Motozájazd Škótsko a Hebridy

Škótsko, Veľká Británia

BUBO motozájazd, kde cieľom nie je konkrétna destinácia, ale jazda po ceste, ktorá do nej vedie. Máme radi stroj, ktorý nás vezie po ceste, na ktorej sa nepýtame aká je dlhá a koľko času ju trvá prejsť. Zaujíma nás kadiaľ vedie, aké má zákruty, rovinky, okolie, výhľady, akí ľudia okolo nej žijú. Niekedy je to výzva podobná ako náročná horská túra. A niekedy ako prechádzka po slnečnej pláži.

Novinka
Novinka
2018

Škótsko, Veľká Británia

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

Prvý deň v ľavostrannej premávke, prejazd škótskym vidiekom. Cesty prvej triedy lemované lesmi striedajú vidiecke cestičky, ovečky na pasienkoch, typická škótska architektúra roztrúsených usadlostí. Každým kilometrom, je cesta krajšia a krajšia. Vrcholom tohto dňa je priesmyk Glencoe, jedno z najkrajších miest Škótska. Horská cesta, úzka a samá zákruta pre nás dnes končí neďaleko jazera Loch Ness.

Ráno začneme návštevou zrúcanín hradu Urquhart na brehu jazera Loch Ness. Potom pomaly vystúpame typickými cestičkami do srdca Škótskej Vysočiny. Cesta nás zavedie mostom cez úžinu na jeden z ostrovov Vnútorných Hebríd, ostrov Skye. Tento je pokladaný za najromantickejší z Hebridských ostrovov. Prenocujeme na tomto ostrove.

Cestou ponad pobrežie prejdeme okolo ostrova do prístavu Uig a trajektom na ostrov Harris, najväčší z ostrovov Vonkajších Hebríd. Potom do jediného mesta ostrova, prístavného Stornoway.

Okruh okolo ostrova. Zastavíme sa v skanzene „Bearnan Black House Village“, pri „Callanish Standing Stones“ a prejdeme perlou ostrova - neuveriteľnou, 50 kilometrov dlhou Golden Road.

Skoro ráno sa preplavíme do Uig a po štvorhodinovej plavbe si to namierime do Cairngormského národného parku, poobede ochutnávka whisky v Royal Lochnagar Distellery

Presun do Edinburghu. Poobede, voľný program, prehliadka mesta.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

-  preprava motoriek zo Slovenska do Edinburghu a späť

-  spiatočná letenka

-  poplatky za trajekty

-  transfer z letiska a na letisko

-  ubytovanie s raňajkami

-  služby slovenského sprievodcu počas celého zájazdu

-  služby mechanika počas celého zájazdu /odstránenie menších závad/

           

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

- ostatná strava

- letiskové poplatky

- cestovné poistenie

- sprievodné vozidlo /na požiadanie/ 

- vstupné

Poznámka:

Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Belgicko , +2 viac
8 dní
1 780 €
Veľká Británia , +2 viac

Škótsko, Nórsko

11.06. → 24.06.2019 +3 ter.
14 dní
2 510 €


  • 1 / 0