Austrália a relax na exotickej pláži na Fiji

Austrália, Fiji

Ak už letíte na druhý koniec sveta a kamsi do Tichého oceánu tak je dobré využiť čas optimálne medzi poznávaním a relaxom. Zaujímavá tichomorskí kombinácia od BUBO spája relax na bývalých kanibalský ostrovoch, ktoré sa dnes volajú Fiji a poznávanie najmenšieho kontinentu. Najprv si prejdeme pokojné Melbourne, ktoré žije športom a ekológiou, slnkom zaliate austrálske pobrežie spoznáme počas vyhliadkovej jazdy po Great ocean road a ruch veľkomesta si dáme v Sydney. Fiji. Luxusný relax v Pacifiku v kvalitných hoteloch v destinácii, ktorá sa radí medzi skutočnú exotiku. Ďaleký Pacifik je s BUBO oveľa bližšie než ste si mysleli.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018
od 2 980 €

Austrália, Fiji

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jedinečný slovenský produkt a najlepšia cena na trhu
 • Skúsenosti z exotických ostrovov z prvej ruky
 • Sydney, Melbourne a exotické pláže
 • Starostlivo vybrané fakultatívne výlety
Zobraziť mapu

Prepánajána, stále sme vo vzduchu. Austrália je už však bližšie.

Skorý ranný prílet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzeá. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikol v Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí. Večerné pokojné až nudné mesto porovnáme o pár dní s pulzujúcim Sydney.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii, s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až k Dvanástim apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom, týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne. Príjemný deň v príjemnom prostredí. Večer návrat do mesta a individuálny relax.

Preletíme 1000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme.

Uvoľnený deň, ktorý strávime prechádzkou v starej časti mesta The Rocks, nákupy v Queen Victoria shopping centre prípadne relax na Bondi beach.

Fakultatívny výlet Blue Mountains, alebo relax v Sydney prípadne Bondi Beach. Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do Modrých hôr. Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii, nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime živú farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Večer návrat do Sydney. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca)

Fakultatívny výlet Ayers Rock s prenocovaním. Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre pôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru, päť kilometrov dlhý a viac než tristo metrov vysoký, leží takmer uprostred kontinentu. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Západ slnka sa tu pohrá s farbami a vychutnáme si neustále sa meniacu scenériu uprostred krajiny. Cena: 570 eur/1 osoba ( spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru). Pocestujete na ľahko, keďže veci si necháte v Sydney.

Návrat do Sydney. Individuálne voľno. Nákupy? Prechádzka? Kultúra? Alebo dáte prednosť výbornej reštaurácii?

Odlet na tropický ostrov FIJI. Ostrov, ktorý spája Melanéziu a Polynéziu. Novoobjavená turistická destinácia na tzv. „kanibalských ostrovoch“. Dnes tropický raj so všetkým, čo k tomu patrí. Oceán, pláže, palmy, koralové útesy a oddych podľa vašich predstáv. Vyberte si svoj hotel a absolvujte plážovú dovolenku v Tichomorí. Ozaj viete, kto je to Udre? Hotel v základnej cene je zájazdu je Anchorage resort a podobný. Príjemné 3* hotely kúsok od pláže. Ak si chcete zlepšiť ubytovací štandard tak Vám odporúčame využiť služby BUBO prémium, kde ponúkame luxusnejšie hotely za príplatok.

Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa vášho výberu.

Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax v exotickej destinácii na plážach Fiji v hoteli podľa Vášho výberu.

Cesta na južnú pologuľu sa končí a nás čaká už iba let domov ponad šíry oceán a celú Áziu. Ten kúsok raja necháme za sebou.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Melbourne a späť z Nadi
 • prelet Melbourne– Sydney
 • prelet Sydney Nadi 
 • 12 x ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 6 x raňajky
 • privátnu dopravu počas celého programu
 • letiskové transfery v Austrálii a na Fiji
 • prehliadku Melbourne a Sydney
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti t.j iba v Austrálii
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, fakultatívne výlety na Ayers Rock a Blue Mountains, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates a lokálny let s Fiji airways/ Virgin.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.10.2018
10.11.2018
3 130 €
Základná cena 3130 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 950 €
Objednať zájazd
18.11.2018
03.12.2018
3 130 €
Základná cena 3130 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 950 €
Objednať zájazd
26.02.2019
13.03.2019
3 180 €
Základná cena 3180 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 000 €
27.03.2019
11.04.2019
3 180 €
Základná cena 3180 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 000 €
22.04.2019
07.05.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 3 800 €
17.07.2019
01.08.2019
3 370 €
Základná cena 3370 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 190 €
23.10.2019
07.11.2019
3 180 €
Základná cena 3180 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 000 €
18.11.2019
03.12.2019
3 180 €
Základná cena 3180 €
Letiskové poplatky 800 €
Žiadosť o Austrálske víza (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 000 €

Odporúčame

Nový Zéland , +1 viac
22 dní
5 210 €
Austrália , +2 viac
16 dní
2 820 €

M MUDr. Edita Hlaváčková

 
Cesta do Wellingtonu bola dlhá a únavná, avšak bez meškaní alebo iných komplikácií. Všetka batožina dorazila s nami, takže začiatok bol sľubný. Na letisku nás čakal usmievavý Jirko Jobánek a aj vďaka jeho radám sme mali príznaky jet- leg len 2 dní. Wellington nás privítal zamračenou oblohou s troškou vetríka a veľmi príjemnou, provinčnou atmosférou. Ubytovaní sme boli v celkom príjemnom hoteli v strede mesta. Ako malé mínus sú pomerne malé izbičky, ale boli sme tam len jednu noc a takmer nič sme nevybaľovali, takže to veľký problém nebol. Prehliadku mesta sme absolvovali vo veľmi príjemnom počasí a veľmi sa nám páčilo množstvo zelene, krásna poloha mesta a celkovo veľmi pohodová atmosféra. Presun do národného parku Tongariro prebehol v dobrej nálade a očakávaní ďalších zážitkov. Krajina za oknom veľmi pohodlného mikrobusu bola mierne zvlnená s rôznymi odtieňmi zelenej a veľmi pripomínala Írsko - až na to množstvo oviec a hovädzieho dobytka. Ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Chateau sľubovalo nádherný výhľad na sopky - avšak príroda mala iný plán. Už pri príchode boli celé hory zahalené v sivom oblaku, ale dúfali sme, že do rána sa to zdvihne. Na naše veľké sklamanie ráno už nebolo vidieť nielen sopky , ale nič z okolitej krajiny - husto pršalo (skôr lialo) a bola hustá hmla. Takže na pešiu túru k vodopádom alebo nejaký vyhliadkový let sa nedalo ani pomyslieť. Avšak Jirko sa nenechal zaskočiť a vymyslel náhradný program. Popoludní sme sa za výdatného dažďa a minimálnej viditeľnosti presunuli k jazeru Taupo, kde sme navštívili vulkanické múzeum, vodopády Huka Falls, niektorí absolvovali mierne adrenalínový jet boating. Počas návštevy v centre Rotorua už prestalo pršať úplne. Navštívili sme „múzeum“ TE PUIA, kde sme videli aj vtákov Kiwi, domorodý tanec haka, horúce gejzíry aj rezbárske centrum. V Aucklande sme boli ubytovaní v pohodlnom hoteli v centre mesta, v blízkosti Sky Tower. Loďou sme sa preplavili do Devonportu, vyšli sme na Mount Victoria a zvyšok dňa sme strávili v prístave v Aucklande. Vzhľadom na to, že v Aucklande sme spali 2 noci a počasie sa výrazne vylepšilo, niektorí z nás by boli privítali aj možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou . Presun do Austrálie prebehol hladko - Jirko nás poučil o colných predpisoch a všetkým asistoval pri vypĺňaní tlačív. Pobyt v Austrálii bol bez akýchkoľvek komplikácií a boli sme ešte viac nadšení, lebo tentoraz bolo počasie ako na objednávku. Keď sme potrebovali, aby bolo pod mrakom napr. pri túre na Mt. Kosciuszko – bolo pod mrakom. Keď sme chceli slnečné počasie - pri prehliadke Sydney - bolo slnečno. Ubytovanie v Austrálii bolo veľmi dobré, ale najviac na nás zapôsobil rezort Lake Crackenback! Od naozaj luxusného ubytovania na brehu jazera, cez príjemné prostredie až po grilovačku pod Južným krížom s návštevou skupiny ( 15) klokanov asi 10 metrov od nášho grilu. Tu sme absovovali pod Jirkovým vedením aj tréning hodu bumerangom - občas sme ho lovili veslom z blízkeho jazierka, ale všetci sme sa stali nadšencami tohto športu. V Austrálii sme absolvovali všetko podľa bubáckeho itinerára . Obzvášť chcem vyzdvihnúť mimoriadne dobré vzťahy nášho sprievodcu Jirka s miestnou faunou - zaistil veľké množstvo klokanov - naozaj veľké množstvo - videli sme stádo, kde ich bolo aspoň 50 – a mnohé sa prišli fotiť do úplnej blízkosti. Taktiež koaly boli tam, kde mali byť - znova v hojnom počte. A nielen spiace! Lozili po konároch, obhrýzali lístočky, ukázali mláďatká - Jirko nás musel odtiaľ ťahať za ruky aj za nohy, aby nám mohol ukázať Great Oceán Road!!! Sydney nás privítalo slnečným a horúcim počasím a mali sme čo robiť, aby sme si stihli všetko prezrieť – prejsť botanickú záhradu, vyviezť sa na vyhliadkovú vežu, prezrieť budovu Opery, Aquarium, Wild Life, Bondi beach, fotenie s domorodcami a mnohé ďalšie. My sme sa v Sydney oddelili od vracajúcej sa skupiny a presunuli sme sa na Fiji, kde nás veľmi milo privítali zástupcovia nemeckej cestovnej kancelárie, ktorých nám zabezpečila CK BUBO. Už na letisku nám všetko vysvetlili, odviezli nás do hotela, kde počkali, až kým nás neubytujú a tiež nám potvrdili, že pre nás prídu v deň odchodu. Ubytovanie v hoteli Sofitel v Nadi bolo krásne a pohodlne. Teplučký oceán, bazén v areáli hotela so sladkou vodou, príjemné počasie, fakultatívny výlet na South Island a Bounty so šnorchlovaním na koralových útesoch , surfing v surferskom rezorte , vynikajúca strava a veľmi milý personál nielen v našom hoteli, ale všade, kde sme sa pohli, urobili krásnu a nezabudnuteľnú bodku za dlhým výletom na južnej pologuli. V deň odchodu nás na minútu presne vyzdvihli dohodnutí zamestnanci agentúry, odviezli nás na letisko a počkali, kým sme nevybavili všetky formality. Cesta domov bola naozaj veľmi dlhá a únavná - celkovo sme cestovali 36 hodín. Ak by som takýto výlet mala absolvovať ešte raz, určite by som zvolila 1 - 2 dni prestávku v Singapure resp. podľa medzipristátia. Ďakujem za výbornú organizáciu výletu a želám krásny a úspešný rok 2013 všetkým zamestnancom CK BUBO a zvlášť Jirkovi Jobánkovi - Nový Zéland, Austrália, Martinovi Karnišovi - s ktorým sme boli v Afrike(2011) a Saské Maríno – s ktorou sme boli na Aljaške(2010) MUDr. Edita Hlaváčková V Bratislave 7.1.2013

 

 
Cesta do Wellingtonu bola dlhá a únavná, avšak bez meškaní alebo iných komplikácii.
Všetka batožina dorazila s nami, takže začiatok bol sľubný.
Na letisku nás čakal usmievavý Jirko Jobanek a aj vďaka jeho radám sme mali príznaky jet- leg len 2 dni.
Wellington nás privítal zamračenou oblohou s troškou vetríka a veľmi príjemnou, provinčnou atmosférou. Ubytovaní sme boli vo vcelku príjemnom hoteli v strede mesta. Ako malé mínus sú pomerne malé izbičky, ale boli sme tam len jednu noc a takmer nič sme nevybaľovali, takže to veľký problém nebol.
Prehliadku mesta sme absolvovali vo veľmi prijemnom počasí a veľmi sa nám páčilo množstvo zelene , krásna poloha mesta a celkovo veľmi pohodová atmosféra.
Presun do národného parku Tongariro prebehol v dobrej nálade a očakávaní ďalších zážitkov.
Krajina za oknom veľmi pohodlného mikrobusu bola mierne zvlnená , s rôznymi odtieňmi zelenej a veľmi pripomínala Írsko - až na to množstvo oviec a hovädzieho dobytka.
Ubytovanie v luxusnom hoteli Grand Chateau sľubovalo nádherný výhľad na sopky - avšak príroda mala iný plán.
Už pri príchode boli celé hory zahalené v sivom oblaku, ale dúfali sme, že do rána sa to zdvihne. Na naše veľké sklamanie ráno už nebolo vidieť nielen sopky , ale nič z okolitej krajiny - husto pršalo (skôr lialo) a bola hustá hmla. Takže na pešiu túru k vodopádom alebo nejaký vyhliadkový let sa nedalo ani pomyslieť .Avšak Jirko sa nenechal zaskočiť a vymyslel náhradný program.
Popoludní sme sa za výdatného dažďa a minimálnej viditeľnosti presunuli k jazeru Taupo, kde sme navštívili vulkanické múzeum ,vodopády Huka Falls, niektorí absolvovali mierne adrenalínový jet boating. Počas návštevy v centre Rotorua už prestalo pršať úplne. Navštívili sme „múzeum“ TE PUIA, kde sme videli aj vtákov Kiwi, domorodý tanec haka, horúce gejzíry aj rezbárske centrum.
V Aucklande sme boli ubytovaní v pohodlnom hoteli v centre mesta, v blízkosti Sky Tower.
Loďou sme sa preplavili do Devonportu,vyšli sme na Mount Victoria a zvyšok dňa sme strávili v prístave v Aucklande.
Vzhľadom na to, že v Aucklande sme spali 2 noci a počasie sa výrazne vylepšilo , niektorí z nás by boli privítali aj možnosť fakultatívneho celodenného výletu loďou .

Presun do Austrálie prebehol hladko - Jirko nás poučil o colných predpisoch a všetkým asistoval pri vypĺňaní tlačív.
Pobyt v Austrálii bol bez akýchkoľvek komplikácií a boli sme ešte viac nadšení, lebo tentoraz bolo počasie ako na objednávku.
Keď sme potrebovali, aby bolo pod mrakom- napr. pri túre na Mt. Kosciuszko – bolo pod mrakom. Keď sme chceli slnečné počasie - pri prehliadke Sydney- bolo slnečno.
Ubytovanie v Austrálii bolo veľmi dobré, ale najviac na nás zapôsobil rezort Lake Crackenback!
Od naozaj luxusného ubytovania na brehu jazera, cez príjemné prostredie až po grilovačku pod Južným krížom s návštevou skupiny ( 15) klokanov asi 10 metrov od nášho grilu.
Tu sme absovovali pod Jirkovým vedením aj tréning hodu bumerangom- občas sme ho lovili veslom z blízkeho jazierka, ale všetci sme sa stali nadšencami tohto športu.

V Austrálii sme absolvovali všetko podľa bubáckeho itinerára .
Obzvášť chcem vyzdvihnúť mimoriadne dobré vzťahy nášho sprievodcu Jirka s miestnou faunou- zaistil veľké množstvo klokanov- naozaj veľké množstvo -videli sme stádo, kde ich bolo aspoň 50 – a mnohé sa prišli fotiť do úplnej blízkosti.
Taktiež koaly boli tam, kde mali byť - znova v hojnom počte. A nielen spiace!
Lozili po konároch, obhrýzali lístočky, ukázali mláďatká - Jirko nás musel odtiaľ ťahať za ruky aj za nohy , aby nám mohol ukázať Great Ocean Road!!!
Sydney nás privítalo slnečným a horúcim počasím a mali sme čo robiť, aby sme si stihli všetko prezrieť –prejsť botanickú záhradu, vyviezť sa na vyhliadkovú vežu, prezrieť budovu Opery, Aquarium,Wild Life, Bondi beach, fotenie s domorodcami a mnohé ďalšie.

My sme sa v Sydney oddelili od vracajúcej sa skupiny a presunuli sme sa na Fiji, kde nás veľmi milo privítali zástupcovia nemeckej cestovnej kancelárie, ktorých nám zabezpečila CK BUBO.
Už na letisku nám všetko vysvetlili, odviezli nás do hotela, kde počkali, až kým nás neubytujú a tiež nám potvrdili, že pre nás prídu v deň odchodu.
Ubytovanie v hoteli Sofitel v Nadi bolo krásne a pohodlné.
Teplučký oceán, bazén v areáli hotela so sladkou vodou, príjemné počasie, fakultatívny výlet na South Island a Bounty so šnorchlovaním na koralových útesoch , surfing v surferskom rezorte , vynikajúca strava a veľmi milý personál nielen v našom hoteli, ale všade, kde sme sa pohli, urobili krásnu a nezabudnuteľnú bodku za dlhým výletom na južnej pologuli.
V deň odchodu nás na minútu presne vyzdvihli dohodnutí zamestnanci agentúry, odviezli nás na letisko a počkali, kým sme nevybavili všetky formality.
Cesta domov bola naozaj veľmi dlhá a únavná - celkovo sme cestovali 36 hodín.
Ak by som takýto výlet mala absolvovať ešte raz, určite by som zvolila l-2 dni prestávku v Singapure resp. podľa medzipristátia.

Ďakujem za výbornú organizáciu výletu a želám krásny a úspešný roku 2013 všetkým zamestnancom CK BUBO a zvlášť Jirkovi Jobánkovi- Nový Zéland, Austrália,
Martinovi Karnišovi- s ktorým sme boli v Afrike(2011)
a Saške Marino – s ktorou sme boli na Aljaške(2010)

MUDr. Edita Hlavačková
V Bratislave 7.1.2013


 • 1 / 1