TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

Aktuálny rebríček miest renomovaného časopisu Economist hodnotí, kde sa v roku 2017 najlepšie žilo. 4 mestá od protinožcov, 3 z Kanady a 3 z Európy. Ktoré mesto v rebríčku chýba vám?

10. Hamburg, Nemecko

Perla na Labe v sebe spája to najlepšie z energie Berlína a elegancie Viedne. Popoludní sa môžete prechádzať v tieni nádhernej elegancie Polabskej filharmónie a večer žúrovať v alternatívnej štvrti Sternschanze. Krásne široké Labe, veľa vody, veľa kultúry.

9. Helsinki, Fínsko

Nevesta Baltu. Krásne klasicistické mesto dal vybudovať ruský cár a vždy stálo na hranici medzi škandinávskou a východnou kultúrou. Fíni sa už snažia Rusov nebáť a najsevernejšie hlavné mesto Európskej únie sa vďaka svojej pokojnej atmosfére (pre niekoho prekvapivo) právom dostalo do TOP 10.

Krásu Helsínk objavíte na našej ceste Metropoly Škandinávie.

8. Auckland, Nový Zéland

Mesto, v ktorom napočítate až 50 sopiek a kde sa od Tichého oceánu k Tasmánskemu moru prejdete za štyri hodiny. Mesto milovníkov jácht a Edmunda Hillaryho, mesto s najvyššou polynézskou populáciou na svete. Najvyššia stavba na južnej pologuli v bývalom hlavnom meste Nového Zélandu.

Odporúčame navštíviť Auckland na ceste Nový Zéland - Stredozem.

7. Perth, Austrália

Hlavné mesto západnej Austrálie, najslnečnejšie a najizolovanejšie hlavné mesto na svete. Nielen najvyšší podiel milionárov medzi obyvateľmi robí z Perthu mesto, kde ľuďom neprekáža, že musia merať všade dlhú cestu.

Austráliu objavíte na našej ceste Austrália - letecký okruh.

6. Adelaide, Austrália

Metropola južnej Austrálie vždy priťahovala prívržencov liberálneho prístupu k životu. Prvé mesto, kde zakázali rasovú aj sexuálnu diskrimináciu, prvé, kde zakázali trest smrti, uznali práva Aborigínov a napríklad aj povolili nudapláž. K príťažlivosti mesta prispieva aj motto 20 minút. Za dvadsať minút sa tu dostanete všade a len minimum času trávite presunmi či v dopravných zápchach. 

Preniknite do tajov Austrálie na ceste Austrália - letecký okruh.

5. Calgary, Kanada

Po prepustení z väzenia tu podľa zákona ešte vždy máte právo na koňa a pušku, aby ste sa bezpečne dostali z mesta. Za odpľutie si na ulici však zaplatíte 300 dolárov. Veľa zelene, veľa prírody. Veď mesto je takmer rovnako veľké ako New York City a žije tu len 10 percent obyvateľov.

Poďte s BUBO na cestu Kanada západ a pochopíte.

4. Toronto, Kanada

Druhý kanadský zástupca, piate najväčšie mesto Severnej Ameriky (po Mexicu City, NYC, Los Angeles a Chicagu). Dajte si večeru v reštaurácii Waynea Gretzkeho, dotknite sa Stanleyho pohára a užívajte si atmosféru pod najvyššou stavbou západnej pologule. Blízkosť Niagarských vodopádov je chutnou čerešničkou na torte.

Metropoly východu Ameriky objavíte na tejto ceste.

3. Vancouver, Kanada

Jedno z najčistejších miest na svete a miest, kde sa naozaj dobre žije. Veď mestský Stanley Park je väčší než Central Park v New Yorku. Nie náhodou práve vo Vancouvri vznikla organizácia Greenpeace, žije tu najväčšia gay komunita na svete a tretina obyvateľov mesta má nekanadský pôvod.

Cesta Kanada západ spája to najkrajšie z kanadskej prírody a top mestami krajiny javorového listu.

2. Viedeň, Rakúsko

Slováci môžu byť hrdí na svojho suseda a s ešte väčšou chuťou chodiť do blízkej Viedne. Odkaz rakúskych cisárov, chute a vône Naschmarktu, židovská štvrť Leopoldstadt, fantastický ostrov Donauinsel, Sissi a Mária Terézia, Falco a Mozart. Viedeň kraľuje Európe.

Dopravu z Bratislavy na letisko vo Viedni zabezpečujeme pre všetkých našich klientov:)

1. Melbourne, Austrália

Tohtoročný víťaz v tvrdej konkurencii úžasne príjemných miest. Možno preto, že sa pôvodne malo volať Batmania? Možno preto, že tu žije najviac líšok na svete? Alebo to robí najväčší počet reštaurácií a kaviarní na obyvateľa? V každom prípade - Melbourne treba vidieť!

Melbourne navštevujeme na všetkých našich cestách do Austrálie.

Nový Zéland , +1 viac
22 dní
5 210 €
Dánsko , +4 viac

Metropoly Škandinávie

25.08. → 01.09.2018 +7 ter.
8 dní
1 720 €