Castrovci na Kube skončili Ľuboš Fellner
Nórsko je 6. najlacnejšia krajina sveta (List zo Škandinávie) Jozef Zelizňák
Škandál v sumo Ľuboš Fellner
Pomáhať Afrike? Ľuboš Fellner
Pravda o Libérii Ľuboš Fellner
Altaj - komplexné porovnanie, rady a skúsenosti Ľuboš Fellner
10 najmenej navštevovaných krajín sveta Ľuboš Fellner
317 zájazdov a musíte si vybrať jeden. Týchto 10 si vyberajú klienti najčastejšie. Jozef Zelizňák
Daniela Mihaldová

Novinky v Chile

Lonely Planet každoročne uverejňuje zoznam krajín, ktoré odporúča v nasledovnom roku navštíviť, no a Chile sa môže radovať, pretože ho v roku 2018 uviedli rovno na prvé miesto. Víťazstvo im chutí možno aj o to viac, keďže sa umiestnili ako jediná z krajín Južnej Ameriky. Možno k tomu dopomáha aj fakt, že obyvatelia Chile sú podľa ďalšieho rebríčka aj najšťastnejšími spomedzi všetkých svojich susedov. Celosvetovo sa umiestnili na 25. mieste. Brazília je na 28. mieste, Argentína na 29. mieste, Uruguaju patrí 31. pozícia, potom nasledujú Kolumbia, Ekvádor, Bolívia a Peru. A úplne najšťastnejšia krajina Latinskej Ameriky? Kostarika - Pura Vida! - je v celosvetovom rebríčku na 13. mieste (po nej Mexiko a potom Chile).

Ľuboš Fellner

Castrovci na Kube skončili

Nezávislý a neklasický pohľad. V žiadnych slovenských médiach takýto pohľad nenájdete. A ani nemôžete. Ľuboš Fellner navštevuje Kubu ale aj krajiny Latinskej Ameriky bezmála 20 rokov. S Kubou si zažil svoje. Cez konkrétne zážitky značne otvorene hovorí o veciach, ktoré sú v slušnej spoločnosti tabu.

Peter Droba

Panama - Perla Strednej Ameriky

Omývaná zo severu Karibským morom a z juhu Tichým oceánom a lemovaná z východu Kolumbiou a zo západu Kosta Ricou, Panama. Miesto opradené indiánskymi legendami, hustou džungľou a veľmi pestrou históriou, ležiace medzi dvoma majestátnymi horskými hrebeňmi Kordilier a Ánd. Vtedajšia vychádzajúca Perla Strednej a Južnej Ameriky.

Jozef Zelizňák

Nórsko je 6. najlacnejšia krajina sveta (List zo Škandinávie)

Už 20. apríla sa na nórskych Špicbergoch začína polárny deň. Celé štyri mesiace tu slnko ani na okamih nezájde za obzor. Leto v krásnej Škandinávii sa začína, a preto si v pravidelných okienkach začneme hovoriť aj my o tom, čo sa za posledné týždne v Škandinávii stalo.

Martin Hrnko

Vedeli ste o tom, že „veľká päťka“ nie sú najväčšie zvieratá, ktoré môžeme v Afrike stretnúť?

Východná Afrika je jednoznačne jednou z top destinácií na pozorovanie divých zvierat vo voľnej prírode. Biodiverzita je tu mimoriadna. Toľko rozmanitých zvierat, rastlín a vtákov pohromade budeme asi len ťažko hľadať na iných miestach našej planéty. Vďaka obrovskému úsiliu pri zachovaní divej prírody môžeme chránené územia východnej Afriky naozaj považovať za klenot.