Keňa - safari a oceán (14 dní)

Keňa

Zájazd do našej milovanej Afriky, ktorý si môžete nakonfigurovať podľa svojho času. Menej či viac dní, lepší alebo horší hotel na pláži, ale all inclusive a k tomu automaticky vynikajúce safari na pláňach Masai Mara a jazera Nakuru. Autentické zážitky z divočiny z krajiny, ktorá vynašla turistický ruch. Na záver si s nami oddýchnite na pokojnom pobreží Indického oceánu a rezortoch okolo ospalého mestečka Malindi.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 390 €

Keňa

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Ideálny pomer safari a relaxu na pláži
 • Pohodlný zájazd aj pre ľudí, ktorí s Afrikou iba začínajú
 • BUBO sprievodca a množstvo termínov
 • Výborná cena
Zobraziť mapu

Čaká Vás safari, more a najlepšia dovolenka v Afrike. Odlet z Viedne, pristávame takmer priamo na rovníku. Hlavné mesto Kene NAIROBI. Transfer do nášho hotela, postaveného v nádhernom koloniálnom štýle, ktorý sa radí k najstarším stavbám mesta. Cikády, žaby, steaky, Redds a začína sa naša africká cesta. Do roku 1907 bolo Nairobi iba obrovským močiarom a za necelých 100 rokov z neho vyrástlo jedno z najväčších afrických miest. Mesto safari a cestovateľov dodnes spomína na poľovačku Teddyho Roosvelta, ktorý si odniesol viac než päťsto trofejí. Čo uvidíme my zajtra? Toto je Afrika.

Raňajky formou švédskych stolov, krátke nohavice a čiapky a vyrážame na safari. Začína sa poznávací zájazd. Národný park MASAI MARA je skutočným diamantom v korune afrických parkov. Otvorená savana, v ktorej sa potulujú stáda antilop, gepardy, levy, kde rastú ostnaté akácie, ktoré zbožňujú žirafy, korytá riek, v ktorých sa kúpu hrochy a krokodíly, modrá obloha, na ktorej sa vznášajú marabu a supy – Masai Mara je unikátne safari. Naobedujeme sa v našej lodge a poobede už budeme iba nerušene pozorovať africké zvieratá v ich domácom prostredí. Safari v Masai Mara nikdy nie je nudné a za trpezlivosť sa platí akciou... uvidíme svorku levov sliediť na svoju obeť alebo osamelého leoparda, ktorý si pochutnáva na koristi na rozložitej akácii? Či pakoňa lákať samičky do svojho háremu? Foťte, čakajte, sledujte a dočkáte sa odmeny. Večera v africkej divočine.

Plná penzia počas celého dňa a safari na savane. Masai Mara je len naša. Hľadáme stáda slonov, hrochy zívajúce vo vode, obrovskýé krokodíly, vyhrievajúce sa na slnku, levice starajúce sa o levíčatá, štíhleho geparda, splývajúceho s trávou, alebo statnú hyenu, hľadajúcu zvyšky. A keď Vás už bolia oči, zatvorte ich, vdýchnite čistý vzduch divočiny a snívajte. O chvíľu Vás niekto aj tak zobudí s výkrikom, tam je! Žeby nosorožec? Noc strávime v kvalitnej 4* lodge priamo v národnom parku. Večer nám pred oknom budú behať paviány a pod nohami sa váľať damany.

Fantastické alkalické jazero LAKE NAKURU, ktoré je útočiskom pre nosorožca čierneho a bieleho. Opäť trochu iné safari, iná Keňa. Lake Nakuru je azda fotografovanejšie ako Kilimandžáro, obraz si už urobíte sami. Kvalitný hotel a pozemné služby.

Návrat do Nairobi. Obed si dáme v reštaurácii U mäsožravcov, kde vyskúšate okrem iného aj krokodíla alebo pštrosa. Reštaurácia so štýlom. Poobede nakŕmime žirafy, ktoré Vám štyridsaťcentimetrovým jazykom vyvolajú príjemné zimomriavky. V múzeu Karen Blixen sa dozviete viac o živote prvých afrických pionierov z Európy. Jednou z nich bola aj Dánka Karen Blixenová, zvečnená vo filme Spomienky na Afriku. Návrat do hotela v Nairobi a osvieženie sa v hotelovom bazéne.

Transfer z Nairobi na pláže Indického oceánu do oblasti Malindi. Keňa, obľúbená krajina britskej kráľovskej rodiny, má okrem safari aj dokonalé podmienky na celoročný plážový relax. Vyskúšajte aj Vy teplučký oceán, jemný piesok, vo vzduchu africkú pohodu. Príchod do hotela a individuálny relax. Oddych vo Vami vybranom rezorte. V cene zájazdu je rezort 4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy. Ak si želáte lepšie ubytovanie, tak využite služby BUBO prémium.

All inclusive relax na pláži v Malindi

All inclusive relax na pláži v Malindi

All inclusive relax na pláži v Malindi

All inclusive relax na pláži v Malindi

All inclusive relax na pláži v Malindi

All inclusive relax na pláži v Malindi

Doobedňajšie kúpanie, poobede transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Nairobi a späť z Malindi v economy class
 • 5x ubytovanie v 3*-4* hoteloch
 • 7x ubytovanie v 4* hoteli v izbe pre dve osoby
 • all inclusive v hoteli pobreží t.j. začiatok 7.deň po check in a koniec 13.deň pri check out
 • plnú penziu počas troch dní safari (2., 3., 4. deň)
 • vstupné do Masai Mara a Nakuru
 • dopravu mikrobusom a terénnym autom počas safari
 • BUBO sprievodcu počas safari
 • všetky letiskové transfery
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • prelet Nairobi – Malindi
 • asistenčné služby  BUBO

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Masai Mara: Fig Tree Camp – luxusné, permanentné stany s murovanou kúpeľnou a toaletou

Lake Nakuru: Lake Nakuru Lodge 4*

Nairobi: Nairobi Safari Club 4*

Malindi: Sandies Tropical Beach Resort 4* (možnosť doplatenia 5* hotela)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza do Kene, sprepitné, letiskové poplatky

Kedy cestovať?

Tento zájazd je celoročnou destináciou s výnimkou období dažďov a každý termín má svoje silné a slabé stránky. Na safari je podľa obdobia iný počet zvierat, nikto Vám nezaručí, že uvidíte práve tie „Vaše“.

Koniec našej zimy a jarné termíny sú teplejšie, krajina je zelená a väčšina bylinožravcom má v tomto období mláďatá. Teploty počas safari cez deň sa pohybujú od 23-30 stupňov. Na pláži môžu stúpnuť na 35°C a voda má až 30°C.

Letné mesiace sú na safari chladnejšie hlavne v noci. Teplota môže klesnúť na 18°C. Cez deň sú teploty medzi 23-27°C. Krajina je stále zelená, v Masai Mara je v týchto mesiacoch najväčšia koncentrácia migrujúcich zvierat, ale aj turistov vďaka prázdninám vo svete.

Na pláži je najpríjemnejšie počasie, teploty sa pohybujú medzi 28-32°C. Voda v oceáne má v tomto období teplotu 24-27°C a kvôli nízkej pocitovej teplote nie každého zláka ku kúpaniu.

Jesenné mesiace sú už teplejšie aj počas safari. V októbri býva vrchol migrácie a pakone môžu kedykoľvek medzi koncom septembra a koncom novembra Masai Mara opustiť. Kedykoľvek v tomto období môžu prísť zrážku. Dažde bývajú krátke, v podvečerných hodinách a sú veľmi osviežujúce. Počas dňa spravidla býva polooblačno až jasno s teplotami okolo 28°C.

Na plážach býva príjemné a teplé počasie do 32°C. môžu sa vyskytnúť prehánky, ktoré sú však veľmi osviežujúce a zväčša netrvajú dlho. Teplota vody v tomto období stúpa k 30°C.

Nakoľko sa nachádzame v tropickom podnebí, dažde môžu prísť kedykoľvek v priebehu roka. Bývajú skôr krátke a intenzívne, hlavne na pobreží, kde aj vďaka tomuto je nádherná a bujná vegetácia.

Tak ako na celom svete, aj na východoafrickom pobreží je kúpanie závislé od prílivu a odlivu. Počas odlivu však viete obdivovať krásy morského života pri prechádzke za čiarou prílivu, alebo strávite čas v hotelovom bazéne.

Počas safari sa treba pripraviť na rôzne alternatívy. Rána bývajú chladnejšie a pri otvorenej streche je pocitová teplota nižšia. Zoberte si preto so sebou ľahkú bundu a mikinu. Nezabudnite na opaľovací krém, väčšinu času strávime v nadmorskej výške 1.600 – 2.400m.n.m. a neďaleko rovníka.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Počas pobytu na safari odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Zájazd je určený pre všetky vekové kategórie. Je nenáročný, s minimom chodenia. Vzdialenosti tu nie sú veľké, ale vzhľadom ku kvalite ciest a maximálnym povoleným rýchlostiam, strávime v aute viac času. Na safari je zakázané z auta vystupovať, sú ale plánované „technické“ prestávky. Celý zájazd má veľmi vysokú úroveň, kvalitný miestny partner, vysoko kvalitné ubytovanie a strava.

4* Sandies Tropical Beach Resort patrí do siete hotelov Planhotel. Sandies sú pokojným rezortom, ktorý leží vo veľkej tropickej záhrade a má 113 izieb. Hotel je dvojposchodový a postavený v tradičnom africkom štýle. Súčasťou hotela sú 2 reštaurácie, 3 bary, bazén. Hotel je priamo na bielej pieskovej pláži. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou. Hotel leží 2 hodiny jazdy od Mombassy pri mestečku Malindi severne od Mombassy.

LUXURY

5* Dreams of Africa Beach Resort Jeden z najnovších hotelov siete Planhotel vyrástol pri mestečku Malindi, 2 hodiny severne od Mombassy. Diamonds Dream of Africa je 35-izbový 5* all inclusive rezort s komornou a pokojnou atmosférou. Hotel stelesňuje exotickú atmosféru pobrežia Indického oceánu a jeho históriu. Nádherná biela pláž priamo pred hotelom Vás láka do vody, 2 reštaurácie a bary zasa vychutnávať miestne špeciality. Stravovanie je formou all inclusive a zahŕňa raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii, nealko nápoje, lokálne alkoholické nápoje, lokálne víno, občerstvenie počas dňa a nemotorové športy. Izby sú vybavené klimatizáciou a aj stropným ventilátorom, moskytiérou, trezorom, chladničkou a balkónom alebo terasou.

Termíny a ceny

Termín
Cena
22.10.2018
04.11.2018
2 960 €
Základná cena 2960 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 506 €
Objednať zájazd
04.02.2019
17.02.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
18.02.2019
03.03.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
18.03.2019
31.03.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
01.04.2019
14.04.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
15.04.2019
28.04.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
29.04.2019
12.05.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 936 €
01.07.2019
14.07.2019
2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 436 €
15.07.2019
28.07.2019
2 890 €
Základná cena 2890 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 436 €
29.07.2019
11.08.2019
2 690 €
Základná cena 2690 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 236 €
21.10.2019
03.11.2019
2 590 €
Základná cena 2590 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 3 136 €
04.11.2019
17.11.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 936 €
18.11.2019
01.12.2019
2 390 €
Základná cena 2390 €
Letiskové poplatky 490 €
Víza do Kene (pre občanov SR a ČR) 56 €
Spolu 2 936 €

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €
Juhoafrická republika , +3 viac
14 dní
2 830 €

P Peter Zálešák

 
Ešte nikdy som na dovolenke tak skoro nevstával a neprecestoval také vzialenosti. Stálo to však za to! Nielen pre mňa s manželkou, ale aj pre moje dospievajúce deti.

 

 

Pred 2 dňami sme sa vrátili z Kene.Super zorganizovaný zájazd s perfektným sprievodcom Stáňom,ktorý o zvieratách vedel neuveriteľné veci a okrem toho bol vždy milý,usmiaty a ochotný vo všetkom poradiť a pomôcť. Sprievodca na 110%! Stretli sme sa výborná partia a zážitky máme na celý život..BUBO ako vždy nesklamal.Ďakujeme!

Renata a Stano

 

 
Pozdravujem všetkych 7 spolucestovateľov Kena,safari , ocean 27.4.-8.5./10.5./ samo pozdravujem aj sprievodcov Stáňu a Martina. Bol to nezabudnuteľný zážitok-na noc za revu hrochov sa nedá zabudnúť...hakuna matata!! A nezabudnuteľné boli samo aj ostatné dni a noci a klobúk dole pred Stáňovými vedomosťami o zvieratách!! Dakujem /asante sana/

 

 
Fra: Bubo
Dato: 16 november 2011 11:51:56 CET
Til: jozef.zeliznak@bubo.sk
Emne: Bubo Forum

Vyhnanie z raja
Zuzka krásne popísala náš zájazd a nie je k tomu čo dodať. V plnej miere sa pripájam k jej poďakovaniu. Zážitky, spomienky a pocity z cesty po Keni, Tanzánii a Zanzibare vo mne stále vibrujú a ja si nejako neviem zvyknúť na realitu. Už asi viem, ako sa cítila Eva, keď ju vyhnali z raja… Ešte raz ďakujem.

Džamila

J Jano Badinský

 
Kili bol môj najlepší trek, už len kvôli tomu, čo človek vidí a cíti, keď si vyšlape tých štyri tisíc výškových metrov a pozrie sa z okraja krátera. Vrelo odporúčam.
Jano


 • 1 / 1