JAR, Lesotho, eSwatini a Madagaskar

Juhoafrická republika, Svazijsko, Lesotho, Madagaskar, eSwatini

Kedysi dávno bola pevnina len jedna. Pred miliónmi rokov sa jedna časť odtrhla a z nej vznikol Madagaskar. Túto časť-nečasť Afriky vám ponúkame s kombináciou troch ďalších juhoafrických krajín. Ak máte dosť času tak v jednej ceste budete mať túto časť Afriky v kocke. Safari v najstaršom národnom parku Afriky, kráľovstvo leva a vysokohorské Lesotho. Kultúra búrov, zulu, xhosa a malgašov. Bujná savana v JAR, vysoké hrozivé hory v Lesothe, suché pláne v južnom Madagaskare, tropický prales na východe. Aktívne hľadanie lemurov v pralese, treking jurským parkom v NP Isalo, spoznávanie rozličných tabu a aj kúpanie v teplom Indickom oceáne. Celý zájazd pod vedením skúseného BUBO sprievodcu, ktorý je v Afrike doma.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 700 €

Juhoafrická republika, Svazijsko, Lesotho, Madagaskar, eSwatini

20 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Zulu, Xhosa, Sotho, Búri, Angličania a Malgaši, rozšírený program!
 • Dračie hory, Lesotho, Svazijsko a fantastický Madagaskar
 • slony, levy, hrochy, antilopy, marabu, impala, kudu, opice a lemure
 • 3* a 4* hotely, klimatizovaná doprava, množstvo skúseností z Afriky
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na najstarší kontinent menom Afrika. Minimálny časový posun a maximálna exotika. Prelet ponad rovník až do metropoly juhu, Johannesburgu.

Prílet a Transvaal. Oblasť za riekou Vaal, ktorá bola baštou búrov nás privedie cez dnešnú provinciu Mpumalagma až takmer na hranice s Mozambikom, ktoré lemuje najstarší národný park v Afrike, Kruger national park. Najteplejšia časť krajiny, kde aj počas chladných zimných mesiacov pestujú pomaranče. Dnešná noc je už v tesnej blízkosti Krugerovho parku a na prvé zvieratá možno budeme mať šťastie už dnes.

KRUGER NATIONAL PARK je najstarším parkom v Afrike a je domovom pestrej fauny a flóry. Celodenné safari a hľadanie Veľkej päťky - slon, lev, nosorožec, byvol a leopard, množstvo antilop, hrochov, krokodílov, paviánov, makakov, žiráf... Afrika, taká bola kedysi... deň s vôňou divočiny. Pichľavé akácie, červená zem, cikády a všadeprítomné zvieratá. Viete aký je rozdiel medzi mungom a mangom? Celý deň strávime v prírode v pohodlí nášho auta s otvorenými očami, aby nám neunikla ani sekunda.

Smerujeme do kráľovstva SVAZIJSKO, jednej z najmenších krajín Afriky, kde je kráľ dodnes prezývaný Lev. Malý štát s dvoma hlavnými mestami, farebná kultúra Svazijčanov a milá zachádzka na našej ceste. Viete aké sú najväčšie problémy tejto malej krajiny?

Cez oblasť Zululandu, odkiaľ pochádza Shaka Zulu sa dostaneme na miesta kde prebiehali boje medzi Angličanmi, búrmi a zulu. Ako to dopadlo? Hovorí Vám niečo meno „Krvavá rieka“. Dozviete sa viac o nedávnej histórii krajiny. Viete kde vznikli koncentračné tábory a kto ich zaviedol? Nocľah v tieni Dračích hôr.

Celodenný program v tieni DRAKENSBERGU alias „Dračích hôr“, ktoré tvoria hranicu medzi Lesothom a Južnou Afrikou a sú domovom najvyššej hory juhu vysokej 3482 metrov. Viete ako sa volá? Národný park Royal Natal a presun k hraniciam s Lesothom. Krásne výhľady a v zimných mesiacoch ( jún,júl, august) možno aj autentická africká guľovačka.

Dnes sa dostaneme na strechu južnej Afriky. LESOTHO, vysokohorské kráľovstvo, ktoré sa týči nad nekonečnými rovinami Juhoafrickej republiky. Hlavné mesto MASERU, horská scenéria, typické klobúky a dážď. Práve voda je najväčším bohatstvom tejto maličkej krajiny na streche Afriky, ktorú si nikto nikdy nepodmanil vďaka mohutnej hradbe Dračích hôr. Vedeli ste, že toto je najchladnejšia krajina Afriky?

Rozlúčime sa s malým kráľovstvom a zostúpime do Free orange state. Presun do Johannesburgu, nocľah.

Presun na letisko a odlet na Madagaskar. Prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné. ANTANANARIVO v nadmorskej výške Kathmandu má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

Miestny prelet na Obratník kozorožca a 26 kilometrov džípmi 4x4 cez púšť na najkrajšie pláže juhu. Tri plné dni oddychu zrejme na najexotickejšej pláži, na akej ste kedy boli. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére.

Dnes nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu. Všetky baobaby sveta pochádzajú z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les. RENIALA PARK. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov.

Náš tretí deň v pobrežnom mestečku Ifaty, individuálny relax alebo poznávanie s Vašim exkluzívnym BUBO sprievodcom. TULEAR je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages.

Vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu a ukážkami typického naivného umenia. Cestu lemujú pichľavé kríky typické pre južný Madagaskar. Prenocujeme priamo pred „Jurským parkom.

ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu. ISALO – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie z Cascades des Nymphs. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok

ANJA: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. AMBALAVAO: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. FIANARANTSOA: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

Presun okolo Tany na východ a poobede príchod do oblastí, kde žije najväčší lemur na svete. Odborná prednáška a ak budeme mať šťastie tak večerné safari v lese ANALAMAZOTRA.

Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov ANDASIBE- MANTADIA. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. V hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidee, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. Jeden z lemurov je modrooký a ako jediné zviera má modré oči. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Našim cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení.

Opúšťame divokrásny Madagaskar a smerujeme na medzinárodné letisko do Tany. Odlet domov.

Prílet domov z výborného zájazdu.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Johannesburgu a spať z Antananariva v economy class
 • prelet Johannesburg - Antananarivo
 • miestny let Antananarivo - Tulear
 • 16 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*-4*) v izbách pre dve osoby
 • 16 x raňajky
 • 7 x večera
 • 1 x safari v Krugerovom parku
 • 1 x vstupné do Krugerovho parku
 • Letiskové transfery v Afrike a na Madagaskare
 • Privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Johannesburg: Mercure a podobný

Swaziland:      Forresters Arms alebo podobný

Drakensberg:  Orion alebo podobný

Hazyview:       Numbi alebo podobný

Antananarivo: Le Royal/Pallisandre a podobný

Tulear/Ifaty:   Les Dunes Ifaty a podobný

Ranohira:       Satrana lodge a podobný

Fianarantsoa: Zomatel a podobný

Anstirabe:      Le Royal Palace a podobný

Andasibe:      Grace lodge a podobný

Antananarivo:Le Royal/Pallisandre a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza (zatiaľ 25 eur/27 usd a platia sa priamo na letisku), vstupné do pamiatok a atrakcií cca 40 eur, prepitné cca 40 eur, ostatnú stravu, fakultatívny program.

Kedy cestovať:

Južná Afrika:

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noci teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém.

Madagaskar:

Na Madagaskare je počasie veľmi vyrovnané. V južnej časti je celoročne príjemné a teplé počasie od 25-32°C. V noci sa teplota pohybuje nad 17°C.

V centrálnej, hornatej časti ostrova býva v letných mesiacoch chladnejšie, okolo 22°C a v zimných mesiacoch 28°C. V noci môže celoročne klesnúť teplota na 12°C.

Vo východnej časti pralesov býva teplota celoročne medzi 25-32°C a na noc málokedy klesá pod 20°C.

Poznámka:

Tento zájazd je vhodný pre každého cestovateľa, ktorý má záujem o „iné“ krajiny. JAR a Svazijsko sú klasické a turisticky dobre pripravené krajiny. Menej to už platí o Lesothe, kde je turizmus minimálne rozvinutý a krajina je vo všeobecnosti málo navštevovaná. Práve preto je pre BUBO tak lákavá. Podobne to platí pre Madagaskar. Úchvatná krajina, zaujímavá kultúra a usmievaví ľudia Vám spravia dokonalý pocit. Presuny sú tu mierne nepohodlné vzhľadom k nekvalitným cestám. Jedlo v reštauráciách na ulici priemerné a často sa opakuje, v hoteloch je vynikajúce. Ubytovanie je na výbornej úrovni. Konečný pocit z Madagaskaru je však jedinečný. Je to krajina, ktorá je turistami minimálne navštevovaná a preto ešte stále „skutočná“.

Letecká spoločnosť: Tento zájazd lietame preferenčne so spoločnosťou KLM/AIR FRANCE s prestupom v Amsterdame/Paríži alebo Ethiophian s prestupom v Addis Abebe. Let Johannesburg - Antananarivo je operovaný spoločnosťou South African Airways.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Kruger je v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán ( z toho minimálne 1 dvojstrana).

Termíny a ceny

Termín
Cena
12.10.2018
31.10.2018
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Vstupné Madagaskar 40 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 472 €
Objednať zájazd
08.03.2019
27.03.2019
4 700 € 4 950 €
Základná cena 4950 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Vstupné Madagaskar 40 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Zľava -250 €
Spolu 5 472 €
03.05.2019
22.05.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Vstupné Madagaskar 40 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 472 €
10.08.2019
29.08.2019
4 950 €
Základná cena 4950 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Vstupné Madagaskar 40 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 722 €
01.11.2019
20.11.2019
4 700 €
Základná cena 4700 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Lesotho (pre občanov SR) 157 €
Vstupné Madagaskar 40 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 472 €

Odporúčame

Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +4 ter.
13 dní
3 680 €
Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €


 • 1 / 0