Vačšina Bubákov, ktorí s nami vo vysvietenom Las Vegas boli, mi určite dajú za pravdu, ze Vegas nie je len jedna vysvietená ulica plná hazardu. Vo Vegas to žije, 24/7, cez deň či v noci.

Z čoho si ale vybrať? To môže byť jediný problém vo Vegas. Z obrovského množstva rôznych šou, výstav, adrenalínových zábaviek, dokonalých prírodných úkazov v okolí, či super lacných outletových nákupov... Nech sa páči... pre každého sa niečo nájde.

No a samozrejme hazardné hry na vás striehnu na každom kroku. Na letisku, na benzínke, v supermarkete... to keby ste dostali chuť pošpásovať si so šťastenou a hodiť nejaký ten dolárik do hracieho automatu a ste mimo kasína. Teda len pre všetky prípady.  Vyhrať sa občas dá. Málokedy však z jedného vloženého doláru budete plniť kufrík stodolárovkami. Kto chce zvýšiť svoju šancu na výhru, by mal  zamieriť k rulete, alebo ku kartovým stolom, kde je vyšší vklad, ale taktiež aj vyššia šanca na výhru.

Keď vás automaty, na ktorých zvonenie si veľmi rýchlo zvyknete, nenalákali, Vegas ponúkne ďaľšie svoje lákadlo... viac ako 150 rôznych predstavení. A že máte len 3 dni? Nevadí. Spať budete v lietadle.

Ale kde začať s výberom? Rozhodne Cirque du Soleil, alebo Slnečný cirkus. Ak vo vás slovo cirkus evokuje krotené zvieratá, šašovia s veľkými nosmi a seriál Cirkus Humberto, tak veru Slnečný cirkus je trochu o inom. Vo Vegas má toto dokonalé artistické predstavenie zastúpenie až v 7 rôznych hoteloch. Tieto predstavenie sú jedinečné a nemigrujúce, teda rozhodne ich nikde inde neuvidíte, iba vo Vegas. Dychvyrážajúce akrobatické prvky, kde pri väčšine rozmýšlate, či tí artisti majú vôbec kosti.  Ste fanúšikom Beatles, večne žijúceho (aspoň vo Vegas) Elvisa, či magického Chrisa Angelsa, alebo sa vám zažiadalo senzuality? Pre každého z vás má Slnečný cirkus predstavenie. Áno, aj páni si prídu na svoje. Ako malú odmenu za „povinné“ odpozeranie si ladných  ženských tiel na predstavení vám odporúčam si nárokovať povinnú účasť vašej polovičky na jedinečnej výstave amerických áut zo 40-80 rokov. šesťlitrové motory, 500 koní pod kapotou, pretekárske jedinečné modely, obrovský naleštený rúžový Cadillac. Pozor, výstava nielen na pozeranie a fotenie. Tieto „hračky“ sú na predaj a inventár výstavy sa prividelne obmieňa. Takže najprv šup do kasína, alebo do banky?

Síce harazd je dosť veľký adrenalín sám o sebe, ale pre tých najväčších adrenalínových maniakov má Vegas niečo v zálohe.  4 bláznivé kolotoče vo výške 350 m, pri ktorých sa odporúča doniesť si náhradné spodné prádlo. Veď ono to tak strašidelne nevyzerá, kým neprídete na plošinu a pozriete dole. Že ste si v tej chvíli zabudli hotovosť? No nevadí, oni zoberú aj tú vašu plastovú kartičku s Visa či Mastercard logom. Čo takto adrenalín, ale s pevnou zemou pod nohami? Ak ste naposledy držali samopal počas manévrov a s nadšením si to zopakujete, alebo mladšie ročníky, ktoré boli celkovo ukrátené o tento zážitok, aj tu je riešenie - pár minút od známeho Stripu (Las Vegas Boulevard - tu sa všetko odohráva, všetky naj-hotely a predstavnia sú tu) si môžete zájsť na jednu z mnohých strelníc, kde streľba z AK47 je už iba na dosah platby kreditkou.

Nákupy, nákupy, ach tie nákupy. Obrovské outletové centrá, a hneď dve, Fashion mall, Forum shops a nespočetné množstvo obchodíkov. Značkové obchody v jednotlivých hoteloch závisia od kategórie hotela. Platí priama úmera - čím drahší hotel, tým drahší, značkovejší obchod.  Páni, nezúfajte, aj pre vás má Vegas špecialny obchod. Obrovský Pro Bass – raj pre rybárov a poľovníkov,  žiaľ k tej morskej panne v akvárii sa pridať nemôže žiadny dobrovoľník.

Spomínala som už jedlo? Že nie? No žiadne dojmy sa nedajú dobre spracovať na prázdny žalúdok. Takže šup na nejaký pravý americký bufet, kde po zaplatení  vstupného jete až do prasknutia. Keď pozriete na vačšinu vašich amerických „spolubufetníkov“ zístíte, že niektorí to zobrali doslovne. Ak však dávate prednosť romantike vo dvojici, viac ako 130 kvalitných reštaurácii na 7 km, tí najkvalitnejší americkí a svetoví kuchári, ktorí sa predháňajú v neuveritelných kreáciach pri ktorých si prídu na svoje nielen chuťové poháriky. A pre tých najnáročnejších je v ponuke aj trojmichelinková reštaurácia...Dobrú chuť

Spievajúca fontána pred Bellagiom nám zanôti Elvisovu Viva Las Vegas alebo jednu z nespočetných chytľavých melódií  a my pokračuje (stále platí, že sa spí až v lietadle) obzerať artefakty z Titaniku, zablúdime na svetoznámu výstavu tiel, necháme sa zlákať na travesty šou, odfotíme sa s Elvisom pred gýčovou bielou kaplnkou, postavenou hneď vedľa hodinového ružového motela, pri čakaní na odvoz gondolou podebatíme či sa vôbec v tomto bláznivom meste dá žiť. A potom?... Vidíme sa vo Vegas!

USA

USA - západ

16.08. → 30.08.2018 +22 ter.
15 dní
2 880 €
USA , +2 viac
12 dní
2 850 €