Burundi, Rwanda, Uganda

Burundi, Rwanda, Uganda

Vydajte sa na cestu, akú absolvovalo len absolútne minimum Slovákov a Čechov, a dajte sa prekvapiť. Exkluzívna cesta s výborným ubytovaním s odborníkmi na Afriku. Zbavte sa predsudkov a navštívte krajinu vyspelejšiu a čistejšiu ako Slovensko. Vnorte sa do džungle, trekujte na úpätí sopiek a pozrite sa do očí horskej gorile. Zaplávajte si v jazere Kivu a dajte dúšok shirazu v bazéne s výhľadom na džungľu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 380 €

Burundi, Rwanda, Uganda

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • BUBO a Afrika je puto, ktoré trvá už od roku 1989 a máme ju prejdenú celú
 • Špičkový a originálny program s dôrazom na bezpečnosť a zážitky
 • Súkromné terénne auto, slovenský odborník a miestni rangeri
 • Cesta, o ktorej sa susedom rozpráva celý rok
Zobraziť mapu

BURUNDI. Maličká krajina v srdci kontinentu, rozdelená medzi Hutuov a Tutsiov. Transfer do nášho hotela a nocľah v hlavnom meste BUJUMBURA.

Prehliadka BUJUMBURY a náš dotyk s jazerom Tanganika, na brehu ktorého Bujumbura leží. Zaplávame si v jazere? Začneme rozprávaním o kmeňoch Hutu a Tutsi, ktoré dominujú v Burundi, ako aj v Rwande. Poobede sa presunieme jemne zvlnenou krajinou do Rwandy. BUTARE: Univerzitné mesto a historicky hlavné mesto Rwandy. Národné múzeum krajiny leží práve tu. Husto zaľudnené oblasti s bolestivou minulosťou. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4 000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že prezident Kagame v Rwande zakázal používať igelitové tašky? Že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete? Na mieste sa dozviete viac!

Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať opice guerézy, ktoré sa v stovkách preháňajú v korunách stromov. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Voľné popoludnie na čajovej plantáži a individuálny relax.

Opustíme Nyungwe. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebná dedinka, ktorá pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, rezort priamo na brehu jazera, 500 metrov od hraníc s Kongom. Úžasná lokalita s nebezpečne sa blýskajúcou aktívnou sopkou v pozadí a teplučkou vodou jazera pred Vami.

Dnes nás čaká výlet do krajiny, ktorá je azda najdivokejšia na svete. Východné Kongo a mesto GOMA. Jedno z najväčších miest Konga priamo pod aktívnym vulkánom Nyaragongo. Absolútne žiadny turisti a nefiltrované zážitky s domácimi. Tento výlet závisí vždy od aktuálnej politickej situácie vo východnom Kongu. Ak je situácia nestabilná a hranice zatvorené, strávime náhradný deň v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy. Vzhľadom k bezpečnostnej situácii, ktorá nastala v priebehu posledných týždňov v máji 2018, nie je vhodné toto miesto navštíviť. Vláda DRC vyhlásila pre turistov v oblasti výnimočný stav a až do júla roku 2019 je pozastavená akákoľvek turistická aktivita. Pokiaľ nebude možné Gomu navštíviť, bude alternatívny fakultatívny program v Gysenyi. Plavba po jazere Kivu, návšteva kávovej plantáže a spracovania surovej kávy (podľa sezóny) a návšteva horúcich prameňov (cena bez obeda cca 85€, platí sa na ieste).

Skorý ranný budíček a vyrážame do RUHENGERI za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú väčšie a tmavšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na pätnásť miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.

Cesta nádhernou krajinou, pripomínajúcou Švajčiarsko, nás dovedie až do národného parku QUEEN ELIZABETH. Cestou sa zastavíme v malej pygmejskej dedinke a porozprávame o si pôvodných obyvateľoch rovníkovej džungle. Večer sa započúvame do zvukov divočiny a pripravíme sa na vynikajúce safari. Slovenský sprievodca Vám do detailov popíše zvieratá, ktoré nás čakajú a vašou úlohou bude vychutnať si ich v ich prirodzenom prostredí.

Skvelé safari a poobedňajšia plavba prírodným kanálom Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Zaostríme náš zrak na hrochy, krokodíly, antilopy, levy. Uganda spolu s Keňou, Tanzániou a Botswanou patrí ku krajinám s najlepším safari na svete a presvedčíte sa o tom na vlastné oči. Safari v dramatickom prostredí.

Príchod do ENTEBBE na brehu Viktóriinho jazera. Prehliadka KAMPALY: múzeum Ugandy, hrobky Kasubi a večer odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 8 x ubytovanie v 4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • 8 x raňajky, 5 x obed a 5 x večera
 • vstupné do národných parkov
 • stopovanie gueréz
 • safari v Ugande
 • privátnu dopravu terénnym autom počas celého pobytu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza  cca 170 eur, povolenie na stopovanie goríl  na 1 hodinu v sume 1500 USD (podľa aktuálneho kurzu)

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz s ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby bral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán.

Komorný zájazd s menšou skupinkou s výborným ubytovaním a stravou. Dôraz kladieme na bezpečnosť a čo najlepší servis v Afrike, kde iba s BUBOm dostanete to, čo chcete. Do Afriky chodíme už 27 rokov, všetko je odžité na vlastnej koži a verte, v Afrike skúsenosti potrebujete.

Zájazd organizujeme s veľmi spoľahlivým miestnym partnerom bez slovenského sprievodcu!!! V prípade záujmu o doprovod nášho sprievodcu, kontaktuje kalnceláriu BUBO.

Termíny a ceny

Termín
Cena
03.11.2018
12.11.2018
4 400 €
Základná cena 4400 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza (Burundi, Rwanda, Uganda 10 dní) Burundi (pre občanov SR a ČR) 70 €
Spolu 4 920 €
Objednať zájazd
07.03.2019
16.03.2019
4 380 €
Základná cena 4380 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza (Burundi, Rwanda, Uganda 10 dní) Burundi (pre občanov SR a ČR) 70 €
Spolu 4 900 €
08.08.2019
17.08.2019
4 830 €
Základná cena 4830 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza (Burundi, Rwanda, Uganda 10 dní) Burundi (pre občanov SR a ČR) 70 €
Spolu 5 350 €
07.11.2019
16.11.2019
4 460 €
Základná cena 4460 €
Letiskové poplatky 450 €
Víza (Burundi, Rwanda, Uganda 10 dní) Burundi (pre občanov SR a ČR) 70 €
Spolu 4 980 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €

 

 
Mili bubaci, V sobotu som sa vratila z trojtyzdnovej cesty po Vychodnej Afrike (Burundi, Rwanda, Uganda, Kena a Tanzania) a som jednym slovom nadsena! Preco? Su to vsetko nadherne krajiny, ktore si nezasluzia caste predsudky a prevazujuci negativny medialny obraz prezentovany Zapadom. Mne sa cela Vychodna Afrika pacila, ale musim priznat, ze som sa necakane a hlboko zamilovala do Rwandy:) Tam sa urcite vratim. Co je na Rwande take vynimocne? Pre mna vsetko. Krasa krajiny /dazdovy prales, vulkany, cajove plantaze, vsade obrobena poda, cistota-vedeli ste, ze su tak zakazane igelitky a kazdu sobotu cela krajina upratuje?? Je to vidno:) /; usmiati a privetivi ludia, ktori stale na niecom pracuju a ktori mi dali nadej, ze sa z tej nedavnej hrozy dokazali spamatat a pohnut sa dopredu, co nesmierne obdivujem; no a v neposlednom rade uzasne stretnutie s horskymi gorilami- jeden z najuzasnejsich zazitkov v mojom zivote. Velmi sa mi pacili aj ugandske zelene savany, ako aj samozrejme Masai Mara rezervacia v Keni (netusila som, ze tie savany su az tak obrovske) a velmi sa mi pacil aj Lake Nakuru National Park (kompaktnejsia a zelensia savana, plus lesy, vodopady, jazero Nakuru a navyse zveri, ktore sme nevideli v Masai Mare-nosorozce, pelikany, plameniaky...). V Masai Mare ma velmi prekvapili zirafy, ktore su neuveritelne vysoke, a zaroven elegantne a nezne. Dalej sme mali stastie vidiet v priamom prenose lov 6 levic na byvola, ktoreho nakoniec udolali a zozrali. No a este sme videli slony, pstrosy, buvoly, mrchozruty, zebry, pakone vsakovake antilopy, hrochy.... No a sladky Zanzibar-skvely oddych na zaver:) Organizacne a zazitkovo opat vyborne zvladnuty zajazd zo strany Bubo. Vyborni sprievodcovia (Robert Hlavan prva cast; Martin Karnis Kena a Tanzania). Jedinou skvrnkou na dokonalosti, ale naozaj iba malou, bolo v Keni a Tanzanii to, ze nas bolo prilis vela (6 aut, ak sa nemylim), cize kym Martin postupne preskakal vsetky auta, "chvilku" mu to trvalo:) Ale napriek velkosti skupiny, klobuk dole pred Martinom, ako to vsetko s prehladom, nadhladom a usmevom zvladol. Kazdopadne, vzdy sa snazim na takuto situaciu pozriet aj z druhej strany a najst na tom nieco pozitivne a to rozhodne bolo to, ze som mohla pokecat o vsetkom moznom s vodicmi vo vsetkych spominanych statoch pri dlhych presunoch, ako aj s lokalnymi sprievodcami a ziskat informacie o zivote, politike a inych temach priamo z prvej ruky. Costo, Augusto, Isaak, Mussa, Sarah- vsetci boli velmi priatelski, ochotni a zhovorcivi, co mi vyhovovalo a patri im moja vdaka. Kto mate zalusk na tieto konciny a vahate s rozhodnutim, vrelo doporucujem! A kto ma zaujem o blizsie zazitky o mojej ceste, napr. ako som si po uzasnom treku ku horskym gorilam v Rwande zvrtla clenok a skoncila v rwandskej nemocnici, alebo co som zazila v dedine Masaiov v Keni, ako aj dalsie pribehy, mozete si coskoro precitat viac na mojom blogu: http://balakova.blog.sme.sk/

Vdaka Bubo!
Cestovaniu zdar!
Michaela Balakova

 

 
Burundi – Rwanda – Kongo – Uganda

Opäť máme v BUBO novú cestu. Po stopach slavnych cestovatelov, po stopach pramena Nilu. Dlho sme ju pripravovali, prvých klientov sme sem poslali už v roku 2007 (v prezenčnej knihe pred vstupom ku gorilam najdete slovenske mena – tych mien je tam malo, takze to najdete lahko) a nasledne sme krok po kroku pridavali. Teraz za kratucky cas dokazeme poskytnut silny extrakt zazitkov. Vidime vskutku vela a zazijeme este viac, to co sa ani opisat a nafotit neda... Bezpecnost je u BUBO na prvom mieste a my vieme aj tento region so zlym menom prejst bezpecne. Co sa tyka ostatnych sluzieb, tak aj tu vieme poskytnut Top servis. Lepsi nez si myslite. Lepsie auta, lepsie hotely, lepsich sprievodcov, chutne jedlo. Toto by sterozhodne necakali! Tuto cestu odporucam tym najnarocnejsim klientom, ktori hladaju „cosi ine.“ Tu budete jedini turisti a tak su zazitky este silnejsie. Nic nie je nahrate, vsetko je ozajstne = neskutocne skutocne. Ked prechadzate krajinou, tuisice ludi sa bude zastavovat s otvorenymi ustami. Budu Vam kyvat, smiat sa, deti za Vami pobezia kilometre a budu o tom ze videli „muzungu“ dlho rozpravat. Co sa tyka prirody hovori sa o jednych z najkrajsich krajin kontinentu a co je krasne, su uplne ine nez ostatne. Nadherne hory, uzasna klima –prvy raz som sa v Afrike nepotil. Jazera o ktorych ste snivali: Tanganika, Kiwu, Edwardove, Viktoriine. Magicke hory Virungy a Ruwenzori. Slony, hrochy, levy, leopardy a uzasny zazitok s gorilami. Drsne Kongo iba pre zaujemcov- ale pod dohladom BUBO sa to zvladnut da. Za tie roky sme prenikli do duse tychto ludi, mame tu svojich znamych a kamaratov. Hrozostrasne ciny, genocida, zverske nasilnosti su minulostou. Domorodci nechcu, aby sa toto zopakovalo, tak ako my nechceme aby sa zopakoval holokaust. Ludia nastojcivo hladaju poriadok a bezpecie! Prekvapujuco je tu bezpecnejsie nez v Keni ci Tanzanii, ci vo vacsine ostatnych africkych krajinach - nekradne sa tu- my sme cely cas nechavali otvorene auta a fotak na sedadle a nikoho nenapadlo nic vziat. Po veceroch sme chodili po uliciach a stretli sme sa iba s usmevom a vdakou ze sme prisli. Lokality hotelov, tie uzasne vyhlady a sluzby su neskutocne. Aj TOP sluzbami bojuju aby si svet na tento region zmenil nazor a aby dalsi turisti na zaklade kladnych referencii prileteli –a ja Vam tu kladnu referenciu teraz davam. Pozyvam na premietanie. Po stopach Johna Spekeho, Richarda Burtona, Livingstonea, Stanleyho ... Nil zacina v Ugande a vyteka z Viktorinho jazera? Alebo zacina v Burundi rieckou Ruvyironza, alebo v BUBO dzungli v Nyungwe (vid zapisky na BUBO Fore)v Rwande rieckou Nyabarongo? Kde je rozvodie Nilu a Konga? O tomto (a mnohom inom) budeme na dalsej objavnej ceste do srdca Afriky diskutovat priamo na danom mieste. Nadherny zajazd, ktory ma hlbku a zmysel. Ja osobne som nadseny. Lubo Fellner.

 

 
Burundi – Rwanda – Kongo – Uganda

Opäť máme v BUBO novú cestu. Po stopach slavnych cestovatelov, po stopach pramena Nilu. Dlho sme ju pripravovali, prvých klientov sme sem poslali už v roku 2007 (v prezenčnej knihe pred vstupom ku gorilam najdete slovenske mena – tych mien je tam malo, takze to najdete lahko) a nasledne sme krok po kroku pridavali. Teraz za kratucky cas dokazeme poskytnut silny extrakt zazitkov. Vidime vskutku vela a zazijeme este viac, to co sa ani opisat a nafotit neda... Bezpecnost je u BUBO na prvom mieste a my vieme aj tento region so zlym menom prejst bezpecne. Co sa tyka ostatnych sluzieb, tak aj tu vieme poskytnut Top servis. Lepsi nez si myslite. Lepsie auta, lepsie hotely, lepsich sprievodcov, chutne jedlo. Toto by sterozhodne necakali! Tuto cestu odporucam tym najnarocnejsim klientom, ktori hladaju „cosi ine.“ Tu budete jedini turisti a tak su zazitky este silnejsie. Nic nie je nahrate, vsetko je ozajstne = neskutocne skutocne. Ked prechadzate krajinou, tuisice ludi sa bude zastavovat s otvorenymi ustami. Budu Vam kyvat, smiat sa, deti za Vami pobezia kilometre a budu o tom ze videli „muzungu“ dlho rozpravat. Co sa tyka prirody hovori sa o jednych z najkrajsich krajin kontinentu a co je krasne, su uplne ine nez ostatne. Nadherne hory, uzasna klima –prvy raz som sa v Afrike nepotil. Jazera o ktorych ste snivali: Tanganika, Kiwu, Edwardove, Viktoriine. Magicke hory Virungy a Ruwenzori. Slony, hrochy, levy, leopardy a uzasny zazitok s gorilami. Drsne Kongo iba pre zaujemcov- ale pod dohladom BUBO sa to zvladnut da. Za tie roky sme prenikli do duse tychto ludi, mame tu svojich znamych a kamaratov. Hrozostrasne ciny, genocida, zverske nasilnosti su minulostou. Domorodci nechcu, aby sa toto zopakovalo, tak ako my nechceme aby sa zopakoval holokaust. Ludia nastojcivo hladaju poriadok a bezpecie! Prekvapujuco je tu bezpecnejsie nez v Keni ci Tanzanii, ci vo vacsine ostatnych africkych krajinach - nekradne sa tu- my sme cely cas nechavali otvorene auta a fotak na sedadle a nikoho nenapadlo nic vziat. Po veceroch sme chodili po uliciach a stretli sme sa iba s usmevom a vdakou ze sme prisli. Lokality hotelov, tie uzasne vyhlady a sluzby su neskutocne. Aj TOP sluzbami bojuju aby si svet na tento region zmenil nazor a aby dalsi turisti na zaklade kladnych referencii prileteli –a ja Vam tu kladnu referenciu teraz davam. Pozyvam na premietanie. Po stopach Johna Spekeho, Richarda Burtona, Livingstonea, Stanleyho ... Nil zacina v Ugande a vyteka z Viktorinho jazera? Alebo zacina v Burundi rieckou Ruvyironza, alebo v BUBO dzungli v Nyungwe (vid zapisky na BUBO Fore)v Rwande rieckou Nyabarongo? Kde je rozvodie Nilu a Konga? O tomto (a mnohom inom) budeme na dalsej objavnej ceste do srdca Afriky diskutovat priamo na danom mieste. Nadherny zajazd, ktory ma hlbku a zmysel. Ja osobne som nadseny. Lubo Fellner.

M Milan Grell

 
Návšteva tohto mesta vo mne nechala hlboký zážitok o tom ako môže vyzerať mesto v tomto storočí = prach, špina, hustá atmosféra z predvolebného meetingu kandidujúceho prezidenta, rešpekt pred ľuďmi, ktorí nechápavo na vás pozerajú, čo tam robíte, čo v ich krajine chcete, prečo ste práve tam...veď sem nepatríte... Tu zažijete adrenalín, iný pohľad na život, na svet... Tento výlet prevýšil moje očakávania z Gomy.
Milan 11/2011


 • 1 / 1