Najkrajšia cesta okolo sveta

Dubaj, Sri Lanka, Singapur, Nový Zéland, USA, Francúzska Polynézia, Maldivy, Tahiti

Naša cesta okolo sveta má viacero naj. Sú nimi najvýhodnejšia cena, romantické destinácie, špičkové lietadlá, skvelá cena business class a neopakovateľný luxus prvej triedy. Neporovnávajte to ani so súkromnými lietadlami. Partnerstvom so špičkovou leteckou spoločnosťou sa nám podarilo vytvoriť najkrajšiu cestu okolo sveta. Výborné reštaurácie, ktoré vystihujú dané krajiny, súkromný sprievodca a desiatky rokov skúseností BUBO. Vyskúšajte najkrajšiu cestu okolo sveta.

Adela Kamenárová Adela Kamenárová Adela Kamenárová
Spokojnosť zákazníkov
od 6 580 €

Dubaj, Sri Lanka, Singapur, Nový Zéland, USA, Francúzska Polynézia, Maldivy, Tahiti

24 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Zájazd s najlepšou leteckou spoločnosťou na svete a jej partnermi
 • Výber kategórie hotela
 • Vynikajúce reštaurácie a sprievodca
 • Najlepšia cena na trhu
Zobraziť mapu

Prílet do mesta zamilovaných, makrónky a vysvietená Eiffelovka. Pozriete si na úvod Vašej cesty najznámejší kabaret sveta Moulin Rouge? Najkrajšie dominanty Paríža ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre Dame či St. Chapelle, ale aj potulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, príbehy Francúzskej revolúcie v Toulerijských záhradách, Parížskej komúny pod neorenesančnou parížskou radnicou a Napoleonových čias v samotnom bruchu Paríža.

Tradičné francúzske raňajky prechádzka po Champs Elysees, transfer na letisko a odlet do Dubaja.

Celodenná spoločná prehliadka mesta DUBAJ, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Khalifa a 59-sekundová jazda výťahom na najvyššiu vyhliadkovú plošinu na svete (fakultatívne) , majestátny hotel Atlantis a ďalšie desiatky zaujímavostí.

Preskočíme Indický oceán a pristaneme na maličkých ostrovoch, ktorých synonymom je slovo raj. Malé koralové ostrovy stratené v Indickom oceáne sú pastvou pre oči a rozkošou pre zmysly. Tyrkysová voda, biele pláže, pokoj a bezpečnosť z nich spravili jednu z najvyhľadávanejších luxusných lokalít na svete. Prehliadka hlavného mesta a podmorského sveta so šnorchlom a plutvami.

Relax na Maldivách.

Relax na Maldivách.

Rozlúčka s Maldivami a smerujeme do krajiny cejlónskeho čaju, malých sloníkov, UNESCO pamiatok... na Srí Lanku. Rušné komerčné hlavné mesto Colombo a jeho zákutia Vám ukážu jednu z mnohých tvárí ostrova.

Transfer do oblasti Kandy. Cestou sa zastavíme v Pinnawala, sloňom sirotinci, kde budeme mať možnosť priameho kontaktu s malými sloníkmi. Štátny sirotinec – ale pre slony. Založený na ochranu opustených, osirelých alebo zranených divých slonov, ktorých je tu plus-mínus okolo 60. Zážitok, ktorý Vás nenechá chladnými. Každodenným bodom programu je kúpanie v rieke, veď slonia koža je citlivá a potrebuje pravidelnú hydratáciu :-) Ale malému slonovi, sa podobne ako malým deťom, do kúpania nie vždy chce. Zaručene nebudete chcieť odísť.

KANDY Bezstarostné mesto vo Vysočine, centrálnej časti Srí Lanky. Posledné hlavné mesto sinhálskeho kráľovstva, odolávajúce až do roku 1815 Britom. Portugalci, ani Holanďania, ktorí 300 rokov kontrolovali obchod na ostrove, si nikdy Kandy nepodrobili. V Kandy je uschovaná najposvätnejšia budhistická relikvia Srí Lanky – Buddhov zub. Chrám zubu je centrom najdôležitejšej celonárodnej procesie „Esala perahera“, pri ktorej žiarivo ozdobený Maligawský slon prenáša pod baldachýnom zub. Kandy je rušné centrum obchodu, predovšetkým s drahokamami a textilom. A opäť – pamiatka UNESCO.

Dnešný deň bude venovaný čaju. Nádherná jazda vysočinou, tematické zastávky a na záver čajová plantáž a noc priamo v srdci „cejlonského čaju“ Napriek tomu, že sa čaj dostal na Srí Lanku ako náhrada za kávu, dnes tvorí jednu z najvýznamnejších vývozných komodít. Vysočina je posiata čajovými plantážami, kde sa celé dni „motajú“ tamilské zberačky čaju, ktorý sa tu spracúva v staromódnych továrňach. Tu vo Vysočine, akoby sa zastavil čas a po lekcii zo spracovania, si vychutnáme šálku silného cejlónskeho čaju.

Hlavné mesto Srí Lanky, COLOMBO a potom opäť ďalší skok na našej ceste, tentokrát do Singapuru.

SINGAPUR: Kvalitná celodenná prehliadka mesta s chýrnou ulicou Orchard Road a umelo vybudovaný ostrov Sentosa. Futuristické divadlo Esplanaden, sme v jednom z najbohatších miest Ázie. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles. Socha leva Merlion a krásne fotografie. Najčistejšia indická štvrť na svete, čínske uličky a rozprávanie o filozofii, ktorá bohatstvo Singapuru vytvorila.

Opúšťame Áziu a smerujeme na hlboký juh.

Nový Zéland. Najväčšia novozélandská metropola. Panorámu mesta s najvyššou vežou južnej pologule si odfotíme z toho najlepšieho miesta. Viete prečo Auckland nazývajú mestom jácht? Prístav, najvyššia televízna veža na južnej pologuli z ktorej môžete aj skočiť. Vyhliadka na mesto zo sopečného kopca Eden Hill.

Celodenný výlet do mesta ROTORUA, ktoré je známe množstvom geotermálnych prameňov a leží priamo na ohnivom prstenci. Bublajúce bahno, gejzíry a vôňa síry. Rotorua je zároveň mestom s najväčšou koncentráciou pôvodných obyvateľov Nového Zélandu Maorov. Maorská dedina Te Puia a ukážka bojového tanca haka.

Voľný program v Aucklande, ktorý si môžete spestriť trebárs výletom a plavbou po zátoke hojnosti a pozorovať delfíny, prípadne veľryby. Alebo len relaxujte pri voňavej káve v aucklandskom prístave a sledujte rugby.

Dnes odletíme z Nového Zélandu do Polynézie. Získame deň života k dobru a 16. deň našej cesty zažijeme 2x. Nocľah v hlavnom meste Papeete.

O deň mladší, plní elánu preletíme na ostrov MOOREA. Krátky 7 minútový let nás privedie na ostrov, kde natáčali film Vzbura na lodi Bounty. Tropický zelený ostrov s nádherným modrým oceánom všade naokolo. Vyhliadka z Belvederu, z ktorej sa nám otvorí pohľad na Cookovu zátoku a zátoku Opunohu. Pozdĺž ananásových plantáží a bujnej vegetácie prídeme do nášho hotela.

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

Opäť náš odskúšaný 7 minútový let a sme v Papeete. Prehliadka hlavného mesta a ostrova Tahiti. Večer odletíme, svetlá Tahiti sa nám stratia z dohľadu a ponad Tichý oceán preletíme do Los Angles, do Kalifornie.

Prílet. Celodenná prehliadka LOS ANGELES a jeho najzaujímavejších častí. Hollywood a Chodník slávy, Čínske divadlo, kde sa udeľuje Oscar, Beverly Hills s domami slávnych hercov a spevákov, obchody na Rodeo Drive, ktoré patria do prvej päťky najdrahších na svete a kde o celebrity nie je núdza. LA budete mať v malíčku. Následne zájdeme na pláž SANTA MONICA, dejisko slávneho Baywatchu, kde na vlastné oči spoznáme plážovú kultúru, skontrolujeme surferov a zabavíme sa na móle.

Naša cesta sa pomaly chýli ku koncu. Z Los Angeles ponad severný ľadový oceán preletíme na opačnú stranu zemegule.

Cena zahŕňa

 • všetky letenky
 • 17 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • bohatý poznávací program
 • Raňajky
 • Privátnu dopravu
 • BUBO sprievodcu
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, vreckové, letiskové poplatky, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií

Najpopulárnejšia cesta okolo sveta na Slovensku. Rezervujte si miesta v predstihu!

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musíte v ňom mať aspoň 8 voľných strán, z toho aspoň 2 DVOJSTRANY.

Letenky: Tento zájazd lietame preferenčne leteckou spoločnosťou Emirates v spolupráci s Qantas, Tahiti Nui, Austrian a Turkish airlines.

Orientačný letecký itinerár je nasledovný:

Viedeň Paríž  0705 - 0915

Paríž Dubaj 2150 - 0630*

Dubaj Male 0950 - 1505

Male Colombo 1630 - 1830

Colombo Singapur  1505 - 2135

Singapur Auckland  2040 - 1355*

Auckland Papeete 1615 - 2305 -

Papeete Moorea 0830 - 0845

Moorea Papeete 1155 - 1210

Papeete Los Angeles 2345  - 1055*

Los Angeles Viedeň 1830 - 2120*

Luxury

Príplatok za letenku Business class

Lietadlá Emirates/Qantas/Tahiti Nui/Turkish
9%
Exclusive
3%

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.11.2018
08.12.2018
8 570 €
Základná cena 8570 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA 20 €
Letiskové poplatky 920 €
Cestovná autorizácia (ETA) na Srí Lanku 50 €
Spolu 9 560 €
17.05.2019
09.06.2019
6 580 €
Základná cena 6580 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA 20 €
Letiskové poplatky 920 €
Cestovná autorizácia (ETA) na Srí Lanku 50 €
Spolu 7 570 €
14.11.2019
07.12.2019
6 580 €
Základná cena 6580 €
Cestovná autorizácia (ESTA) do USA 20 €
Letiskové poplatky 920 €
Cestovná autorizácia (ETA) na Srí Lanku 50 €
Spolu 7 570 €

Odporúčame

Burundi , +2 viac

Burundi, Rwanda, Uganda

03.11. → 12.11.2018 +4 ter.
10 dní
4 400 €
India , +7 viac
24 dní
9 480 €

O Oľga Krchňáková

 
Cesta okolo sveta

Celé roky doma čučím,
o svete sa z telky učím.
Prstom na mape cestujem,
zážitky ja mať nebudem.
Atlas sveta zatvorím,
lebo Duško hovorí,
prestaň kukať do atlasu,
pojdeme na veľkú trasu.
Uvidíš ty celý svet,
krajšej cesty veru niet.
Bubo nám to ponúka,
je to skvelá ponuka.
Kufor zbal do 20 kilo,
srdce mi až v krku bilo.
Karty som si pribalila,
aby som som sa nenudila.
Prišli sme na stanovište,
v tom sa lejak spustil ešte.
Pekne sa nám to začína,
sprievodkyňa pripomína.
Nikdy prosím nemeškajte,
pas pri sebe vždycky majte.
Prvý let bol do Paríža,
iba po ňom všetci túžia.
Chcela som sa iba voziť,
hnali nás jak zduté kozy.
Nohy som si unavila,
ale hlavu naplnila.
Historická os Parížom
dala zabrať mojim krížom.
Andrejka tam všetko pozná,
to musíme všetci uznať.
Za skupinou nestíham,
ubolené nohy mám.
Nasledoval krásny Dubaj,
ty Olinka rýchlo stúpaj.
Drž sa stále pri skupine,
lebo skončíš niekde inde.
Sily mám už na hrane,
nechcem skončiť v háreme.
Veľký Maťo sprievodca
nevie, že som dôchodca.
Zato Dubaj večerný,
úžasný bol svetelný.
Na ďalší deň veta padla,
nasadajte do lietadla.
Od únavy idem zdochnúť,
tak si musím rýchlo sadnúť.
Konečne sme na Maldivách,
letím k moru ako divá.
Skvelá je tu pohoda,
teplé slnko aj voda.
Krasny rezort, dobrá strava
dovolenka je to pravá.
Ležíme si na pláži,
nič nás v hlave neťaží.
V tom sa zjavil sprievodca,
veľmi rýchlo preber sa!
Pocit slasti hneď nám zmizol,
na perách nám úsmev zmrzol.
Trepem sa s tým kufrom v kuse,
hľadám miesto v autobuse.
Sprievodca náš veľký Maťo,
vždy v pohode vraví na to,
uchovajte spomienku,
letíme na Srí Lanku.
Čajová to krajina,
zeleň sa v nej vyníma.
Vedia utkať hodváb jemný,
drahokami majú v zemi.
Dolujú ich horko ťažko,
jak kreditku ťahá Duško.
Kúpil šperky prekrásne,
vraj Olinke za básne.
Prechádzame krajinu,
chybu má len jedinú.
Na ulici neporiadok,
zaslúžili by na zadok.
Naša cesta pokračuje,
zas tlačivo vyplňujem.
Zatiaľ v každej krajine,
tlačivo dali iné.
Prišli sme do Singapuru,
dáme dneska veľkú túru.
Nesmieme mať vo vačku
ani jednu žuvačku.
Je tu prísna disciplína,
čistotu tam každý vníma.
Slovák sa hneď obával,
či palicou trest dostal.
Najhoršie je pre Slováka,
zakázaná fľaška dáka.
Žiadne víno ani pivo,
doma sa nám lepšie žilo.
Pozrieme si všetko z hora správny Slovák všetko zdolá.
Ráno si dá slivovicu
na obed zas hruškovicu.
Večer býva dobrým zvykom,
dať si rezeň k tomu pivo.
Nemám žiadne obavy,
že sa všetko podarí.
Aucland na nás v diaľke čaká,
je tam zima ešte aká!
Sme na Novom Zélande
a hneď máme po stande.
Žiadne mäso žiaden chlast,
pôjdeme sa asi pásť,
jak tie ovce, čo tam majú,
tie im aspoň vlnu dajú.
Maťo to však zachránil,
burger "Bastard" vybavil.
Ešte k tomu čiskejk pridal,
ostatní zas fľaše vína.
Zvrhla sa tá porada,
začala sa paráda.
Stále sa chcem takto radiť,
dobré jedlo dobre zapiť.
Spoznali sme starých Maurov, gezíry, horúce bahno.
Najkrajší bol starý prales,
človečina ty tam nelez!
Kam ty vkročíš,
všetko zničíš.
Odlietame z tejto zimy
do teplejšej to krajiny.
Už nás víta Papeete
vygooglim to na nete.
Polynézia Francúzska
teplá mi je tenká blúzka.
7 minút lietadlom
a budeme hneď na ňom.
Na ostrove Moorea
to je pre nás odmena.
Teplé slnko teplé more
krásny večer jasné zore.
Piť môžeme čo len chceme,
triezvi iste nebudeme.
Pozrieme si mestečko poteší nám srdiečko.
Potom krásnu prírodu,
tešíme sa na vodu.
Večer sa vždy radíme,
pri vínečku ladíme.
Kapúrkovú nalial Dušan,
na poprávku Gin ponúkal.
Kikiríkajú kohúti
každé celé hodiny,
nepotrebujú tu oni
pondusové hodiny.
Taká skvelá pohoda,
šnorchlom kukám do mora.
Podmorský svet to je zázrak
o chvíľu mu budem mávať.
Odletíme do LA
to nám bude veru hej.
Budeme jak celabrity,
na chodníku slávy vrití.
Tie široké ulice,
kukali sme velice.
Peši som už nechodila,
Monika nás povozila.
Je to akčná sprivodkyňa,
mikrobus nám vybavila.
Vyviezla nás nad to mesto,
krásny výhľad odtiaľ jesto.
Observatórium veľké
nedávali také v telke.
Videli sme drahé štvrte,
Beverly aj Bayvoč plné.
V Santa Monike je mólo
ľudí ako mravcov bolo.
V Bubas Gamp sme zakotvili,
na krevetách pochutili.
Aj ten nápoj veľmi svieži,
nikto nebol celkom triezvy.
Ku koncu sa blížime,
kúpiť darček letíme.
Na dne kufra hracie karty nedotknuté ostali,
na sudoku či krížovky vôbec čas sme nemali.
V mobile mám tisíc fotiek,
doma si ich musím pozrieť.
Pospomínam na to všetko,
čo vo svete ma postretlo.
Chcete veľkú radosť mať,
s Bubom treba cestovať.
Sprievodcovia boli super,
proti nim sme hlavy duté.
Náš sprievodca veľký Maťo
v každej chvílu vie jak na to.
Pod kontrolou skupinu mal,
v každej chvíli poradil nám.
Vo svete sa teda vyzná,
každý v skupine to uzná.
Prešiel s nami dlhú cestu
na zážitky aj na siestu.
Čaute dobrá partia
prídem zase vy aj ja.
verš od Maťa:
Aj keď prší aj keď leje,
s Bobom sa nám dobre smeje.

Ľ Ľuboslava Kvasnicová

 
Dobrý deň, vo štvrtok minulý týždeň sme sa vrátili po piatich týždňoch z Cesty okolo sveta na Slovensko. Počas cesty z Madridu do Bratislavy - dokopy asi 5 hodín, sme spomínali deň po dni na zážitky z cesty. Toľko sme toho zažili, že Madrid sme už nestihli rozobrať. Tak nabitá zážitkami - mne sa zdá , že iba pozitívnymi - som sa ešte nevracala zo žiadnej dovolenky. Týmto by som Vám chcela poďakovať za perfektnú organizáciu cesty. Zvlášť by som chcela poďakovať Michalovi Muhlovi, za perferfektne odvedenú prácu. Ešte som sa nestretla so sprievodcom, ktorý by bol ochotný sa nám venovať 24 hodín denne a bol tak profesionálne zdatný. Myslím, že Michal prispel veľkou mierou, aby tá cesta dopadla tak dobre ako dopadla. Ešte raz Vám ďakujeme a prajeme čo najviac spokojných zákazníkov. Kvasnicovci

Zuzana Vnuková

 
Vážený pán riaditeľ, za posledný rok som s Vašou cestovnou kanceláriou prešla vcelku hodný kus sveta. Touto cestou chcem poďakovať BUBO za zážitky, o ktorých raz budem rozprávať určite ešte aj vnúčatkám. Fakt to stálo za všetky tie peniaze. Viem, že za úspechom CK sa skrývajú dlhoročné skúsenosti, veľa skvele urobenej práce v back office a samozrejme, v neposlednom rade, absolútna profesionalita Vašich sprievodcov. Na tomto mieste by som chcela vyzdvihnúť dvoch sprievodcov z tých, ktorých som ja mala možnosť zažiť v teréne a ktorí podľa mňa svoj job robia ešte viac než excelentne: Juraj Ondrejčík a Michal Chmeliar. Jednou vetou povedané, správni ľudia na správnom mieste. George si zaslúži obdiv za neskutočné znalosti, všeobecný rozhľad a svoj maximálne ochotný a ľudský prístup ku všetkým účastníkom zájazdu (Cesta Okolo Sveta, India, Nepál). Miško nám našu dramatickú juhoamerickú expedíciu odsprevadzal s totálnym kľudom a rozvahou, pričom udržať pozitívnu náladu a morálku v tak rôznorodej veľkej skupine, na tak dlhú dobu, nie je vôbec jednoduché aj keby všetko išlo podľa pôvodného plánu. Jemu sa to podarilo na 200%. V dnešnej dobe, keď nie je vôbec ľahké obklopiť sa šikovnými a loajálnymi spolupracovníkmi, sa Vám to podarilo. Congratulations. Prajem všetko najsamlepšie v práci i v súkromí, celému Vášmu tímu. Snáď do skorého videnia, Zuzana Vnuková

R Rodina Krajčíriková

 
Ďakujeme touto cestou všetkým pracovníkom BUBO za skvelú cestu okolo sveta 2009 a špeciálne ďakujeme nášmu sprievodcovi Jurajovi alias Georgovi za super prácu sprievodcu a 100% výkon počas celej cesty. Rodina Krajčíriková

 

 
From: info@hymesmk.sk [mailto:hymesmk@hymesmk.sk]
Sent: Thursday, April 30, 2009 12:00 PM
To: BUBO
Subject: ďakovanie

Ďakujeme touto cestou všetkým pracovníkom CK BUBO za skvelú cestu okolo sveta 2009 a špeciálne ďakujeme nášmu sprievodcovi Jurajovi alias Georgovi za super prácu sprievodcu a 100% výkon počas celej cesty.

Rodina Krajčíriková


 • 1 / 1