JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia

Juhoafrická republika, Namíbia, Botswana, Zimbabwe

Zájazd po miestach, kadiaľ chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretne oceán, púšť, hory a africká zeleň v jednom. V žiadnej inej časti Afriky takúto kombináciu nenájdete. Cesta, z ktorej sa vrátite osviežení, slobodní duchom s novým pohľadom na Afriku a s istotou predátora rozoznáte impalu od springboka.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 230 €

Juhoafrická republika, Namíbia, Botswana, Zimbabwe

20 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • bezkonkurenčne najviac praktických skúseností v SR aj ČR. Sme tu od roku 1989!
 • najväčšie pieskové duny na svete, kaňon na Rybej rieke a pobrežie kostier
 • okraj púšte Kalahari, Hoba meteorit, rozľahlé pláne Etoshe, Chobe a Zambezi
 • komfortné hotely a lodges s raňajkami, malé skupinky do 8 ľudí
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Pristávame takmer na najjužnejšom bode afrického kontinentu. KAPSKÉ MESTO: jedno z najkrajších miest na svete, porovnajte ho s Vancouverom, Riom alebo Sydney. Kozmopolitný mix, naše prvé steaky a naša prvá party. Castle Lager, Savanna a no problem alebo hakuna matata. Stolová hora TABLE MOUNTAIN. Dominanta mesta, symbol juhu, symbol námorníkov a legenda. Vyvezieme sa rotačnou lanovkou na vrchol, alebo ak chcete, môžete to skúsiť po svojich. Pohľady na široké okolie, Kapský záliv, falošná zátoka. Viete, ktoré zvieratko je najbližším genetickým príbuzným slona? Aj to sa tu dozviete.

Návšteva Mysu dobrej nádeje, vyhliadková jazda pobrežím Atlantiku, ktoré brázdil aj legendárny Bludný Holanďan, maják, pláže a doslovný koniec Afriky. Ďalej je už len Antarktída. Namočíte sa? Špecifická fauna a flóra, kolónia tučniakov v Simon´s Town, okruh mestom, ktoré má prezývku materské mesto. Legendárne pláže mesta, kde sa slnia hviezdy juhoafrického showbiznisu. Uvidíme možno prvé opice, nádhernú vyhliadkovú cestu cez Chapmans Peak a 12 apoštolov.

Ruch veľkomesta nechávame ďaleko za sebou a smerujeme do skutočnej Afriky, tiene sú stále dlhšie, ľudí je menej, domy ustupujú prírode a scenéria začína pripomínať divoký západ. NAMAQUALAND: jediná časť krajiny, kde ešte žijú potomkovia bušmenov. Vedeli ste, že ani černosi ani belosi nie sú pôvodnými obyvateľmi? Medovo sfarbených potomkov bušmenov a hotentotov tieto dve farby vytlačili úplne na okraj spoločnosti. SPRINGBOK: posledné veľké mesto pred Namíbiou s bohatou baníckou minulosťou. Orange river a Namíbia.

FISH RIVER CANYON: druhý najhlbší kaňon na svete. Pozrieme sa naň z vyhliadky Hobas. 550 metrov hlboká trhlina. Pohodlne sa usaďte a sledujte krajinu, ktorá pripomína americký stredozápad. Stále mierne stúpame. Na konci dňa nás čaká príjemná lodge a zaslúžená sprcha.

Skorý budíček, ešte príjemné počasie a vyrážame na prašné cesty. Smerujeme na severozápad, cez suchý a vyprahnutý región Hardap. Naším cieľom je okraj národného parku Namib Naukluft park, kde nás čakajú legendárne pieskové duny púšte Namib.

Oblasť SOSSUSVLEI: najväčšie piesočné duny na svete v národnom parku Namib Naukluft, prvé priamorožce, springboky a horúca Namíbia. Zdoláme niektoré duny, vychutnáme si ticho púšte, horúci piesok, stopy gemsboka, naučíme sa niečo o zvieratách, ktoré nás budú sprevádzať do konca pobytu a porozprávame si o bušmenoch - pôvodných obyvateľoch juhu. Od skorého rána program v národnom parku, zdoláme dunu Big Daddy, spravíme si fotky osamelých vyschnutých stromov, ktoré odolávajú času, budeme sledovať malého skarabea a plnými dúškami vnímať atmosféru púšte. Červená mení farbu neustále. O týchto dunách sa vraví, že sú najväčšími fosílnymi pieskovými dunami na svete. Neskôr poobede začneme presun do Windhoeku - hlavného mesta Namíbie, kde aj prenocujeme.

WINDHOEK: maličké hlavné mesto tejto púštnej krajiny, ležiace na okraji pohoria Khomas Highlands. Mesto založili Nemci necelých 130 rokov dozadu. Mesto je jediným skutočným mestom v krajine a 12 namíbijských kmeňov sa riadi odtiaľto. Po prehliadke sa presunieme k Atlantickému oceánu. Vzdialená oblačnosť ukazuje smer, kde je oceán. Na konci nás čakajú tisícky kilometrov pieskových pláží a výletné nemecké mestečko Swakopmund.

Sme na pobreží kostier, legendárnom nehostinnom 2500 km dlhom pobreží, ktoré bolo postrachom pre moreplavcov. Studený Atlantik, rozpálená púšť bez známky života znamenali smrť bez ohľadu na to, či loď skončila v mori alebo na súši. Prejdeme sa do mestečka WALVIS BAY a do zátoky, ktorú sezónne obývajú tisícky ružových plameniakov. Nocovať budeme v mestečku SWAKOPMUND, ktoré je nemeckejšie ako Nemecko s vyslovene nemeckou atmosférou z obdobia Kaisera Wilhelma. Vynikajúce reštaurácie, more, skvelé nákupy, morský vzduch nám spríjemnia pobyt. Odvážlivci sa okúpu v oceáne, záujemcovia absolvujú fakultatívnu jazdu na terénnych motocykloch - quadbikoch - po dunách. Mys CAPE CROSS, okrem toho, že je prvým miestom v Namíbii kde sa Portugalcom podarilo pristáť, tak je aj domovom desiatok tisícov uškatcov, ktoré sa tu vyvaľujú na slnku, chytajú ryby, bláznia vo vode, súperia o samice.

Po raňajkách sa vydáme na návštevu najzaujímavejšieho kmeňa na juhu Afriky. Himba alebo Owahimba. Ženy sa maľujú červenou hlinkou, chodia hore bez a dodnes sa ich vonkajšok a spôsob života len málo zmenil oproti posledným 200-300 rokom. Navštívime Himba dedinu, pozrieme si ich príbytky, chatrče, zoznámime sa s ich spôsobom života. Obývajú najnehostinnejšiu časť Namíbie známu ako Kaokoland a južnú Angolu. Za návštevou Hímb sa posunieme na sever do mesta Nocľah v Opuwe, najväčšom meste široko ďaleko, kde polonahé Himby tankujú na pumpe a je jediným miestom, kde možno vidieť interakciu medzi pôvodným a súčasným životným štýlom. Krajinu tvoria akácie, vysoké termitiská.

Opúšťame Swakopmund. Scenéria sa zmenila ako švihnutím čarovného prútika - obrami naváľané skaly sa zdajú, akoby tu ani nemali byť a červený pieskovec skrýva TWYFFELFONTEIN, bušmenské skalné maľby, ktoré sú staršie ako egyptské pyramídy, šamanské symboly a mapy. Geologicky zaujímavý SKAMENELÝ LES. Spolu s miestnymi tu sem tam zhliadnete aj majestátne ženy kmeňa Herero.

Dnešný deň je určený na presun k národnému parku Etosha, ktorý je zapísaný na zozname UNESCO. Tento národný park má rozlohu 22.300km2 a patrí medzi najpopulárnejšie safari v Afrike. Presunieme sa k dnešnému ubytovaniu a podľa aktuálnych možností národného parku vstúpime do parku západnou, južnou, alebo východnou bránou. Podľa toho sa bude odvíjať aj počet dnes najazdených kilometrov (420-550km).

Dlho očakávané safari. Arabský výmysel, ktorý si dosýta užijete iba v Afrike. Africká fauna je legendárna a národný park ETOSHA Vám ukáže svoje tajomstvá. Rozľahlá savana ukrýva celú veľkú päťku, ale aj tisíce antilop, zebier, žiráf, dik dikov. Budeme hľadať gepardy a počúvať škrekot afrických vtákov. Etosha je jedným z najlepších safari v Afrike. Slané jazerá, zelená savana, rozľahlé akácie, zvuky zvierat a vôňa červenej africkej zeme. ETOSHA je známa množstvom antilop, zebier, žiráf, leopardov, levov a nosorožcov. Slonov je tu málo, hrochy žiadne. Z antilop si všímajte nádherného priamorožca, ktorý je symbolom suchých púští Kalahari a Namib. Úsmev na tvári Vám vylúdi antilopa skákavá. Zo šeliem je najväčšia šanca na levov. Gepard je plachá malá mačka, ktorú pomerne ťažko spozorovať.

S východom slnka sa opäť vydáme do parku a medzi akáciami budeme hľadať ďalších zástupcov africkej divočiny. Okolo obeda sa posunieme smerom na juh a to k najväčšiemu meteoritu na svete. HOBA meteorite. 50 tonový kus čistého železa, ktorý tu našiel miestny farmár. Pozor na hlavu! Búrske mesto GROOTFONTEIN.

Opustíme centrálnu Namíbiu a vydáme sa na sever. Cestou prejdeme okolo miest Rundu a rieka Kavango, ktorá sa v Botswane vlieva do Kalahari a tvorí deltu Okavango. Opäť na hraniciach s Angolou a zelenej husto zaľudnenej oblasti, ktorá sa nazýva Caprivi. Caprivi je najľudnatejšou časťou krajiny a zároveň najzelenšou.

Hranice s Botswanou. Prekročíme hraničný prechod Ngoma Bridge a sme v Botswane. Najdemokratickejšia krajina Afriky, ktorá je politicky vyspelejšia ako Slovensko. Poobede nás čaká plavba po rieke Chobe. Chobe national park je jedným z najlepších národných parkov na svete a živým dôkazom, že Afrika si svoje prírodné bohatstvo dokáže efektívne chrániť.

Dnes nás čaká doobedňajšie safari v Chobe. Vyrazíme skoro ráno. Chobe je úplne iný ako Etosha. Vďaka celoročne tečúcej rieke Chobe je tu život. Hrochy, krokodíly, ale predovšetkým slony a slony. V Chobe žije najväčší počet slonov na svete. V rieke hľadajte tonové hrochy, varany, mrchožrútov Marabu a hustých stromoch aj byvoly africké. Dominantnou je tu impala. Hravé paviány a maličké zvedavé a prešibané mačiaky budú zasa zástupcami opíc. Po safari odchod smer Zimbabwe do mesta Victoria Falls.

Sme na VIKTÓRIINYCH VODOPÁDOCH, jeden z prírodných divov sveta, trhlina široká takmer dva kilometre a Dym, ktorý hrmí. Dážď, padajúci celý rok, hrmenie main falls, 111 metrov hlboká priepasť sú magnetom. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Afrika je tu čierna a nádherne živelná. Oproti tichému a pokojnému safari, tu to žije! Dnes si pozrieme vodopády, kto chce skočí bungee. Nocľah vo Victoria Falls.

Posledný pohľad na africkú oblohu a odlet z Victoria Falls cez Johannesburg domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského mesta a späť z Johannesburgu
 • prelet Victoria Falls - Johannesburg
 • 17 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch a lodges v dvojposteľových izbách
 • 17x raňajky
 • dopravu počas celého pobytu mikrobusom
 • slovenského bubo sprievodcu
 • všetky cestné a hraničné poplatky
 • safari program
 • plavbu po rieke Chobe
 • všetky letiskové transfery na mieste pobytu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • pitný režim 17x balenú pitnú vodu 1l denne/1 osoba

Kedy cestovať:

Tento zájazd je celoročnou destináciou a každý termín ma svoje silné či slabé stránky. Safari, kmene a poriadnu Afriku zažijete v každom termíne.

Jarné mesiace sú najzelenšími, zvieratá majú mladé a krajina je svieža. Môžu sa vyskytnúť prehánky. Teploty sú okolo 28 stupňov.

Letné mesiace sú suché, s minimom dažďov. V noc teploty klesajú až na nulu! Cez deň je okolo 23 stupňov.

Jesenné mesiace sú horúce, krajina už úpenlivo čaká na blahodárny dážď. Teploty okolo 28 stupňov.

Zimné mesiace patria k najteplejším a teploty sú okolo 30 stupňov. Prichádza dážď.

Dažde sú väčšinou krátke prehánky a aj preto je toto úžasná celoročná destinácia. Sme na južnej pologuli a počasie je pravým opakom toho u nás.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií,  vreckové a fakultatívne aktivity, ostatnú stravu

Víza: víza/turistickú kartu si klient kupuje priamo pri vstupe do Zimbabwe a Botswany cca 2 x 35 usd, víza do JAR a Namíbie vybavuje vopred BUBO

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kapské mesto: Park Inn by Radisson Foreshore / St.Georges / Fountains a podobný 3 noci *

Orange river: Frontier river resort a podobný 1 noc

Keetmanshoop: Alte Kalkeofen a podobný 1 noc

Sesriem: Little Sossus lodge/Tsauchab a podobný 1 noc

Windhoek: AVANI Hotel / Safari hotel a podobný 1 noc

Swakopmund: Swakopmund Plaza / Deutsches haus a podobný 2 noci

Twyffelfontein: Twyffelfontein lodge a podobný 1 noc

Opuwo: Opuwo country lodge a podobný 1 noc

Namutoni: Namutoni challets / Taleni Village / Mokuti a podobný 2 noci

Grootfontein: Roy´s Camp / Bush baby lodge a podobný 1 noc

Caprivi strip: Zambezi river lodge/Mazambala a podobný 1 noc

Kazungula: Kwalape lodge / Water Lilly a podobný 1 noc

Victoria Falls: Pamusha lodge a podobný 2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Chobe a Victoria Falls sú v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 8 voľných strán ( z toho minimálne 2 dvojstrany).

Poznámka:

Zájazd určený pre každého. Veľmi dobré ubytovanie, kvalitná doprava. Veľkosť skupín na tomto zájazde je limitovaná počtom 5-9 klientov na jedno auto. Sprievodcovia sú zoológovia, etnológovia a milovníci Afriky. Chcete sa vyhnúť davom? Tu máte jedinečnú možnosť.

Tento zájazd lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete. 

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45 / EK126 22:45-06:20*

2.deň: EK772 Dubaj Kapské mesto 03:50-11:35 / EK770 08:50-16:30

19.deň: EK764 Johannesburg - Dubaj 19:15 - 05:15*

20.deň:EK127 Dubaj Viedeň 08:55 - 12:55

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii alebo sú už cenovo nedostupné, tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. 

Ak máte záujem o inú leteckú spoločnosť, tak vám radi vyhovieme, avšak musíme túto informáciu dostať hneď pri prihlásení sa na zájazd, nie neskôr. Cena zájazdu sa takisto môže mierne zmeniť.

V období 16.4.-30.5.2019 sa na letisku v Dubaji ( DXB) bude opravovať južná runway.  Všetky aerolínie sú nútené redukovať lety do Dubaja. V tomto období budeme používať iba večerný odlet Emirates z Viedne o 22:45 a ak by z kapacitných dôvodov nebol dostupný tak využijeme Qatar Airways alebo Austrian/Lufthansa v závislosti od dostupnosti a destinácie. ( upravil Tomáš Hušek 18.7.2018, zdroj Emirates)

Zažite Afriku s ľuďmi čo ju milujú.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.08.2018
02.09.2018
4 410 €
Základná cena 4410 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 5 235 €
Objednať zájazd
04.09.2018
23.09.2018
3 780 €
Základná cena 3780 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 605 €
Objednať zájazd
25.09.2018
14.10.2018
3 540 €
Základná cena 3540 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 365 €
Objednať zájazd
16.10.2018
04.11.2018
3 880 €
Základná cena 3880 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 705 €
Objednať zájazd
05.11.2018
24.11.2018
3 570 €
Základná cena 3570 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 395 €
Objednať zájazd
26.11.2018
15.12.2018
3 390 €
Základná cena 3390 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 215 €
Objednať zájazd
07.01.2019
26.01.2019
3 230 € 3 530 €
Základná cena 3530 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Zľava -300 €
Spolu 4 055 €
28.01.2019
16.02.2019
3 530 €
Základná cena 3530 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 355 €
18.02.2019
09.03.2019
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €
11.03.2019
30.03.2019
3 860 €
Základná cena 3860 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 685 €
01.04.2019
20.04.2019
3 830 €
Základná cena 3830 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 655 €
22.04.2019
11.05.2019
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €
13.05.2019
01.06.2019
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €
03.06.2019
22.06.2019
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €
01.07.2019
20.07.2019
3 730 €
Základná cena 3730 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 555 €
22.07.2019
10.08.2019
3 730 €
Základná cena 3730 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 555 €
12.08.2019
31.08.2019
3 730 €
Základná cena 3730 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 555 €
09.09.2019
28.09.2019
3 730 €
Základná cena 3730 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 555 €
30.09.2019
19.10.2019
3 730 €
Základná cena 3730 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 555 €
21.10.2019
09.11.2019
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €
11.11.2019
30.11.2019
3 530 €
Základná cena 3530 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 355 €
25.12.2019
13.01.2020
3 630 €
Základná cena 3630 €
Letiskové poplatky 560 €
Víza Namíbia (pre občanov SR a ČR) 95 €
Vstupné do národných parkov (JAR, Namíbia, Botswana...) 155 €
Poplatok za podanie víz do Juhoafrickej republiky (pre občanov SR) 15 €
Spolu 4 455 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +1 viac
13 dní
99 000 €
Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +4 ter.
13 dní
3 680 €

J Janka Onufráková

 
Ahojte Bubáci, v prvom rade by som sa chcela naozaj veľmi poďakovať za splnený sen, ktorý bol aj vďaka Vám krajší, než aký som si ho neskromne vysnívala. Zároveň by som chcela odkázať všetkým, ktorí si už tento zájazd (možno aj opakovane) na nete alebo v katalógu pozerali, aj ich zaujal, no stále ešte váhajú: NEVÁHAJTE, BOOKUJTE, BAĽTE :-). Tento zájazd som absolvovala v jarnom termíne, konkrétne v čase 15.03.-03.04.2018. Prevažná časť zájazdu je venovaná Namíbii, čo je geniálne. Táto krajina ponúka všetko a ešte omnoho viac, no je obrovská, preto si vyžaduje aj adekvátny čas na jej prejdenie, spoznanie. Veľkým plusom je absencia masového turizmu, čo ju robí ešte viac príťažlivou. Aj ostatné navštívené krajiny (lepšie povedané ich higlighty, dominanty) pôsobivo zapadli do konceptu cesty. Predsalen, keď už človek letí na opačný koniec sveta a ak to nie je na úkor videného a spoznaného a zájazd sa nezmení na štvanicu, je len fajn vidieť naraz čo najviac. Osobne by som si pri tomto zájazde vedela kľudne predstaviť pár dní navyše, inak povedané, nemala som pocit, že by to bolo preexponované. Aj presuny autom sa dali úplne v pohode zvládnuť. Niekedy to bolo aj fajn len tak posedieť, triediť si v hlave zážitky, pozorovať krajinu, rozjímať :-). Ani raz sme nemali nočné presuny, každý deň sme komfortne došli do hotela/lodges ešte pred západom slnka, proste príjemne dynamický zájazd, no žiadne naháňačky, nie je to expedícia. Ako to v skratke vidím ja? Jedna fantastická, nezabudnuteľná, nádherná, obohacujúca cesta. Nechcem vyznieť pateticky, ale naozaj denne spomínam (a to som priletela zhruba pred 3 mesiacmi), tie spomienky ani o polodtieň nevybledli, naopak, ako si stále pozerám fotky a videá a ešte doštudovávam, čo ma zaujíma, mám dojem, že som ešte stále tam :-). Už pomaly začínam nepočítať cesty s Bubom, bolo ich nemálo a to má logický, objektívny, kauzálny dôvod: pre mňa je cestovanie s Bubom fenomén. Vždy žasnem, čo pár ľudí dokáže vymyslieť, zosnovať, zorganizovať od A po Z, na nič nezabudnúť, mať po ruke aj záložné plány, okoreniť zájazd vždy a stále aj niečim navyše, urobiť ho proste výnimočným od prvého momentu (prihlásenia) až po landing na Schwechat (resp. transfer do BA vrátane) :-). Je to alchýmia. Chcem sa teda veľmi pekne poďakovať za všetko, odvádzate úžasnú prácu a dovolím si povedať, že robíte ľudí šťastnejšími, spokojnejšími (veď zažiť fantastický zájazd napĺňa a mnoho ľudí z toho určite čerpá energiu ešte veľmi dlhý čas po návrate, ja osobne určite áno). Ďakujem samozrejme veľmi pekne za všetko aj nášmu super sprievodcovi Maťkovi Hrnkovi, vynikajúci šofér aj sprievodca v jednom. Je obdivuhodné, že odšoféroval 6200 km a k tomu aj plnohodnotne odsprevádzal a to všetko s úsmevom a ľahkosťou, pianko štýlom akokeby ani nebol unavený a neverím, že nebol :-). Aj jeho vedomosti a znalosti o krajinách, reáliách, etnikách, faune a miestnych zvykoch boli obdivuhodné. Pozdravujem Ťa Maťko, ďakujem za všetko. Pozdravujem aj ostatných účastníkov zájazdu, najmä moju parťáčku Zdeninku a tiež Gabi a Jožka Hauserových do Prešova :-)!
Oddaná fanúšička Buba,

Janka Onufráková

N Nagy Gyöngy

 
Dobrý deň,
pozdravujem ck bubo, ďakujem za krásny zájazd "JAR,Namíbia,Botswana,Zimbabwe, Zambia" z ktorého som sa vrátila minulý týždeň. Stano Cigánek je perfektný sprievodca,ďakujem aj Martinovi
Karnišovi - na základe jeho rozprávania o Afrike som sa prihlásila na zájazd.
s pozdravom
Nagy Gyöngyi

G Gabriela a Jozef Hauserovi

 
Prajem príjemný deň,
chcel by som touto formou vrátiť k absolvovanému zájazdu. Išli sme naň s očakávaním aké to bude, pretože od roku 1992 sme cestovali individuálne. Zájazdy - masovky nám nejako nesedia. Zájazd bol taký ako ho inzerujete a potvrdili sa aj referencie, ktoré sme mali. Bola to vlastne kópia našej minuloročnej cesty po juhozápade USA z Arizony cez Nevadu, Kaliforniu do Oregonu a potom krížom do Yelowstonu a Utah do Colorada. Bolo to o 1000 Km viac, ale denný režim a cieľ cesty identický. Tú Afriku by sme organizačne takto neboli zvládli.
Sprievodca Martin Hrnko tou prácou žije a čo je veľmi príjemné má ohromný záber znalostí. Jeho brilantné nevtieravé vedenie zájazdu vytvorilo príjemnú atmosféru až do posledného dňa. Verím, že máte aj ostatných sprievodcov týchto kvalít. Pri počte do 8 klientov si viem predstaviť ďalšiu cestu s Vašou cestovkou.

S pozdravom a poďakovaním CK BUBO a Martinovi Hrnkovi

Gabriela Jozef Hauserovi

L Lada Hurtajova

 
Rada by som sa Vám všetkým poďakovala za perfektný zájazd JAR, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Zambia 01.05. - 20.05.2016. Prosím tlmočte moju vďaku a ocenenie Stáňovi Cigánkovi za 200% sprievodcovské nasadenie.

Lada Hurtajova

S Světlana a Josef Tomsovi

 
Děkujeme za krásný a skvěle zorganizovaný zájezd JAR, Namibie, Botswana a Zimbabwe. Děkujeme především našemu skvělému průvodci, Standovi Cigánkovi, který se choval jako perfektní organizační profesionál s obdivuhodnými znalostmi o zvířatech, přírodě, ale také o kmenech, lidech a zvyklostech a mravech těchto krajin, který byl schopen zodpovědět jakýkoliv náš dotaz a u toho spolehlivě řídit. Navíc je to člověk s velkým srdcem, vysmátý dobrodruh. Velice rádi se s ním setkáme při další dovolené. Světlana a Josef Tomsovi

E Eva Kramáriková

 
Ak chcete spoznať ideál sprievodcu, tak sa vydajte do Afriky s BUBO sprievodcom Stáňom Cigánkom. Stáňa je dobrý organizátor, výborný odborník na exotické zvieratá a ich veľký milovník, pohotový každému pomôcť, poradiť, vysvetliť veci aj päťkrát trpezlivo a s úsmevom. Proste pohoďák. Pritom dokáže bez problémov udržať v tíme disciplínu a stále dobrú náladu. Počas cesty so Stáňom si zamilujete zvieratá aj Vy aj keď možno predtým Váš vzťah k zvieratám bol „vlažný“. Stáňa Vás zavedie do tajov živočíšnej aj rastlinej ríše krásnej južnej Afriky, priblíži Vám veľmi fundovane históriu aj život tamojších ľudí a zrazu sa cítite ako v rozprávke. A ak si chcete dať výborný steak tak oň poproste Stáňu. Jeho steak nemá konkurenciu.
Ale v tomto prípade mi nedalo a rozhodla som sa napísať pár pochvalných slov na nášho sprievodcu Stáňu zo zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe v termíne od 29.2. do 18.3.2016. Pretože aj keď má BUBO výborných sprievodcov a bola som už na viacerých poznávačkách s BUBOm, tak Stáňa je podľa mňa bezchybnou jedničkou medzi sprievodcami. Vďaka Stáňa. Držím palce, aby Ťa práca stále tak bavila ako dnes a aby si mal stále len spokojných klientov ako sme boli my.

Eva

 

 
Dobrý deň,
v pondelok 20.10.2014 som sa vrátila z poznávacieho zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, ktorý splnil všetky moje očakávania najmä vďaka plnému nasadeniu nášho sprievodcu Stanislava Cigánka. Vždy milý, usmiaty, ochotný vyčerpávajúco odpovedať na každú otázku. Spolu s Robom Tarabom, sprievodcom v zácviku, boli príjemnými spoločníkmi na cestách a necestách po africkom kontinente. Venovali sa nám od rána do neskorého večera bez vykazovania známok únavy po neraz náročných presunoch autami, ktoré aj šoférovali. Stáňa si ma získal najmä svojou milotou, prostotou, vedomosťami a nefalšovanou láskou k zvieratám a Afrike. Každý deň bol iný a neopakovateľný, plný nových a nezabudnuteľných zážitkov. Vďaka Stáňo, že som mohla objavovať Afriku Tvojimi očami.

Jaroslava

 

 
Dobrý deň,
v pondelok 20.10.2014 som sa vrátila z poznávacieho zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia, ktorý splnil všetky moje očakávania najmä vďaka plnému nasadeniu nášho sprievodcu Stanislava Cigánka. Vždy milý, usmiaty, ochotný vyčerpávajúco odpovedať na každú otázku. Spolu s Robom Tarabom, sprievodcom v zácviku, boli príjemnými spoločníkmi na cestách a necestách po africkom kontinente. Venovali sa nám od rána do neskorého večera bez vykazovania známok únavy po neraz náročných presunoch autami, ktoré aj šoférovali. Stáňa si ma získal najmä svojou milotou, prostotou, vedomosťami a nefalšovanou láskou k zvieratám a Afrike. Každý deň bol iný a neopakovateľný, plný nových a nezabudnuteľných zážitkov. Vďaka Stáňo, že som mohla objavovať Afriku Tvojimi očami.

Jaroslava

 

 
V pondelok sme sa vrátili zo super zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe. Chceme dať všetkým, ktorí sa rozhodujú či ísť do Afriky, na vedomie, že Afrika je skutočne nádherná! Čisté mesta, dobra strava, milí ľudia. každý deň bol plný krásnych zážitkov. Samozrejme, že o dobrý pocit sa postaral aj náš sprievodca Staník, ktorý je profík na slovo vzatý a ešte k tomu strašne milý človiečik. :-) Ďakujeme aj Robimu. prežili sme s nimi veľa príjemných dní! Tešíme sa ďalšie zájazdy.

Eva a Rudo

 

 
V pondelok sme sa vrátili zo super zájazdu JAR, Namíbia, Botswana, Zimbabwe. Chceme dať všetkým, ktorí sa rozhodujú či ísť do Afriky, na vedomie, že Afrika je skutočne nádherná! Čisté mesta, dobra strava, milí ľudia. každý deň bol plný krásnych zážitkov. Samozrejme, že o dobrý pocit sa postaral aj náš sprievodca Staník, ktorý je profík na slovo vzatý a ešte k tomu strašne milý človiečik. :-) Ďakujeme aj Robimu. prežili sme s nimi veľa príjemných dní! Tešíme sa ďalšie zájazdy.

Eva a Rudo