3x naj Afriky a all inclusive relax v Mozambiku

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Mozambik

Jedinečná novinka medzi BUBO cestami. Každý hľadá tie najkrajšie pláže a málokto vie, že Mozambik patrí medzi krajiny s najväčším počtom pieskových pláží na svete. Pobrežie dlhé vyše 2200 km s celoročne teplým počasím a turisticky takmer nedotknuté. Nový luxusný all inclusive rezort, ktorý v sebe spája mozambické tradície a portugalské koloniálne dedičstvo a pláže iba pre Vás a zopár vyvolených. K tomuto všetkému máte pribalenú cestu po najkrajších miestach juhu Afriky. Najkrajšie mesto na svete, Stolová hora, Mys dobrej nádeje, oceňované víno , múzeum zlata a špičková gastronómia na waterfronte to je Kapské mesto. Chobe zas má najviac slonov v Afrike a Viktóriine vodopády netreba ani predstavovať. Vstúpte do sveta afrických zážitkov.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 460 €

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Mozambik

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

V Afrike sme od roku 1989

Luxusné all inclusive v Mozambiku

Prepracovaný program na najkrajších miestach Afriky

Možnosť ponoru s veľkým bielym žralokom

Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Prílet do mesta, ktoré mnohí označujú za najkrajšie mesto sveta. A majú pravdu. Úžasná poloha medzi modrým oceánom a obrovskou Stolovou horou, svahy porastené vínnou révou evokujú raj na zemi. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Našimi autami sa vyvezieme k stanici lanovky, No tí čo chcú uloviť väčšie zážitky budú mať možnosť na “Stolovku” vystúpať pešo. BUBO pozná najlepší turistický chodník a vy sa dotknete úžasnej prírody v strede 3 milionového mesta. Na výstup máte 2 hodinky. BUBO rekord je 52 minút. Lanovkári sa na vrchole hodinku poprechádzajú, dajú si výbornú kávičku, pofotia si damanov skalných. Prejdeme sa po náhornej plošine Stolovej hory a každý si vychutná výhľady na Robben island kde bol 18 rokov väznený Nelson Mandela, ale aj výhľady na Leviu hlavu, Diablov vrchol a 12 apoštolov na juhu. Už všetci chápeme prečo je Cape town tak oceňovaný. Spoločne sa zvezieme panoramatickou, otočnou lanovkou dole. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Večer prechádzka so sprievodcom najdlhšiou ulicou mesta plnou historických viktoriánskych domov. Ochutnáte na večeru tanier s ražniči z pštrosa, krokodíla, kudu? Alebo vyskúšate steaky, ktoré môžu pokojne konkurovať tým argentínskym? Africká hudba nás dostane do varu. Sme v Afrike, na kontinente odkiaľ pochádzame a akosi to cítime. S BUBO sme tu ako doma!

Za najkrajšieho svetla vyrážame na deň, ktorý bude pre Vás jedným z najlepších vo vašom živote. Hory a búrlivé more 50 km južne z Kapského mesta. Uškatce, tučniaky a hrozno plné cukru, ktoré tvorí úžasné vína. Kapské mesto a jeho okolie má úžasnú mikroklímu. Zátoky, kde bolo prekladisko dreva (Hout Bay), zátoky známe sebevraždou desiatok veľrýb, mierime do národného parku Table Mountain (UNESCO), na absolútny juh kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minútová prechádzka k majáku na Myse a potom úžasný hodinový treking (priama vzdialenosť medzi bodmi je 2.3 km) nádhernou prírodou okolo Diasovej pláže s úžasnými výhľadmi a fotopauzami k Mysu Dobrej nádeje. Tu v roku 1488 pristál Portugalec Bartolomeu Dias a v roku 1895 ho oboplával aj pradedo nášho riaditeľa Ľuba Fellnera. Už 25 rokov ho Bubáci navštevujú. Viete ako ďaleko je odtiaľto k vám domov? Kilometrovníky Vám to povedia. Miesto búrok, ktorého sa námorníci obávali, no keď ho zdolali, tak bola veľká šanca zbohatnutia. Ďalej na juh je už iba Antarktída. Po oboplávaní mysu už námorníci nemierili na juh, ale na východ do pokojnejších vôd. Nádherné pláže, tyrkysový ľadový ocean, raj pre vtáky, divoká príroda akú nájdete iba tu. Bludný Holanďan, vrchy hottentotov a obrovská zátoka False Bay. Tretie najstaršie mesto krajiny, stovky tučniakov. Vykúpete sa, či aspoň ovlažíte nohy? Pláže sú plné surfistov a žralokov bielych. Od júna do novembra je šanca vidieť veľryby. Pri pláži kde surfovala Agatha Christie odbočíme opäť k Stolovej hore a zamierime do nádherných viníc. Nie hocijakých, ale tých najstarších v subsaharskej Afrike s vyše 330 ročnou kontinuálnou históriou. Poprechádzame sa vinicami, scenérie sú nádherné. Hlavný dom je skvelou ukážkou prvej holandskej architektúry z čias prvého guvernéra Simona van der Stela (17. storočie). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc cez barikové Chardonnay až po špeciálne sorty červeného. Pinotage je sorta ktorú si určite zamilujete. Za posledných 10 rokov vína z tejto unikátnej vinice dostali 66 zlatých medailí. No špecialitou je, že vínka z týchto viníc si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruský a francúzsky králi, vo svojich dielach ho spomína Charles Dickens či Charles Baudelaire ho v Kvetoch zla prirovnáva k perám milovanej. Luxus, kvalita a história v jednom by mohli byť záverom nádherného dňa. No čaká nás ešte skvelá večera. Dáte dnes prioritu morským potvorám? Studený oceán produkuje to najlepšie na svete. Krevety, ustrice, úžasné mušle či ryba, ktorú nájdete iba tu v okolí mesta. V BUBO odporúčame reštauráciu Den Anker (Kotva) umiestnenú v starom hangári, no dnes ide o jednu z najluxusnejších reštaurácii mesta na brehoch prístavu. Mnoho druhov piva z rodinných pivovarov a vínna karta ocenená ako “Platinium” podľa Diners club. Ideálny čas na rozhovory s novými kamarátmi., ktorí sa tak často na BUBO zájazdoch nájdu. Takýto deň plný zážitkov dokážeme zorganizovať po 25 rokoch skúseností a kontaktov! Sme tu pre Vás.

So skúseným BUBO sprievodcom sa bezpečne prejdeme absolútnym centrom mesta, navštívime trhy s výrobkami a suvenírmi z celej Afriky. Úžasným zážitkom nielen pre fotografov bude pestrofarebná štvrť Bo- Kaap. Domčeky červenej, zelenej, žltej farby, hnedé, čierne, tyrkysové. Moslimská štvrť, indicko malajská komunita a koreniny od výmyslu sveta. Múzeum diamantov na mieste, kde sa ich ťaží a obchoduje sa s nimi najviac. Vysvetlíme si ťažbu, ale aj spracovanie a uvidíte kópie tých najznámejších a najdrahších diamantov sveta. Vkusné výrobky za najlepšie ceny. Futbalový štadión je architektonickým skvostom ako aj najnavštevovanejšia atrakcia celého kontinentu, ktorým je novo postavený Waterfront. Množstvo reštaurácii, obchodov, miesto prechádzok, kde sa vždy čosi deje. Dokonalá rozlúčka s Kapským mestom a ak Vám chýba adrenalín tak fakultatívne Vám vieme zabezpečiť aj potápanie s bielym žralokom. Práve v okolí Kapského mesta sú najlepšie možnosti na jeho pozorovanie, pretože tu žije jeho najobľúbenejšia pochúťka, uškatec. Skúsite to? Objednajte si tento veľmi vyhľadávaný zážitok hneď teraz (fakultatívne).

Skorý ranný budíček. Dnes letíme na sever a čaká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Doktor Livingstone tu objavil nádherné, monumentálne vodopády, ktoré domáci volajú Mosi Oa Tunya – Dym, ktorý hrmí. Presvedčíte sa o tom, že je to pravda. Prehliadka mesta a okolia, kde nie je ničím nezvyčajným, ak tu behajú slony, paviány. Big Baobab Tree a miestni rezbári. Najlepšie ceny suvenírov v Afrike! Totálna zmena oproti Kapskému mestu a pričuchnutie k pravej Afrike. Sme v Matabelelande a už dnes sa dozviete o rivalite medzi nimi a Shona. V Afrike sme doma.

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom. Môžete sa ísť aj prechádzať s levmi, plaviť sa po rieke Zambezi alebo letieť vrtuľníkom ponad prírodný div sveta s názvom Viktóriine vodopády. Och, a sú zaručene krajšie než všetky čo ste doteraz videli. (Uvedené aktivity sú fakultatívne a radi Vám ich sprostredkujeme)

Safari. Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine na brehoch rieky Chobe. Vedeli ste, že Chobe tečie dvoma smermi a samotný národný park obývajú najväčšie koncentrácie slonov na svete? Vitajte v krajine slonov!

Opúšťame Zimbabwe a letíme do mesta zlata, Johannesburgu. Mesto, kde 110 rokov dozadu boli len močariská je dnes najväčším mestom južne od rovníka. Symbol ekonomického úspechu a bijúce srdce Južnej Afriky. Krátka prehliadka mesta.

Poznávacia časť sa chýli ku koncu, ale Afriku neopúšťame. Odlietame do Mozambiku. Krajina s nekonečným turistickým potenciálom a vyše 2500 km nekonečných jemných pieskových pláží. Relax all inclusive v zabudnutom kúte sveta. Čaká Vás luxusný hotel Mequfi beach resort, ktorý Vás bude rozmaznávať počas celého pobytu. Mozambik je neobjavená plážová destinácia, ktorú ponúka exkluzívne BUBO. Prelet zabezpečuje SA Airlink a väčšinou je v nasledovnom čase: 11:30-14:20

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Oddych na plážach Mozambiku pod horúcim africkým slnkom.

Všetko dobré sa raz končí. Posledný drink, transfer na letisko a odlet domov. Prelet Pemba-Johannesburg zabezpečuje SA Airlink a väčšinou je v nasledovnom čase: 14:50 - 17:45 a následne let do Európy.

Prílet a zdieľanie zážitkov s blízkymi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského Mesta a späť z Johannesburgu v economy class
 • 5 x lokálny prelet (Kapské mesto-Johannesburg-Victoria Falls, Victoria Falls-Johannesburg, Johannesburg -Pemba-Johannesburg)
 • 7 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby v JAR s raňajkami
 • 7 x ubytovanie v  all inclusive hoteli Diamonds Mequfi resort v Mozambiku
 • 7 x raňajky a 7 x all inclusive
 • prehliadku Kapského mesta, Johannesburgu a Victoria Falls
 • safari v Chobe
 • vstupné do NP Chobe
 • výlet na Mys dobrej nádeje
 • ochutnávku vín v Groot Constancia
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • BUBO sprievodcu počas dní 1-8 
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 80 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program, prémiové služby

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný parkChobe a Victoria Falls  sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

Poznámka:

Hotely:

Kapské mesto: Park Inn by Radisson Foreshore / St.Georges / Fountains a podobný 3 noci *

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný

Johannesburg: Holiday Inn / Southern Sun a podobný

Pemba, Mozambik: Diamonds Mequfi resort

Termíny a ceny

Termín
Cena
17.08.2018
02.09.2018
4 980 €
Základná cena 4980 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 560 €
Objednať zájazd
14.09.2018
30.09.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
Objednať zájazd
28.09.2018
14.10.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
Objednať zájazd
05.10.2018
21.10.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
Objednať zájazd
19.10.2018
04.11.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
Objednať zájazd
02.11.2018
18.11.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
Objednať zájazd
25.01.2019
10.02.2019
4 460 €
Základná cena 4460 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 040 €
08.02.2019
24.02.2019
4 560 €
Základná cena 4560 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 140 €
15.02.2019
03.03.2019
4 660 €
Základná cena 4660 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 240 €
22.02.2019
10.03.2019
4 560 €
Základná cena 4560 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 140 €
01.03.2019
17.03.2019
4 560 €
Základná cena 4560 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 140 €
15.03.2019
31.03.2019
4 560 €
Základná cena 4560 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 140 €
29.03.2019
14.04.2019
4 560 €
Základná cena 4560 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 140 €
18.04.2019
04.05.2019
4 800 €
Základná cena 4800 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 380 €
26.04.2019
12.05.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €
05.07.2019
21.07.2019
4 880 €
Základná cena 4880 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 460 €
19.07.2019
04.08.2019
4 890 €
Základná cena 4890 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 470 €
03.08.2019
19.08.2019
4 890 €
Základná cena 4890 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 470 €
13.09.2019
29.09.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 440 €
27.09.2019
13.10.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 440 €
04.10.2019
20.10.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 440 €
18.10.2019
03.11.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 440 €
25.10.2019
10.11.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 440 €
08.11.2019
24.11.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 565 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 280 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €
Juhoafrická republika , +5 viac
14 dní
3 640 €


 • 1 / 0