Borneo, Filipíny, Brunej

Malajzia, Brunej, Filipíny, Indonézia

Nezvyčajná cesta juhovýchodnou Áziou. Od mrakodrapov Kuala Lumpur k bohatstvu Bruneja. Z pralesa Bornea, kde budeme kŕmiť orangutany na nádherné pláže. Po kľukatých cestách Filipín do hispánskej Manily. Poďte s nami spoznať inú tvár Ázie.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 2 645 €

Malajzia, Brunej, Filipíny, Indonézia

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne do Malajzie.

Prílet do Kuala Lumpur. Prvý dotyk s ázijskou modernou. Hypermoderné hlavné mesto Malajzie. Mesto, kde sa na jednom mieste stretáva malajská, čínska, indická a britská kultúra. Slávne dvojičky Petronas (452 m), námestie Merdeka a najvyšší vlajkový stožiar na svete. Bahenný sútok – doslovný preklad Kuala Lumpur, miesto sútoku dvoch riek Klong a Gombak, medzi ktorými sa nachádza rozprávkovo krásna mešita Jamek.

Odlet smer BRUNEJ – exotický mini štátik na ostrove Borneo. Nulové dane, žiadny priemysel, len samá ropa. Jeden z najbohatších štátov sveta s modernou architektúrou. Brunejský sultán patrí medzi najbohatších ľudí na svete, má najväčšiu zbierku áut, záľubu v póle a vrtuľníkoch. Ako narodeninové darčeky kupuje aj lietadlá.

Počas prehliadky uvidíme aj sultánov palác, nádhernú mešitu, múzeum. Návšteva plávajúcej dediny Kampong Ayer, ktorú obýva až 10% obyvateľstva. Obrovská exotika. Vitajte na ostrove Borneo.

Presun loďou sa do malajzijskej časti ostrova BORNEO, noc v Kota Kinabalu.

Odlet do Sandakanu. Opice a prales v džungli Bornea.

Návšteva rezervácie orangutanov v blízkosti Sandakanu, kde sa o tieto ohrozené živočíchy starajú pracovníci centra a pripravujú ich na návrat späť do voľnej prírody. Vidieť orangutana v prirodzenom prostredí džungle a pozorovať ho počas prikrmovania patrí k vrcholným zážitkom celého zájazdu. Presun do hlavného mesta oblasti Sabah – Kota Kinabalu. Zastávka a kúpanie v horúcich prameňoch Poring Hot Sprigs. Nad nami sa majestátne vypína najvyšší vrch celej Malajzie Mount Kinabalu 4101 m.

Exotické mesto Kota Kinabalu Vás očarí svojou podmanivou atmosférou. Na miestnom trhu dostanete všetko. Poznáte rôzne druhy tropického ovocia ako napr. durian, rambutan, salak? Špecialitou KK sú tiež čerstvo ulovené a priamo pred Vami pripravené morské plody. Neodolateľné.

Možnosť návštevy blízkeho národného parku Tunku Abdul Rahman. Plavba loďkou pomedzi ostrovy spojená s kúpaním, šnorchlovaním a oddychom s výhľadom na samotné mesto a okolie.

Pokračujeme ďalej, letíme na Filipíny! Pristávame v krajine so 7000 exotickými ostrovmi, položenými v západnom Pacifiku na rozhraní Ázie a Oceánie.

Cesta klimatizovanou dopravou na sever do hôr k svetoznámym terasovým ryžovým poliam v blízkosti mesta BANAUE. Prvá jazda v pestrofarebnom jeepney. Malý nenáročný trek k ryžovým poliam, ktoré sú často označované za ôsmy div sveta. Príslušníci kmeňa Ifugao tvorili primitívnymi nástrojmi súčasný reliéf krajiny dvetisíc rokov. Možnosť nákupu typických domácich predmetov, šperky a kroje kmeňa Ifugao, ktoré sa dajú porovnať iba s tými v Zimbabwe, či na Sumatre.

Presun po krkolomnej Zig Zag Road, najvyššie položenej ceste Filipín. Úchvatný zážitok.

BAGUIO, známe aj ako hlavné letné mesto Filipín, vyhľadávané miestnou smotánkou. Leží v nadmorskej výške 1500 metrov, príjemná klíma, mesto borovíc a kvetov.

Bohatý program do poslednej minúty. MANILA – hlavné mesto Filipín, desaťmiliónové veľkomesto s výstavnými štvrťami pre bohatých, ale aj slumy pre chudobu. Manila je často považovaná za druhú Havanu. Historické centrum s hlavnou katedrálou a úzkymi uličkami, ktoré Vás prenesú do čias španielskej nadvlády. V jarnom termíne účasť na krížovej ceste a nezabudnuteľný obrad Ukrižovania Ježiša Krista! Jeden z najslávnejších náboženských obradov našej planéty.

Transfer na letisko a odlet domov z tejto nezabudnuteľnej cesty.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

  • medzinárodné letenky v economy class
  • všetky prelety počas zájazdu
  • ubytovanie v hoteloch
  • lodné trajekty
  • dopravu podľa programu
  • slovenského BUBO sprievodcu
  • najlepšie poistenie proti insolventnosti
  • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
26.11.2018
11.12.2018
Voľný
2 645 €
Objednať

Odporúčame

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 980 €
Thajsko , +2 viac
15 dní
2 150 €

 

 
Korytnačí ostrov: Nie je veľa miest na zemi, kde môžete pozorovať prírodu z tej najväčšej
možnej blízkosti, sledovať tajomný rituál rozmnožovania a večer sledovať hviezdy na
opustenom ostrove. Na Korytnačom ostrove sa to denne podarí 48 ľuďom sveta. Len taká je totiž kapacita ubytovania pre všetkých turistov zemegule, aby boli svedkami tajomných korytnačiek, ktoré si pud zachovania potomstva vykonávajú pred malým, ale svetovým publikom. Ak vám náhodou nestačí na zážitky bohatá noc, tak skoré ráno na pláži poslúži ako veľké prírodné javisko pre zabudnuté korytnačky, ktoré si plnia svoje povinnosti nad ránom. Zrejme, aby mali turisti lepšie svetelné podmienky na fotografovanie. A tak naozaj treba uznať, že tie korytnačky sú pravé celebrity...

Miloš Bubán

 

 
Ukrižovania na Filipínach
Patrím k tým cestovateľom, ktorí potrebujú zážitky nielen pre zmysly, ale aj pre dušu. Preto je samozrejmé, že každý rok pravidelne siahnem po ponuke poznávacích zájazdov BUBO, ktoré sú nimi preplnené. Nezmýlil som sa ani v prípade Exotickej Ázie.
Nemusíte byť ani veriaci a zážitok ukrižovania na Filipínach je ten, ktorý nie je len náročný na spotrebu filmového materiálu, ale hravo preskočí všetky predchádzajúce a doterajšie cestovateľské zážitky. Byť pri príprave ukrižovania, krížovej cesty a počuť tupé údery prenikajúce ľudské ruky a nohy, aby držali na kríži, to si väčšina sveta pozrie na televíznej obrazovke všetkých prestížnych svetových TV staníc. Len zlomok sveta to pozoruje na vlastné oči a do konca života si to opakovane premieta v mysli, tak ako my, ktorí sme zažili ukrižovanie priamo na mieste. Poťažkali sme klince, porozprávali sa s „Ježišom“, a neľutovali ani jednu sekundu horúceho dňa, potu a prachu, ktorý autenticky padal na osem BUBÁKOV. Veľkonočný piatok má mnoho podôb. A tento bol za hranicou ľudských možností...
Miloš Bubán


  • 1 / 1