Filipíny, poznanie a krásne pláže

Filipíny

Súostrovie Filipín patrí právom na cestovateľskú mapu každého zvedavého človeka. Spoznáte ryžové polia Banaue ale aj krásne pláže severného Palawanu. Budete dýchať španielsku atmosféru v starom meste Manily, ale aj šnorchlovať s korytnačkami nad nádhernými koralovými útesmi. V jarnom termíne nám vyrazí dych obrad križovania Krista.

Jozef Harvánek Jozef Harvánek
Novinka
Novinka
2018
od 1 940 €

Filipíny

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Všetky prelety v cene
 • VIP lístky na križovanie Ježiša Krista v cene
 • Všetky výlety na ostrove Coron v cene
 • Kvalitná kombinácia poznania a oddychu
Zobraziť mapu

Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Prvá prechádzka mestom.

Vyrážame klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE.

Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo sa dá na Filipínach vidieť. Príslušníci kmeňa Ifugao ich vytvorili primitívnymi nástrojmi pred dvetisíc rokmi a dnes sú právom sú označované za ôsmy div sveta. Keby sme údajne schodíky na poliach postavili za seba, obišli by polovicu zemegule. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín, ktorú postavili Američania v roku 1903 a išlo o jeden z najdrahších stavebných projektov tej doby. Úchvatný zážitok. BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

Sme späť v Manile a dôkladná prehliadka mesta, ktoré je často považované za druhú Havanu. Svoju stopu tu zanechali španielski kolonizátori, no aj druhá svetová vojna. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

Transfer na letisko a odlet na CORON, Palawan za najkrajšími plážami magických Filipín. Transfer do mestského hotela a zaslúžený oddych. Krátka prehliadka mesta.

Celodenný výlet. Návšteva ostrova, v ktorého srdci sa skrýva slávne jazero Kayangan. Okúpeme sa. Plávanie a kajakovanie v lagúne Twin Lagoon, šnorchlovanie v národnom parku Siete Pecados, opaľovanie sa na pláži Banol. Obed v cene.

Celodenný výlet na ostrovy Calamanian a oddych. Obed v cene.

Celodenný výlet po ďalších ostrovoch. Plávanie a šnorchlovanie na nádherných koralových útesoch. Uvidíme aj tento rok korytnačky? Šnorchlovanie nad vrakmi japonských lodí, potopených v druhej svetovej vojne, ktoré sú len pár metrov pod hladinou. Možnosť potápať sa s inštruktorom.

Transfer na letisko, posledná večera v Manile a odlet domov.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • všetky prelety
 • komplet prenajatú aj miestnu prepravu podľa programu
 • všetky výlety
 • slovenského BUBO-sprievodcu počas poznávacej časti zájazdu
 • ubytovanie v hoteloch
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti. 

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Inú stravu, letiskové poplatky.

Poznámka:

Oddychová časť cesty je na ostrove Coron, ktorý neponúka plážové hotely, no tri celodenné výlety, ktoré máte v cene, skutočne stoja za to. Ak máte záujem o klasickú plážovú dovolenku na inom filipínskom ostrove (odporúčame Boracay či Cebu), kontaktujte našu kanceláriu.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Cena  
25.03.2018
05.04.2018
1 983 € 2 110 €
Objednať
04.12.2018
15.12.2018
1 983 € 2 110 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Kuba

Kuba - All inclusive

09.03. → 20.03.2018 +28 ter.
12 dní
2 180 € 2 049 €

Novoročná akcia

Malajzia , +3 viac

Borneo, Filipíny, Brunej

17.03. → 01.04.2018 +1 ter.
16 dní
2 845 € 2 674 €


 • 1 / 0