Choroby v Guatemale

Choroby v Guatemale BUBO sprievodca v akcii

Zdravím z guatemalskej džungle. Ráno vyrazil Tamo a Zuzka so skupinou do pralesa. Kráčali uzučkým chodníčkom a čakali kedy zazrú opice, tukany a pod. Ja som zatiaľ na terase našej skvelej ecolodge vychutnával hondurasske puros a nádherný výhľad na jazero. Keď tu zrazu Tamo vletí dovnútra, že Laca štipla nejaká včela. Nikdy nemal alergiu, ale teraz dostal anafylaktický šok. Všetko som nechal tak. Tamo nasadol na policajnú motorku, ja do jeepu a vyrazili sme. Zatiaľ dve lekárky z výpravy Laca ošetrovali a chalani do v plachte transportovali dole späť do civilizácie. Cestou sme zobrali lieky, poslali po nosítka. Dobehol som na miesto. Bežali ste už niekto v pralese? Uff. Stav sa stabilizoval. Už na prvý pohľad vidím že je to OK. Rozdelili sme si úlohy. Zrealizovali klasické opatrenia proti šoku, naložili Laca na nosítka vyrazili dole. Naši domorodí sprievodcovia odporučili skratku. Išli popredu, mačetami presekávali cestu, my sme sa striedali a 100 kilového Laca sme unášali dole k ceste. Hup na korbu policajného auta a hup 30 km do najbližšej nemocnice. Vieme presne čo chceme. Inhalačné kortikoidy a ešte čosi depotného intramuskulárne a aj na zajtra čo mu už podáme samy. Rtg sme odmietli, veď vieme o čo ide a je tu veľká rada. Laco sa vyspal a teraz už s nami žartuje pri stole. Majiteľ hotela /Američan/ nám nosí ukazovať najväčšie chrobáky aké sme kedy videli /viac než 10 cm dlhé/ a láka nás pozrieť si do záhrady tarantule. Ideme! Inak čo nové? Fotíme kone a západ slnka nad jazerom. Chodíme sa kúpať a niekto išiel na druhú stranu pozorovať krokodíly. Je tu neuveriteľná pohoda, v záhrade hotela rastu banány, delikatesne dračie ovocie, marakuja, guayaba a je tu ohromný kľud. Všetko z masívneho mahagónu, štýlové. Sme v džungli. Zajtra skoro ráno vyrážame na TIKAL. Bude to vrchol našej mayskej cesty? Vytvára sa z nás silná partia. Dnes veľa z BUBÁKOV ukázalo čo je zač. Boli perfektní! Som rád, že väčšina našich klientov sú super ľudia.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Amerika  

Honduras, Salvador, Mexiko, Guatemala, Belize

03.08. → 17.08. +6 termínov

náročnosť

15 dní

Trvanie

3398 4530€
K

Amerika  

Mexiko, Guatemala, Belize


náročnosť

13 dní

Trvanie

3582 3980€
K

Amerika  

Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Salvador, Mexiko, Guatemala, Belize


náročnosť

22 dní

Trvanie

5112 6390€
Poklady Peténu - Guatemala, ako ju nepoznáte Blog

Blog Poklady Peténu - Guatemala, ako ju nepoznáte

Guatemala, krajina o veľkosti približne bývalého Československa, sa delí na 22 krajov. Najväčší z nich sa volá Petén a zaberá rozlohu takmer troch…

Katarína Líšková 8 min. čítania
Nezvyčajné vianočné zvyky Blog

Blog Nezvyčajné vianočné zvyky

Iný kraj, iný mrav a ani vianočné zvyky nie sú výnimkou. Pozrite sa s nami ako trávia sviatky v blízkych i vzdialených končinách sveta.

Pavel Fellner 8 min. čítania
Najexotickejší ľudia sveta 2024 Blog

Blog Najexotickejší ľudia sveta 2024

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší…

Ľuboš Fellner 14 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: