Dva medvede - Moskva a Petrohrad

Rusko

Rusko je majestátna krajina, pre ktorú je väčšina prívlastkov začínajúca na naj príliš malá. Doslova mamutia krajina, ktorej osud formovali dve mestá, ležiace v európskej časti Ruska. Ruskí cári z nich riadili krajinu, ktorá svojho času prekročila aj dátumovú líniu. Pozrieme si to najkrajšie z ruskej histórie a načrieme aj do moderného hrdého Ruska, ktoré vstáva z popola a pyšne si stráži svoje miesto vo svete.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 1 500 €

Rusko

6 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Inovovaný program s unikátnou hodnotou
 • Intenzívne Rusko s preletom za pár dní
 • Aurora, Ermitáž, Červené námestie, Petrodvorec a Carskoje Selo
 • Autentická ruská kuchyňa a nočné otváranie mostov
Zobraziť mapu

Prelet do hlavného mesta najväčšej krajiny sveta. MOSKVA: najväčšie mesto Európy, sídlo patriarchu a výherca súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. S BUBOm však máte všetko v cene! Úvodný dotyk s mestom a orientácia v rozľahlej metropole. Večera.

Prečo sa Červené námestie volá Krásnaja ploščaď? Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. Prejdeme sa v jednom z najluxusnejších obchodných domov našej planéty, v slávnom GUMe. Vystojíme si rad na Lenina v Leninovom mauzóleu ešte predtým, než ho pochovajú. Chrám Krista Spasiteľa je centrom ruskej pravoslávnej cirkvi. Jeho história je neuveriteľná. Dôkladná prehliadka exteriéru, najkrajšie fotografie, ale aj prehliadka interiérov s múzeom. Sedem Stalinových sestier a predstavenie projektu Paláca Sovietov, ktorý mal byť najvyššou budovou mesta so stometrovou sochou Lenina. Namiesto neho však vzniklo najväčšie verejné kúpalisko. Sklad zemiakov v kostole? Miesto, kde spáchala samovraždu Stalinova žena. Tretjakovska galéria je výnimočnou zbierkou ruského umenia. Prejdeme si ju s ruským sprievodcom, ktorý nám ukáže všetko od prvého obrazu, ktorý kúpil obchodník Pavel Tretjakov cez portrét Musorgského, mladého L. N. Tolstého, či Nekrasova, ktorý bol dokončený až po smrti umelca, až po monumentálne diela sovietskej éry. Množstvo parkov a fontán, čistota, zápchy. Kremeľ je centrom Moskvy a celého Ruska. Najväčší kanón a najväčší zvon sveta. Dotknete sa ich. Dozviete sa, že kanón nikdy nevystrelil a zvon nikdy nebil. Spasská veža je Big Benom Moskvy. Chrám Zvestovania Panny Márie, hrobky cisárov v kláštore Zjavenia archanjela Michaela, Uspenska katedrála sťa z renesančnej Florencie. Zvonica Ivana Veľkého a rozprávanie o Borisovi Godunovovi. V ktorom okne pracoval Lenin? Kde teraz pracuje ruský prezident? Kremeľ si pozrieme dôkladne, veď je to prvá pamiatka, ktorú si zobralo UNESCO v Rusku pod svoje krídla.

Poprechádzame sa po Arbate, pešej zóne Moskvy, po ulici umelcov a kaviarní. Prejdeme Sadovoje kalcó aj Bulvarnoe kalcó, zažijeme výmenu stráží a vyskúšame najvyťaženejšie metro sveta (prepraví vyše tri miliardy pasažierov ročne). Prejdeme si najluxusnejšie stanice, ktoré zahanbia všetky metrá západného sveta. Čítali ste Bulgakov román Majster a Margaréta? V knihe paralelne prebiehajú dva príbehy, ten druhý rozpráva o Pilátovi a Ježišovi v Jeruzaleme. Verte, že Moskva s BUBOm sa Vám bude páčiť! Večer prelet do Petrohradu.

Ak je Moskva najruskejším európskym veľkomestom, PETROHRAD je najeurópskejším mestom Ruska. Najsevernejšie položené veľké mesto. Mesto pod patronátom UNESCO. Paláce zelenej, zlatej, ružovej či modrej farby reflektujú skôr štýlovú eleganciu európskej šľachty než Kremeľ. Dvestoročnú tradíciu hlavného mesta Ruskej ríše cítiť a Petrohrad je považovaný za kultúrne centrum krajiny. Žili tu Čajkovskij, Rimskij-Korsakov, Puškin tu študoval a zomrel pri súboji, Dostojevskij sem umiestnil román Zločin a trest. S profesionálnym sprievodcom si prezrieme jedno z najlepších múzeí sveta Ermitáž. Vedeli ste, že Peter I. dostal prívlastok Veľký aj kvôli svojej výške? Meral viac ako 224 centimetrov. Keď v roku 1725 zomrel, jeho Benátky severu sa podieľali na medzinárodnom obchode Ruska vyše 90 %. Vedeli ste, že Neva vyteká z najväčšieho jazera Európy a je dlhá iba 28 kilometrov? Je však široká a úžasná. Prenajatým autobusom a peši sa prejdeme po jej oboch brehoch, prejdeme množstvo ostrovov, na ktorých je Petrohrad postavený. V ktorom paláci podávali prvýkrát hovädzie Stroganov? Čižik pižik? Potemkinov palác či zámok – pevnosť, kde zavraždili cára Pavla I. V ktorom hoteli spávajú americkí prezidenti? Koľko milencov mala Katarína Veľká? Prečo mešťania neznášajú Rasputina do dnešných čias? Čo sa udialo v Jusupovom paláci? Je najkrajší výhľad na mesto z Vasilevského ostrova? Krátka prechádzka popri Neve k Petropavlovskej pevnosti a vysoká katedrála neruského dizajnu. Budova Admirality, sochy Petra Veľkého a Puškina. Najkvalitnejšie obchody na suveníry, ale aj tie najlacnejšie na trhoch. Chrám vzkriesenia Krista je najmenej európskym a môže konkurovať chrámu Vasila Blaženého, postavený na mieste, kde spáchali atentát na cára Alexandra II. Aj takto môže dopadnúť neúspešný reformátor. Izakijevsky sabor – chrám francúzskeho architekta Montferranda je najväčším v meste. Kamenný Alexandrov stĺp vztýčený na počesť víťazstva nad Napoleonom. Už Vám je jasné, prečo sa o Petrohrade hovorí ako najkrajšom meste Európy. Krížnik Aurora svojím výstrelom zmenil naše životy. Prečo ho vyrobili a kde bojoval? Ako to v skutočnosti všetko s tou revolúciou bolo? Z ktorého dela sa strieľalo? Kúpite si námornícke tričko či námornú baretu? Smolnyj a Zimný palác. Socha Felixa Deržinského, zakladateľa KGB stále stojí. Pre záujemcov ešte ďalšie pamiatky a záhrady. Kam sa dostali Nemci počas blokády Leningradu? Prechádzky po Nevskom prospekte, najväčšej tepne mesta s kníhkupectvami, kaviarničkami a kasínami. Sme v meste, ktoré má svoju úroveň. Bliny a pelmeny tu vystrieda losos v bešamelovej omáčke a soté Stroganov. Ochutnáte kaviár a ruské šampanské práve tu?

Ruská cárska história je nesmierne bohatá a dnes sa za ňou vydáme do Carskeho Sela. Bývalá letná rezidencia ruských cárov dnes leží v mestečku, ktoré premenovali po veľkom ruskom básnikovi, Puškinovo. Trojposchodový katarínsky palác, ktorý je dlhý vyše 300 metrov a jeho súčasťou bola legendárna jantárová komnata. Nemci komnatu počas druhej svetovej vojny odniesli preč a dodnes sa nenašla. V paláci budeme obdivovať jej vernú repliku. Samozrejme, nevynecháme ani ostatné zaujímavé miestnosti ako modrú hosťovskú izbu, zelenú jedáleň či odpočíváreň Marie Fiodorovny. Prejdeme sa Katarínskym parkom a po jednotlivých záhradných pavilónoch. Petrodvorec pripomínajúci Versailles. Fantastický deň v okolí Petrohradu.

Rozlúčka s ruskými metropolami, posledné prechádzky po brehu rieky Neva a odlet domov. Prílet.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • prelet Moskva – Petrohrad
 • 2x ubytovanie v 4* hoteli a 3 x ubytovanie v 3* hoteli v izbách pre dve osoby
 • 5 x raňajky
 • transfery na letiská a z letísk
 • výlet do Carskeho Sela
 • výlet do Petrodvorca
 • BUBO-sprievodcu na mieste pobytu
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • vstupné do nasledovných miest: Tretyakovskaja galéria, Ermitáž, chrám Krista Spasiteľa
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatné vstupné, poistenie, stravu mimo uvedenej, víza, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 1 voľnú dvojstranu.

Luxury
12%

Termíny a ceny

Termín
Cena
30.10.2018
04.11.2018
1 600 €
Základná cena 1600 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 090 €
Objednať zájazd
27.03.2019
01.04.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 090 €
18.04.2019
23.04.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 090 €
18.06.2019
23.06.2019
1 675 €
Základná cena 1675 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 165 €
08.07.2019
13.07.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 090 €
27.08.2019
01.09.2019
1 600 €
Základná cena 1600 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 2 090 €
30.10.2019
04.11.2019
1 500 €
Základná cena 1500 €
Víza Rusko pre SR 150 €
Letiskové poplatky 280 €
Batožina na európskych letoch 60 €
Spolu 1 990 €

Odporúčame

Nórsko , +4 viac

Nórsko, Lofoty, Rusko

24.06. → 04.07.2019 +7 ter.
11 dní
2 890 €
Rusko , +2 viac
9 dní
2 080 €

Ľ Ľubomíra a Ján Chromiakovi

 
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujeme za nádherné dni, ktoré sme prežili na poznávacom zájazde v Moskve a v Petrohrade. Osobitne chceme oceniť prácu Vašej /našej/ sprievodkyne pani Ines. Ďakujeme ešte raz. Prežili sme a videli úžasné veci. Vrelo odporúčame. S úctou Ľubomíra a Ján Chromiakovi.

D Danka ;))

 
Rusko (Eurokomfort) - Moskva - náš výlet sme si naplánovali s kamarátkou na odporúčania známych, i keď väčšina sa čudovala prečo Rusko?... Bubo nesklamalo organizačne sme stihli všetko, čo bolo naplánované. Boli sme nadšení! Všetko bolo bolsoje, pamiatky v perfektnom stave, mestá čisté a hotely kvalitné... Jedna maličkosť,že sme si nestihli nič kúpiť :)) Taký bol nabitý program (nabudúce by sme vynechali posedenie na Arbate za GUM). Petrodvorec treba zažiť!!! Jednoducho NÁDHERA!! A Ermitáž, nie zbytočne sa hovorí jedno z najlepších múzeí sveta. Samozrejme večer treba zapiť s vodkou a kaviárom ;)). Na Rusko nezabudneme vďaka ľuďom, čo sme tam spoznali. Danka ;))

A Abica a Laco Nagyovci

 
Práve sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu z Ruska, kde sme navštívili Moskvu a Petrohrad. S BUBO sme cestovali prvýkrát, ale určite nie posledný a to aj vďaka sprievodcovi Martinovi Navrátilovi. Boli sme maximálne spokojní s celým pobytom, s ubytovaním, s dopravou, všetko bolo perfekne zorganizované. Martinove výklady boli pútavé a veľmi zaujímavé. Je sčítaný, scestovaný, trpezlivý a jeho skúsenosti nás úplne dostali. Verím, že nás bude ešte sprevádzať na nejakom ďalšom zájazde. Ďakujeme Abica a Laco Nagyovci

E Estephania

 
Moje a aj naše spoločné poďakovanie za neskutočne super pobyt v Moskve, Petrohrade a Petrodvorci v máji 2011 potrebovalo dozrieť. Bol s nami Michal Chmeliar, ktorého sme si veľmi obľúbili, hoci sme mali na úvod taký zvláštny pocit, že je až veľmi prísny profesionál, naša „východniarska nátura" sa ukázala a strhli sme ho k nej. Naša firma, kde pracujem ako reprezentant v Prešovskom kraji, organizovala tento pobyt pre našich klientov cez našu CK s Vašou spoluprácou. Ale tento mail nie je oficiálny a za firmu. Je to mail od ľudí, ktorí sa toho zúčastnili, a ktorí ma požiadali o jeho zaslanie. Po prieskume v teréne vyšiel práve tento zájazd ako jeden z najvydarenejších zájazdov za existenciu našej firmy, a ohlasy na neho ešte stále dochádzajú, pretože ich je toľko. Dostalo sa k nám veľa ďakovných listov aj ústnych reakcií s vyjadrením absolútneho nadšenia, pretože nám vyšlo všetko, čo sme mali vidieť, ba aj čo sme vidieť možno nemali. Toto všetko by ale určite nebolo možné bez nášho skvelého sprievodcu Michala, ktorý neúnavne a s absolútnou ľahkosťou profesionála odpovedal na naše nekonečné otázky, vybavil vstup aj na nemožné miesta, kde sme si mysleli, že sa nedostaneme, veľmi trpezlivo znášal aj sem-tam naše meškanie a stratenie sa v takom malom meste ako MOSKVA,. Jeho veselá a usmiata tvár veru nikomu z pamäti nezmizne a my ho statočne stále, akonáhle je možnosť, spomíname a myslíme na neho, čo asi robí. Naozaj nezabudnuteľným a veľmi silným zážitkom, lebo Michal nás naučil, že nie sú zlé zážitky, len silné alebo slabé Zážitok na ktorý v živote nezabudneme, je naša posledná noc v Petrohrade, keď sme spoločne a veselo prežili otváranie mostov s ich novým pomenovaním. Toto bola bomba. A ešte jeden, keď nás nechal sa vybúriť na Aurore, a my sme veselo vyliezli niektorí až hore na kanón a pchali ruky do hlavne, z čoho boli paf asi všetci, čo tam boli a videli. Je to skvelý človek, hoci sme s ním boli iba krátko pár dní, a ďakujeme mu za to, že nám vstúpil do našich životov a obveselil nás a, že počas celého pobytu sme slabý zážitok nemali vďaka nemu. Prajeme vám veľa takých ľudí. Za našu skupinu podpisujem všetkých: Estephania - premenovaná v Rusku - vedúca tejto partie, Reňa a Števo z Humenného, Monika a Reňa z Humenného, Števo a Valika z Vranova, Ľubka a Maja z Bardejova, Eva a Miro zo Sobraniec, Tilka s manželom z Humenného, Anka a dcérka z Vranova, a Milka s kamoškou z Blavy.

 

 
Rusko( Eurokomfort) Moskva - nas vylet sme si naplanovali s kamaratkou na odporucania znamych i ked vacsina sa cudovala preco Rusko?...Bubo nesklamalo organizacne sme stihli vsetko co bolo naplanovane boli sme nadseni ...vsetko bolo bolsoje, pamiatky v perfektnom stave, mesta ciste a hotely kvalitne...Jedna malickost ,ze sme si nestihli nic kupit :)) taky bol nabity program(nabuduce by sme vynechali posedenie na Arbate za GUM) Petrodvorec treba zazit!!! Jednoducho NADHERA!!...a Ermitaz nie zbytocne sa hovori jedno z najlepsich muzei sveta.Samozrejme vecer treba zapit s vodkou a kaviarom.;))Na Rusko nezabudneme vdaka ludom co sme tam spoznali. Danka;))

 

 
Práve sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu z Ruska, kde sme navštívili Moskvu a Petrohrad. S Bubom sme cestovali prvý krát, ale určite nie posledný a to aj vďaka sprievodcovi Martinovi Navrátilovi. Boli sme maximálne spokojní s celým pobytom, s ubytovaním, dopravou, všetko bolo perfekne zorganizované. Martinove výklady boli pútavé a veľmi zaujímavé. Je sčítaný, scestovaný, trpezlivý a jeho skúsenosti nás úplne dostali. Verím, že nás bude ešte sprevádzať na nejakom ďalšom zájazde.

Ďakujeme Abica a Laco Nagyovci

 

 
Sent: Thursday, July 28, 2011 7:45 PM
To: bubo@bubo.sk
Subject: Podakovanie za MOSKVU A PETROHRAD MAJ 2011, firemny zajazd
Importance: High

Dobrý deň, CK BUBO.

Možno si poviete, že s oneskorenim, ale moje a aj naše spoločné poďakovanie za neskutočne super pobyt v Moskve, Petrohrade a Petrodvorci v máji 2011 potrebovalo dozrieť.


Bol s nami Michal Chmeliar, ktorého sme si veľmi obľúbili, hoci sme mali na úvod taký zvláštny pocit, že je až veľmi prísny profesionál, naša východniarska "nátura" sa ukázala a strhli sme ho k nej.


Naša firma., kde pracujem ako reprezentant v Prešovskom kraji, organizovala tento pobyt pre našich klientov cez našu CK s Vašou spoluprácou.


Ale tento mail nie je oficiálny a za firmu. Je to mail od ľudí, ktorí sa toho zúčastnili, a ktorí ma požiadali o jeho zaslanie.


Po prieskume v teréne vyšiel práve tento zájazd ako jeden z najvydarenejších zájazdov za existenciu našej firmy, a ohlasy na neho ešte stále dochádzajú, pretože ich je toľko.

Dostalo sa k nám veľa ďakovných listov aj ústnych reakcií s vyjadrením absolútneho nadšenia, pretože nám vyšlo všetko, čo sme mali vidieť, ba aj čo sme vidieť možno nemali.

Toto všetko by ale určite nebolo možné bez nášho skvelého sprievodcu Michala, ktorý neúnavne a s absolútnou ľahkosťou profesionála odpovedal na naše nekonečné otázky, vybavil vstup aj na nemožné miesta, kde sme si mysleli, že sa nedostaneme, veľmi trpezlivo znášal aj sem-tam naše meškanie a stratenie sa v takom malom meste ako MOSKVA, jeho veselá a usmiata tvár veru nikomu z pamäti nezmizne, a my ho statočne stále, akonáhle je možnosť, spomíname a myslíme na neho, čo asi robí.

Naozaj nezabudnuteľným a veľmi silným zážitkom, lebo Michal nás naučil, že nie sú zlé zážitky, len silné alebo slabé, na ktorý v živote nezabudneme, je naša posledná noc v Petrohrade, keď sme spoločne a veselo prežili otváranie mostov s ich novým pomenovaním. Toto bola bomba.
A ešte jeden, keď nás nechal sa vybúriť na Aurore, a my sme veselo vyliezli niektorí až hore na kanón a pchali ruky do hlavne, z čoho boli paf asi všetci, čo tam boli a videli.

Je to skvelý človek, hoci sme s ním boli iba krátko pár dní, a ďakujeme mu za to, že nám vstúpil do našich životov a obveselil nás, a že počas celého pobytu sme slabý zážitok nemali vďaka nemu.
Prajeme vám veľa takých ľudí.

Za našu skupinu podpisujem všetkých:


Estephania - premenovaná v Rusku - vedúca tejto partie, Reňa a Števo z Humenného, Monika a Reňa z Humenného, Števo a Valika z Vranova, Ľubka a Maja z Bardejova, Eva a Miro zo Sobraniec, Tilka s manželom z Humenného, Anka a dcérka z Vranova, a Milka s kamoškou z Blavy


 • 1 / 1