Uppsala - najstaršia univerzita v Severnej Európe

Uppsala - najstaršia univerzita v Severnej Európe Strieborná Biblia a hrobka Gustava Vasu

Uppsala je študentským centrom celého Švédska a jednou z najdôležitejších európskych univerzít. Od roku 1164 bola duchovným centrom Švédska a sídlom arcibiskupa, nie náhodou tu bola v roku 1477 založená prvá univerzita v Severnej Európe. Uppsala má asi 160 000 obyvateľov. Strávte tu čas medzi riečkou Fyrisan, ohromnou katedrálou s hrobkou Gustava Vasu, univerzitno knižnicou, kde Švédi vystavujú na obdiv Striebornú bibliu, ktorú kedysi dávno ukradli Čechom a zámkom na kopci, dajte si pivo so švédskymi študentmi a premýšľajte nad tým, aké by to bolo zažívať študentské roky tu. Ľudia, s ktorými som strávil skvelé dni v Škandinávii, sa motajú po Kodani a ja trávim čas v okolí Štokholmu. Toto mesto mi je najbližšie na svete. Zamatové farby, aké má Staré mesto, Gamla Stan, nenájdete nikde inde, všade kopec vody, krásne výhľady, skvelé kaviarne... Budúci rok určite bude v katalógu aj toto mesto. Veď na to som tu, pripraviť cestu pre BUBO. Horúce škandinávske leto pokračuje, kupujem si jedny krátke nohavice za druhými a leto nie a nie skončiť. Skutočne pekné. Zajtra ráno odchádzam do Malmo, kde mi v utorok príde nový firemný zájazd. Držím palce Kamilinej skupine na záver cesty, užite si ešte Kodaň a Berlín. Vidíme sa v septembri na stretávke!


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2499
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3611
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3995
Tri dni v Štokholme, Benátkach severu Štokholm

Štokholm Tri dni v Štokholme, Benátkach severu

Dlhočizné dni, keď slnko takmer nezapadá, príjemné teploty, dokonalá príroda aj elegantné mestá, ktoré očaria romantikov, milovníkov architektúry…

Zuzana Hábeková 17 min. čítania
Uppsala - vo švédskom Oxforde Uppsala

Uppsala Uppsala - vo švédskom Oxforde

Tip na celodenný výlet zo Štokholmu do Uppsaly. V malebnom univerzitnom aj kráľovskom meste severne od metropoly nás už čaká najväčšia katedrála…

Eva Andrejcová 12 min. čítania
Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu Prémiový blog

Prémiový blog Bláznivé oslavy Slnka, nakladaných rýb a šnapsu

Ak sa váš obchodný partner z Malmö, známy v Štokholme či kamarátka z Göteborgu posledné dni správajú inak než obvykle, prezradíme vám, čo je za tým…

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: