Jáva, Bali, Bromo + Flores a Komodo

Indonézia

Zaujímavá kombinácia indonézskych ostrovov. Nádherné chrámy Jávy – Borobodur a Prambanan – možno najkrajšie na južnej pologuli. Východ slnka nad Bromom. Oddych na Bali a výlet po ostrove v cene.

Tomáš Horňák Tomáš Horňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 540 €

Indonézia

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Nesmierne atraktívne tropické ostrovy a komodské draky
 • Maximalistický program za krátky čas
 • Najkrajšie pamiatky Indonézie a príjemné plážové hotely
 • Nezabudnuteľný východ slnka nad Bromom 
Zobraziť mapu

Prílet do Indonézie, ubytovanie. Večerná Jakarta.

Jakarta, najväčšie, najrušnejšie mesto krajiny, sídlo štátnych orgánov, centrum obchodu, mesto kontrastov - tradičné a moderné, bohaté a chudobné, sakrálne a svetské. Protiklady často stoja bok po boku v tejto metropole. Prehliadka moderného centra, obrovské námestie Merdeka, v strede ktorého stojí monument nezávislosti Monas (132 m). Mešita Istiqlal a hneď oproti katolícka katedrála, nádherný príklad náboženského spolužitia a slobody. Stále funkčný prístav drevených škunerov Sunda Kelapa. Stará Batavia a ukážka holandskej koloniálnej architektúry. Posedenie v Café Batavia pri dobrom obede a káve v štýlovej kaviarni pripomínajúcej koloniálne časy. Transfer na letisko a prelet do Yogyakarty.

Yogyakarta je jedným z najvýznamnejších kultúrnych centier na Jáve. Nachádza sa na úpätí aktívnej sopky Merapi (2930 m). Gamelan, jávanský tanec, wayang kulit (kožené bábky), divadlo a iné prejavy tradičného umenia okúzlia každého návštevníka. Miestni remeselníci vynikajú v umení spracovania striebra, kože a v tvorení batiku. Malioboro, hlavná ulica, je tepnou mesta, vždy preplnená a známa svojim jedlom, nočným životom a pouličnými predavačmi. Vyskúšajte tradičný dopravný prostriedok becak (bicyklová rikša). Brahma, Višnu, Šiva – hinduistická svätá trojica Trimutri a chrámy pre nich ľudskou rukou zhotovené – to je PRAMBANAN. Najväčší hinduistický chrámový komplex v Indonézii z 9. storočia pod záštitou UNESCO. Vedeli ste, že je starší o viac ako 250 rokov než Angkor Wat? Detailné reliéfne zobrazenia hinduistickej mytológie a eposu Ramajána. Návšteva výrobne batiku, strieborných šperkov a bábok používaných pri tieňovom divadle Wayang Kulit. Kráľovské záhrady, vodný palác a sultánov hárem Taman Sari.

Yogyakarte stále vládne sultán. Objasníme si prečo. Volá sa Hamengkubuwono. Koľký v poradí? Jednou z hlavných atrakcií mesta je ‘Kraton’ (sultánov palác). Palác je centrom tradičného života a napriek modernej dobe stále vyžaruje z neho duch dávnej minulosti. Prehliadka palácového komplexu a jeho expozícií. BOROBUDUR jeden z najvýznamnejších budhistických chrámov na svete, taktiež pod záštitou UNESCO. Vznik sa datuje okolo roku 800. Je kamennou učebnicou budhistickej náuky. Chrám postavený na návrší má tvar terasovitej pyramídy. Päť štvorcových terás predstavuje pozemský svet, tri kruhovité terasy symbolizujú svet duchovný. Na samom vrchu 72 zvonovitých stúp so sochami Budhu a najvyššia symbolizujúca nirvánu, duchovnú slobodu a nebo. Návšteva Borobuduru je neopísateľným zážitkom a obohatí každého.

Opúšťame Yogyakartu, celodenný presun pod sopku Bromo. Štatisticky je Jáva trinásty najväčší ostrov na svete, ale čo sa týka počtu obyvateľov mu patrí svetové prvenstvo. Putujeme provinciami centrálnej a východnej Jávy.

Pre záujemcov fakultatívny výlet na sopku Bromo. Skoré ranné vstávanie a presun džípmi do Národného parku Bromo Tengger Semeru. Impozantný východ slnka, farby sa menia z minúty na minútu. Pred nami sa odohráva nádherné divadlo prírody a ponúka sa panoramatický výhľad na sopky Semeru (3676 m), Bromo (2392 m) a ostatnú časť kaldery. Následne sa džípmi presunieme pod samotnú sopku Bromo. Kráčame pieskovým morom (Laut pasir) popri hinduistickom chráme a už vyhasnutej sopke Batok (2470m) až na samotný vrchol krátera. Nádherný výhľad priamo do útrob sopky i po okolí. Práve tu si človek uvedomí majestátnosť a silu prírody. Jedno z najfotogenickejších a najfotografovanejších miest celej Indonézie. Opúšťame Bromo a pokračujeme v ceste v ústrety ďalším dobrodružstvám na Bali.

Bali je samostatná provincia s vlastným jazykom a kultúrou. Ostrov bohov a domov hinduistickej komunity. Taktiež populárna turistická destinácia a ostrov umenia. Sochári, maliari, kováči, šperkári... Ostrov znie tradičnou i modernou hudbou a vlní sa v rytme tanca. Bali ponúka pre každého niečo. Je zmesou moderných turistických zariadení, s veľkou možnosťou nákupov, bohatá minulosť a pamiatky. Na Bali si každý nájde to svoje. Po aktívnych dňoch cestovania a spoznávania Indonézie zaslúžený oddych pri vlnách Indického oceánu. Gastronomické špeciality, masáže, nákupy, fakultatívne aktivity, každý podľa svojho záujmu.

Bali je známe ryžou a kávou. V nižších polohách sa pestuje ryža a vo vyšších káva. Našou prvou zastávkou budú ryžové terasy Tegallalang. Vyhliadka a nádherné fotografie z vtáčieho pohľadu. Tajomstvo správneho sadenia a ťažká práca. Všade kde sa pohnete vidíte maličké obetné misky pre bôžikov, ktorí garantujú dobrú úrodu. Ich rozličné formy, tvary môžete obdivovať u miestnych rezbárov. Bohovia sú pre Bali živou vodou a nejakého si isto prinesiete domov. Vedeli ste, že na Bali existuje tzv. deň ticha, keď sa na ostrove nesmie ozvať žiadny zvuk a v tento deň ja zakázaná akákoľvek doprava? Z ryžových terás sa presunieme do chrámu a pohrebného komplexu Gunung Kawi z 11.storočia. Je to prekrásny chrám položený v tej najkrajšej prírode a vybrali sme ho preto, lebo nepatrí medzi tie celebritné chrámy a tým pádom tu ešte tento rok bude málo turistov. O to viac si vychutnáme atmosféru. Legenda tvrdí, že desať 7-metrových chrámov vytesal nechtami Anak Wungsu. Chrámy stráži majestátny banyán, posvätný strom a obľúbené zhromaždisko duchov a bohov. Surealistická atmosféra. Stovkami schodov vyjdeme späť na vrchol a zadýchaní pokračujeme ďalej do nádherného chrámu Tirta Empul zasvätenému Višnuovi. Posvätný prameň a zdroj rieky Pakerisan si od Vás žiada rituálny kúpeľ pri ktorom sa môžete zbaviť prekliatia, choroby či si šťastie prikloniť na svoju stranu. Naše veci si odložíme v ženskej či mužskej šatni a odetí v chrámovej zelenej zástere vstúpime do príjemne chladných svätých vôd. Je to sranda, máme vtipné fotografie a účinky sú lepšie než v Smrdákoch. Všetci sa opäť stretneme pod ďalším obrovským banyánom a cez nádherný vidiek a uzučké romantické cestičky smerujeme do vysočiny. V dobrom počasí zhliadneme vrchol sopky Batur. Ach, bola by paráda stáť na vrchole. V miestnej kávovej plantáži si pozrieme rozličné druhy kávy a takisto uvidíme slávne cibetky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou kávy kopi luwang. Je čas na ochutnávku. Sedíme za dreveným stolom na najkrajšom mieste na svete obkrúžení zelenou prírodou a porovnávame 10 druhov čerstvej kávy. Je kopi luwag naozaj tou najlepšou? Návrat do Ubudu. Centrum, umelcov, rezbárov a miesto tých najlepších nákupov. Na konci Jalan Monkey forest prídeme do posvätného opičieho lesa, kde vládnu makaky. Držte si klobúky, tašky a fotoaparáty! No tie budete potrebovať. Malé makaky sa bláznia, skáču zo stormu na strom a dokonca výborne plávu v jazierku. Večerný príchod na pláž.

Ráno uvoľníte izby na Bali a batožinu, ktorú nepotrebujete na ďalšie dni, si dáte do spoločnej miestnosti. Na recepcii Vás vyzdvihne naše auto a prvým ranným letom odletíte na západný Flores do mesta Labuan Bajo. Transfer do hotela, ubytovanie. Popoludní návšteva jaskyne Batu Cermin a rybárskej dedinky Ujung. Večera.

Ráno transfer do prístavu a plavba motorovou loďkou na ostrov Komodo. Pozorovanie komodských varanov. Obed na lodi. Dvojhodinová prechádzka k Banunggulungu. Plávanie a šnorchlovanie na Ružovej pláži. Návrat loďou do Labuan Bajo. Večera.

Raňajky, transfer na letisko a odlet na Bali. Transfer späť do Vášho hotela.

Posledné vlnky, transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • miestny let Jakarta - Yogyakarta
 • prelet Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
 • ubytovanie v  izbách pre dve osoby v 3* a 4* hoteloch s raňajkami
 • plnú penziu počas dní 10 a 11
 • prepravu klimatizovanými prenajatými autobusmi, mikrobusmi
 • trajekt na Bali
 • výlet do národného parku Bromo
 • BUBO-sprievodcu (1. - 9. deň) a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok pamiatok podľa programu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby  BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza (aktuálne víza nie sú nutné), letiskové poplatky, stravu okrem uvedenej,vstupné do pamiatok a atrakcií

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami Emirates s prestupom v Dubaji alebo Qatar Airways s prestupom v Dohe.

Súčasťou zájazdu je výstup na sopku.

Bali: Hotel v základnej cene zájazdu na Bali je Jayakarta hotel s raňajkami.  Ide o jednoduchý plážový hotel v oblasti Legian. Oblasť je vynikajúca svojou polohou, reštauráciami a ste v centre diania. Ak si želáte pokojnejšie a oveľa lepšie rezorty tak odporúčame priplatiť si prémiové hotely v oblasti Nusa Dua.

Pláž

Pláže a kúpanie ovplyvňujú prírodné úkazy ako príliv a odliv. Pri odlive sú možnosti kúpania obmedzené a BUBO odporúča obuv do vody. 

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 31 31 31 32 31 30 30 30 31 31 32 32
Teplota vody °C 28 28 28 29 28 27 27 27 27 27 28 29

Termíny a ceny

Termín
Cena
31.10.2018
13.11.2018
2 740 €
Základná cena 2740 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 200 €
Objednať zájazd
13.11.2018
26.11.2018
2 740 €
Základná cena 2740 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 200 €
Objednať zájazd
21.02.2019
06.03.2019
2 540 €
Základná cena 2540 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 000 €
14.03.2019
27.03.2019
2 540 €
Základná cena 2540 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 000 €
30.04.2019
13.05.2019
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 100 €
16.05.2019
29.05.2019
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 100 €
20.07.2019
02.08.2019
2 740 €
Základná cena 2740 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 200 €
08.08.2019
21.08.2019
2 740 €
Základná cena 2740 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 200 €
10.10.2019
23.10.2019
2 540 €
Základná cena 2540 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 000 €
24.10.2019
06.11.2019
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 100 €
21.11.2019
04.12.2019
2 540 €
Základná cena 2540 €
Letiskové poplatky 460 €
Spolu 3 000 €

Odporúčame

Malajzia , +3 viac
11 dní
2 360 €
Indonézia
14 dní
2 390 €

M Milada, Víťa, Ilona a Petr

 
Před necelým měsícem jsme se vrátili z Indonésie a chtěli bychom velice ocenit, jak celý program, tak zejména výkon našeho průvodce Jožky Harvánka. Poprvé jsme se s ním setkali před třemi lety na zájezdě Vietnam, Kambodža. Jeho znalosti, přístup ke klientům a občasné nenápadné zmínky o Indonésii nás dovedly k rozhodnutí absolvovat s Bubem i tento zájezd. Celou dobu jsme doufali, že jako garant tohoto zájezdu, bude opět našim průvodcem. Toto naše přání se splnilo, když jsme dostali jeho tradiční předodletovým mailem a Jožo nezklamal. Zájezd nejen, že splnil, ale ve všech ohledech překonal naše očekávání. Oceňujeme jeho znalost prostředí, jazyka a života Indonésanů, díky čemuž si mohl dovolit reagovat na aktuální situaci a upravit program tak, aby zvýšil komfort i zážitky nás - klientů. Děkujeme Jožkovi a těšíme se někdy příště, na další společné cestě. (Příští rok určitě opět znovu s BUBO). Vaši dlouholetí Bubáci Milada, Víťa, Ilona a Petr z Brna


 • 1 / 1