Ajurvéda, južná India

India

Spojte si ajurvédsky pobyt v Indii s poznaním. Tamil Nadu a Kerala – dva najjužnejšie indické štáty skrývajú najstaršie hinduistické chrámy sveta. Prírodná rezervácia a veľa zelene. Plavba na houseboatoch a potom ajurvédsky pobyt. Dobrá kombinácia.

Ján Zachar Ján Zachar Ján Zachar
Spokojnosť zákazníkov
od 2 670 €

India

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Do tohto rezortu chodíme už 10 rokov
 • India je naša láska. Využite to!
 • Plná penzia na houseboatoch, možnosť objednať si ajurvédsku stravu v rezorte
Zobraziť mapu

Prílet do piateho najväčšieho mesta Indie CHENNAI, transfer do Mahabalipuramu. Zastavíme sa v Krokodílom parku so stovkami krokodílov. MAHABALIPURAM – prímorské mestečko a významný prístav už v období narodenia Krista, známe svätyňami vytesanými z kameňa, ktoré patria k najkrajším na svete. Sú najkrajšie tie voľne položené, alebo tá na morskom brehu, zaradená do svetového dedičstva UNESCO? Sme na pláži, chcete si na úvod cesty zaplávať, ochutnať morské špeciality v miestnych reštauráciách?

Pokračujeme do mesta KANCHIPURAM. Jedno zo siedmych svätých miest Indie, jediné zasvätené Šivovi aj Višnovi. Magické miesto. Chrámy Ekambarešvar, Kailašnat, Kamakši zo siedmeho storočia. Ohromné hodvábne sari, ktoré patria k najkrajším v celej Indii. Nazrieme do tkáčskych dielní. Nefalšovaná exotika.

TIRUVANNAMALAI priťahujúci státisíce indických pútnikov. Prečo? Vysvetlíme si. Zažijeme silu tohto miesta aj my? PONDICHERRY: bývalá francúzska kolónia s nezvyčajnou atmosférou kombinácie európskej kultúry a indických tradícií. Trikolóra na hôtel de ville a architektúra francúzskeho 18. storočia nech Vás nemýlia. Stále sme v Indii s jej plnými ulicami, rikšami a pouličnými trhmi. Návšteva ášramu v AUROVILLE – malej komunite vytvorenej kedysi okolo duchovného vodcu Šrí Auróbinda Ghóša, kde sa stále vyučuje joga. Stihneme lekciu? Niet rituálov, ani meditácie, stačí sa len oddať Božiemu princípu a sile. Risknete to?

Zadžogujeme si ráno s Indami a Indkami? Asi jediné mesto v Indii, kde ich uvidíte v kraťasoch. Presúvame sa do vnútrozemia. Tandžávúr (TANJORE): mesto, kde v roku 1010 vybudovali z jedného kusu kameňa úžasný chrám Brahadišvár (UNESCO) ako večnú pamiatku slávy ríše, ktorá odtiaľto siahala až po brehy Gangy. My ho uvidíme v svetle zapadajúceho slnka. Musíme stihnúť navštíviť aj kráľovský palác s jeho múzeami a vyliezť na bývalú maharadžovu zbrojnicu s výhľadom na celé mesto. Príchod do Trichy, ktoré spomína už Ptolemaios v druhom storočí p.n.l.

TRICHY: mestečko (800 000 obyvateľov), uprostred ktorého sa vo výške 84metrov vypína skala s chrámom boha Ganeša. Za výhľadom z jej vrcholu musíme zdolať 437 kamenných schodov! Dovidíme aj na neďaleký chrám Sri Ranganathaswami v Srirangame, ktorý si vzápätí pôjdeme aj pozrieť. Stavalo ho mnoho dynastií od 10. do 20. storočia a dnes má celý komplex rozlohu až 60 hektárov. Presun do Madurai, do mesta božieho nektáru, mesta pútnikov, žobrákov, biznismenov, volských záprahov a rikší. Večeru si vychutnajte v jednej z mnohých reštaurácií na streche s výhľadom na gópury – nádherne zdobené veže chrámov. Slovenský sprievodca je neustále s Vami.

Sme v MADURAI, druhom najväčšom meste štátu Tamil Nadu, ktorého pôdorys pripomína nákres lotosu. Najstaršie osídlené miesto na indickom subkontinente, mesto chrámov a festivalov. Obrovský zážitok. Hneď ráno navštívime chrám Meenakshi, okolo ktorého sa 2500 rokov točila história mesta. Množstvo úchvatných zobrazení bohov, bohýň a mýtických stvorení. Bude sa tadiaľ túlať aj chrámový slon? Toto musíme vidieť! Za pohľad určite stojí aj monumentálny palác Tirumala Nájaka. Jeho vnútorné nádvorie s rozmermi 75x52 m nádherne dopĺňa hustá spleť stĺpov po obvode. Monumentálne! Scénickou cestou cez plantáže kaučukovníkov, kardamonu, kakaovníkov, zeleného korenia a paliem do prírodnej rezervácie Periyar. Ubytovanie a oddych od ruchu miest v zelenej prírode.

Rezervácia PERIYAR pod vrcholom Anamudi (2695 m), najnavštevovanejšia v Južnej Indii, zaberá plochu 777 štvorcových kilometrov. Plavba po jazere Periyar je unikátnou príležitosťou uniknúť ruchu veľkomiest, pre neúnavných ponúkame prechádzku s miestnym sprievodcom. Potešíte sa návšteve záhrad korenia (vedeli ste, ako rastie napríklad vanilka, či čierne korenie?) a spoznáte tajomstvo výroby miestneho čaju. Transfer do prístavu a nalodenie sa na prenajatý čln. Ďalší vrchol našej cesty. Obedujeme v prostredí nádherných kanálov. Popoludní z paluby nášho hausbótu sledujeme ticho nádhernej indickej prírody. Aj toto je India! Otvoríme si čerstvé kokosové orechy, opečieme len pred malou chvíľou chytené rybky a pri západe slnka si povieme viac o neuveriteľnej Indii.

Príchod do mesta KOCHI v štáte Kerala. Sme znova na pobreží, no z východu sme sa presunuli na západ. Kochi je jedným z mála miest v Indii, kde väčšinu obyvateľov netvoria hinduisti. Zasa iný svet. Ako prístav korenia ho poznali Gréci, Rimania, Arabi, Židia aj Číňania. Ďalší dôkaz neskutočnej indickej histórie. Kochi je mestečkom s najstarším kostolom v Indii (Kostol svätého Františka) či Bazilikou Santa Cruz (založenou pápežom Pavol IV.), mešitami a židovskou synagógou (najstaršou v celom Commonwealthe). Je zmesou portugalskej, holandskej a anglickej vidieckej osady na tropickom Malabarskom pobreží.

Vedeli ste, že Vasco de Gama bol pochovaný práve tu? Okúpeme sa, pomôžeme rybárom vyťahovať staré čínske siete a večer navštívime úchvatné predstavenie Kathákali, kde Vám herci a speváci s dokonalým mejkapom a prepracovanými kostýmami za sprievodu bubnov predstavia najkrajšie hinduistické eposy. Záporné postavy si pod viečka dávajú trošku korenia, aby mali bielka zafarbené na krvavočerveno! Presun vlakom do Trivandrumu a transfer do Vášho ajurvédskeho rezortu.

Zoznamovanie sa s rezortom. Výber procedúr (nie sú v cene, možnosť objednať vopred).

Ajurvéda a oddych na pláži.

Ajurvéda. Skúsite popoludní jogu? Máte ju v cene.

Cítite ten pokoj? A očistu tela?

Úplne iný svet. Európa je veľmi ďaleko.

Ani sa vám nechce ísť domov. Myslite na to vopred a predĺžte si pobyt.

Transfer na letisko, odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v izbách pre dve osoby
 • 7 x ubytovanie v kvalitnom plážovom ajurvédskom rezorte
 • raňajky
 • plnú penziu na houseboatoch
 • BUBO-sprievodcu počas poznávacieho programu, miestnych sprievodcov podľa potreby
 • transfery počas celého pobytu prenajatým mikrobusom alebo vlakom
 • vlakový presun do Trivandrumu
 • letiskové transfery v Indii
 • všetky prehliadky, výlety
 • poistenie proti insolventnosti.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, vstupné, víza, poistenie, ajurvédske kúry.

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami Emirates alebo Qatar Airways s prestupom v Dubaji alebo Dohe.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
30.10.2018
15.11.2018
2 870 €
Základná cena 2870 €
Letiskové poplatky 390 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 355 €
Objednať zájazd
30.04.2019
16.05.2019
2 670 €
Základná cena 2670 €
Letiskové poplatky 390 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 155 €
06.08.2019
22.08.2019
2 770 €
Základná cena 2770 €
Letiskové poplatky 390 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 255 €
29.10.2019
14.11.2019
2 770 €
Základná cena 2770 €
Letiskové poplatky 390 €
Víza India (e-visa) (pre občanov SR a ČR) 95 €
Spolu 3 255 €

Odporúčame

India , +1 viac

India, Nepál

19.11. → 04.12.2018 +7 ter.
16 dní
2 240 €
India

India - veľký okruh

22.10. → 03.11.2018 +7 ter.
13 dní
1 890 €

P Peter Slovák

 
Dobrý deň prajem, chcem len veľmi pekne poďakovať za úžasný ajurvédsky pobyt v Indii. Rezort bol naozaj po všetkých stránkach skvelý, navyše, monzúnové obdobie spôsobilo, že bol aj nezvyčajne pokojný, čo nám veľmi vyhovovalo, keďže nebol tak preplnený ľuďmi. Takže ešte raz veľká vďaka a prajem všetko dobré! S pozdravom, Peter Slovák

K Klaudia Valušková

 
Vážený pán Zelizňák, dovoľte sa mi poďakovať za možnosť zažiť tak fantastickú dovolenku. Každému manažérovi v plnom rozsahu doporučujem Indiu - Ajurvédu. Nielenže možno pochváliť osadenstvo za profesionálny prístup a starostllivosť, ktorej nemožno nič vyčítať. Bolo to fantastické. Po troch dňoch doma mám už aj zástancov tohto spôsobu dovolenkovania a určite pokiaľ by sa nenaskytli nepredvídané udalosti ju budem absolvovať aj budúci rok. Ešte raz ďakujem. Klaudia Valušková

 

 
Dobry den prajem pani Šulková,
chcem Vam len velmi pekne podakovat za uzasny ayurvedsky pobyt v Indii. Rezort bol naozaj po vsetkych strankach skvely, navyse, monzunove obdobie sposobilo ze bol aj nezvycajne pokojny, co nam velmi vyhovovalo, kedze nebol tak preplneny ludmi.

Takze este raz velka vdaka a prajem vsetko dobre!

S pozdravom,

Peter Slovak

 

 
Tak jsme se v sobotu vrátili z úžasné dovolené prožité v Indii. Moc vám děkujeme, že díky výhře jsme mohli prožít skvělých 17 dní v této zemi.
CK Bubo se o nás perfektně starala, vše bylo zajištěné a velice jsme oceňovali kombinaci poznávacího zájezdu s pobytovým. Z Indie jsme toho i za těch pár dní dost viděli a pak jsme týden odpočívali u moře. A tam jsme měli i super partu.
Ještě jednou moc díky. Mohli jsme se podívat do země, kam bychom se asi jen tak sami od sebe nepodívali :-)

S pozdravem Pavla Jáchimová

 

 
Milá a skvelá cestovná kancelária CK BUBO a vsetci ktorí sa na tom podielate,v svojom mene by som Vám chcela velmi krásne podakovat za výhru a vobec uskutocnenie nášho zájazdu do Indie, Bolo skvelo a prekrásne, zážitky neopísateľné. Dakujem Vám a prajem Vám , aby sa Vám este dlhe roky takto darilo a este viacej verných zákaznikov..:D S pozdravom Lenka Babenská

 

 
From: Valuskova Klaudia [mailto:klaudia.valuskova@valusek.sk]
Sent: 18. mája 2009 7:40
To: Jozef Zeliznak
Subject: Re: Voucher a letenky

Vážený pán Zeliznák,

dovoľte sa mil poďakovať za možnosť zažiť tak fantastickú dovolenku. Každému managerovi v plnom rozsahu doporučujem Indiu - Ajurvédu. Nielenže možno pochváliť osadenstvo za profesionálny prístup a starostllivosť, ktorej nemožno nič vyčítať. Bolo to fantastické. Po troch dnoch doma mám už aj zástancov tohto spôsobu dovolenkovania a určite pokiaľ by sa nenaskytli nepredvídané udalosti ju budem absolvovať aj budúci rok.
Ešte raz ďakujem.
Klaudia Valušková


 • 1 / 1