Peking -najlepšia reštaurácia

Peking -najlepšia reštaurácia

Mám v bruchu pekingskú kačku a tak bude moje rozprávanie zrejme vzletné. To jedlo je báječné! Boli sme v najlepšej reštaurácii na túto špecialitu v Pekingu {a teda aj na svete}. Reštaurácia bola založená už na dynastie Čing, má viac ako 100 rokov a je veľmi známa. Jej služby pred nami využil aj Helmut Kohl, Arafat a Pele a pod. Čerevené vínko chutilo ako portské a my sme sa opäť prejedli. To raz musíte ochutnať a zažiť ten rituál. Dáte dokopy tri ingrediencie {mastnú kačku, hnusnú sójovú omáčku a štipľavú cibuľu} zabalíte to do lokše a vznikne Vám gurmánsky skvost. Mňam. Teraz všetci naši odišli na nás hotel {musím povedať že je opäť prekvapivo luxusný} a ja som sa dotrepal sem na juh mesta. Do hotela to teraz mám 2 hodiny jazdy taxíkom. Máme vyslovene šťastie na počasie. Ráno sme navštívili Veľký čínsky múr a konečne som nafotil poriadne fotografie. S Lacom sme "vybehli" až úplne hore. Potom hrobky 13. panovníkov dynastie Ming a tradične liečenie od čínskeho doktora. Máme za sebov prednášku, vyšetrenie a so sebou lieky ktoré vyliečia všetky naše chronické choroby, ktoré nedokázala západná medicína. No uvidíme. Čínsky lekár dokázal iba z pohľadu na našu tvar a z nášho pulzu {teda ja som sa vyšetriť nedal a iba som ako bývalý lekár zasvätené prekladal} určiť diagnózu na základe ktorej stanovil liečbu. Áno máme sa fajn. Všetci sú zdraví a mám Vám odkázať že veľmi spokojní. Deň predtým sme zažili strašlivý joure {o ktorom by som nemal písať, veď ide o slušných ľudí} v čínskom vlaku a veľmi sme sa všetci zblížili. Teraz je v našom autobuse stále veselo a pri obede sa na nás chodia pozerať čašníci čomu sa toľko smejeme. No a včera sme teda pozreli Zakázané mesto, najväčšie námestie sveta a Chrám Nebies. Dosť. Zajtra strávime v Číne posledný deň. Prijme nás slovenský ambasádor tu v Číne, potom pozrieme Letný palác, skočíme na ohromný rozlúčkový obed {obed cisárov..s množstvom chodov} a potom na čínsky famózny cirkus. Takže nabitý program do poslednej minúty. Musím povedať že som v Číne už viac razy ale teraz som ju aj ja osobne spoznal najviac. Opäť som sa veľa naučil. S Pekingom mám stále problém {socializmus cítim na každom kroku} ale ostatná Čína sa mi veľmi, veľmi páči. Už som sa naučil odkrývať kachličky a najsť kultivovanosť. Dovidenia na Slovensku. O chvíľu sme doma!!! 


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

4238
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12223 22224€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

3560
Svetové zážitky na koľajniciach Prémiový blog

Prémiový blog Svetové zážitky na koľajniciach

Cestovateľský sen ísť na dovolenku vlakom má vraj iba promile Slovákov. No možno vás po tomto blogu pribudne. Spoločne s mojimi destinačnými…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: