3x naj Afriky

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana

Expresný zájazd po najkrajších miestach Afriky. Maľované Kapské mesto, najmohutnejšie vodopády Afriky a najlepšie safari. Odbehnite na chvíľu z práce a oddýchnite si v exotickej Afrike, ktorá je nám veľmi blízka. Lanovka na Stolovú horu, ochutnávka najlepších vín v Groot Constancia, rozkošné tučniaky, divoké scenérie na Myse dobrej nádeje,potápanie s veľkým bielym žralokom, safari v krajine slonov v terénnych autách, najkrajšie vodopády na svete, bungee jumping či prechádzka s levmi. Na jednu krátku cestu je toho viac než a na túto intenzívnu cestu budete ešte dlho spomínať.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 720 €

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Matka Afriky

Matka Afriky

Potápanie so žralokom

Ponorte sa do sveta ticha a vychutnajte si pohľad na pokojne plávajúceho vrcholného predátora. Žralok modrý (nesprávne biely alebo ľudožravý) sa s kľudom priblíži ku klietke a pomaly zas odpláva. Tento pocit vo voľnom oceáne nenahradí žiadne akvárium.

Prechádzka s levmi

Prechádzka s levmi

Prechádzka so psíkom je bežná vec. Venčili ste už ale niekedy leva? Na Victoria Falls v Zimbabwe sa môžete s levmi prejsť. Zažite túto jedinečnú aktivitu na vlastnej koži, nebudete banovať.

Dym, ktorý hrmí

Najslávnejšie vodopády čierneho kontinentu ponúkajú obrovské množstvo adrenalínových atrakcií. Zažite ich všetky s nami.

 • Kapské mesto, Viktóriine vodopády a safari v Chobe a iba 9 dní!!
 • Slovenský sprievodca na najkrajších miestach Afriky a 3 pečiatky v pase!
 • Kozmopolitné Kapské mesto, slávny Mys dobrej nádeje a Stolová hora
 • Vic Falls, 111 metrov vysoké vodopády na rieke Zambezi
 • Najlepšie safari v Afrike – Chobe Waterfront a Botswana – krajina slonov
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Prílet do mesta, ktoré mnohí označujú za najkrajšie mesto sveta. A majú pravdu. Úžasná poloha medzi modrým oceánom a obrovskou Stolovou horou, svahy porastené vínnou révou evokujú raj na zemi. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Našimi autami sa vyvezieme k stanici lanovky, No tí čo chcú uloviť väčšie zážitky budú mať možnosť na “Stolovku” vystúpať pešo. BUBO pozná najlepší turistický chodník a vy sa dotknete úžasnej prírody v strede 3 milionového mesta. Na výstup máte 2 hodinky. BUBO rekord je 52 minút. Lanovkári sa na vrchole hodinku poprechádzajú, dajú si výbornú kávičku, pofotia si damanov skalných. Prechádzka smeruje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhľady na Robben island kde bol 18 rokov väznený Nelson Mandela, ale aj výhľady na Leviu hlavu, Diablov vrchol a 12 apoštolov na juhu. Už všetci chápeme prečo je Cape town tak oceňovaný. Spoločne sa zvezieme panoramatickou, otočnou lanovkou dole. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Večer prechádzka so sprievodcom najdlhšiou ulicou mesta plnou historických viktoriánskych domov. Ochutnáte na večeru tanier s ražniči z pštrosa, krokodíla, kudu? Alebo vyskúšate steaky, ktoré môžu pokojne konkurovať tým argentínskym? Africká hudba nás dostane do varu. Sme v Afrike, na kontinente odkiaľ pochádzame a akosi to cítime. S BUBO sme tu ako doma!

Za najkrajšieho svetla vyrážame na deň, ktorý bude pre Vás jedným z najlepších vo vašom živote. Hory a búrlivé more 50 km južne z Kapského mesta. Uškatce, tučniaky a hrozno plné cukru, ktoré tvorí úžasné vína. Kapské mesto a jeho okolie má úžasnú mikroklímu. Zátoky, kde bolo prekladisko dreva (Hout Bay), zátoky známe sebevraždou desiatok veľrýb, mierime do národného parku Table Mountain (UNESCO), na absolútny juh kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minútová prechádzka k majáku na Myse a potom úžasný hodinový treking (priama vzdialenosť medzi bodmi je 2.3 km) nádhernou prírodou okolo Diasovej pláže s úžasnými výhľadmi a fotopauzami k Mysu Dobrej nádeje. Tu v roku 1488 pristál Portugalec Bartolomeu Dias a v roku 1895 ho oboplával aj pradedo nášho riaditeľa Ľuba Fellnera. Už 25 rokov ho Bubáci navštevujú. Viete ako ďaleko je odtiaľto k vám domov? Kilometrovníky Vám to povedia. Miesto búrok, ktorého sa námorníci obávali, no keď ho zdolali, tak bola veľká šanca zbohatnutia. Ďalej na juh je už iba Antarktída. Po oboplávaní mysu už námorníci nemierili na juh, ale na východ do pokojnejších vôd. Nádherné pláže, tyrkysový ľadový ocean, raj pre vtáky, divoká príroda akú nájdete iba tu. Bludný Holanďan, vrchy hottentotov a obrovská zátoka False Bay. Tretie najstaršie mesto krajiny, stovky tučniakov. Vykúpete sa, či aspoň ovlažíte nohy? Pláže sú plné surfistov a žralokov bielych. Od júna do novembra je šanca vidieť veľryby. Pri pláži kde surfovala Agatha Christie odbočíme opäť k Stolovej hore a zamierime do nádherných viníc. Nie hocijakých, ale tých najstarších v subsaharskej Afrike s vyše 330 ročnou kontinuálnou históriou. Poprechádzame sa vinicami, scenérie sú nádherné. Hlavný dom je skvelou ukážkou prvej holandskej architektúry z čias prvého guvernéra Simona van der Stela (17. storočie). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc cez barikové Chardonnay až po špeciálne sorty červeného. Pinotage je sorta ktorú si určite zamilujete. Za posledných 10 rokov vína z tejto unikátnej vinice dostali 66 zlatých medailí. No špecialitou je, že vínka z týchto viníc si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruský a francúzsky králi, vo svojich dielach ho spomína Charles Dickens či Charles Baudelaire ho v Kvetoch zla prirovnáva k perám milovanej. Luxus, kvalita a história v jednom by mohli byť záverom nádherného dňa. No čaká nás ešte skvelá večera. Dáte dnes prioritu morským potvorám? Studený oceán produkuje to najlepšie na svete. Krevety, ustrice, úžasné mušle či ryba, ktorú nájdete iba tu v okolí mesta. V BUBO odporúčame reštauráciu Den Anker (Kotva) umiestnenú v starom hangári, no dnes ide o jednu z najluxusnejších reštaurácii mesta na brehoch prístavu. Mnoho druhov piva z rodinných pivovarov a vínna karta ocenená ako “Platinium” podľa Dinners club. Ideálny čas na rozhovory s novými kamarátmi., ktorí sa tak často na BUBO zájazdoch nájdu. Takýto deň plný zážitkov dokážeme zorganizovať po 25 rokoch skúseností a kontaktov! Sme tu pre Vás.

So skúseným BUBO sprievodcom sa bezpečne prejdeme absolútnym centrom mesta, navštívime trhy s výrobkami a suvenírmi z celej Afriky. Úžasným zážitkom nielen pre fotografov bude pestrofarebná štvrť Bo- Kaap. Domčeky červenej, zelenej, žltej farby, hnedé, čierne, tyrkysové. Moslimská štvrť, indicko malajská komunita a koreniny od výmyslu sveta. Múzeum diamantov na mieste, kde sa ich ťaží a obchoduje sa s nimi najviac. Vysvetlíme si ťažbu, ale aj spracovanie a uvidíte kópie tých najznámejších a najdrahších diamantov sveta. Vkusné výrobky za najlepšie ceny. Futbalový štadión je architektonickým skvostom ako aj najnavštevovanejšia atrakcia celého kontinentu, ktorým je novo postavený Waterfront. Množstvo reštaurácii, obchodov, miesto prechádzok, kde sa vždy čosi deje. Dokonalá rozlúčka s Kapským mestom a ak Vám chýba adrenalín tak fakultatívne Vám vieme zabezpečiť aj potápanie s bielym žralokom. Práve v okolí Kapského mesta sú najlepšie možnosti na jeho pozorovanie, pretože tu žije jeho najobľúbenejšia pochúťka, uškatec. Skúsite to? Objednajte si tento veľmi vyhľadávaný zážitok hneď teraz (fakultatívne).

Dnes letíme na sever a čaká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Skorý ranný presun na letisko a prelet s krátkym prestupom v Johannesburgu. Okolo obeda pristávame na Vic Falls. Doktor Livingstone tu objavil nádherné monumentálne vodopády, ktoré domáci volajú Mosi Oa Tunya – Dym, ktorý hrmí. Presvedčíte sa o tom, že je to pravda. Prehliadka mesta a okolia, kde nie je ničím nezvyčajným, ak tu behajú slony, antilopy. Big Baobab Tree a miestni rezbári. Najlepšie ceny suvenírov v Afrike! Aký je rozdiel medzi Matabele a Shona? Odkiaľ je Bobby?

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom.

Safari. Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine na brehoch rieky Chobe. Vedeli ste, že Chobe tečie dvoma smermi a samotný národný park obývajú najväčšie koncentrácie slonov na svete? Vitajte v krajine slonov! Podľa posledného sčítania slonov žijúcich vo voľnej prírode, žije vyše 85 percent svetovej populácie v nádhernej Botswane.

Rozlúčka s Južným krížom a Savanou a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského Mesta a späť
  z Johannesburgu v economy class
 • prelet Kapské Mesto-Johannesburg-Victoria Falls/Johannesburg
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 • 6 x raňajky
 • prehliadku Kapského mesta a Victoria Falls
 • safari v Chobe
 • vstupné do NP Chobe
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Kedy cestovať:

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari, kmene a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noc teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 80 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program 

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kapské mesto: Park Inn by Radisson Foreshore / St.Georges / Fountains a podobný 3 noci *

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

 • pitný režim 1l vody denne
 • vstup na Mys Dobrej nádeje

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava.  Sprievodcovia sú zoológovia, etnológovia a milovníci Afriky. 

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45 / EK126 22:45-06:20*

2.deň: EK772 Dubaj Kapské mesto 03:50-11:35 / EK770 08:50-16:30

5.deň: SA316/BABA6406 Kapské Mesto Johannesburg 06:10-08:00

5.deň: SA40/BA6285 Johannesburg Victoria Falls 10:50-12:25

8.deň: SA41/6282 Victoria Falls Johannesburg 13:55-15:35

8.deň: EK764 Johannesburg - Dubaj 19:15 - 05:15*

9.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. 

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť, tak vám radi vyhovieme, avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

V období 16.4.-30.5.2019 sa na letisku v Dubaji ( DXB) bude opravovať južná runway.  Všetky aerolínie sú nútené redukovať lety do Dubaja. V tomto období budeme používať iba večerný odlet Emirates z Viedne o 22:45 a ak by z kapacitných dôvodov nebol dostupný tak využijeme Qatar Airways alebo Austrian/Lufthansa v závislosti od dostupnosti a destinácie. ( upravil Tomáš Hušek 18.7.2018, zdroj Emirates)

Finálne lety Vám budú zaslané v informáciách k zájazdu cca 6 týždňov pred odletom.

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Chobe a Victoria Falls sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 5 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

Termíny a ceny

Termín
Cena
20.07.2018
28.07.2018
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 606 €
Objednať zájazd
03.08.2018
11.08.2018
2 160 €
Základná cena 2160 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 826 €
Objednať zájazd
17.08.2018
25.08.2018
2 160 €
Základná cena 2160 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 826 €
Objednať zájazd
14.09.2018
22.09.2018
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 606 €
Objednať zájazd
28.09.2018
06.10.2018
2 160 €
Základná cena 2160 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 826 €
Objednať zájazd
05.10.2018
13.10.2018
2 050 €
Základná cena 2050 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 716 €
Objednať zájazd
19.10.2018
27.10.2018
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 946 €
Objednať zájazd
02.11.2018
10.11.2018
2 080 €
Základná cena 2080 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 746 €
27.12.2018
04.01.2019
2 630 €
Základná cena 2630 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 296 €
25.01.2019
02.02.2019
1 720 €
Základná cena 1720 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 386 €
08.02.2019
16.02.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 606 €
15.02.2019
23.02.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
22.02.2019
02.03.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 606 €
01.03.2019
09.03.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
15.03.2019
23.03.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
29.03.2019
06.04.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
18.04.2019
26.04.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 606 €
26.04.2019
04.05.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
21.06.2019
29.06.2019
1 720 €
Základná cena 1720 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 386 €
28.06.2019
06.07.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
05.07.2019
13.07.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
19.07.2019
27.07.2019
1 920 €
Základná cena 1920 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 586 €
03.08.2019
11.08.2019
1 920 €
Základná cena 1920 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 586 €
13.09.2019
21.09.2019
1 920 €
Základná cena 1920 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 586 €
27.09.2019
05.10.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
04.10.2019
12.10.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
18.10.2019
26.10.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
25.10.2019
02.11.2019
1 860 €
Základná cena 1860 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 526 €
08.11.2019
16.11.2019
1 720 €
Základná cena 1720 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 2 386 €
27.12.2019
04.01.2020
2 380 €
Základná cena 2380 €
Letiskové poplatky 651 €
Poplatok za vybavenie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 3 046 €

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €
Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €

 

 
Ahojte všetci,

práve sme sa s mojimi priateľkami vrátili z Afriky. Naše dojmy a zážitky môžem zhrnúť do jediného slová. Ú ž a s n é !

Neviem, čo spomenúť skôr. Krásne Kapské mesto, legendárnu Stolovú horu, neskutočný Mys dobrej nádeje s opicami kradnúcimi turistom batožinu, kolóniu tučniakov, safari v Botswane, nezabudnuteľný západ slnka nad Atlantikom, famózne Viktoriine vodopády. Sú nádherné v Zimbabwe i na zambijskej strane. Sedíme na brehu rieky s nohami namočenými vo vode a pár metrov od nás sa rieka valí do sto metrovej hĺbky. Cítime sa malí, bezvýznamní. Neopísateľný pocit.

Nechce sa nám odísť, najradšej by sme si pobyt predĺžili.

Kedysi som čítala cestopis od veľkých cestovateľov Zikmunda a Hanzelku Afrika snov a skutočností. Som vďačná, že mne sa sen stal skutočnosťou. Afrika je ako magnet, priťahuje Vás jej krása i drsnosť, ľudia, zvieratá i príroda. Bola som tu dvakrát a verím, že keď sa opäť vrátim, stretnem tu dvoch vzácnych mladých ľudí, našich sprievodcov.

Martin, skúsený, inteligentný, sčítaný, znalý pomerov, slová neviem, nedá sa v jeho slovníku neexistujú.

Peter, vzdelaný, vždy v dobrej nálade, pripravený splniť naše možné i nemožne želania., príjemný spoločník.

Chlapci, želám Vám, aby Vás elán a nadšenie nikdy neopúšťali.

Kristína Alfoldyová

 

 
Ahojte,

aj po 4 dňoch po návrate zo zájazdu 3xnaj Afrika nám nezmizol úsmev na tvári a úžasný pocit z príjemne stráveného času v južnej Afrike Zo začiatku sme boli rozladení z letu navyše z Johanesburgu do Kapského mesta. Kapské mesto nám to však vynahradilo krásnym počasím a nádherným pohľadom z vrcholu Stolovej hory na celé mesto. Tento nádherný pocit v nás ostal po celý ćas strávený na zájazde. Nevadila nám zbytočná byrokracia na hraniciach Zimbabwe, Botswane či Zambii, veď aj o tom je Afrika. Pocity pri pohľade na Victoria Falls z predu aj zo zadu ťažko opísať, to treba zažiť. Tak isto prírodu a zvieratá na safari v Botswane. Samozrejme nemožno zabudnúť na našich sprievodcov Petra a Martina, ktorí s úsmevom zvládli akýkoľvek problém od stratených kufrov, nabíjačiek na telefón, naše frfľanie načokoľvek až po bezpečné šoférovanie počas cesty.
Ďakujeme a nech máte stále úsmev na tvári a chuť do práce.
Katarína Bachratá

 

 
Vážené dámy a páni,

v dňoch 2. – 11. augusta 2013 som absolvoval, prostredníctvom Vašej cestovnej kancelárie, poznávací zájazd – 3 x naj z Afriky. Musím konštatovať, že celý zájazd bol vysoko kvalitne pripravený po stránke obsahovej, organizačnej i technickej. Zabezpečenie na Slovensku, pobyty, presuny, navštívené miesta, to nemalo chybu.

K vysokej úrovni uvedenej akcie prispel aj Váš delegát Ing. Róbert Hlaván, ktorý prejavil všetky dobré naj – organizačné, vedomostné, vzťahové, jazykové.

Ďakujem za príjemné podujatie a teším sa na ďalšiu cestu s Vami, ktorá bude na budúci rok do Číny.

S úctou

Ján Danek

M Martin Škrtel

 
Ďakujem, celý náš trip v Afrike prebehol úplne fantasticky. Super organizácia :)


 • 1 / 1