Literárny Londýn

Veľká Británia

Prejdite si s nami aristokratický Londýn, poďte po stopách literárnych hrdinov a ponorte sa do unikátnej histórie ostrova.

Kristína Badinská Kristína Badinská
Spokojnosť zákazníkov
od 820 €

Veľká Británia

4 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
  • Skryté tajomstvá Londýna 
  • Krátky zájazd s intenzívne využitým časom
Zobraziť mapu

Welcome to The United Kingdom. Rozdiely medzi oboma krajinami sú viditeľné od prvých sekúnd. Pozor, jazdí sa vľavo! Vedeli ste, že aj u nás sa jazdilo vľavo až do 2.sv vojny? Transfer do hotela.

Prehliadka najväčšieho mesta Európy, finančnej metropoly celého sveta a centra bývalej najväčšej ríše sveta, britského impéria. Vitajte v LONDÝNE. Začneme v malebnej londýnskej štvrti Greenwich, kadiaľ prechádza nultý poludník. Vyhliadka na Docklands. Prechádzka okolo pevnosti The Tower, najstaršej budovy v Londýne, ktorá si pamätá všetko od normanskej invázie. Pozadie dotvára svetoznámy most Tower Bridge a moderná architektúra v podobe budovy, kde sídli starosta Londýna a najvyššia budova Londýna - mrakodrap The Shard. Cez londýnske časti ako Fleet Street, kde sídlia novinári, a pôvodné The City prídeme ku katedrále St. Paul´s, ktorá je druhou najväčšou po Bazilike Sv.Petra v Ríme. Pokračovať budeme v smere k sídlu britského parlamentu Westminster so slávnym Big Benom. Obzrieme si jednu z mála templárskych pamiatok v meste a okolo Downing Street sa dostaneme na Trafalgar Square. Bulvár The Mall poznáme z olympijských hier a zo svadby Williama a Kate. Práve on nás privedie pred Buckingham Palace, kde sídli britská kráľovná, a cez bývalé morové pohrebisko, dnes príjemný park Green Park, sa dostaneme do večne živej časti mesta, Piccadilly. Na prvý deň toho máme viac než dosť. Odporúčame večeru v dobrom steakhouse alebo u Jamieho Olivera, prípadne relax v hoteli.

Londýn je na rozdiel od konkurenta v Paríži kompaktné mesto a už ho poznáme. Dnes bude priestor aj na individuálne aktivity. Spoločne si pozrieme Covent Garden, ktorú poznáte z muzikálu My Fair Lady, bohatú štvrť Mayfair, kde sa stretáva smotánka celého sveta a je adresou najdrahších domov na svete. Prejdeme sa cez Hyde Park a poobede si môžete pozrieť British Museum alebo navštíviť Múzeum voskových figurín Madamme Tussaud´s. Či nákupy na Oxford Street? Sprievodca je celý deň s Vami a vo všetkom Vám pomôže. Navštívte tradičný pub a ochutnajte bitter.

Sídlo britskej kráľovnej, zámok WINDSOR. Prehliadka takmer tisíc rokov starej pevnosti, ktorá zmenila tvár a stala sa sídlom anglických kráľov. Kaplnka sv.Juraja, anglické záhrady, kráľovské apartmány a artefakty kráľov od Williama Dobyvateľa až po Alžbetu II. Viete, v ktorých mestách sú pochovaní anglickí králi? Podvečer transfer na letisko a odlet domov z najväčšieho letiska v Európe a jedného z najväčších na svete, Heathrow. Bye bye.

Cena zahŕňa

  • medzinárodnú letenku do Londýna v economy class
  • 3 x ubytovanie v 3* joteloch  s raňajkami
  • dopravu počas prehliadok
  • BUBO sprievodcu počas prehliadok
  • asistenčné služby BUBO
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • výlet do Windsoru

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Letenka: Tento zájazd lietame preferenčne leteckou spoločnosťou Austrian airlines s priamym letom do Londýna a priamym letom na trase Londýn - Viedeň

Luxury
18%

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
07.10.2018
10.10.2018
Voľný
820 €
Objednať
10.05.2019
13.05.2019
Voľný
880 €
Objednať
05.07.2019
08.07.2019
Voľný
880 €
Objednať
17.08.2019
20.08.2019
Voľný
880 €
Objednať
07.10.2019
10.10.2019
Voľný
820 €
Objednať

Odporúčame

Belgicko , +2 viac
8 dní
1 780 €
Veľká Británia , +2 viac

Škótsko, Nórsko

11.06. → 24.06.2019 +7 ter.
14 dní
2 510 €


  • 1 / 0