Maroko

Maroko

Len kúsok od Španielska sa rozprestiera svet, ktorý formoval dnešnú Európu a dal život mestám, ako sú Granada, Cordóba, rozšíril v zaostalej Európe vzdelanosť a my o ňom ani nevieme. Okruh krajinou, ktorá má more, oceán, vysoký Atlas, lyžiarske strediská, horúcu púšť s najväčšími pieskovými dunami na svete a rozprávkovú kultúru berberov. Vitajte v krajine Tisíc a jednej noci. Je hneď vedľa nás. Vašim deťom ponúkame zľavu až 25 percent! Informujte sa v kancelárii.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 1 000 €

Maroko

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

- najlepší okruh Marokom na trhu

- 3 kráľovské mestá

- sprievodcovia hovoriaci arabsky

- cestujeme sem od roku 1994

Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Maroka. Maroko je susedom Európy a je našou najbližšou exotickou destináciou. CASABLANCA: najväčšie mesto Maroka je miestom, kde sa zarábajú peniaze, kde vrčí ekonomický motor Maroka. Náš prvý dotyk s krajinou nás zavedie k mešite Hasana II., ktorá kraľuje atlantickému pobrežiu a je nádhernou dominantou mesta. Povieme si prvé príbehy o Almohádovcoch a Almorávidovcoch a vyskúšame prvý kuskus.

Opustíme Casablancu a smerujeme do vnútrozemia, kde nás čaká mesto plné dojmov, zážitkov a mágie. Smerujeme k pohoriu Atlas do mesta berberov, do mesta rozprávok, do MARAKÉŠA. Večer na námestí Jama al-Fnaa (UNESCO) patrí medzi najväčšie zážitky. Ľudoví rozprávači, akrobati, predavači, zaklínači hadov, akoby sa čas nikdy nepohol. Horúca africká noc tu má svoje obrovské čaro. Prehliadka medresy a potom nás úplne pohltí stredoveký souk, ktorý nemá obdobu v marockom svete. Toto mravenisko pestrofarebných obchodíkov, plných vôní, zvukov a farieb, toto srdce každého marockého mesta je pre Európana neodolateľným pokušením pustiť sa nakupovať a vymieňať, proste obchodovať na arabský spôsob. Je to vzrušujúca hra, pri ktorej si často posedíte pri šálke sladkého mätového čaju, dohodnete sa na cene, alebo len sa tak priateľsky porozprávate s domácimi prevažne berberskými obyvateľmi.

Dnes sa prejdeme pamiatkami mesta, mešita Koutubia, hrobky Saadovcov, palác El Badi, nákupy u farebne oblečených Berberov, ktorých porovnáme s Arabmi, čerstvé džúsy a ostré slnko Sahary. Ochutnali ste už slimáky? Kúpime si modré turbany Tuaregov? Spoločne zamierime k palácu El Badi, ktorému nebolo rovno v celej veľkej stredovekej ríši. Vo veľkolepom priestore múrov paláca je stále cítiť luxus a majestátnosť, aj napriek tomu, že ho jeden z prvých sultánov dynastie Alaouitovcov, slávny Moulay Ismail, za jedno desaťročie úplne vydrancoval a ponechal napospas času. Marakéš spoznáme do poslednej uličky.

Medzi nami a púšťou Sahara stojí pohorie Atlas. Kľukatými cestami zdoláme toto pohorie, ktoré sa tiahne celou severnou Afrikou. Pohorie podľa legendy podopiera titan Atlas. Najvyšší vrchol je vo výške 4 165 metrov a pohorie chráni západnú časť Maroka pred dotierajúcou Saharou. Keď prekročíme hory, čaká nás mesto s príznačným názvom „Brána do púšte“ alebo OUARZAZATE. Mesto vo výške viac než 1 000 metrov, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary. Prehliadka mesta, kde sa natáčali veľkofilmy ako Múmia, Kráľovstvo nebeské, Hanna, Gladiátor, ale aj Hra o tróny.

Chladný vzduch Atlasu nám ohreje púšť Sahara. Skôr než k nej prídeme,zastavíme sa v malom raji. Kaňon TODRA. Obrovské rieky, ktoré kedysi týmto územím pretekali, pripomínajú už iba kaňony, ktoré vyryli do skál. Príjemná prechádzka kaňonom, ktorý patrí medzi najkrajšie miesta krajiny. ERFOUD: oáza v púšti Sahara, ktorej okolie pripomína krajinu na Marse. Nie nadarmo sa práve tu simulujú podmienky života na tejto planéte.

MERZOUGHA: necelých 55 km z Erfoudu leží v tieni obrovských pieskových dún maličká dedinka, ktorá má najväčší podzemný zdroj pitnej vody v Maroku. Irónia. Ale aj dôkaz, že Sahara nebola vždy pieskovým morom. Naším cieľom však sú vyše 150metrov vysoké pieskové duny, ktoré spaľuje neľútostné slnko. Modré turbany Tuaregov ovládajú túto nehostinnú časť nášho sveta. Kto chce, vybehne na dunu, zlyžuje ju alebo si zajazdí na ťave. Deň v prírode, kde nevládne voda, ale piesok. SAHARA a ERG CHEBBI.

Opustíme púšť Sahara a vydáme sa sever cez neustále sa meniacu krajinu. Púšť vystrieda zeleň a cez tunel legionárov sa dostaneme do druhého kráľovského mesta na našej ceste. Už večer budeme plní očakávania pozorovať život vo FEZE a jeho časti Fés el Bali.

Fantastická a jedinečná medina (UNESCO) v centre mesta, kde čas stojí ako nikde inde. Úzke uličky, ktoré dodnes prekvitajú tradičnými remesami ako výroba keramiky a spracovanie koží. Viac než 9 000 kľukatých uličiek, niektoré z nich sú na šírku jedného človeka, robia z Fezu stredoveké bludisko. Navštívime miestne dielne, fabričku na kožené výrobky. Keď sa z labyrintu vynoríme, pozrieme si kráľovský palác a vychutnáme vyhliadku na to mravenisko pod nami. Fez je skutočným srdcom krajiny, kde to stále žije. Porovnáme si Fez a Marakéš. Berberskú atmosféru nahradí arabská a vo Feze sa uvidí, kto vie zjednávať. Čaká vás tvrdý boj.

Hluk, hrmot, vône starého Fezu vystrieda pokoj a ticho vo VOLUBILISE. VOLUBILIS (UNESCO) – antické mesto, súčasť rímskej provincie Mauretania Tingitania, ktoré si pamätá ešte zlaté časy Rímskej ríše a ešte staršie obdobie fenickej nadvlády. Krásne zachované cardo maximus a decumanus, kúpele či sklady svedčia o tom, že sa mestu nevídane darilo. Viete o tom, že najkrajšie pamiatky z obdobia Rímskej ríše ležia v severnej Afrike? Cestu Marokom zakončíme v hlavnom meste RABAT. Jedno zo štyroch kráľovských miest je pokojným veľkomestom v ostrom kontraste oproti zvyšku Maroka. Antický Chellah, veža Tour Hasan, kráľovský palác, staré mesto a modrobiely Kasbah. Pohľadom z mediny na vlny Atlantiku obmývajúce starý pirátsky prístav Sale sa s Marokom rozlúčime a odletíme domov.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku v economy class

8 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby

8 x raňajky

Prenajatú dopravu klimatizovaným autobusom

Výlet 4x4 na pieskové duny Merzoughy

BUBO sprievodcu

Asistenčné služby  BUBO

Najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií (87 euro/1 osoba exkluzívna cena pre BUBO), batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Hotely:

Ibis Casablanca a podobný 1 noc

Islane a podobný 2 noci

Ouarzazate le Tichka a podobný     1 noc

Erfoud le Riad a podobný   2 noci

Menzegh Fez a podobný    2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Letecká doprava:

Našou preferovanou leteckou spoločnosťou na tento zájazd je spoločnosť Air France/KLM a lety majú prestup v Paríži.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
30.04.2018
09.05.2018
Vypredaný
1 480 €
Objednať
16.07.2018
25.07.2018
Vypredaný
1 320 €
Objednať
26.07.2018
04.08.2018
Zrušený
1 210 €
Objednať
06.09.2018
15.09.2018
Už len 3 miesta
1 410 €
Objednať
23.10.2018
01.11.2018
Voľný
1 370 €
Objednať
22.02.2019
03.03.2019
Voľný
1 000 €
Objednať
05.04.2019
14.04.2019
Voľný
1 180 €
Objednať
17.04.2019
26.04.2019
Voľný
1 250 €
Objednať
29.04.2019
08.05.2019
Voľný
1 250 €
Objednať
03.07.2019
12.07.2019
Voľný
1 250 €
Objednať
06.09.2019
15.09.2019
Voľný
1 000 €
Objednať
27.09.2019
06.10.2019
Voľný
1 000 €
Objednať
25.10.2019
03.11.2019
Voľný
1 150 €
Objednať

Odporúčame

Jordánsko , +2 viac
10 dní
1 850 €
Irán

Irán - Perzská ríša

28.03. → 08.04.2019 +3 ter.
12 dní
2 480 €

M Margit Széll

 
Pekný deň,
sledujem činnosť Buba od samého začiatku.
V posledných rokoch sme začali s kamarátkou návštevy rôznych krajín cez Vás a plánujeme aj ďalšie zájazdy.
Najčastejšie ľudia píšu do CK vtedy, keď s niečím nie sú spokojní. Málokedy vezmeme do rúk pero, aby sme písali o príjemných skúsenostiach.
V Bube sa nám páci, ako nám približujete históriu, pamiatky, pozoruhodnosti a prírodu vybraného miesta. Nechýbajú ani kulinárne zážitky a skúšate nám ukázať, priblížiť aj život tunajšich ľudí.
Kvalita zájazdu veľmi súvisí so schopnosťami sprievodcu. Myslím nielen na vedomosti z histórie, ale aj na prístup k ľuďom, organizačné schopnosti, vedieť riešiť rôzne problémy, atď.
Zatiaľ sme mali štastie len na tých najlepších :
v Číne Martina, na Kube Katku Líškovú, v Škandinávií Saru.
Pred pár dňami sme sa vrátili z Maroka. Mali sme veľmi mladého, šikovného sprievodcu - Feri Kekelyho.
Bol vždy usmievavý, veselý, ochotný pomôcť a promptne riešil prípadné problémy.
Perspektívny mladý sprievodca s veľkou dávkou empatie, ochotný pomôcť nato odkázaným /napr. chudobným deťom v Maroku/.
Na letisku naspäť domov nám ukazoval fotky z Južnej Afriky, aby sme dostali "chuť" na návštevu aj tejto časti kontinentu.
Mladý "poklad", vážte si ho.
Môžem len gratulovať CK Bubo pri výbere takýchto sprievodcov.
Prajem Vám do ďalšej práce veľa nadšenia a hodne zdravia.

J Juraj

 
Poznávací zájazd s BUBO v Maroku bol úžasným zážitkom, presne v duchu hesla: „ Intenzívnejší život". Za cca dva týždne sme stihli zažiť oddych na pláži v Alicante, plavbu trajektom, potulky labyrintom starých uličiek v nádherných mestách ako Fez, Marakéš alebo Rabat (ale aj európskych Nice a Granada). Ďalej jazdu na džípoch do púšte a aj noc v púšti, výstup na najvyšší vrchol Stredného Atlasu a mnoho ďalších nezabudnuteľných zážitkov z kempov, nočných presunov a zastávok . Maročania sú veľmi milí, priateľskí a zhovorčiví ...najmä predavači :) Veľká vďaka za úžasnú starostlivosť sprievodcom Kristíne a Jurajovi, ktorí vytvárali skvelú atmosféru počas celého zájazdu. Afrika má naozaj svoje čaro, ktoré rozhodne treba zažiť...tak snáď ešte raz niekedy v budúcnosti :)

J Johny

 
Maroko, s cestovnou kanceláriou BUBO, som navštívil v roku 2007. Nebolo to po prvý raz, čo som bol s touto cestovkou na eurokempingu. Rok pred tým som bol v Škandinávii a poviem Vám, boli to najlepšie investované peniaze v mojom doterajšom živote. Nádherné krajiny, skvelá partia, priateľskí a ochotní sprievodcovia, no proste zážitky a priateľstvá na celý život. Maroko je zájazd pre všetky povahy, od milovníkov histórie až po tých, ktorý sa chcú vyjašiť na horách, alebo si zabordovať na piesočných dunách. Avšak človek musí mať aj kúsok trpezlivosti, najmä na dlhé nočné presuny autobusom cez "nudnú" Európu, ale ten otlačený zadok stojí za to, pretože keď uvidíte a precítite Afriku, už sa len veľmi ťažko budete chcieť s ňou rozlúčiť. Maroko je jedna z najmiernejších moslimských krajín na svete, nehrozí tu takmer žiadne nebezpečenstvo, možno okrem tzv. faraónovej kliatby, ale to sa dá zvládnuť pravidelnou dezinfikáciou žalúdka dobrou domácou slivovičkou. Program, ktorý predstavila cestovná kancelária BUBO je primerane vyvážený, začiatok cesty je v Rabate a Casablance, kde si ako tak navyknete na arabskú kultúru a zoznámite sa s prvými "obchodníkmi" na obrovských trhoviskách (s ktorými doporučujem zjednávať každú cenu, aj najmenšieho prívesku na kľúče), ktorí Vám budú ponúkať výrobky od výmyslu sveta (miletička sa môže schovať, naozaj:)). Potom však príde to pravé orechové, nádherný Marakesh s nezameniteľnou atmosférou, výstup na najvyššiu horu severnej Afriky Jabal Toubkal, ktorý zvládne každý, kto aspoň raz do roka vyzuje papuče a vybehne si do nízkych alebo vysokých tatier, ale pozor, nepodceňujte pitný režim.Výhľad z najvyššej hory Atlasu je neuveriteľný a človek sa cíti, ako by bol na streche sveta. No to nie je ešte zďaleka všetko. To čo najviac ohromilo mňa, boli púštne duny Sahary pri alžírskych hraniciach. Poviete si, veď je to len piesok, ale keď sledujete západ slnka nad nekonečnými horami piesku, zastaví sa vám dych. Pre tých extrémnejších je k dispozícii možnosť vyskúšať si lyžovanie, alebo snowboardovanie na piesočnatých dunách (z vlastnej skúsenosti doporučujem snowboard, aj pre tých, ktorý na tom nikdy nestáli:)), proste úžas a zábava, a tak to má predsa na dovolenke byť, či?! Vyvrcholením je mesto Fez, prastaré obchodné centrum, kde históriu cítite na každom kroku. Kožolužne, keramické dielne, trhy s najrôznejšími vecami, malé kaviarničky...to všetko vo vyše 9000 uličkách (je to hotový labyrint, a preto nedoporučujem odbočiť mimo hlavnej ulice bez domáceho sprievodcu, ale kto má odvahu vyskúšať, nech sa páči:)) Ak si niekto myslí, že kempingový zájazd po Maroku nie je najlepší nápad, mýli sa. Kempy sú tam naozaj vydarené. Na miestach uprostred hlbokých kaňonov, alebo v púštnej pustatine Vás prekvapia kempy s bazénom, reštauráciou s domácimi špecialitami a slušne zariadenými sprchami a toaletami "európskeho" typu a aby som nezabudol, doporučujem úžasné džúsy z čerstvo vytlačených pomarančov za pár dirhamov, ktoré nájdete na každom rohu a miestnu tzv. berberskú whisky, vhodnú aj pre malé deti, ktorá osvieži telo aj ducha. Takže neváhajte a choďte si pobehať po tejto nádhernej krajine, naozaj stojí za to. Ja by som neváhal a šiel by som ešte raz. Johny

J Jana Babiaková

 
Veľmi dobrý poznávací zájazd, hlavne na spoznanie inej kultúry, iných ľudí a fantastického jedla !Bohatá história krajiny, sprostredkovaná cez slovenského sprievodcu Juraja a marockého sprievodcu Mohameda, ktorí mali skutočne hlboké vedomosti o tejto krajine, kde nájdete púšť, roviny, ale aj lesy, kde rastú hríby, a hory s možnosťou lyžovania sa. Nezabudnuteľný zážitok z večerného marrakešského námestia Jama el Fna, možnosť vstúpiť do mešity v Casablanke, ako aj možnosť obdivovať mediny Fes-u a Marrakeša. Ďalší zážitok z návtševy najjužnejšej časti Veľkej Británie v Španielsku - Gibraltar ! Úžasné zavŕšenie zájazdu v španielskej Alhambre - nedá sa popísať, musí sa vidieť ! A nakoniec perfektný oddych na španielskych plážach....
JanaB.

J Jana Babiaková

 
Veľmi dobrý poznávací zájazd, hlavne na spoznanie inej kultúry, iných ľudí a fantastického jedla !Bohatá história krajiny, sprostredkovaná cez slovenského sprievodcu Juraja a marockého sprievodcu Mohameda, ktorí mali skutočne hlboké vedomosti o tejto krajine, kde nájdete púšť, roviny, ale aj lesy, kde rastú hríby, a hory s možnosťou lyžovania sa. Nezabudnuteľný zážitok z večerného marrakešského námestia Jama el Fna, možnosť vstúpiť do mešity v Casablanke, ako aj možnosť obdivovať mediny Fes-u a Marrakeša. Ďalší zážitok z návtševy najjužnejšej časti Veľkej Británie v Španielsku - Gibraltar ! Úžasné zavŕšenie zájazdu v španielskej Alhambre - nedá sa popísať, musí sa vidieť ! A nakoniec perfektný oddych na španielskych plážach....
JanaB.


  • 1 / 1