Banánové republiky

Nikaragua, Kostarika, Panama

Tri exotické krajiny, ktoré sú na Slovensku stále populárnejšie. Tento zájazd predstavuje ideálnu dovolenkovú kombináciu. Príroda v Nikarague, moderný eko turizmus v Kostarike a biznis svet v Paname. Od pobrežia Tichého oceánu až po Karibik na Vás čakajú zážitky a poznanie nového sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 690 €

Nikaragua, Kostarika, Panama

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Rozšírte si vašu zbierku krajín o 3 na jednej ceste
 • aktuálne najpreferovanejšie krajiny slovenských cestovateľov
 • treking pralesom, exotické plavby loďou, aktívne sopky, rôzne pláže
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do hlavného mesta Nikaraguy, Managuy. Poďme po stopách Sandina a známej revolúcie, ktorá sa podobala tej kubánskej. Kto bol vlastne Sandino a kto bol Somosa? Návšteva miestneho malecónu. Nikaragua je pripravená presvedčiť nás, že má čo ponúknuť a mnohí ju označujú za klenot Strednej Ameriky. Neskorý večerný prílet.

Po kvalitných cestách sa presunieme z druhého najväčšieho mesta v Strednej Amerike do koloniálnej GRANADY. Granada tradične. Ráno na konskom povoze, lokálny trh a nádherný deň v azda najkrajšom meste strednej a južnej Ameriky. Či je to Antigua alebo Cartagena?

Národný park MOMBACHO. Prejdeme sa okolo kráterov a uvidíme aj následky explózií. Viete čo je to implozívny kráter? Povieme si všetko o miestnej flóre, faune, endemitoch. Uvidíme aj leňochoda? Bohatá príroda a skvelá káva. Kávu z miestnej plantáže samozrejme aj ochutnáme a potom si fakultatívne pozrieme kávové plantáže z vtáčej perspektívy prostredníctvom závesnej lanovky, ktorú milujú deti aj seniori. Ochutnajte skvelý miestny včelí med. Večer odpočinok v Granade.

Odchod z Granady- Čaká nás ostrov Ometepe a jeho dve sopky. Aktívny Concepcion a spiaci Maderas. Múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Kto tu žil a prečo si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce rokov starými úlomkami keramiky a nezabudnuteľný výhľad na ostrovné vulkány. Ojo de Agua: lagúna s liečivou vodou zláka aj ľudí, čo sa neradi kúpu. Brehy jazera Nikaragua sú ako stvorené na kúpanie vo vlnách sladkého mora. Trajektom do RIVAS. Alternatívna večerná návšteva u miestneho odborníka na holenie.

Odchod na hranice s Kostarikou. Príchod do najekologickejšej krajiny sveta. Priehrada ARENAL je najväčšou vodnou plochou v krajine. Nádherné scenérie nás zavedú do mesta LA FORTUNA. Najfotografovanejší vulkán v krajine ARENAL je jednou z desiatich najaktívnejších sopiek v Amerike. Spustíte sa cez dve doliny na kilometer dlhom lane? Zvládli to aj osemdesiatnici. Nechajte sa prehovoriť. Úžasné, intenzívne aktivity Kostariky vystrieda pohoda večerných sopečných termálnych prameňov.

Čo sme nestihli včera dokončíme dnes a možno nájdete odvahu na závesné mosty. Poobede presun do hlavného mesta Kostariky San José.

Hlavné mesto Kostariky SAN JOSE, downtown a koloniálna architektúra a príjemné múzeum zlata. Poobede preletíme do Panamy. PANAMA CITY. New York Strednej Ameriky alebo mesto, kde sa zdanlivo všetko točí okolo prieplavu. Nie je to však tak. Prvé mesto, ktoré postavili belosi na brehoch Tichého oceánu, vitajte v hypermodernom Panama City. Pristávame v bývalej banánovej republike, ktorá sa mení na ekonomického jaguára a kde je domorodou menou americký dolár. Nepotrebujeme víza, žiadne očkovanie, voda sa v Panama city dá piť z kohútika. Vitajte v bezpečnej tropickej krajine plnej prekvapení. Historické mesto Panama City je pod patronátom Unesco. Nenecháme si ujsť Katedrálu Santo Domingo a oblúk zo 17 storočia Arco Chato, kvôli ktorému sa rozhodli postaviť Panamský kanál práve tu. Prezidentský palác, námestie Herrera a námestie Bolivar. Porozprávame si o legendárnom pirátovi Morganovi a v slávnej katedrále San José budeme obdivovať majestátny zlatý oltár (Altar de Oro), ktorý prežil, lebo ho pred pirátmi natreli na čierno. Tento oltár je považovaný za druhý najväčší poklad Panamy, hneď po panamskom kanály. Vstúpime aj dovnútra najvyššieho kostola San Francisco de Asisi, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou panorámy historického mesta. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty! Salud so 7 ročným rumom Abuelo, ktorého fabrika patrí rodine prezidenta. Ubytovanie v Panama city.

Celodenná prehliadka Panama City a prehliadka Panamského kanála. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Modernou diaľnicou križujúcou oceán pomedzi mrakodrapy najmodernejšej časti mesta. Moderné vs historické mesto. Prejdeme krížom po avenida Balboa a vzdáme hold prvému Európanovi, ktorý uvidel Tichý oceán. Mamutie lode, ktoré plávajú Panamským prieplavom tesne pred nami. Viete aký je rozdiel medzi krokodílom a kajmanom? Uvidíme ich v rieke? Panamský prieplav je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80 km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Plavebné komory Miraflores, odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Uvidíme 2 komory, kde sa loď v každej zdvihne o 8 mestrov. Navštívime múzeum Panamského kanála a dozvieme sa ako to vyzeralo keď od roku 1914 až do roku 1999 kanál vlastnilo USA. A prečo musel Gustave Eiffe vypovedať na súde? Uvidíme aj obrovské lode prechádzajúce cez novovybudovaný kanál Cocoli otvorený v roku 2016. Najmenšia uskutočnená platba za plavbu kanálom bola 0.36 USD v roku 1928 a zaplatil ju Richard Halliburton, ktorý kanál preplával kraulom. V Cocoli teraz platia lode 1.5 milóna USD za jeden jediný prechod. Spoznali sme najúžasnejšiu svetovú skratku. Ochutnáme špeciality na rybacej tržnici ako napríklad fufu, či ceviche z chobotnice ku ktorému sa hodí ľahké pivo Panama. Ako zákusok si dáte la Michoacana alebo raspados? Bude čas kúpiť si ručne vyrábané suveníry od inidánov zo San Blas, alebo kvalitný panamský klobúk “Panamák”. Z pešej promenády plnej bežcov a cyklistov nafotíme “New Yorskú” panorámu novej Panama City najlepšie. Sme v najbohatšom meste Strednej Ameriky. Niektorí delia Severnú od Južnej Ameriky v Panamskom kanáli a my ako chuťovku na záver krížom cez kanál prejdeme. Puente de las Américas, Americký most je veľkolepým dielom. Prichystajte si fotoaparáty. Večer príchod na pláž a zaslúžený oddych v all inclusive rezorte.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Naša cesta novoobjavenou Panamou končí. Doobeda sa prejdeme po pláži, ochutnáme ešte jeden Captain Morgan (iba pre dospelých) a poobede odletíme domov.

Prílet, zvítanie sa s rodinou a zdieľanie zážitkov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Managuy a späť z Panama City v economy class
 • prelet San José - Panama
 • BUBO sprievodcu
 • raňajky a 3 x all inclusive 
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • 10 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v  izbách pre dve osoby
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery v strednej Amerike

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, osobné výdaje

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
08.11.2018
21.11.2018
2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 450 €
Objednať zájazd
22.11.2018
05.12.2018
2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 450 €
Objednať zájazd
21.03.2019
01.04.2019
2 690 €
Základná cena 2690 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 250 €
06.05.2019
17.05.2019
2 690 €
Základná cena 2690 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 250 €
11.08.2019
22.08.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 360 €
31.10.2019
11.11.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 410 €
28.11.2019
09.12.2019
2 690 €
Základná cena 2690 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 3 250 €

Odporúčame

Mexiko

Mexiko veľký okruh

12.10. → 27.10.2018 +13 ter.
16 dní
2 210 €
Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €

 

 
Dnes je to druhý deň,čo sme sa vrátili z úžasného zájazdu Guatemala,Nikaragua,Kostarika,Panama.Velká vdaka patrí najma našej obetavej sprievodkyni Katke Líškovej,ktorá aj napriek ochoreniu počas zájazdu svoju úlohu skvele zvládla.Guatemala nás upútala svojou originálnou,ešte bez velkého množstva turistov prirodzenou krásou,trh domorodého obyvatelstva bude pre mňa dlho nezabudnutelnou spomienkou,takisto ako starobylá Granada,alebo jazero Atitlán.Nikaragua nám na začiatku pripomenula našu socialistickú minulost,a jazero Nikarao by si hocikto mohol pomýlit s morom.V Kostarike sme sa konečne dostali k Pacifiku,kde sme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodíly,leguány či malpy kapucínske,a samozrejme všade prítomné sopky.V Paname sme cestu ukončili zlatým klincom programu Panamským prieplavom a takisto prehliadkou krásneho Panama City,ktoré mne osobne pripomínalo Singapúr v Azii,dakujem aj Všetkým spolucestovatelom,ktorí túto cestu so mnou absolvovali za spoločnosť.
Ivan

 

 
Cestuješ s Bubom?? Nie, veď idem predsa s Maťom, začudovane krútim hlavou. Letíme....neverím....tak predsa s BUBOM a Maťo ostal doma. Toto bolo moje prvé zoznámenie s cestovnou kanceláriou s rovnomenným názvom, že „BUBO“. Prišlo v období, keď ma túžba cestovania pohltila v plnom rozsahu. Pocit napätia z očakávania neznámeho, príval nových poznaní a zážitkov, ako aj nesmierna energia spomienok.
S nesúhlasom okolia, ale s mojím nadšením objavujem krajiny ako je Guatemala, Nikaragua, Kostarika... S pocitom istoty a neskutočnej dôvery, ktoré vo všetkých nás zasial BUBO – sprievodca sa vrháme, aj keď so smrťou v očiach na SKY-TREK. Neviete, čo to je? Ani z nás to nikto netušil... Prežili sme a s nadšením sa rútime do ďalších dobrodružstiev. Úžasná cesta s neskutočným programom končí, ale ja práve začínam. Najbližšie Tanzánia a Zanzibar, potom Kuba... Televízny cestovateľský program na TA3 ma každý týždeň presvedčí o inej destinácii, ktorá sa mi zdá v tej chvíli najprioritnejšia.
Milí Bubáci, držím palce, aby ste mali aj naďalej veľa energie a úžasných nápadov, lebo ja už chcem cestovať len s BUBOM a Maťo vraj tiež :),
Lýdia Eckhardt


 • 1 / 1