Island - polárna žiara a sviatky piva

Island

Výnimočná cena na najhorúcejší ľadový ostrov našej planéty. Spoznajte Island, oslávte sviatok piva (do 1.3.1989 bolo na Islande pivo zakázané), hľadajte polárnu žiaru a zažite Island tak, ako ho poznajú Islanďania v spoločnosti neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Ponuka, ktorú treba využiť!

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 330 €

Island

6 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • oslava sviatku pivo (neoficiálny štátny sviatok Islanďanov)
 • hľadanie polárnej žiary
 • raňajky v cene
 • balík 3 celodenných výletov vrátane Modrej lagúny len za 250 eur
 • exkluzívny zážitok z cesty na najsevernejší sever
Zobraziť mapu

Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije? Inak, kto je Jon Gnarr?

REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania. Pre záujemcov zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud?

Okúpete sa v horúcich kadiach v mestskej plavárni? Nadchne vás prechádzka mestom? Alebo fakultatívny celodenný výlet na južné pobrežie Islandu, ktorý je súčasťou nášho balíčka výletov. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Určite však uvidíme výborný dvadsaťminútový film o tom, ako výbuch sopky prežívali miestni. Fascinujúce zábery. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

Určite odporúčame aj tretí výlet. Okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku. Uvidíme dnes polárnu žiaru?

Marec sa pokladá za najlepší mesiac na pozorovanie polárnej žiary na Islande. Ešte vždy je dosť dlho tma. Slnko vychádza pred deviatou a zapadá pred siedmou večer, a počasie je stabilnejšie než v decembri či januári. Dnešok máme vyhradený pre prípadný výlet na najlepšie miesto pre pozorovanie tohto unikátneho fenoménu. Inak čas na ďalšie aktivity. Verte nám, v Reykjaviku je ich požehnane a nudiť sa určite nebudete. Pozorovanie veľrýb? Múzeum penisov? Čo si vyberiete?

Odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • ubytovanie v kvalitnom hoteli
 • raňajky
 • letiskové transfery
 • BUBO-sprievodcu 
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu stačí občiansky preukaz.

Termíny a ceny

Termín
Cena
28.02.2019
05.03.2019
1 330 €
Základná cena 1330 €
Letiskové poplatky 269 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 1 669 €

Odporúčame

Brazília
6 dní
1 450 €
Juhoafrická republika , +2 viac

3x naj Afriky

19.10. → 27.10.2018 +26 ter.
9 dní
2 280 €


 • 1 / 0