Jazero Gjende

Jazero Gjende Najkrajšie jazero v Nórsku

Čaute všetci, včera sme absolvovali krásny trek okolo jazera Gjende v národnom parku Jotunheimen. Jazero má rozlohu 17 kilometrov štvorcových a na najhlbšom mieste hĺbku >46 metrov. Potápať sa však nechceme, zo všetkých strán je obklopené strmými kopcami a od susedného jazera Bessvatnet ho oddeľuje len úzka šija Besseggenu, Rieka Sjoa, na ktorej tu raftujeme, ho spája s riekou Gudbrandsdalslågen a následne s najväčším nórskym jazerom Mjosa. Je tu naozaj krásne. Príďte sem za turistikou aj vy! Mali sme slnečno a výhľady boli priam famózne, všetci čo zvládli výstup boli nadšení a zabudli na útrapy počas výstupu. Niektorí sme sa ešte preplavili malou loďkou cez toto jazero a kúpali sme sa. Dnes trochu relaxujeme, lebo zajtra nás čaká výstup na Galdhopiggen-najvyšší vrch Nórska. Potom si zaraftujeme a pokračujeme do Osla, odkiaľ sa pravdepodobne opäť ozvem! Pozdravujem "Škandinávsky okruh", ktorý by mal zajtra doraziť do BA, kolegov a všetkých doma!


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Európa  

Škandinávia, Veľká Británia, Škótsko, Nórsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

5238
K

Polárne oblasti   Európa  

Špicbergy, Škandinávia, Špicbergy (NOR), Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3895
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2695
Severný pól a arktický diplomat Fridtjof Nansen Prémiový blog

Prémiový blog Severný pól a arktický diplomat Fridtjof Nansen

Hrdina severných polárnych oblastí. Dobrodruh, vedec, nudista, nositeľ Nobelovej ceny. Po stopách Fridtjofa Nansena som putoval od Osla cez…

Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ Prémiový blog

Prémiový blog Roald Amundsen - cestovateľ, objaviteľ

Prvý na južnom póle a zrejme aj prvý na tom severnom. Keďže som sa bezmála narodil ako Nór, mám k Amundsenovi úzky vzťah a tento blog píšem od…

Ľuboš Fellner 32 min. čítania
Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov Longyearbyen

Longyearbyen Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov

Nórsko sa nekončí Nordkappom, dá sa vybrať ešte severnejšie, ďalej za polárny kruh - na súostrovie Špicbergy, ktoré ležia na polceste medzi Nórskom…

Robert Taraba 17 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: