Barma, Mekong a Laos (Lite)

Barma, Laos

Menej známe krajiny juhovýchodnej Ázie vo verzii dostupnej pre každého. Jednoduché ubytovanie, príjemná cena a vynikajúci program potešia každého cestovateľa, ktorý dáva prednosť poznaniu pred luxusom. Novinka z dielne BUBO a ideálna cesta krátku, exotickú dovolenku. Lite verzia, znamená maximum poznania za minimálnu cenu.

Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík
Novinka
Novinka
2018
od 1 660 €

Barma, Laos

12 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

Desiatky rokov skúseností z Barmy a Laos

Mekong splavujeme už takmer 20 rokov

Prvá CK zo SR, ktorá organizovala cesty do Barmy

Sprievodcovia z BUBO BCA

Zobraziť mapu

Pristávame v Barme, v krajine, kam sme začali chodiť ako prví zo Slovenska, aj z Čiech. RANGÚN: ubytovanie v kvalitnom hoteli v centre mesta, uvítací večierok a prvé barmské chute a vône. Sme v celkom inom svete a už dnes v západe slnka uvidíme ligotavú Švedagonskú pagodu.

Prehliadka niekdajšieho hlavného mesta Barmy, Rangún. Koloniálny svet, pagoda Sule v centre mesta, prístav Botataung, obrovský ležiaci Buddha (o 9 metrov dlhší ako ten v Bangkoku). Nádherná Švedagonská pagoda má vraj na sebe viac zlata, ako je vo všetkých britských bankách a toto tvrdia samotní Briti. Pagoda Botataung sa takisto nijako nenechá zahanbiť a každodenný rytmus života v Rangúne budeme nasávať na Nanthida jetty. Večer odchod a nočný transfer do Baganu klimatizovaným autobusom.

BAGAN patrí k tomu najlepšiemu, čo sa dá na našej planéte vidieť. 2200 chrámov, veľkých ako parížsky Notre Dame, roztrúsených na ploche veľkej ako Bratislava. Uvidíme tie najkrajšie zrekonštruované, ale aj tie, z ktorých ešte dýcha neodhalené tajomstvo. Vďaka prenajatému mikrobusu uvidíme viac! Švedagonská pagoda, ktorá je prototypom tej v Rangúne, chrám Gubyaukkyi a výjavy z jataky. Gigantický Budha v chráme Manuha, Brahma v chráme Nanpaya a pri západe slnka budeme pri pagode Ananda postavenej kráľom Kyanzitthom.

Možnosť ranného letu balónom ( závisí od počasia a technického stavu), neskôr sa pozrieme na panorámu starého Baganu a ocitneme sa pred najvyšším chrámom Dhammayangyi postaveného kráľom Narathu ako pokánie za jeho hriechy. Fresky vo fotogenickom chráme Sulamuni. Zážitky budeme hľadať aj v miestnych dedinách, kde žijú potomkovia starého Baganu.

Pokračujeme ďalej. Smerujeme k jazeru Inle. Pokojná cesta magickým vidiekom nás dovedie až k jednému z vrcholov našej cesty. Jazero Inle.

JAZERO INLE: prírodný skvost a neuveriteľná exotika. Jazero, kde sa vesluje nohami. Jeden z vrcholov našej cesty. V kláštore skákajúcej mačky si porozprávame o čare barmského buddhizmu, zastavíme sa vo fabričkách na barmské cigary, látky a ostré nože priamo na vode. Na motorových člnoch zbrázdime jazero vysoko v horách. Možno vám pripomenie Titicacu, no v Bolívii nežijú dlhokrké ženy.

Transfer na letisko a odlet Tachileiku, presun na hranice s Thajskom a transfer do hotela. Sme na brehu rieky Mekong na úplnom severe Thajska/Laosu. Podvečerný hotpot, ktorý je tu známy skôr ako barbecue a večerné pivko pri Mekongu, ktoré každému padne vhod.

Nasadneme na typickú miestnu loď brázdiacu teplé vody Mekongu. Dobrodružstvo ako sa patrí. Prekrásny a najzachovalejší prales v juhovýchodnej Ázii. Možno uvidíme divoko žijúce slony a určite krásne dedinky a západ slnka nad Mekongom. Jaskyňa Pak Ou a príchod do Luang Prabang. To najlepšie, čo Laos ponúka.

LUANG PRABANG: historické chrámy zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, modlitby mníchov v historickom jazyku Pali. Vyjdeme si na najvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mať celé mesto ako na dlani. Popritom ochutnáme miestnu kuchyňu. Toto miesto si odnesiete v srdci. Ďalej si užívame atmosféru tohto malebného, francúzskou koloniálnou architektúrou šmrncnutého mesta. Prechádzky, objavovanie zážitkov, skúsite to na bicykli? Atmosféra nočného trhu je krásna. Chrám Wat Visoun, kráľovský palác a národné múzeum. Nádherný zážitok. Vstaňte skoro ráno a pridajte sa k šafránovo odetým mníchom, ktorí zbierajú malé obety od veriacich.

Posledný pohľad na majestátny Mekong a odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi.

Cena zahŕňa

  • Medzinárodnú letenku economy class Rangún-Luang Prabang
  • Prelet do Tachileku
  • slovenského BUBO sprievodcu
  • 10 x ubytovanie v 2* hoteloch s raňajkami
  • všetky transfery podľa programu z toho 2 x pravidelná linka
  • asistenčné služby CK BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • plavbu po Mekongu
  • prehliadky a výlety podľa popisu

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zájazd pre klientov, ktorí hľadajú autentické zážitky a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Minimalistická cena, maximálne poznanie. Zájazd z kategórie LITE nie je určený pre klientov náročných na komfort a hotelový štandard.

BUBO otvorilo Barmu slovenským cestovateľom už v roku 1997 a má najdlhšiu tradíciu v strednej Európe v organizovaní zájazdov do tejto destinácie.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.08.2018
25.08.2018
1 890 €
Základná cena 1890 €
Letiskové poplatky 508 €
Víza Barma a Laos (pre občanov SR a ČR) 105 €
Vstupné do pamiatok Barma Laos 47 €
Spolu 2 550 €
Objednať zájazd
16.10.2018
27.10.2018
1 660 €
Základná cena 1660 €
Letiskové poplatky 508 €
Víza Barma a Laos (pre občanov SR a ČR) 105 €
Vstupné do pamiatok Barma Laos 47 €
Spolu 2 320 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €
Vietnam , +1 viac
16 dní
2 680 €


  • 1 / 0