Cesta okolo sveta za 12 dní

USA, Austrália, Japonsko, Havajské ostrovy

Chcete obletieť zemeguľu a pritom aj niečo zažiť? Naša cenovo prijateľná cesta okolo sveta Vám dáva túto možnosť. Zaraďte sa medzi ľudí, ktorí to „dali“. Spoznajte moderné veľkomestá a tajomstvo samurajov v tieni hory Fudži. Najpriamejšie možné lety šetria Váš čas a využijeme ho naplno.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 650 €

USA, Austrália, Japonsko, Havajské ostrovy

12 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Najkratšie lety a minimum času = najdostupnejšia cesta okolo sveta na trhu!
 • USA, Austrália, Japonsko a Havajské ostrovy
 • Relax na pláži Waikiki, prehliadka Honolulu a mesta samurajov Kamakura
 • Bohatý program so slovenským sprievodcom
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

Prehliadka mesta a jeho najzaujímavejších častí. Hollywood a Chodník slávy, Čínske divadlo, Beverly Hills s domami slávnych hercov a spevákov, obchody na Rodeo Drive, Hollywood, Griffinovo observatórium, downtown. Plážová a uvoľnená atmosféra na Venice Beach či v Santa Monice. Či si myslíte o LA?

Pokračovanie v lete do Honolulu. Pristávame v raji. Ubytovanie v Honolulu. Prvá prechádzka na slávnej Waikiki Beach.. V 19. storočí práve na túto pláž chodili príslušníci miestnej kráľovskej rodiny surfovať a oddychovať, dnes ich vystriedate Vy. Socha pána Kahanamoku, ktorý vynašiel surf, nás privíta priamo na pláži. Pokocháme sa nádhernou vyhliadkou na Diamond Head a na miesto, kde sa lámu vlny.

Prehliadka Honolulu, Pearl Harbour a relax na pláži.

Odlet do Austrálie ponad Tichý oceán.

SYDNEY: prílet do jedného z najkrajších moderných miest sveta. Krátka aklimatizácia na časový posun a začneme večerným Sydney a nádherne nasvietenou operou.

SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov. Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami.

Oddych v meste, nasávanie vskutku fajn atmosféru. Odlet do Tokia.

Raňajky, prehliadka Tokia, záhrady Cisárskeho paláca. Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba – kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny.

Privátnou dopravou do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE s jeho prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov.

Pokračujeme v prehliadke najväčšieho mesta na svete. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Križovatka v Shinjuku, cez ktorú denne prejde viac než 2 milióny chodcov. A večer do štvrte, plnej barov a reštaurácií – na chvíľu sa budeme zabávať tak, ako to robia Japonci.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • letiskové transfery
 • 9 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • víza
 • prehliadky podľa programu aj so vstupným
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • pitný režim 1l balenej vody na každý deň
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
15.10.2018
26.10.2018
3 650 €
Základná cena 3650 €
Letiskové poplatky 800 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Podanie víz do Austrálie 20 €
Spolu 4 490 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Japonsko

Zlatá cesta Japonskom

23.10. → 03.11.2018 +13 ter.
12 dní
3 580 €
USA

USA - západ

19.10. → 02.11.2018 +15 ter.
15 dní
2 680 €

I Ilona a Vítězslav Taschnerovi

 
Tímto bych chtěla vyjádřit velké poděkování a pochvalu všem zaměstnancům BUBO za krásný a pohodový zájezd, který jsme absolvovali v době od 2.5 do 13.5. 2016 ve kterém jsme obletěli Zeměkouli.

Malá skupinka lidí, ve které jsme se všichni výborně doplňovali a vycházeli si vstříc byl velký bonus, neboť nikde se dlouho na nikoho nemuselo čekat, nikdy nebyly problémy s přelety a protože jsme v podstatě vypňovali anketní lístek spokojenosti pouze hned na začátku naši dovolené, kde jsme byli na začátek prvních zážitků vedeni empatickým a hodným Robertem Haštou. Nikde dále jsme nemohli vyjádřit svůj názor.

Stejně tak na konci v Tokiu nás měl na starosti Jirka Jobánek, který se ochotně staral o veškeré pohodlí a snažil se nám co nejlépe usnadnit život v takové metropoli, jakou bezesporu Tokio je. Takže i jemu velká pochvala.
Akorát v Sydney jsme měli průvodce Iva, který bezezbytku sice splnil veškeré své průvodcovské povinnosti, které na něho byli kladeni, ale bylo na něm vidět, že nepatři do trvalého průvodcovského tymu Bubáků, protože ten zápal, nálada, snaha a ochota, jaká byla u Roberta a Jirky, tam chyběla.

Chtěla bych poděkovat i do kanceláře za bezproblémové vyřizování všech dokladů a dokumentů, jakož i automatické vyřízení leteckého spojení z Prahy a zpět zase do Prahy.

Závěrem bych chtěla říci, že jistě přispělo k našemu příjemnému pobytu i hezké a teplé počasí, které jsme měli po téměř celý pobyt, což dělá příjemný dojem a zázraky.

Přeji vám všem mnoho úspěchu v další práci a hodně spokojených klientů.
Jsme vašimi dlouholetými klienty a doufám, že i nadále budeme spokojeni s vašimi službami a zase někdy s Bubem vyrazíme do světa. Již máme své favoritní země, ale to zase až příští rok. Ať se vám daří.

S pozdravem


Ilona a Vítězslav Taschnerovi


 • 1 / 1