Xi An - Si an a návšteva divadelného predstavenia

Xi An - Si an a návšteva divadelného predstavenia

Ahoj! Škoda že sa festivalu nemôžem zúčastniť aj ja. Všetkých Vás zdravím. Pre tých čo sa prídete pozrieť verím, že sa Vám program bude páčiť, lebo som ho zostavoval ja =). Niektoré premietania sú naozaj výnimočne a pokiaľ mám správy nikto neodriekol osobnú účasť. No a teraz k našej aktuálnej ceste. Ráno sme nasadli do perfektného Boeinga a odleteli na sever. Preleteli sme Jang c tiang a pristáli neďaleko miesta kde sa rieka Vej vlieva do Žltej rieky. Pristáli sme v meste, z ktorého vládlo Číne 13 čínskych dynastii. Za dnešný deň sme sa stihli poprechádzať po mestských hradbách z dynastie Ming, ktoré obkolesujú celé staré mesto. Aj hore na hradbách sa môžu vyhnúť dva povozy a je to veľkolepé dielo, ktoré nás navnadilo na Veľký Čínsky múr ktorý uvidíme neskôr pri Pekingu. Potom sme po vynikajúcom obede zamierili na juh a pozreli Veľkú Pagodu Divej husi zo 7.str. Je nádherná jar, stromy kvitnú na ružovo a tak sa môžete tešiť na fotografie, ktoré budú na našej stránke už 17.apríla. Taoistický chrám, ktorý turisti z nejakého dôvodu nenavštevujú je mojím obľúbeným. Je to rarita, lebo väčšina čínskych chrámov je budhistických. Taoistickí mnísi vyzerajú oveľa exotickejšie. Nemajú vyholené hlavy, ale zvláštny čopík a zvláštnu hranatú čiapku a briadku. v kláštore je okrem všadeprítomných bielo-čiernych symbolov Jin Jang a sôch Lao C neuveriteľný pokoj. Chrám zariadený podľa princípov Feng Shuej proste čosi vyžaruje. Teraz večer sme niektorí skočili do divadla kde hrali a tancovali podľa vzoru najbohatšej Xi Anskej dynastie Tsang ktorá tu vládla od 7 do 10 str. Bol to dobrý ťah. Veľkolepá výprava a kostýmy. Aj bolo vypredané a vôbec to nevyzeralo, žeby bolo v Číne malo turistov. Keby sme nemali rezervované miesta tak si nesadneme. Zajtra ideme pozrieť Hlinenú armádu prvého čínskeho cisára z dynastie Čin { v pinine Quin} a moslimskú štvrť a na večer odchádzame do hlavného mesta odkiaľ sa Vám pozajtra opäť ozvem. Máme sa dobre, všetci sme zdraví. 


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

4238
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12223 22224€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

3560
Svetové zážitky na koľajniciach Prémiový blog

Prémiový blog Svetové zážitky na koľajniciach

Cestovateľský sen ísť na dovolenku vlakom má vraj iba promile Slovákov. No možno vás po tomto blogu pribudne. Spoločne s mojimi destinačnými…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: