3x naj Afriky, Kongo a Angola

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Angola

Čarovný zájazd po známych turistických atrakciách a do neznámej Angoly. Zájazd, ktorý spájajú veľké rieky ako Zambezi, Kongo, moreplavecká tradícia v JAR a Angole a safari v Chobe a Kissame. Cesta pre skúsenejších cestovateľov, ktorí hľadajú poznanie a radi poznávajú iné kultúry. Pochádzame z Afriky tak si ju teda poďte s nami pozrieť.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018
od 4 720 €

Juhoafrická republika, Zimbabwe, Botswana, Angola

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Kapské mesto, Viktóriine vodopády, Zambezi a Kongo
 • Slovenský sprievodca na najkrajších miestach Afriky a 4 pečiatky v pase!
 • Kozmopolitné Kapské mesto, slávny Mys dobrej nádeje a Stolová hora a kráľovstvo Kongo
 • Vic Falls, 111 metrov vysoké vodopády na rieke Zambezi a najväčšia rieka Afriky
 • Najdrahšie mesto na svete a neobjavená Angola
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Prílet do mesta, ktoré mnohí označujú za najkrajšie mesto sveta. A majú pravdu. Úžasná poloha medzi modrým oceánom a obrovskou Stolovou horou, svahy porastené vínnou révou evokujú raj na zemi. Aj preto naše prvé kroky budú viesť na úpätie Stolovej hory. Našimi autami sa vyvezieme k stanici lanovky, No tí čo chcú uloviť väčšie zážitky budú mať možnosť na “Stolovku” vystúpať pešo. BUBO pozná najlepší turistický chodník a vy sa dotknete úžasnej prírody v strede 3 milionového mesta. Na výstup máte 2 hodinky. BUBO rekord je 52 minút. Lanovkári sa na vrchole hodinku poprechádzajú, dajú si výbornú kávičku, pofotia si damanov skalných. Prechádzka smeruje k Maclears Beacon a každý si vychutná výhľady na Robben island kde bol 18 rokov väznený Nelson Mandela, ale aj výhľady na Leviu hlavu, Diablov vrchol a 12 apoštolov na juhu. Už všetci chápeme prečo je Cape town tak oceňovaný. Spoločne sa zvezieme panoramatickou, otočnou lanovkou dole. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Večer prechádzka so sprievodcom najdlhšiou ulicou mesta plnou historických viktoriánskych domov. Ochutnáte na večeru tanier s ražniči z pštrosa, krokodíla, kudu? Alebo vyskúšate steaky, ktoré môžu pokojne konkurovať tým argentínskym? Africká hudba nás dostane do varu. Sme v Afrike, na kontinente odkiaľ pochádzame a akosi to cítime. S BUBO sme tu ako doma!

Za najkrajšieho svetla vyrážame na deň, ktorý bude pre Vás jedným z najlepších vo vašom živote. Hory a búrlivé more 50 km južne z Kapského mesta. Uškatce, tučniaky a hrozno plné cukru, ktoré tvorí úžasné vína. Kapské mesto a jeho okolie má úžasnú mikroklímu. Zátoky, kde bolo prekladisko dreva (Hout Bay), zátoky známe sebevraždou desiatok veľrýb, mierime do národného parku Table Mountain (UNESCO), na absolútny juh kontinentu. Uvidíme už dnes pštrosy, antilopy a opice? 15 minútová prechádzka k majáku na Myse a potom úžasný hodinový treking (priama vzdialenosť medzi bodmi je 2.3 km) nádhernou prírodou okolo Diasovej pláže s úžasnými výhľadmi a fotopauzami k Mysu Dobrej nádeje. Tu v roku 1488 pristál Portugalec Bartolomeu Dias a v roku 1895 ho oboplával aj pradedo nášho riaditeľa Ľuba Fellnera. Už 25 rokov ho Bubáci navštevujú. Viete ako ďaleko je odtiaľto k vám domov? Kilometrovníky Vám to povedia. Miesto búrok, ktorého sa námorníci obávali, no keď ho zdolali, tak bola veľká šanca zbohatnutia. Ďalej na juh je už iba Antarktída. Po oboplávaní mysu už námorníci nemierili na juh, ale na východ do pokojnejších vôd. Nádherné pláže, tyrkysový ľadový ocean, raj pre vtáky, divoká príroda akú nájdete iba tu. Bludný Holanďan, vrchy hottentotov a obrovská zátoka False Bay. Tretie najstaršie mesto krajiny, stovky tučniakov. Vykúpete sa, či aspoň ovlažíte nohy? Pláže sú plné surfistov a žralokov bielych. Od júna do novembra je šanca vidieť veľryby. Pri pláži kde surfovala Agatha Christie odbočíme opäť k Stolovej hore a zamierime do nádherných viníc. Nie hocijakých, ale tých najstarších v subsaharskej Afrike s vyše 330 ročnou kontinuálnou históriou. Poprechádzame sa vinicami, scenérie sú nádherné. Hlavný dom je skvelou ukážkou prvej holandskej architektúry z čias prvého guvernéra Simona van der Stela (17. storočie). Ochutnáme 5 sort od Sauvignon Blanc cez barikové Chardonnay až po špeciálne sorty červeného. Pinotage je sorta ktorú si určite zamilujete. Za posledných 10 rokov vína z tejto unikátnej vinice dostali 66 zlatých medailí. No špecialitou je, že vínka z týchto viníc si vychutnával Napoleón Bonaparte, pruský a francúzsky králi, vo svojich dielach ho spomína Charles Dickens či Charles Baudelaire ho v Kvetoch zla prirovnáva k perám milovanej. Luxus, kvalita a história v jednom by mohli byť záverom nádherného dňa. No čaká nás ešte skvelá večera. Dáte dnes prioritu morským potvorám? Studený oceán produkuje to najlepšie na svete. Krevety, ustrice, úžasné mušle či ryba, ktorú nájdete iba tu v okolí mesta. V BUBO odporúčame reštauráciu Den Anker (Kotva) umiestnenú v starom hangári, no dnes ide o jednu z najluxusnejších reštaurácii mesta na brehoch prístavu. Mnoho druhov piva z rodinných pivovarov a vínna karta ocenená ako “Platinium” podľa Dinners club. Ideálny čas na rozhovory s novými kamarátmi., ktorí sa tak často na BUBO zájazdoch nájdu. Takýto deň plný zážitkov dokážeme zorganizovať po 25 rokoch skúseností a kontaktov! Sme tu pre Vás.

So skúseným BUBO sprievodcom sa bezpečne prejdeme absolútnym centrom mesta, navštívime trhy s výrobkami a suvenírmi z celej Afriky. Úžasným zážitkom nielen pre fotografov bude pestrofarebná štvrť Bo- Kaap. Domčeky červenej, zelenej, žltej farby, hnedé, čierne, tyrkysové. Moslimská štvrť, indicko malajská komunita a koreniny od výmyslu sveta. Múzeum diamantov na mieste, kde sa ich ťaží a obchoduje sa s nimi najviac. Vysvetlíme si ťažbu, ale aj spracovanie a uvidíte kópie tých najznámejších a najdrahších diamantov sveta. Vkusné výrobky za najlepšie ceny. Futbalový štadión je architektonickým skvostom ako aj najnavštevovanejšia atrakcia celého kontinentu, ktorým je novo postavený Waterfront. Množstvo reštaurácii, obchodov, miesto prechádzok, kde sa vždy čosi deje. Dokonalá rozlúčka s Kapským mestom a ak Vám chýba adrenalín tak fakultatívne Vám vieme zabezpečiť aj potápanie s bielym žralokom. Práve v okolí Kapského mesta sú najlepšie možnosti na jeho pozorovanie, pretože tu žije jeho najobľúbenejšia pochúťka, uškatec. Skúsite to? Objednajte si tento veľmi vyhľadávaný zážitok hneď teraz (fakultatívne).

Dnes letíme na sever a čaká nás Zimbabwe, Victoria Falls. Skorý ranný presun na letisko a prelet s krátkym prestupom v Johannesburgu. Okolo obeda pristávame na Vic Falls. Doktor Livingstone tu objavil nádherné monumentálne vodopády, ktoré domáci volajú Mosi Oa Tunya – Dym, ktorý hrmí. Presvedčíte sa o tom, že je to pravda. Prehliadka mesta a okolia, kde nie je ničím nezvyčajným, ak tu behajú slony, antilopy. Big Baobab Tree a miestni rezbári. Najlepšie ceny suvenírov v Afrike! Aký je rozdiel medzi Matabele a Shona? Odkiaľ je Bobby?

Voľný deň na vodopádoch, počas ktorého môžete absolvovať fakultatívne rafting, ísť sa pozrieť na zambijskú stranu vodopádov, skočiť z mosta bungee priamo do rieky a určite budete venovať čas aj nádherným dreveným a kamenným africkým suvenírom.

Safari. Celodenné safari v Botswane na brehu rieky Chobe. Sadneme do štýlových safari áut a ideme sledovať hrochy, krokodíly, levy, impaly a hlavne slony. Kombinované safari na súši a na vode. Chobe patrí medzi desať najlepších parkov sveta a je jednoducho úžasné. Celý deň strávime v africkej divočine na brehoch rieky Chobe. Vedeli ste, že Chobe tečie dvoma smermi a samotný národný park obývajú najväčšie koncentrácie slonov na svete? Vitajte v krajine slonov! Podľa posledného sčítania slonov žijúcich vo voľnej prírode, žije vyše 85 percent svetovej populácie v nádhernej Botswane.

Opustíme Victoria Falls cez Južnú Afriku preletíme na pobrežie Atlantiku. Let ponad hustý zelený les, široké rieky nás privezie až do Luandy, hlavného mesta Angoly. Sme tesne pod rovníkom a pod nami ligoce hladina teplého oceánu od ktorej sa odrážajú svetlá Luandy. Teplá a horúca Angola nás objíme hneď po prílete. Transfer do hotela v centre mesta.

Po raňajkách a opustení klimatizovanej izby sa vnoríme do poznávania tejto zaznávanej krajiny, ktorá podľa BUBO bude do pár rokov patriť medzi najväčšie cestovateľské lákadlá. Vy ste tu už dnes. Hneď zrána sa vyvezieme na Miramar odkiaľ sa nám odkryje pohľad na prístav a downtown. Je to zároveň najlepšia adresa v meste a svoju rezidenciu tu má aj Isabella dos Santos a snáď každá ambasáda. Po kvalitnej ceste sa spustíme na úroveň mora a na po promenáde prejdeme do pevnosti Fortaleza de Sao Miguel. V spleti mrakodrapov a budov, ktoré pamätajú občiansku vojnu nájdeme žltý Palacio de ferro a kúsok od neho nádhernú budovu centrálnej banky. Po pieskovej Ilhe prídeme až na koniec Luandy a po otočke dokončíme prehliadku návštevou Cidade Alta a ružových vládnych budov, Netovho monumentu a nezabudneme ani na kresťanské kostoly z éry Portugalcov. Po krásnom dni budeme sledovať západ slnka pri vychladenej lambrette v najlepšej reštaurácii v meste. Viac o prehliadke sa dozviete na našom fóre https://www.bubo.sk/forum/kompletna-prehliadka-luandy-angola

Ráno sa vymotáme z rannej špičky a okolo estrade de Cacuaco opustíme virvar hlavného mesta. Po ľavej strane máme Atlantický oceán a odbočíme na plážovú cestu s príznačným názvom pohrebisko lodí. Stovky lodí Atlantik vypľul práve na toto pobrežie a kombinácia otvoreného oceánu, širokej pláže a rozpadávajúcich sa lodí naháňa čudné zimomriavky. Po návrate na hlavnú cestu pôjdeme už iba na sever. Močaristá krajina, úchvatné výhľady na oceán sa stratia potom ako odbočíme na M´banza Congo. Pokojnú krajinu takmer bez ľudí oživí malá stolová hora na ktorej leží bývalé hlavné mesto kráľovstva Kongo, ktoré bolo priamym svedkom prvých európskych objaviteľov. Vitajte v M´banza Congo! Jediné miesto v Angole, ktoré je súčasťou svetového dedičstva Unesco. Ubytovanie v jednoduchom hoteli a večera ako vždy v najlepšej reštaurácii v meste. Po horúcom dni si vychutnajte chladenú Cucu alebo špičkové portugalské vína z povodia rieky Douro.

M´Banza Congo poctil svojou návštevou aj pápež Ján Pavol II a graffitti na miestom kostole namaľované s obrovskou láskou Vás nenechajú na pochybách, že návšteva bola úspešná. Hneď vedľa v tieni košatých stromov sa nachádza pohrebisko kráľov Konga a taktiež hrob Roberta Holdena, miestneho rodáka a dôležitého protagonistu občianskej vojny. Tretím miestom je ruina malého kostola Sao Salvador, ktorý je najstarším v krajine. Práve sem prišli portugalskí „padres“ a začala sa písať spoločná história. Kostol už nemá strechu, ale tvrdí sa, že doň nikdy neprší. UNESCO toto miesto, príbeh a autentickosť natoľko nadchol, že neváhali a M´Banza Congo vyhlásili za svetové dedičstvo. Hneď oproti si pozrieme maličkú múzeum, ktoré stráži obrovský strom Yala N´kulu. Strom, ktorí zažil konžských kráľov sa vraj nesmie nijak strihať, liečiť pretože každého kto sa ho dotkne postihne smola. Vyskúšal to aj miestny guvernér, ktorý dal košatú korunu ostrihať a do týždňa už nebol medzi nami. Yala N´Kulu stráži mesto a kráľov dodnes. Po krátkej prechádzke sa dostaneme na letiskovú dráhu kde už dlho nič nepristálo a malý memoriál venovaný kráľovi Afonsovi I nám spríjemní legenda o jeho matke, ktorá odmietala prejsť na kresťanskú vieru. Ako to dopadlo sa dozviete od nášho sprievodcu. Po kvalitnej prehliadke sa presunieme na sever. Čaká nás vrchol našej cesty. Mohutná rieka Kongo. K nej sa dostaneme cez jednoduché mestečko Soyo a pred nami budú teplé vody Konga. Sme tu. Niekto sa okúpe, niekto zaspomína na naše cesty do Rwandy či Zambie, kde rieka pramení a pre všetkých to bude úchvatný pohľad na miesto kde rieka skončí svoj život.

Hneď ráno sa vydáme na breh rieky a na loďke sa preplavíme na Ponte Padráo ( pokiaľ nám to pohraničná stráž umožní). Malý ostrov, ktorý leží aj v oceáne a aj v rieke Kongo. Priamo pred ním sa rieka Kongo zráža s Atlantikom, niekedy až tak mocne, že hluk, ktorý títo dvaja titani vydávajú, znemožňuje spánok. Ostrov na ktorom kedy si dávno stáli prví Portugalci, kde stál Stanley, má veľkú historickú symboliku. Z tohto miesta prvý krát zbadali rieku Kongo a nebojácne sa vnorili do objavovania tohto najkrajšieho kontinentu. Portugalský kríž, padrao, symbolizuje miesto kde sa prvýkrát vylodlili a teraz si ten pohľad môžeme vychutnať aj my. Verte, že sa veľmi nezmenil. Vľavo sa ako fatamorgána ligoce DRC, vpravo Angola, pred Vami rieka Kongo a za Vami už na ňu netrpezlivo čaká Atlantik. Okúpete sa? Je slaná? Je sladká? Návrat na pevninu, ešte jeden pohľad na Kongo a návrat na juh. Prechádzame cez maličké mestečko N´zeto, postavené v koloniálnom portugalskom štýle, ktoré podobne ako neďaleký Ambriz boli v 50/60 rokoch na nespoznanie. Reštaurácie, bary, obchody, kultúra a potom sa čas otočil a upadli do ťažkého spánku. Nocľah v jednoduchom hoteli v malom autentickom meste. Aká je Angola?

Návrat do hlavného mesta Luanda a po bulváre Fidela Castra obídeme bohatú južnú Luandu a zastavíme sa pri múzeu otrokárstva. Malá budova, ktorá bola domom otrokára, bola zmenená na múzeum. Šokujúce čísla. Angola bola najväčším zdrojom otrokov...vyše 5,5 milióna zdokumentovaných otrokov bolo vyvezených z krajiny. Skutočné číslo je oveľa väčšie. Na vylepšenie nálady je tu malý trh so soškami. V centre Luandy nájdete zopár obchodov, tu si môžete vyskúšať zjednávanie. Je dobré mať buď kwanzy alebo drobné doláre. S pocitom dobrého nákupu sa posunieme o ďalších 33km južne na Miradouro da Lua. Ak ste boli v USA v Bryce kaňone tak budete mať pocit deja vu...Majestátne zvetrané „trubky“ na útese s výhľadom na oceán. Na jednej strane povrch ako na mesiaci a na druhej zelená Angola plná paliem, modrej oblohy a spenených bielych vĺn narážajúcich na pevninu. Krásne zábery. Ruch Luandy už je za vami a z veľkomesta nevidieť nič. Premávka takmer zmizla, stromy sú vyššie a o chvíľu narazíme na rieku Kwanza. Kwanza river je niečo ako náš Dunaj. Po rieke je pomenovaná angolská mena a zároveň tvorí hranicu národného parku Kissama. Ešte pred mostom, ktorý je okupovaný čiernymi makakmi odbočíme doprava a okolo mohutného kostola, ktorý ledva odoláva príboju sa dostaneme do Kwanza river lodge. Predstavte si oceán, pieskovú pláž, ústie rieky, hustý les a safari. Kwanza river lodge má nádhernú polohu a vzdialenosť len 72 km z Luandy z nej robí výbornú víkendovú destináciu. Klasické safari či športový rybolov? Terajší manažéri lodge sú pôvodom zo Zimbabwe a manažujú aj podobnú lodge v Namibe. Milujú rybačku! Bungalovy, malý bazén a barbecue. Z jednej strany džungľa a z druhej Atlantik.

Celodenné safari v národnom parku Kissama. Čo uvidíme? Poobede návrat do našej lodge a naša posledná africká večera. Fantastický západ slnka, pokojný šum rieky a trieskajúci oceán. Naša cesta sa pomaly končí.

Návrat do Luandy a odlet domov. Letíme ponad rovník, ponad naše Kongo, ponad Etiópiu, svet je krásny a Afrika najkrajšia. Strašidelne nádherná. Presvedčte sa sami.

Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského Mesta a späťz Luandy v economy class
 • prelet Kapské Mesto-Johannesburg-Victoria Falls/Johannesburg-Luanda
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • 7 x ubytovanie v Angole v jednoduchých hoteloch
 • prehliadku Kapského mesta a Victoria Falls
 • safari v Chobe 
 • vstupné do NP Chobe
 • safari a vstupné v NP Kissama
 • všetky vstupy počas pobytu v Angole
 • plavbu loďkou na Ponte Padráo
 • letiskové transfery v Afrike
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií cca 80 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program 

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Hotely v Angole nemajú žiadne hodnotenie, výpadky vody a elektriny sú bežné. 

 • pitný režim 1l vody denne
 • vstup na Mys Dobrej nádeje

Poznámka:

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45 / EK126 22:45-06:20*

2.deň: EK772 Dubaj Kapské mesto 03:50-11:35 / EK770 08:50-16:30

5.deň: SA316/BABA6406 Kapské Mesto Johannesburg 06:10-08:00

5.deň: SA40/BA6285 Johannesburg Victoria Falls 10:50-12:25 

8.deň: SA41/6282 Victoria Falls Johannesburg 13:55-15:35 // 17:45-20:00 Joburg - Luanda

15.deň: EK764 Luanda - Dubaj 18:40 - 05:15

16.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. Od 1.7.2016 lieta Emirates lety EK127 a EK126 Airbusom A380.

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť, tak vám radi vyhovieme, avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

Finálne lety Vám budú zaslané v informáciách k zájazdu cca 6 týždňov pred odletom.

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Zdravotné odporúčania: 

K vstupu do Angoly je nutný medzinárodný očkovací preukaz so zaočkovanou žltou zimnicou.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 5 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
26.04.2019
11.05.2019
Voľný
4 720 €
Objednať
08.11.2019
23.11.2019
Voľný
4 720 €
Objednať

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 620 €
Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €


 • 1 / 0