Keňa a Seychelské ostrovy

Keňa, Seychelské ostrovy

Súčasťou Afriky je jej fantastická pevnina ale aj ostrovy v Indickom oceáne. Naša kombinácia Vám prináša vynikajúce safari v Keni, kde uvidíte africkú savanu v celej jej nádhere. Stáda pakoňov, zebier sledované predátormi. Levy, gepardy, antilopy. Všetko v pohodlí pod dohľadom skúseného sprievodcu. Vašou jedinou úlohou je sledovať okolie a hľadať veľkú päťku. V Nairobi si pripomenieme film spomienky na Afriku, necháme sa poštekliť žirafou a najeme sa v reštaurácii u mäsožravcov. Potom nás čaká Indický oceán a Seychelské ostrovy. Ostrovy s bujnou tropickou vegetáciou, nádhernými bielymi plážami a osvedčenými hotelmi. Ak ste nároční tak si môžete zlepšiť ubytovanie na luxusné hotely zo siete Constance, ktoré patria k tomu najlepšiemu čo ostrovy ponúkajú.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 600 €

Keňa, Seychelské ostrovy

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Obed u mäsožravca

K spoznávaniu krajiny patrí aj gastronómia. V Nairobi máme obľúbenú reštauráciu Carnivore, kde na tomto grile pripravujú rôzne druhy mäsa. Ochutnáte krokodíla, pštrosa, alebo ostanete pri bravčovom, hovädzom a morčacom? Ani vegetariáni sa tu nemusia báť.

Tradičný život kmeňa

Afrika má povesť, že tu ľudia žijú ako v dobe kamennej. Nie je to pravda a mnoho kmeňov žije tradičným spôsobom, aj keď si z modernej doby zoberú čo potrebujú. Oni však stále vedia, ako sa o seba postarať v prípade, že nemajú moderné výdobytky po ruke.

Zebry v Maasai Mara

Súčasťou veľkej migrácie vo východnej Afrike je aj putovanie veľkých stád zebier. Ocitnúť sa uprostred tisíc-hlavého stáda je jedinečný zážitok. Tak ako na všetko na safari,musíte mať šťastie, aj napriek tomu, že je stádo tak obrovské. Držíme vám palce.

 • Vyše 20 rokov pôsobenia v Afrike
 • Všetky hotely poznáme a osobne sme ich prešli
 • Kvalifikovaní sprievodcovia, znalcovia oblasti
 • Starostlivo vybrané hotely na Seycheloch
Zobraziť mapu

Večerný odlet z Viedne a smerujeme do najvyspelejšej krajiny východnej Afriky, Kene.

Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovské krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

Ranný transfer na letisko v Nairobi a let na Seychelské ostrovy. cca 3 hodiny letu a pristávame v raji. Hlavné mesto Mahé, ktoré ja najväčším mestom na ostrovoch, ktoré sú obľúbenou destináciou bohatých a slávnych. Na rozdiel od "nudných" Maledív, Seychely majú aj nádherné pláže ale aj športové možnosti, turistiku, bicykle či golf. V základej cene zájazdu je príjemný hotel strednej kategórie Berjaya Beau Vallon bay s raňajkami v ktorom strávite 6 nocí. V prípade záujmu o luxusnejšie hotely, využite služby BUBO prémium a relaxujte v najlepších hoteloch na ostrovoch. Vyberte si špičkové hotely zo siete Lemuria, či už na hlavnom ostrove alebo na Prasline.

Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

Tropické zelené ostrovy s bielymi plážami, tyrkysovým morom a celoročne príjemným počasím. Oddych v hoteli podľa výberu.

Posledný pohľad na oceán, nazbierame ešte pár mušlí a odlietame domov. Odchod z raja.

Prílet do Európy a zdieľanie zážitkov rodinou či priateľmi.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Nairobi  a späť z Mahé v economy class
 • prelet Nairobi - Mahé
 • ubytovanie 5 x v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 • plnú penziu počas troch dní safari (3, 4, 5. deň)
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteli na pláži na Seychelských ostrovoch s raňajkami v izbe pre dve osoby
 • dopravu 4x4 mikrobusom s otvárateľnou strechou / terénnym autom počas safari
 • BUBO – sprievodcu počas safari
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do národných parkov /2x Masai Mara,1x Nakuru/
 • letiskové transfery v Keni a na Seychelloch
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza do Kene, prepitné, letiskové poplatky, ostatnú stravu

Ubytovanie Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Nairobi: Nairobi Safari Club a podobný 2 noci

Masai Mara: Fig Tree Camp a podobný luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou 2 noci

Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge a podobný 1 noc

Seychelské ostrovy: Berjaya Beau Valon bay 6 nocí.

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých. Plážové hotely garantujeme.

Náročnejším klientom ponúkame možnosť vylepšenia hotela na luxusné a exkluzívne hotely na Seychelských ostrovoch.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Zájazd lietame preferovane leteckou spoločnosťou Emirates/Etiophian alebo KLM/Air France. Prestupové letiská Dubaj, Addis Abeba, Amsterdam. Približné letové časy Emirates/Etiophian sú nasledovné:

1.deň: Viedeň - Dubaj 22:00 - 06:40*

2.deň: Dubaj - Nairobi 10:35 - 14:45

13.deň: Mahé - Dubaj 23:50 - 04:20*

14.deň: Dubaj - Viedeň 09:00 - 12:25

Let Nairobi - Mahé môže byť niekedy o deň skôr ako uvádzame v programe, v takom prípade aj tak stíhate program, avšak je nutnosť jedného skoršieho budíčka.

Seychely: Táto celoročná destinácia ponúka dva druhy počasia. Október až máj teplý a vlhký vzduch zo severozápadu a jún - september chladnejší a suchší. Dážď môže prísť kedykoľvek a je skôr intenzívny ako dlhý. Teploty sa počas celého roka pohybujú medzi 27 - 31 stupňov C.
Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 27 29 30 31 29 28 27 27 28 28 29 29
Teplota vody °C 27 27 28 28 28 26 25 24 26 27 27 27
Seychely disponujú najkrajšími plážami na svete a mnohé pravidelne vyhrávajú medzinárodné rebríčky. Vždy dodržiavajte zásady bezpečného kúpania a myslite na to, že v oceáne sú silné podmorské prúdy a nepreceňujte svoje sily. Pláže sú väčšinou z jemného piesku, avšak, ako všade,tak aj tu môžu byť kúsky koralov, mušlí, a preto na mieste vždy zvážte nutnosť obuvi do vody.
Ak sa rozhodnete prenajať si auto, tak nezabudnite, že sa jazdí vľavo! Víza nepotrebujete, k vstupu stačí platný cestovný pas s dobou platnosti minimálne 6 mesiacov po dátume návratu a rezerváciu ubytovania.

Termíny a ceny

Termín
Cena
30.07.2018
12.08.2018
3 390 €
Základná cena 3390 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 925 €
Objednať zájazd
22.10.2018
04.11.2018
3 090 €
Základná cena 3090 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 625 €
Objednať zájazd
03.02.2019
16.02.2019
2 600 €
Základná cena 2600 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 135 €
17.02.2019
02.03.2019
2 850 €
Základná cena 2850 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 385 €
17.03.2019
30.03.2019
2 650 €
Základná cena 2650 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 185 €
31.03.2019
13.04.2019
2 600 €
Základná cena 2600 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 135 €
14.04.2019
27.04.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 335 €
28.04.2019
11.05.2019
2 600 €
Základná cena 2600 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 135 €
30.06.2019
13.07.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 335 €
14.07.2019
27.07.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 335 €
28.07.2019
10.08.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 335 €
20.10.2019
02.11.2019
2 800 €
Základná cena 2800 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 335 €
03.11.2019
16.11.2019
2 600 €
Základná cena 2600 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 135 €
17.11.2019
30.11.2019
2 600 €
Základná cena 2600 €
Letiskové poplatky 535 €
Spolu 3 135 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €
Juhoafrická republika , +5 viac
14 dní
3 640 €


 • 1 / 0