Najkrajšia cesta okolo sveta

Dubaj, Sri Lanka, Singapur, Nový Zéland, USA, Francúzska Polynézia, Maldivy, Tahiti

Naša cesta okolo sveta má viacero naj. Sú nimi najvýhodnejšia cena, romantické destinácie, špičkové lietadlá, skvelá cena biznis class a neopakovateľnú luxus prvej triedy. Neporovnávajte to ani so súkromnými lietadlami. Partnerstvom so špičkovou leteckou spoločnosťou sa nám podarilo vytvoriť najkrajšiu cestu okolo sveta. Výborné reštaurácie, ktoré vystihujú dané krajiny, súkromný sprievodca a desiatky rokov skúseností BUBO. Vyskúšajte najkrajšiu cestu okolo sveta.

Adela Kamenárová Adela Kamenárová Adela Kamenárová
Novinka
Novinka
2018
od 6 870 €

Dubaj, Sri Lanka, Singapur, Nový Zéland, USA, Francúzska Polynézia, Maldivy, Tahiti

25 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Zájazd s najlepšou leteckou spoločnosťou na svete a jej partnermi
 • Výber kategórie hotela
 • Vynikajúce reštaurácie a sprievodca
 • Najlepšia cena na trhu
Zobraziť mapu

Prílet do mesta zamilovaných, makrónky a vysvietená Eiffelovka. Pozriete si na úvod Vašej cesty najznámejší kabaret sveta Moulin Rouge? Najkrajšie dominanty Paríža ako Eiffelova veža, Víťazný oblúk, Notre Dame či St. Chapelle, ale aj potulky po stopách Amélie z Montmartru na Pigalle, Rue Lepic a pod Sacre Coeur, príbehy Francúzskej revolúcie v Toulerijských záhradách, Parížskej komíny pod neorenesančnou parížskou radnicou a Napoleonových čias v samotnom bruchu Paríža. Večera v kvalitnej reštaurácii s typickou francúzskou kuchyňou.

Tradičné francúzske raňajky prechádzka po Champs Elysees, transfer na letisko a odlet do Dubaja.

Celodenná spoločná prehliadka mesta DUBAJ, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Khalifa a 59-sekundová jazda výťahom na najvyššiu vyhliadkovú plošinu na svete, majestátny hotel Atlantis a ďalšie desiatky zaujímavostí.

Preskočíme Indický oceán a pristaneme na maličkých ostrovoch, ktorých synonymom je slovo raj. Malé koralové ostrovy stratené v Indickom oceáne sú pastvou pre oči a rozkošou pre zmysly. Tyrkysová voda, biele pláže, pokoj a bezpečnosť z nich spravili jednu z najvyhľadávanejších luxusných lokalít na svete. Prehliadka hlavného mesta a podmorského sveta so šnorchlom a plutvami.

Relax na Maldivách.

Relax na Maldivách.

Rozlúčka s Maldivami a smerujeme do krajiny cejlonského čajku, malých sloníkov, UNESCO pamiatok... na Sri Lanku. Rušné hlavné mesto Colombo a jeho zákutia Vám ukážu jednú z mnohých tvári ostrova.

Transfer do oblasti Kandy. Cestou sa zastavíme v Pinnawela, sloňom sirotinci, kde budeme mať možnosť priameho kontaktu s malými sloníkmi. Štátny sirotinec – ale pre slony. Založený na ochranu opustených, osirelých alebo zranených divých slonov, ktorých je tu plus-mínus okolo 60. Zážitok, ktorý Vás nenechá chladnými. Každodenným bodom programu je kúpanie v rieke, veď slonia koža je citlivá a potrebuje pravidelnú hydratáciu :-) Ale malému slonovi, sa podobne ako malým deťom, do kúpania nie vždy chce. Zaručene nebudete chcieť odísť.

KANDY Bezstarostné mesto vo Vysočine, centrálnej časti Srí Lanky. Posledné hlavné mesto sinhálskeho kráľovstva, odolávajúce až do roku 1815 Britom. Portugalci, ani Holanďania, ktorí 300 rokov kontrolovali obchod na ostrove, si nikdy Kandy nepodrobili. V Kandy je uschovaná najposvätnejšia budhistická relikvia Srí Lanky – Buddhov zub. Chrám zubu je centrom najdôležitejšej celonárodnej procesie „Esala perahera“, pri ktorej žiarivo ozdobený Maligawský slon prenáša pod baldachýnom zub. Kandy je rušné centrum obchodu, predovšetkým s drahokamami a textilom. A opäť – pamiatka UNESCO.

Dnešný deň bude venovaný čaju. Nádherná jazda vysočinou, tematické zastávky a na záver čajová plantáž a noc priamo v srdci „cejlonského čaju“ Napriek tomu, že sa čaj dostal na Srí Lanku ako náhrada za kávu, dnes tvorí jednu z najvýznamnejších vývozných komodít. Vysočina je posiata čajovými plantážami, kde sa celé dni „motajú“ tamilské zberačky čaju, ktorý sa tu spracúva v staromódnych továrňach. Tu vo Vysočine, akoby sa zastavil čas a po lekcii zo spracovania, si vychutnáme šálku silného cejlónskeho čaju.

Hlavné mesto Sri Lanky, COLOMBO a potom opäť ďalší skok na našej ceste, tento krát do Singapuru.

SINGAPUR: Kvalitná celodenná prehliadka mesta s chýrnou ulicou Orchard Road a umelo vybudovaný ostrov Sentoza. Futuristické divadlo Esplanaden, jazda na najväčšom ruskom kolese na svete s krásnym výhľadom najedno z najbohatších miest Ázie. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristálSir Raffles. Socha leva Merlion a krásne fotografie. Najčistejšia indická štvrť na svete, čínske uličky a rozprávanie o filozofii, ktorá bohatstvo Singapuru vytvorila.

Opúšťame Áziou a smerujeme na hlboký juh.

Nový Zéland. Najväčšia novozélandská metropola. Panorámu mesta s najvyššou vežou južnej pologule si odfotíme z toho najlepšieho miesta. Viete, prečo Auckland nazývajú mestom jácht? Prístav, najvyššia televízna veža na južnej pologuli z ktorej môžete aj skočiť. Vyhliadka na mesto zo sopečného kopca Eden Hill.

Celodenný výlet do mesta ROTORUA, ktoré je známe množstvom geotermálnych prameňov a leží priamo na ohnivom prstenci. Bublajúce bahno, gejzíry a vôňa síry. Rotorua je zároveň mestom s najväčšou koncentráciou pôvodných obyvateľov Nového Zélandu Maorov. Maorská dedina Te Puia a ukážka bojového tanca haka.

Voľný program v Aucklande, ktorý si môžete spestriť trebárs výletom a plavbou po zátoke hojnosti a pozorovať delfíny prípadne veľryby. Alebo len relaxujte pri voňavej káve v aucklandskom prístave a sledujte rugby.

Dnes odletíme z Nového Zélandu do Polynézie. Získame deň života k dobru a 16 ty deň našej cesty zažijeme 2x. Nocľah v hlavnom meste Papeete.

O deň mladší, plní elánu preletíme na ostrov MOOREA. Krátky 7 minútový let nás privedie na ostrov, kde natáčali film Vzbura na lodi Bounty. Tropický zelený ostrov s nádherným modrým oceánom všade naokolo. Vyhliadka z Belvederu, z ktorej sa nám otvorí pohľad na Cookovu zátoku a zátoku Opunohu. Pozdĺž ananásových plantáží a bujnej vegetácie prídeme do nášho hotela.

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

Tri dni relaxu na tropickom ostrove Moorea. Nájdite sa na mape.

Opäť náš odskúšaný 7 minútový let a sme v Papeete. Prehliadka hlavného mesta a ostrova Tahiti. Večer odletíme, svetlá Tahiti sa nám stratia z dohľadu a ponad Tichý oceán preletíme do Los Angles, Kalifornia.

Prílet. Celodenná prehliadka LOS ANGELES a jeho najzaujímavejších častí. Hollywood a Chodník slávy, Čínske divadlo, kde sa udeľuje Oscar,Beverly Hills s domami slávnych hercov a spevákov, obchody na Rodeo Drive, ktoré patria do prvej päťky najdrahších na svete a kde o celebrity nie je núdza. LA budete mať v malíčku. Následne zájdeme na pláž SANTAMONICA, dejisko slávneho Baywatchu, kde na vlastné oči spoznáme plážovú kultúru, skontrolujeme surferov a zabavíme sa na móle.

Naša cesta sa pomaly chýli ku koncu. Z Los Angeles ponad severný ľadový oceán preletíme na opačnú stranu zemegule.

Tranzitný nocľah v horúcom Dubaji

Cena zahŕňa

 • všetky letenky
 • 17 x ubytovanie v 3* hoteloch (podľa výberu) v izbách pre dve osoby
 • Raňajky
 • Vstupné do všetkých navštívených pamiatok podľa programu
 • Privátnu dopravu
 • Slovenského BUBO sprievodcu
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • Asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, vreckové, letiskové poplatky, víza

Najpopulárnejšia cesta okolo sveta na Slovensku. Rezervujte si miesta v predstihu!

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán.

Letenky: Tento zájazd lietame preferenčne leteckou spoločnosťou Emirates v spolupráci s Qantas, Tahiti Nui, Austrian a Turkish airlines.

Orientačný letecký itinerár je nasledovný:

Viedeň Paríž  0705 - 0915

Paríž Dubaj 2150 - 0630*

Dubaj Male 0950 - 1505

Male Colombo 1630 - 1830

Colombo Singapur  1505 - 2135

Singapur Auckland  2040 - 1355*

Auckland Papeete 1615 - 2305 -

Papeete Moorea 0830 - 0845

Moorea Papeete 1155 - 1210

Papeete Los Angeles 2345  - 1055*

Los Angeles Viedeň 1830 - 2120*

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
11.05.2018
04.06.2018
Už len 4 miesta
8 200 €
Objednať
14.11.2018
08.12.2018
Už len 4 miesta
6 870 €
Objednať

Odporúčame

Sri Lanka
11 dní
1 600 €
Thajsko , +2 viac
15 dní
1 680 €

Ľ Ľuboslava Kvasnicová

 
Dobrý deň, vo štvrtok minulý týždeň sme sa vrátili po piatich týždňoch z Cesty okolo sveta na Slovensko. Počas cesty z Madridu do Bratislavy - dokopy asi 5 hodín, sme spomínali deň po dni na zážitky z cesty. Toľko sme toho zažili, že Madrid sme už nestihli rozobrať. Tak nabitá zážitkami - mne sa zdá , že iba pozitívnymi - som sa ešte nevracala zo žiadnej dovolenky. Týmto by som Vám chcela poďakovať za perfektnú organizáciu cesty. Zvlášť by som chcela poďakovať Michalovi Muhlovi, za perferfektne odvedenú prácu. Ešte som sa nestretla so sprievodcom, ktorý by bol ochotný sa nám venovať 24 hodín denne a bol tak profesionálne zdatný. Myslím, že Michal prispel veľkou mierou, aby tá cesta dopadla tak dobre ako dopadla. Ešte raz Vám ďakujeme a prajeme čo najviac spokojných zákazníkov. Kvasnicovci

Zuzana Vnuková

 
Vážený pán riaditeľ, za posledný rok som s Vašou cestovnou kanceláriou prešla vcelku hodný kus sveta. Touto cestou chcem poďakovať BUBO za zážitky, o ktorých raz budem rozprávať určite ešte aj vnúčatkám. Fakt to stálo za všetky tie peniaze. Viem, že za úspechom CK sa skrývajú dlhoročné skúsenosti, veľa skvele urobenej práce v back office a samozrejme, v neposlednom rade, absolútna profesionalita Vašich sprievodcov. Na tomto mieste by som chcela vyzdvihnúť dvoch sprievodcov z tých, ktorých som ja mala možnosť zažiť v teréne a ktorí podľa mňa svoj job robia ešte viac než excelentne: Juraj Ondrejčík a Michal Chmeliar. Jednou vetou povedané, správni ľudia na správnom mieste. George si zaslúži obdiv za neskutočné znalosti, všeobecný rozhľad a svoj maximálne ochotný a ľudský prístup ku všetkým účastníkom zájazdu (Cesta Okolo Sveta, India, Nepál). Miško nám našu dramatickú juhoamerickú expedíciu odsprevadzal s totálnym kľudom a rozvahou, pričom udržať pozitívnu náladu a morálku v tak rôznorodej veľkej skupine, na tak dlhú dobu, nie je vôbec jednoduché aj keby všetko išlo podľa pôvodného plánu. Jemu sa to podarilo na 200%. V dnešnej dobe, keď nie je vôbec ľahké obklopiť sa šikovnými a loajálnymi spolupracovníkmi, sa Vám to podarilo. Congratulations. Prajem všetko najsamlepšie v práci i v súkromí, celému Vášmu tímu. Snáď do skorého videnia, Zuzana Vnuková

R Rodina Krajčíriková

 
Ďakujeme touto cestou všetkým pracovníkom BUBO za skvelú cestu okolo sveta 2009 a špeciálne ďakujeme nášmu sprievodcovi Jurajovi alias Georgovi za super prácu sprievodcu a 100% výkon počas celej cesty. Rodina Krajčíriková

 

 
From: info@hymesmk.sk [mailto:hymesmk@hymesmk.sk]
Sent: Thursday, April 30, 2009 12:00 PM
To: BUBO
Subject: ďakovanie

Ďakujeme touto cestou všetkým pracovníkom CK BUBO za skvelú cestu okolo sveta 2009 a špeciálne ďakujeme nášmu sprievodcovi Jurajovi alias Georgovi za super prácu sprievodcu a 100% výkon počas celej cesty.

Rodina Krajčíriková


 • 1 / 1