Alžírsko all inclusive 9 dní

Alžírsko

Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe ale v severnej Afrike. Európa bola pri Rimanov nepodstatná zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 940 €

Alžírsko

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Podporujeme trvalo udržateľný turistický ruch

Rímska ríša naživo

Pýtajte si referencie

Zobraziť mapu

Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojim francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou. Mesto sa nazýva aj bielym mestom. Je toto najkrajšie mesto severnej Afriky? Pamätník nezávislosti od Francúzov, mešita El Jedid, koloniálna Grand Post. Pozrieme sa do štvrte Kasbah. Večer si pri skvelej káve pozrieme najväčší severoafrický prístav. Alžír vás jednoznačne prekvapí.

Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatych saharských miest pod patronátom UNESCO. Mesto s berberskou kultúrou a úzkymi uličkami. Bez GPS sme tu stratení! Staré hradby, ulice, domy, trhy, mešity, hrobky.

Prehliadka údolia MZab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s našim sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

Transfer na letisko a odlet/ prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • vnútroštátne prelety v rámci Alžírska
 • ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách*
 • alžírske all inclusive stravovanie ( plná penzia a nealko nápoj ku každému hlavnému jedlu, pitný režim 1l balenej pitnej vody denne)
 • letiskové transfery v Alžírsku
 • program podľa popisu
 • vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií
 • miestne dane a poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • organizačné zabezpečenie víz
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, cestovné poistenie

Poznámka:

Pre dobrodružné povahy máme aj 15 dňovú púštnu verziu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
15.05.2019
23.05.2019
1 960 €
Základná cena 1960 €
Letiskové poplatky 500 €
Spolu 2 460 €
26.11.2019
04.12.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 500 €
Spolu 2 440 €

Odporúčame

Etiópia
7 dní
1 620 €
Burkina Faso , +2 viac
12 dní
2 640 €


 • 1 / 0