Thajsko Malajzia Singapur

Náš najpopulárnejší zájazd do Ázie. Na čo sa najčastejšie pýtajú klienti vám prezradí pracovníčka nášho front office. Prečo sem ísť? Na čo treba myslieť? Dovolenka v Thajsku, kde sa o intenzívne BUBO zážitky stará skúsený BUBO sprievodca.

<p>Na let do &Aacute;zie odpor&uacute;čame Business Class</p>

Na let do Ázie odporúčame Business Class

Odporúčame plánovať si dovolenku v predstihu, ale pre tento zájazd sa môžete rozhodnúť aj v poslednej chvíli. Nepotrebujete žiadne špeciálne očkovanie ani víza, stačí pas platný 6 mesiacov po návrate z krajiny. Stačí len vyplniť prihlášku a počkať na svoj vytúžený termín dovolenky, zbaliť sa a užiť si cestu, ktorá bude naplnená históriou, prírodou ale aj ruchom veľkomiest, oddychom ale aj spoznávaním. O zážitky sa postará skusený BUBO sprievodca, ktorý geniálne pozná tieto krajiny po všetkých stránkach! Sprievodca sa stará nielen o zážitky, ale aj o chuťové poháriky klientov. Okrem raňajok, ktoré sú v cene počas poznávacej časti zájazdu, odporučí klientom miestnu kuchyňu a reštaurácie. Nebudete sa báť stánkov na ulici, ale zažijete aj luxus top reštaurácií Ázie. Na svoje si príde určite každý, ázijská kuchyňa je veľmi pestrá. Na stravu, výlety a prípadné suveníry odporúčame ako vreckové cca 500 € na osobu, no zvládnete to aj s polovicou. 

<p>Najkraj&scaron;ie pamiatky Bangkoku - Wat Arun, Bangkok. Foto: Veronika Bedn&aacute;rov&aacute;</p>

Najkrajšie pamiatky Bangkoku - Wat Arun, Bangkok. Foto: Veronika Bednárová

Obľúbený zájazd do juhovýchodnej Ázie ponúka klientom spoznanie troch krajín počas 15 dní spojeným s dokonalým oddychom na plážach Andamanského mora. Počasie je ideálne na návštevu týchto krajín kedykoľvek počas roka, pršať môže hocikedy, no dažde sú síce intenzívne, ale krátke. Na zájazd zväčša lietame špičkovou leteckou spoločnosťou Emirates (batožina do 20 kg, príručná do 7 kg) zvyčajne ide o poobedný let s prestupom v Dubaji (prestup cca 3 hodiny) a následný prílet do Bangkoku v obedných hodinách. V príletovej hale váš čaká skúsený sprievodca s prenajatým komfortným autobusom a vyrážate do ruchu Bangkoku - jedného z najživších miest našej planéty. Bývame v hoteli s najlepšou polohou v celom Bangkoku, pár stovák metrov od kráľovského paláca. 3* bohato vynahradí bazén v centre horúceho Bangkoku a dokonalá poloha pár stovák metrov od kráľovského paláca aj chýrnej uličky Khao San.

<p>Pl&aacute;vaj&uacute;ce trhy v Thajsku</p>

Plávajúce trhy v Thajsku

Prvý deň v Bangkoku vás čaká aklimatizácia šokom, návšteva najživšej uličky Khao San, ženský cirkus na Patpongu a travesti-show Calypso. Druhý deň vyrážame k plávajúcim trhom, kde spoznáme úzke kanály z motorových člnov, naučíme sa orientovať v miestnych koreninách a ochutnáme vyprážané banány, kokosy a čerstvé mango. Taký dobrý ananás ste ešte nejedli! Prejdeme cez most cez známu rieku Kwai a ochutnáme exotický obed s krásnym výhľadom na rieku. A potom výlet do historického srdca Thajska - čaká nás Ayutthaya. Posledný deň v Bangkoku patrí pamiatkam: návšteva kráľovského paláca aj chrámu Wat Pho s ležiacim zlatým Buddhom a najlepšou školou masáží v celom Bangkoku. 

<p>V&nbsp;najstar&scaron;om chr&aacute;me Wat Pho v Thajsku, pri najdlh&scaron;om ležiacom Buddhovi Thajska. Autor fotografie: Monika Barbor&aacute;kov&aacute;</p>

V najstaršom chráme Wat Pho v Thajsku, pri najdlhšom ležiacom Buddhovi Thajska. Autor fotografie: Monika Barboráková

Do Krabi môžete ísť komfortným klimatizovaným autobusom, ktorý máme prenajatý len pre seba. 70 percent našich klientov si však vyberá prelet (trvá 80 minút). Získate pohodlie aj čas a už večer sa môžete kúpať v Andamanskom mori. Autobusom prichádzate na druhý deň ráno. Aonang je považovaný za miesto s najkrajšími plážami v Ázii a preto predstavuje dokonalý relax počas nasledujúcich dní. Chodíme sem už 18 rokov, máme tu mimoriadne vzťahy a naši klienti z toho ťažia. V základnej cene vás čaká slušný rodinný hotel pár minút od pláže (sprcha, WC, klimatizácia, chladnička, TV je samozrejmosťou). 

<p>Prv&eacute; kroky v Andamanskom mori s&uacute; nezabudnuteľn&eacute;. Foto: Veronika Bedn&aacute;rov&aacute;</p>

Prvé kroky v Andamanskom mori sú nezabudnuteľné. Foto: Veronika Bednárová

Náročnejším odporúčame nasledovné:

  1. záhradné bungalovy s bazénom v rezorte Tipa s raňajkami. 
  2. 5* spa-hotel Nakamanda (s raňajkami) ponúka luxus v pokojnom prostredí cca 8 km od dedinky Aonang. V prípade záujmu máte v cene každodenný transfer do rušného Aonangu. Zrejme ho však často využívať nebudete. Váš hotel patrí do siete Malých luxusných hotelov našej planéty.
<p>Nezabudnuteľn&yacute; akt&iacute;vny program v Thajsku organizovan&yacute; sk&uacute;sen&yacute;m BUBO sprievodcom. Foto: Robert Taraba</p>

Nezabudnuteľný aktívny program v Thajsku organizovaný skúseným BUBO sprievodcom. Foto: Robert Taraba

Program pri mori môžete mať ozaj aktívny. Celodenný výlet na neobývané ostrovy, kde nám rybičky budú jesť ananás priamo z ruky, aj jazdu na slonoch máte už v cene. Ostatné výlety si môžete objednať podľa záujmu. Celodenný výlet na slávne súostrovie Phi Phi, kajaky v mangrových lesoch, pirátsky ostrov Hong či lezenia na skalách. Nebude sa vám chcieť odísť. 

<p>Relax na pl&aacute;žach Andamansk&eacute;ho mora. Autor fotografie:&nbsp;Veronika Bedn&aacute;rov&aacute;</p>

Relax na plážach Andamanského mora. Autor fotografie: Veronika Bednárová

Po krásnom mori vás čaká sympatická Malajzia. Cesta je dlhšia, no exotická, prechádza južným Thajskom, ktoré vidí málo turistov, prechádza hranice z krajiny úsmevov do moslimskej Malajzie a po kvalitných diaľniciach vás vedie na ostrov Penang, prezývaný aj Perla Orientu. Po nočných trhoch, kde zažijete gurmánske hody a ochutnáte jedlá, o ktorých ste ani netušili, si oddýchnete v kvalitnom 4* hoteli Sunway Georgetown. V meste (ako v celej Malajzii) sa stretávajú svetové náboženstvá: na jednej ulici nájdete čínsky, indický, kresťanský aj moslimský svätostánok. Príklad tolerancie v praxi. Pre pohodlnejších vieme zabezpečiť prelet Krabi – Kuala Lumpur, v tomto prípade klienti vynechávajú jeden deň programu na ostrove Penang, získajú individuálne voľno v Kuala Lumpur.

<p><span>So zatajen&yacute;m dychom sledujeme z&aacute;pad slnka a čak&aacute;me na rozsvietenie malajsk&yacute;ch dvojičiek - Petronas Towers</span></p>

So zatajeným dychom sledujeme západ slnka a čakáme na rozsvietenie malajských dvojičiek - Petronas Towers

Pokračujeme do najväčšieho mesta Malajzie – Kuala Lumpur, kde sa opäť stretáva čínska, indická a malajská kultúra. Kuala Lumpur je moderné, rozvíjajúce sa mesto plné mrakodrapov, skvelého jedla a zážitkov! Vysvetlíme vám súvislosti, odkaz opäť aktuálneho doktora Mahadhíra. Neodmysliteľnú dominantu mesta tvoria Petronas Towers – najvyššie dvojičky sveta, vysoké 451 metrov. Na mesto a hlavne na fotogenické dvojičky je úžasný pohľad z vtáčej perspektívy - z televíznej veže Menara KL. Ubytovanie je opäť zabezpečené v kvalitnom 4* hoteli Furama Bukit Bintang.

Singapur bol dva roky súčasťou Malajzie, v roku 1965 sa ho Malajzia zbavila, lebo jej pripadal príliš chudobný a príliš komunisticky čínsky. Ako veľmi sa mýlili. Dnes chodia Malajci do Singapuru pracovať ako lacná pracovná sila. My zažijeme ten rozdiel.

<p>Futuristick&eacute; z&aacute;hrady Gardens by the Bay. Ich stavba st&aacute;la miliardu dol&aacute;rov. Ročn&aacute; prev&aacute;dzka 58 mili&oacute;nov.</p>

Futuristické záhrady Gardens by the Bay. Ich stavba stála miliardu dolárov. Ročná prevádzka 58 miliónov.

Po luxusných diaľniciach, aké v Európe nenájdete a sú ozajstným zážitkom, prichádzame do najčistejšieho mesta na svete. Čaká nás Singapur. Už večerná plavba po rieke Singapur s výhľadom na vysvietené mrakodrapy, hotel Marina Bay Sands a miesto, kde pristál Sir Raffles, bude zážitkom. Na druhý deň si obraz doplníme. Kúpanie na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie, najčistejšia indická štvrť na svete, futuristické Gardens by the Bay a Merlion Park so sochou leva, ktorý je symbolom Singapuru. Navštívite podmorské akvárium? Budete nakupovať v luxusných obchodných centrách?

Už v základnej cene máte ubytovanie zabezpečené v 4* hoteli Jen Tanglin Hotel. Chcete mať na záver skutočný zážitok? Doprajte si ikonu svetových hotelov - fantastický hotel Marina Bay Sands  Izby sú slušné, ale najväčším zážitkom je kúpanie v nekonečnom bazéne, ktorého okraj s výhľadom na mrakodrapy, sa stráca v nekonečne. Z najlepšieho letiska sveta odlietame domov. Intenzívne dva týždne v štýle BUBO.

<p>Doprajte si posledn&uacute; noc v exkluz&iacute;vnom hoteli Marina Bay Sands</p>

Doprajte si poslednú noc v exkluzívnom hoteli Marina Bay Sands

Akcia od pólu k pólu - 9%

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 670 € 1 520 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 920 € 1 747 €