Banánové republiky

Nikaragua, Kostarika, Panama

Tri exotické krajiny, ktoré sú na Slovensku stále populárnejšie. Tento zájazd predstavuje ideálnu dovolenkovú kombináciu. Príroda v Nikarague, moderný eko turizmus v Kostarike a biznis svet v Paname. Od pobrežia Tichého oceánu až po Karibik na Vás čakajú zážitky a poznanie nového sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 890 €

Nikaragua, Kostarika, Panama

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Rozšírte si vašu zbierku krajín o 3 na jednej ceste
 • aktuálne najpreferovanejšie krajiny slovenských cestovateľov
 • treking pralesom, exotické plavby loďou, aktívne sopky, rôzne pláže
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do hlavného mesta Nikaraguy, Managuy. Poďme po stopách Sandina a známej revolúcie, ktorá sa podobala tej kubánskej. Kto bol vlastne Sandino a kto bol Somosa? Návšteva miestneho malecónu. Nikaragua je pripravená presvedčiť nás, že má čo ponúknuť a mnohí ju označujú za klenot Strednej Ameriky. Neskorý večerný prílet.

Po kvalitných cestách sa presunieme z druhého najväčšieho mesta v Strednej Amerike do koloniálnej GRANADY. Granada tradične. Ráno na konskom povoze, výlet loďkou okolo ostrovov na druhom najväčšom jazere v Latinskej Amerike. Jazero NIKARAGUA. Poobede nazrieme do jedného zo siedmych legendárnych otvorov do pekla a pokúsime sa vstúpiť do lávových tunelov na úpätí vulkánu, kde často vidieť tarantuly. Neminieme ani známy trh.

Národný park MOMBACHO. Prejdeme sa okolo kráterov a uvidíme aj následky explózií. Viete čo je to implozívny kráter? Povieme si všetko o miestnej flóre, faune, endemitoch. Uvidíme aj leňochoda? Bohatá príroda a skvelá káva. Kávu z miestnej plantáže samozrejme aj ochutnáme a potom si fakultatívne pozrieme kávové plantáže z vtáčej perspektívy prostredníctvom závesnej lanovky, ktorú milujú deti aj seniori. Ochutnajte skvelý miestny včelí med. Večer odpočinok v Granade.

Odchod z Granady- Čaká nás ostrov Ometepe a jeho dve sopky. Aktívny Concepcion a spiaci Maderas. Múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Kto tu žil a prečo si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce rokov starými úlomkami keramiky a nezabudnuteľný výhľad na ostrovné vulkány. Ojo de Agua: lagúna s liečivou vodou zláka aj ľudí, čo sa neradi kúpu. Brehy jazera Nikaragua sú ako stvorené na kúpanie vo vlnách sladkého mora. Trajektom do RIVAS. Alternatívna večerná návšteva u miestneho odborníka na holenie.

Odchod na hranice s Kostarikou. Príchod do najekologickejšej krajiny sveta. Priehrada ARENAL je najväčšou vodnou plochou v krajine. Nádherné scenérie nás zavedú do mesta LA FORTUNA. Najfotografovanejší vulkán v krajine ARENAL je jednou z desiatich najaktívnejších sopiek v Amerike. Spustíte sa cez dve doliny na kilometer dlhom lane? Zvládli to aj osemdesiatnici. Nechajte sa prehovoriť. Úžasné, intenzívne aktivity Kostariky vystrieda pohoda večerných sopečných termálnych prameňov.

Čo sme nestihli včera dokončíme dnes a možno nájdete odvahu na závesné mosty. Poobede presun do hlavného mesta Kostariky San José.

Hlavné mesto Kostariky SAN JOSE, downtown a koloniálna architektúra a príjemné múzeum zlata. Poobede preletíme do Panamy. PANAMA CITY. New York Strednej Ameriky alebo mesto, kde sa zdanlivo všetko točí okolo prieplavu. Nie je to však tak.

Celodenná prehliadka Panama City, hlavného mesta Panamy. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Historické mesto Panama City, pamiatka zo zoznamu Unesco má dve časti, starú Panamu zo 16.st a koloniálnu Panamu zo 17.-18.st. Nenecháme si ujsť Katedrálu sv. Jozefa, ktorú ako jedinú ušetril legendárny pirát Morgan. Múzeum Panamského prieplavu a Mi Pueblito, skanzen na západnej strane mesta známy predajom tradičných ručne vyrábaných výrobkov a tradíciami Kunov, ktorí patria medzi pôvodné indiánske etniká Panamy. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty!

V tesnej blízkosti hlavného mesta leží najdostupnejší dažďový prales Panamy, národný park Soberanía. Množstvo cestičiek priam vyzýva na krátku prechádzku a na asi hodinovú sa vyberieme aj my po Sendero El Charco. Umelé jazero Lago Gatún tvorí najväčšiu časť Panamského prieplavu a je najväčším jazerom aké kedy vytvorila ľudská ruka. Vydáme sa na cca. dvojhodinovú plavbu po rieke Chagres t.j. po Panamskom prieplave počas ktorej budeme pozorovať krásnu prírodu, ale aj mamutie lode, ktoré plávajú Panamským prieplavom. Ten je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80 km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Nezabudneme ani na vyvýšené miesto na plavebnou komorou Miraflores odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Po panamerickej diaľnici pokračujeme do našeho plážového rezortu.Večer sa už okúpeme v Tichom oceáne a budeme si užívať výhody all inclusive. Hotel v základnej cene zájazdu je Royal Decameron beach resort so službami all inclusive.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

Naša cesta novoobjavenou Panamou končí. Doobeda sa prejdeme po pláži, ochutnáme ešte jeden Captain Morgan (iba pre dospelých) a poobede odletíme domov.

Prílet, zvítanie sa s rodinou a zdieľanie zážitkov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Managuy a späť z Panama City
 • prelet San José - Panama
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • raňajky a 4 x all inclusive 
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • 13 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • letiskové transfery v strednej Amerike

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, osobné výdaje

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
05.04.2018
19.04.2018
Vypredaný
3 320 €
Objednať
17.05.2018
31.05.2018
Už len 4 miesta
3 110 €
Objednať
09.08.2018
23.08.2018
Voľný
2 890 €
Objednať
08.11.2018
22.11.2018
Voľný
2 890 €
Objednať
22.11.2018
06.12.2018
Voľný
2 890 €
Objednať

Odporúčame

Panama

Panama all inclusive

23.05. → 31.05.2018 +6 ter.
9 dní
1 260 €
Kolumbia , +1 viac
14 dní
2 620 €

 

 
Dnes je to druhý deň,čo sme sa vrátili z úžasného zájazdu Guatemala,Nikaragua,Kostarika,Panama.Velká vdaka patrí najma našej obetavej sprievodkyni Katke Líškovej,ktorá aj napriek ochoreniu počas zájazdu svoju úlohu skvele zvládla.Guatemala nás upútala svojou originálnou,ešte bez velkého množstva turistov prirodzenou krásou,trh domorodého obyvatelstva bude pre mňa dlho nezabudnutelnou spomienkou,takisto ako starobylá Granada,alebo jazero Atitlán.Nikaragua nám na začiatku pripomenula našu socialistickú minulost,a jazero Nikarao by si hocikto mohol pomýlit s morom.V Kostarike sme sa konečne dostali k Pacifiku,kde sme mohli pozorovat delfíny a hned nedaleko oceánu krokodíly,leguány či malpy kapucínske,a samozrejme všade prítomné sopky.V Paname sme cestu ukončili zlatým klincom programu Panamským prieplavom a takisto prehliadkou krásneho Panama City,ktoré mne osobne pripomínalo Singapúr v Azii,dakujem aj Všetkým spolucestovatelom,ktorí túto cestu so mnou absolvovali za spoločnosť.
Ivan

 

 
Cestuješ s Bubom?? Nie, veď idem predsa s Maťom, začudovane krútim hlavou. Letíme....neverím....tak predsa s BUBOM a Maťo ostal doma. Toto bolo moje prvé zoznámenie s cestovnou kanceláriou s rovnomenným názvom, že „BUBO“. Prišlo v období, keď ma túžba cestovania pohltila v plnom rozsahu. Pocit napätia z očakávania neznámeho, príval nových poznaní a zážitkov, ako aj nesmierna energia spomienok.
S nesúhlasom okolia, ale s mojím nadšením objavujem krajiny ako je Guatemala, Nikaragua, Kostarika... S pocitom istoty a neskutočnej dôvery, ktoré vo všetkých nás zasial BUBO – sprievodca sa vrháme, aj keď so smrťou v očiach na SKY-TREK. Neviete, čo to je? Ani z nás to nikto netušil... Prežili sme a s nadšením sa rútime do ďalších dobrodružstiev. Úžasná cesta s neskutočným programom končí, ale ja práve začínam. Najbližšie Tanzánia a Zanzibar, potom Kuba... Televízny cestovateľský program na TA3 ma každý týždeň presvedčí o inej destinácii, ktorá sa mi zdá v tej chvíli najprioritnejšia.
Milí Bubáci, držím palce, aby ste mali aj naďalej veľa energie a úžasných nápadov, lebo ja už chcem cestovať len s BUBOM a Maťo vraj tiež :),
Lýdia Eckhardt


 • 1 / 1