Japonsko a Havajské ostrovy

Japonsko, USA

Fantastická cesta zvláštnym a atraktívnym Japonskom, zakončená relaxom na legendárnom Havaji. Stále ostanete v Tichom oceáne, ale v úplne inom svete. Vplyv Japonska na Havaj však rozoznáte okamžite.

Martin Šimko Martin Šimko
Spokojnosť zákazníkov
od 5 200 €

Japonsko, USA

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jednotka na Slovensku
 • Fascinujúca zmes tradičnej kultúry a najmodernejšej súčasnosti
 • Legendárne Havajské ostrovy a pláž Waikiki
 • Už vyše 10 rokov spájame Japonsko s Havajom
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a prelet do TOKIA.

Prílet do TOKIA a prvé zoznámenie sa s najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33- miliónov obyvateľov. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Stihneme dnes nezabudnuteľný výhľad na mesto? (Ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko? Tokio bude na tomto zájazde hlavne modernou vsuvkou, ale naše prechádzky pretkáme aj návštevami historických zákutí.

Raňajky a ideme na to! Prehliadka Tokia, dnes budeme ako Japonci a využijeme geniálnu sieť tokijského metra. Zažijeme tak toho oveľa viac. Tsukiji, najväčší rybí trh na svete, kde nájdete vyslovene neskutočné živočíchy. Dáme si na desiatu to najčerstvejšie suši? Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Shibuya s najväčšou križovatkou sveta a fotografia s Hachikó. Stihneme počas tokijských dní aj niečo navyše? Bláznivé Harajuku, či tradičnú Asakusa štvrť s krásnym budhistickým chrámom?

Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov. V prípade nemožnosti navštíviť pre zvýšenú seizmickú aktivitu údolia Ówakudani, zmeníme trasu a snažíme sa dostať do inej časti NP Hakone, do oblasti Piatich jazier, čo najbližšie pod horu Fuji.

Celodenný výlet do NIKKÓ. Japonci hovoria: „Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó!“ Pochopíte prečo. Pozrieme si celý komplex chrámových budov, zasadený v nádhernom prostredí národného parku. Tóšógú – svätyňa a zároveň mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa zo 17. storočia, ktorej krása svedčí o bohatstve a moci šógunov. Brána slnečného jasu Jómeimon – národný poklad – hýriaca farbami a stovkami jemných drevorezieb. Svetoznámy reliéf opíc (nepočujem, nehovorím, nevidím). Stajňa s posvätným bielym koňom. Revúci drak na strope budhistického chrámu. Mohutné cédrové aleje. Cesta serpentínami do hôr k najvyššiemu vodopádu Japonska Kegon, výťahom dole k vodopádu, fotografie. Náročný, ale nádherný deň. Návrat do hotela.

Zážitok z presunu šinkansenom na teplý juh až do HIROŠIMY, kde si pripomenieme najväčšiu tragédiu 20. storočia. Návšteva Parku mieru s množstvom papierových žeriavov, ktoré sem zasielajú ľudia z celého sveta. Múzeum a Atómový dom. Nákupná avenue Hondóri a asi najlepšie okonomiyaki v Japonsku. Je Hirošima smutným miestom? Budete veľmi milo prekvapení.

Výlet na nádherný ostrov MIJADŽIMA. Svätyňa ICUKUŠIMA a jej slávna červená plávajúca brána torii, ktorá pri prílive zdanlivo pláva po hladine. Svätyňu dala v roku 593 postaviť cisárovná Suiko a je tiež pod ochranou UNESCO. Ide o najfotografovanejší objekt Japonska, ktorý však pre svoju nedostupnosť vidí málo zahraničných turistov. Na obed ochutnáme špecialitu ostrova – ustrice, alebo úhora. Túlanie sa po ostrove a jeho budhistických chrámoch. Ak ste romantická duša, tu si určite poviete „takto som si predstavoval Japonsko“. Dávajte si pozor na milé srnky, chutí im papier, vrátane pasu vo vašom pootvorenom ruksaku. Večer si môžete vyskúšať onsen-mániu v tradičných japonských kúpeľoch.

Presun šinkansenom do najkrajšieho mesta krajiny. KJÓTO, sídlo cisára od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 700 chrámami a svätyňami by sa dal stráviť mesiac. Návšteva Zlatého pavilónu, Kinkakudži, ktorý je najznámejšou pamiatkou celého Japonska. Slávna zenová záhrada v chráme Rjóandži z 15. storočia, v ktorej nenájdete ani jednu rastlinu, ani jeden kvet. Budete nadšený, keď pochopíte symboliku japonskej záhradnej architektúry. Podvečer ubytovanie v hoteli a večer prvá prechádzka štvrťami tajomných gejší. Uvidíme ich tento večer?

Prehliadka Kjóta po vlastných. Určite si nenecháme ujsť úžasný Kiyomizudera na úpätí hory. Prechádzame uličkami starého Kjóta, cítite atmosféru z filmu Gejša? Podmanivý Kodaiji postavený pre jedného z najväčších japonských hrdinov Toyotomiho Hideyoshiho. Svätyňa Jasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonská čerešňa). Brána budhistického chrámu Čionęin – najväčšia v Japonsku. Svätyňa Heian, dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794.

Raňajky. Navyše: Výlet do NARY so slovenským sprievodcom, alebo individuálne potulky Kjótom a nachádzanie vlastných zážitkov. Nara, bývalé hlavné mesto Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň, roztrúsených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. storočia – najväčšia drevená stavba na svete. Šestnásťmetrová socha sediaceho bronzového Budhu. Pôsobivá svätyňa Kasuga, známa svojimi 3 000 kamennými a bronzovými lampášmi. Spoločnosť nám bude robiť vyše 1 200 krotkých srniek. Návrat do Kjóta. Večer máme pripravenú návštevu súboja kendó (masky, tradičné brnenie, drevené meče), ukážku japonskej lukostreľby kjúdó a pod. Idete?

Naša cesta Japonskom pokračuje. Smerujeme do Osaky, obchodného centra, kde sa ľudia na ulici zdravia: „Koľko si dnes zarobil?“ Neóny, reklamy, herne pačinko, nádherne vystavané mesto s uvoľnenou atmosférou. Návšteva Osackého hradu, najväčšieho v Japonsku. Transfer na hypermoderné letisko Kansai, postavené na umelom ostrove, ktoré je pýchou Japonska.

Odlet z Osaky a prílet na Havaj. Nasledujúce 4 noci môžete stráviť v letovisku podľa Vášho výberu na luxusnom dovolenkovom ostrove Oahu na Havajských ostrovoch. Hotel Marriott Waiki Beach Hotel z našej obľúbenej siete Marriott. Necelých 16 minút z letiska oproti najslávnejšej pláži na Oahu, Waikiki Beach. Verejná pláž je dostupná hneď cez cestu a centrum Honolulu a nákupy sú 15 minút peši. Marriott má štandardne vysokú kvalitu a patrí medzi najlepšie sieťové hotely na svete. Izby sú kompletne vybavené klimatizáciou, wc, fénom, kúpeľňou, kávovarom, chladničkou, trezorom a balkónom. Hotel je v postavený v klasickom americkom štýle a skladá sa z dvoch výškových budov. Čakajú Vás dva bazény, reštaurácie a obchody. V cene nie je žiadna strava a stravovať sa môžete priamo v hoteli alebo jeho blízkom okolí. Na výber sú všetky kuchyne sveta. Hotel je určený stredne náročným klientom, ktorí majú radi rušné pláže, večerný ruch, nákupy. Nie je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú pokojnú pláž. Ak ste náročnejší klient a máte radi pokojnejšie prostredie tak odporúčame zlepšiť si ubytovanie a stráviť pobyt v luxusnom hoteli Halekulani.

Relax na Havaji v hoteli podľa výberu na pláži Waikiki.

Relax na Havaji v hoteli podľa výberu na pláži Waikiki.

Relax na Havaji v hoteli podľa výberu na pláži Waikiki.

Rozlúčka s plážou a relaxom a odlet domov. Viete, že pri tomto zájazde obletíte zemeguľu?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Tokia a späť z Honolulu v economy class
 • prelet Osaka – Honolulu
 • 10 x ubytovanie v 3* hoteloch vyššej strednej triedy v  izbách pre dve osoby
 • 4 noci ubytovanie v Honolulu v hoteli podľa výberu bez stravy
 • letiskové transfery na Havaji
 • kvalitné raňajky formou švédskych stolov počas pobytu v Japonsku
 • dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, vlakmi, prenajatými autobusmi
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • vstupy podľa programu
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, dopravu metrom, vreckové, cestovné poistenie, ESTA, stravu mimo uvedenej

Bezplatný bonus v cene:

výlet do Nary

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR s vízami alebo elektronickou autorizáciou ESTA. Cestovný pas musí byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
02.08.2018
18.08.2018
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
Objednať zájazd
15.08.2018
31.08.2018
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
Objednať zájazd
23.10.2018
08.11.2018
5 200 €
Základná cena 5200 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 810 €
05.11.2018
21.11.2018
5 200 €
Základná cena 5200 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 810 €
19.02.2019
07.03.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €
06.03.2019
22.03.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €
18.03.2019
03.04.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €
03.04.2019
19.04.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
16.04.2019
02.05.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
01.05.2019
17.05.2019
5 350 €
Základná cena 5350 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 960 €
18.06.2019
04.07.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €
03.07.2019
19.07.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
18.07.2019
03.08.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
02.08.2019
18.08.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
10.10.2019
26.10.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €
23.10.2019
07.11.2019
5 450 €
Základná cena 5450 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 6 060 €
06.11.2019
22.11.2019
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 590 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA) 20 €
Spolu 5 870 €

Odporúčame

Južná Kórea , +1 viac

Južná Kórea, Japonsko

19.10. → 03.11.2018 +9 ter.
16 dní
4 480 €
Japonsko , +2 viac
17 dní
5 100 €


 • 1 / 0