Cesta okolo sveta naprieč Pacifikom

India, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Chile, Francúzska Polynézia, Tahiti, Veľkonočný ostrov

Vraví sa, že raz za život to treba skúsiť a zúčastniť sa cesty okolo sveta. Cesta okolo sveta s BUBOm Vás zavedie na netradičné miesta a nejde cez tradičné destinácie, ktoré sú súčasťou iných ciest. Zaslúžite si viac. Dve najľudnatejšie krajiny sveta, ostrovy v Tichom oceáne, najlepšia krajina na život Nový Zéland a iné Japonsko. Len zlomok zážitkov, ktoré na Vás čakajú. Malé skupiny do 12 ľudí. Porovnajte to s konkurenciou a masovými cestami okolo sveta. Vyjde vám iba jedna odpoveď. Poďte s BUBOm.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 9 480 €

India, Čína, Japonsko, Nový Zéland, Chile, Francúzska Polynézia, Tahiti, Veľkonočný ostrov

24 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Originálne krajiny
 • Rokmi overený program
 • Vynikajúce reštaurácie sprievodca
 • Najlepšia cena na trhu
Zobraziť mapu

DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra Dillí Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – brána Ajmeri, prvé dotyky s hinduizmom. V sikhskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme vtáčiu nemocnicu fanaticky mierumilovných džinistov, kde mnísi chodia nahí a zametajú pred sebou, aby nestúpili na hmyz a takto aj nechcene neuškodili žiadnej živej bytosti, ale aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Nákupy na Chandni Chowk ako z klasických orientálnych rozprávok. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura tandoori? Alebo Vám viac chutí palak paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu (UNESCO), vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný zo vzdialenosti kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi.

Odlet a prílet do Číny. PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom celého mesta (UNESCO). Večer ochutnáme pekinskú kačku. Kto bude mať chuť, môže tak spraviťv najlepšej reštaurácii v meste, kde túto špecialitu ochutnal aj Fidel Castro, Arafat, Bush, či Pelé.

Objednaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91 000 divákov – práve tu sa 8. 8. 2008 o 08.08 večer začali najväčšie letné olympijské hry histórie. Zaspomíname si spolu. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Prevezieme sa turistickou loďou po jazere Kunming. Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, prejde sa so sprievodcom večerným, krásne osvetleným centrom Pekingu.

ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9 999 miestností a je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej architektúry, inšpirovanej taoistickým a opäť moderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Kde je vchod? Je krajšia cez deň či v noci? Poobede voľno na nákupy buď na štýlovej uličke Liu Li Čang, alebo v nových obchodných domoch na pešej zóne Wangujing. Kedy bola postavená ulička zo 17. storočia? Alebo sa radšej povozíte štvrťou klasických hutongov na bicyklových rikšiach? Chcete vyskúšať, ako funguje tradičná čínska medicína?

Odlet a prílet do TOKIA. Prvá prechádzka najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33 miliónov obyvateľov. Prvé suši. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Nezabudnuteľný výhľad na mesto (ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko?

Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom s miestnym vysokokvalifikovaným sprievodcom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov.

Raňajky, prehliadka Tokia, záhrady Cisárskeho paláca. Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. A večer do štvrte, plnej barov a reštaurácií - na chvíľu sa budeme zabávať tak, ako to robia Japonci. Odlet na Nový Zéland.

NOVÝ ZÉLAND, Stredozem, krajina Pána prsteňov. Najkrajšia príroda na svete. WELLINGTON: nádherne situované hlavné mesto krajiny. Múzeum Te Papa je pýchou krajiny. Vták moa, zmluva z Waitangi.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príbehu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďaľšiemu „naj“, a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, ktorej následky sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou.

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presujeme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Dnes odlietame smer FRANCÚZSKA POLYNÉZIA: pristávame na TAHITI a čaká nás relax uprostred Tichého oceánu.

Prelietame na jeden z najkrajších atolov na svete, legendárna BORA BORA. Opäť dokonale spoznáme ostrov, overíme, či je piesok belší ako inde a užijeme si relax pod tropickým slnkom. Relax na možno najromantickejšom mieste našej planéty.

Biele pláže na BORA BORA

Biele pláže na Bora Bora.

Doobeda relax a poobede odlet. Čaká nás let ponad otvorený Pacifik a tam trafíme na maličký ostrov.

VEĽKONOČNÝ OSTROV, najodľahlejší kút sveta uprostred Tichého oceánu, preslávený unikátnymi sochami, ako aj clivým pocitom samoty. Poldenný výlet ku kráteru Orongo. Večerná Hangaroa.

Celodenný výlet okolo ostrova po najznámejších archeologických miestach ako aj nádherná pláž Anakena.

SANTIAGO DE CHILE, prehliadka hlavného mesta Chile – najmodernejšej metropoly Južnej Ameriky, vyhliadka na mesto z Cerro San Cristóbal, široké bulváre, spomienky na Pinocheta. Ochutnáme čilské víno a naša cesta sa chýli ku koncu.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • všetky prelety
 • transfer na letiská a z letísk
 • nocľahy v 4* a  5* hoteloch s polpenziou v dvojposteľových izbách
 • všetky transfery VIP prenajatými mikrobusmi, autami, autobusmi
 • služby slovenského BUBO sprievodcu, služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • vstupy podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, fakultatívne aktivity mimo programu

Ubytovanie je zabezpečené v nasledovných hoteloch:

Delhi: Lalit a podobný

Peking: Prime a podobný

Tokyo: Tokyo Prince hotel a podobný

Auckland: Rydges a podobný

Whakapapa: Chateau Tongariro a podobný

Bora Bora: Sofitel Marara a podobný

Veľkonočný ostrov: Taha Tai a podobný

Santiago: Galerías a podobný

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 8 voľných strán.

Luxury
6%
Exclusive
7%

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.10.2018
18.11.2018
9 480 €
Základná cena 9480 €
Letiskové poplatky 951 €
Víza Čína 75 €
Víza India (e-visa) 95 €
Spolu 10 601 €
17.05.2019
09.06.2019
9 890 €
Základná cena 9890 €
Letiskové poplatky 951 €
Víza Čína 75 €
Víza India (e-visa) 95 €
Spolu 11 011 €
21.10.2019
13.11.2019
9 480 €
Základná cena 9480 €
Letiskové poplatky 951 €
Víza Čína 75 €
Víza India (e-visa) 95 €
Spolu 10 601 €

Odporúčame

Japonsko , +2 viac
19 dní
4 890 €
Dubaj , +7 viac
25 dní
8 570 €

 

 
Dobrý deň, vo štvrtok minulý týťdeň sme sa vrátili po piatich týždňoch z Cesty okolo sveta na Slovensko. Počas cesty z Madridu do Bratislavy-dokopy asi 5 hodín, sme spomínali deň po dni na zážitky z cesty. Toľko sme toho zažili, že Madrid sme už nestihli rozobrať. Tak nabitá zážitkami-mne sa zdá , že iba pozitívnymi - som sa ešte nevracala zo žiadnej dovolenky. Týmto by som Vám chcela poďakovať za perfektnú organizáciu cesty. Zvlášť by som chcela poďakovať Michalovi Muhlovi, za perferfektne odvedenú prácu. Ešte som sa nestretla so sprievodcom, ktorý by bol ochotní sa nám venovať 24 hodín denne a bol tak profesionálne zdatný. Myslím, že Michal prispel veľkou mierou, aby tá cesta dopadla tak dobre ako dopadla. Ešte raz Vám ďakujeme a prajeme čo najviac spokojných zákazníkov. Kvasnicovci

Meno:Kvasnicová Ľuboslava

 

 
From: [******
Sent: so 13. 3. 2010 11:29 To: Luboš Fellner Subject: podakovanie Vazeny pan riaditel, za posledny rok som s Vasou cestouvnou kancelariou presla vcelku hodny kus sveta. Touto cestou chcem podakovat CK BUBO za zazitky, o ktorych raz budem rozpravat urcite este aj vnucatkam. Fakt to stalo za vsetky tie peniaze. Viem, ze za uspechom CK sa skryvaju dlhorocne skusenosti, vela skvele urobenej prace v backoffice a samozrejme, v neposlednom rade, absolutna profesionalita vasich sprievodcov. Na tomto mieste by som chcela vyzdvihnut dvoch sprievodcov z tych, ktorych som ja mala moznost zazit v terene a ktori podla mna svoj job robia este viac nez excelentne: Juraj Ondrejcik a Michal Chmeliar. Jednou vetou povedane, spravni ludia na spravnom mieste. George si zasluzi obdiv za neskutocne znalosti, vseobecny rozhlad a svoj maximalne ochotny a ludsky pristup ku vsetkym ucastnikom zajazdu (Cesta Okolo Sveta, India, Nepal). Misko nam nasu dramaticku juhoamericku expediciu odsprevadzal s totalnym kludom a rozvahou, pricom udrzat pozitivnu naladu a moralku v tak roznorodej velkej skupine, na tak dlhu dobu, nie je vobec jednoduche aj ked by vsetko islo podla povodneho planu. Jemu sa to podarilo na 200%. V dnesnej dobe, ked nie je vobec lahke obklopit sa sikovnymi a loajalnymi spolupracovnikmi, sa Vam to podarilo. Congratulation. Prajem vsetko najsamlepsie v praci i v sukromi, celemu Vasmu timu. Snad do skoreho videnia, Zuzana Vnukova


 • 1 / 1