pivo. Silná, trpká, osviežujúca. Plná paradoxov, kultúrna aj animálna.
  Etiópia je jednoducho silná.

  Džamila

  Poznávací zájazd Etiópia, Zanzibar (Komfort)
 • 25.11.2014 15:34 Vďaka za všetko
  Dobrý deň,

  Je tomu skoro už týždeň (15.11.) čo sme sa vrátili zo zájazdu JAR-Madagaskar. Eufória vyprchala, handry vyprate a zacina rekapitulácia videného a zažitého.

  Výsledok
  Na prvom mieste by som sa rád poďakoval všetkým osobám ktoré menežovali tento zájazd. Za ich ochotu, trpezlivosť odpovedať možno aj na viaceré nezmyselné otázky, požiadavky.
  A potom na zájazde dvom osobám ( Stánislav Cigánek Robert Taraba) mali to s nami chvíľami ťažké, ale obaja to bravúrne ustáli. Práca so finančne náročnou klientelou evidentne nie je med lizať.... takže klobúk dole pre oboma.

  Stáňa bol veľmi dobrý na zvieratá a „huba mu jela“ že sme viacerí nestíhali poriadne ani vnímať čo hovorí – ale vždy k veci a ku zvieratám a ceste. Takže bol veľmi fajn v prvej polovici zájazdu (po JAR)

  Robo nás mal na krku na Madagaskare – robil čo mohol aby boli všetci spokojní (zvýšená teploty prostredia, namáhavejšie presuny a čiastočná únava klientov z cestovania). Dokonca viacerých z nás sa snažil zaúčať do tajov fotografie nad rámec svojich povinnosti. – výsledok čiastočný nevďak. ...
  Boli sme viacerí so syndrómom fotografovania či iného zaznamenávania svojej cesty– a tak bol ochotný zastať aj mimo plán cesty, takže sme si to fotenie dúškami užívali..... a predpokladám že vačšina z nás bola spokojná....

  Preto ak sa budú rozdeľovať nejaké koncoročné prémie myslite aj na týchto pánov. Sú mladí, perspektívni a majú svoj potenciál rastu v prospech dobrého mena CK BUBO.

  Ešte raz vďaka za všetko.

  S úctou

  Igor hudec

  Poznávací zájazd JAR, Madagaskar (Komfort)
 • 24.11.2014 19:20 Etiópia je silná!
  Už ťažko niečo dodať k tomu, čo napísali o Etiópii Kristovci a "Ježkovci". Som rada, že som vás spoznala, že som spoznala Maťu a baby. Aj o tomto je cestovanie s Bubom, že stretnete svoju krvnú skupinu.
  Ale späť k Etiópii:
  Etiópia je ako ich káva. Silná, horúca, čierna. Autentická, pripravená "na kolene" a s neistým výsledkom.
  Etiópia je ako ich korenie. Silná, štipľavá, farebná. Lahôdka pre fajnšmekrov.
  Etiópia je ako ich indžera. Silná, prekvapujúca, kontroverzná. Keď jej prídeš na chuť, tak ju miluješ.
  Etiópia je ako ich pivo. Silná, trpká, osviežujúca. Plná paradoxov, kultúrna aj animálna. Etiópia je jednoducho silná.

  Džamila

  Poznávací zájazd Etiópia - veľký letecký okruh (Komfort)
 • 23.11.2014 19:20 Afrika navždy
  Ahojte Bubovci, nemôžeme iné, iba súhlasiť s našimi súputníkmi Katkou a Bobom Kristovcami. Etiópia je úžasná krajina so všetkým čo k Afrike patrí. Neváhajte, kto to všetko chce zažiť v podobe, v akej sme si to "užili" my, je najvyšší čas. Tento kút sveta je rovnako ako mnohé, neúprosne pohlcovaný postupujúcou "civilizáciou" vyspelého sveta a nemusí trvať dlho a to čo sme videli a prežili my, môže byť nenávratne preč. A ešte niečo, zážitok z takejto cesty Vám umocní partia s ktorou cestujete. A my sme to šťastie mali.
  Vďaka BUBO, vďaka priatelia na čele s Maťkou Čamekovou.

  Martin a Alica "Ježkovci"

  Poznávací zájazd Etiópia - veľký letecký okruh (Komfort)
 • 20.11.2014 13:34 BOHOM ZABUDNUTÁ KRAJINA!!!
  Áno.... asi takto by som mohla hodnotiť tento nádherný kút na našej planéte. Keď sme sa rozhodovali akú destináciu si vyberieme, pôvodne vôbec nepatrila medzi favoritov. Náhoda ale zasiahla (alebo to bol osud?!Ktovie?!) a my sme sa zrazu ocitli v Etiópii. V Krajine spálených tvárí, ako ju nazval prvý privandrovalec. Ale to bolo už dávno... Tak isto bolo pradávno, kedy tu vzniklo kresťanstvo. Pravé, nefalšované, ake dnes už nepoznáme, bohužiaľ//. Pradávno bola aj najstaršie zachovaná a nájdená ľudská kostra - Lucy. Odtiaľko pramení prapôvod života aj keď to znie až neuveriteľne. Ale Etiópia nie je iba o kresťanstve, hoci ho tu stretávame na každom kroku. V krásnej podobe s ničím neporovnateľných kostolov, postavených v netradičnom slohu, do kruhu. Prekrásne fresky a maľby v nich sú také jedinečné, že sa nám zastavoval dych a nechápali sme, kde sa to tu všetko zobralo.. a zachovalo! Všetky výjavy z Biblie, poňaté veľmi "štýlovo" a v nádherných farbách. Celý sever je dych vyrážajúci. Kostoly, maľby, murálie, príroda, ľudia. Prameń Modrého Nílu je zážitok, ktorý sám o sebe dáva vizuálnu satisfakciu. Návšteva Gondaru s jeho pevnosťou, aj najstaršieho kostola s úžasným dreveným stropom, vymaľovaným 88 cherubínmi, ktorý ho už stáročia chránia.. Jedinečná Lalibela s 11 kostolmi vytesanými do skál - to je perla medzi perlami. Bahir Dar s romantickým jazerom (bez komárov) je čerešnička na torte. Druhá polovica dobrodružnej a náročnej cesty je v úplne inom duchu. Až tu si človek uvedomuje, aký luxusný život žije tam 'daleko, doma. Tu však žijú pôvodné kmene ten sovj tradičný život. Jednoduchý, tvrdý, náročný na prežitie. Voda tu nie je samozrejmosťou. Hoci kmene, ktoré sme navštívili, žijú na brehu rieky Omo, ktorá patrí iba Etiópii, má cca 800 km. Ale prežiť znamená bojovať o chlieb náš každodenný. Preto sú tu všetky polia dokonale obrobené, hoci iba s drevenými pluhmi a s pomocou dobytka. Jedlo jednoduché, ktoré im však postačuje. Sú zvyknutí. Príbytky až neuveriteľne simplicitné. Väčšinou z konárov akácií. Všetky kmene, ktoré sme navštívili, nám zobrali časť duše. Nádherné bytosti, s obrovskými tmavými očami, sofistikovaným oblečením z koží zvierat. A úžasné ozdoby. Či už labrety v narezaných ústach Mursi alebo blatom a maslom natreté vlasy u Hamarov alebo rôzne ozdoby vyrezané v rohoviny zvierat u Desaneshov alebo aj ozdoby zo štuplíkov z piva)). Všetci nás uchvátili. Aj neuveriteľne pomašovaní Karovia... všetci sa nás dotýkali a brali nás ako atrakciu:)) a my to isté. Každý večer, pri stole s chladeným pivom a dobrým jedlom, v perfektnom ubytovaní (hotely sme mali naozaj vynikajúce, akoby sme boli na komfortnom zájazde s all inclusive) sme vzrušene rozoberali silné a nezabudnuteľné zážitky z celého dŃa. A veruže ich bolo šialene veľa za tých 17 dní. Bola to vynikajúca voľba, ísť do Etiópie. Táto cesta sa dostala na 2.miesto v našom dlhom cestovateľskom zozname :))) a to je už čo povedať. Je to perla čiernej Afriky, briliant, ktorý sa bude lesknúť v mojich spomienkach celý život :))

  Ďakujem BUBO, ďakujem Maťúšik Čameko :)))... za nezabudnuteľné zážitky v Bohom zabudnutej krajine :))))

  Katka a Bobo Kristovci

  Poznávací zájazd Etiópia - veľký letecký okruh (Komfort)
 • 20.11.2014 09:21 Úžasná cesta po Afganistane!
  Afganistan je viac nebezpečný v našich hlavách ako je v skutočnosti. Ale zas z neho robiť normálnu destináciu to tiež tu nebudem robiť. Zájazd Irán, Afganistan, Pakistan, Čína, Kirgizsko je niečo – ako povedal Ľuboš –postgraduálne štúdium. Prešla som celú Strednú Áziu s BUBOm a bola som nadšená, ale po tejto ceste som v eufórii, nielen nad prejdenými krajinami, ale aj nad historickými mestami, ale hlavne zážitkami... Celá cesta kopíruje málo známu historickú hodvábnu cestu. Začali sme v Mashade v jednom z najposvätnejších miest pre šítov a keď zažijete atmosféru miesta, kam ročne chodí takmer 35 milióna pútnikov. Už máte pocit, že nič bombastickejšie nemôžete zažiť. Dobrodružný prechod do Afganistanu a hlavne krásneho mesta Herátu s architektúrou od čias Timura Veľkého. Prvé obavy z krajiny o ktorej máme rôzne informácie vás spočiatku zväzujú. Ale keby vás niekto vysadil v strede afgánskeho mesta, neuveríte, že ste v krajine, kde je vojna. Ľudia sa vám doslovne pchajú do fotoaparátov a pozývajú na čaj. Práve ta atmosféra miest vás ukludňuje, ale treba byť neustále v pozore! Ak si skúsený a nerobíš hrdinu a vieš čo a ako, minimalizuješ problémy. Mazar i Sharif je krásne mesto kam sa veľa ľudí nedostane, dokonca aj známy slovenskí novinári ostali len v Kábule. My ďalej! Tajomné dervišské spevy, pútnické miesta, alebo skvelý pilaf na bazáre. Cítili sme sa bezpečne aj vďake kontaktom Martina, ktorý tu už bol a vedel najnovšie informácie a správy od ľudí, ktorí nevedia len to, čo bolo včera, ale hlavne čo sa deje TERAZ! Dramatický Afganistan vystriedal ,,pokojný“ Pakistan. Presun po známej Karakoram higway na miesta kde sa stretávajú Himaláje, Hindukúš a Pamír s výhľadom nielen na Nanga Parbat, ale aj na gýčové 7 tisícovky. Bola som už v Himalájach,na Kaukaze, v Andách, ale ten gýč je asi najkrajší TU. Presun cez hraničný prechod do najmenej navštevovanej časti Číny – Ujgorska. Ľudia tu na nás pozerajú ako na svätý obrázok a pýtajú sa ako sme sa sem dostali. Jedno z najstarších miest v Číne Kasgar, najväčší bazár na svete, ale aj skvelá moslimská kuchyňa. Záver cesty cez Torugart sedlo, kde sme opäť len MY. Cez pohorie Ťaň Šan okolo stád divokých koní, jazera Issyk kul, júrt do hlavného mesta Biškek. Náročná cestovateľská bomba, ale pre mnohých skúsených ľudí čo tu s nami boli, jedna z najkrajších. Keby mali súťažiť všetky moje prejdené cesty, tak táto získa prvé miesto a to ostatné sa bude biť o druhé miesto! Ďakujem Martinovi a Ľubovi, že sme to dokázali a zvládli cestu, ktorú nikto neprešiel od roku 1980!
  Dagmar

  Poznávací zájazd Afganistan, Pakistan (Komfort)
 • 19.11.2014 11:24 Sri Lanka je úžasná krajina
  Ako účastníci zájazdu Sri Lanka a Maldivy v termíne 20.10-3.11.2014 sa aj touto cestou chceme poďakovať sprievodcovi Michalovi Gajovi za nielen nesporné odborné vedomosti, ale aj za bezchybnú organizáciu celého zájazdu ( v spolupráci so zástupcami domácej cestovky ) a naozaj fantastický prístup k účastníkom zájazdu.Sri Lanka je úžasná krajina a celý program bol zostavený tak, aby sme videli čo najviac z prírody , kultúrnych a historických pamiatok , pričom zájazd nebol únavný. Výborný bol aj kolektív zájazdu, ktorý aj nemalou zásluhou Miša sa stal kompaktnou spoločnosťou s ktorou sa nám ťažko lúčilo, lebo na Maldivy sme išli sólo. Tak isto celá preprava na Maldivy a späť do Viedne bola bezchybná. Na Maldivách bolo krásne a bol to úžasný oddych po poznávaní Sri Lanky. Doporučujeme všetkým takúto kombináciu. Ešte raz ďakujeme CK BUBO za zorganizovanie tohto zájazdu a gratulujeme k výberu sprievodcu pre danú destináciu. Ešte raz Ti Michal ďakujeme za zážitok ktorý si nám pripravil. V budúcnosti určite pri zvažovaní dovolenky budeme prioritne zvažovať ponuky CK BUBO .

  Dana a Peter Podhradskí

  Poznávací zájazd Srí Lanka a Maldivy (Komfort)

Bubo Diskusia
Povinné pole