Lacná Argentína

Lacná Argentína

No, a sme v Argentíne, v meste Salta. Cez Andy sme išli busom z Chile takmer 15 hodín po prašnej ceste a na hotel sme sa dostali o 2 ráno. Ťa cesta s 1 zastávkou nám dala zabrať a nemali sme inú možnosť ako omočiť popukané pery od prachu a hneď oproti hotela v úplnom centre mesta sme našli krčmičku, kde hrala miestna kapela, strašne dobre, domáci tancovali a my sme si dali na dobrú noc 1 pivko asi za 20 Sk a nadšení z nočného života sme sladko zaspali. Teraz sa flákame po meste a obdivujeme zmesku ľudí čo tu žije, obchody s kvalitným tovarom s polovičnými cenami ako u nás. Minulý rok tu totiž padla mena a stále sa z toho Argentína nespamätala. O chvíľu ideme na City tour a večer....no, uvidíme ako dopadneme. Vyzerá to tak, že si dáme spoločný meeting, kúpime si v obchode pár fľašiek dobrého vína. Merlot, Šíráz, Cabernet a trochu pokecáme a Robo nám porozpráva niečo o Argentíne. A oslávime Dušanove narodky,čo sme zatiaľ nestihli. Inak, Dušan je otec mojej spolužiačky z výšky. A možno som vám už písal, jeho spolubývajúci - Fero bol môj profesor na výške. Dal mi na štátnice 1. Ľudia sa smejú, že je tu za odmenu. je veľmi zaujímavé robiť okruh po krajinách južnej Ameriky. Po Peru, Bolívii a Chile sme v daslom štáte a v každom z nich je to úplne iné. Som z toho nadšený a ohúrený. A nie len ja. Ozvem sa Vám opäť o 2 dni z Paraguaja, kde sú vraj najkrajšie dievčatá na svete. Už sa všetci tešíme. Aj Robo, ktorý má vraj v každom meste kamarátku, ale do Asunción sa teší najviac. Užite si zimu doma, tu je asi 25, žiaden obláčik. 

K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

4094
K

Polárne oblasti   Amerika  

Južná Amerika, Ohňová zem, Patagónia, Chile, Argentína


náročnosť

13 dní

Trvanie

5995
E

Južná Amerika, Argentína


náročnosť

18 dní

Trvanie

7980
El Chaltén – turistika v argentínskej Patagónii Prémiový blog

Prémiový blog El Chaltén – turistika v argentínskej Patagónii

El Chaltén je malé mestečko v južnej Argentíne, ktoré žije v tieni známejšieho mesta El Calafate. Obe však ťažia zo svojej skvelej polohy, a to v…

Daniela Mihaldová 21 min. čítania
Vodopády. Ktoré sú tie naj? Prémiový blog

Prémiový blog Vodopády. Ktoré sú tie naj?

Vodopád. Hrmiaca voda, ktorá vás zamočí na stovky metrov. Neuveriteľný zážitok, ktorý sa v anketách našich klientov často dostáva na prvé miesto.…

Ľuboš Fellner 15 min. čítania
Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta Prémiový blog

Prémiový blog Perito Moreno – najkrajší ľadovec sveta

Keď som po prvý raz videl Perito Moreno, bol som nadšený. Tento ľadovec je mojim prírodným divom sveta, je skutočne prekrásny a krajší než na…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: