Nový Zéland a veľké mestá Austrálie

Nový Zéland, Austrália

Nádherná cesta na druhý koniec sveta. Filmová Stredozem a veľkolepé austrálske mestá. Podrobne spoznáte oba ostrovy Nového Zélandu, ktorý sa považuje za najlepšiu krajinu na život a pookrejeme v teplej Austrálii. Ak máte viac času tak ste si vybrali ideálny zájazd. Aklimatizujete sa na časový posun a potom už v plnej sile uvidíte Mt.Cook, najdaždivejšie miesto na zami Milford Sound, veľryby v Kaikoure, aktívnu sopku Ruapehú, gejzíry v Rotorua, maorské tance, delfíny, najkrajšiu prímorskú cestu na svete a legendárnu operu v Sydney. Nemáte dosť? Môžete sa vybrať aj do srdca austrálskeho kontinentu na Ayers Rock či na najstrmšiu železnicu na svete. Cesta naprieč najvyspelejšími civilizáciami južných morí v kvalitnom prevedení od BUBO.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 990 €

Nový Zéland, Austrália

22 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Najvyššia hora Severného a Južného ostrova, rozšírený program!
 • Najlepšie biele vína na svete, jelenie steaky, palacinky s kiwi a klokanie medailónky
 • Kultúra Maorov, európskych imigrantov a austrálskych aborigénov
 • Slovenský sprievodca vychovaný BUBO akadémiou
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a dlhý let na druhý koniec sveta, kvalitnou leteckou spoločnosťou.

Stále sme vo vzduchu, ale už na južnej pologuli.

Prílet do CHRISTCHURCH, najväčšieho mesta Južného ostrova. Postupná aklimatizácia na južnú pologuľu a prehliadka mesta. V roku 2011 ho zasiahlo viac zemetrasení a dnes sa opäť prebúdza ako najkultúrnejšie mesto Južného ostrova.

Skorý ranný odchod a vyrážame naprieč Južným ostrovom. Čaká nás celodenný presun až do hlavného mesta adrenalínu. QUEENSTOWN. Cestou zazrieme prvé ľadovcové jazerá Tekapo, Pukaki a budeme sa kochať krásami Južných Álp. Absolvujeme krátku prechádzku pod najvyššou horou Nového Zélandu Mt. Cook. Večer prídeme do Queenstownu, prejdeme sa po brehoch jazera Wakatipu a centrum mestečka.

S východom slnka vyrážame do najkrajšieho národného parku Nového Zélandu. FJORDLAND a zátoka Milford Sound. Nádherná scénická cesta, pozdĺž ktorej sa pasú stáda jeleňov a oviec. Milford Sound sa hrdí titulom najdaždivejšieho miesta Nového Zélandu. Priamo v zátoke je možnosť absolvovať fakultatívnu 2-hodinovú plavbu loďou, ktorá vypláva na Tasmanové more, a je možné že, zazrieme aj delfíny, tulene či veľryby. Večer návrat do hotela a voľný program v meste.

Pokračujeme v ceste po Novom Zélande smerom na západné pobrežie. Našou prvou zastávkou bude mestečko WANAKA na brehu rovnomenného jazera, ktoré je ukážkou,ako vyzeral Queenstown pred 20 rokmi. Naším dnešním cieľom je ľadovec FOX GLACIER. Cestou k nemu máme možnosť ochutnať špeciálnu lososovú polievku priamo na farme. Poobede nás čaká prechádzka v okolí ľadovca Fox Glacier a večer sa prejdeme po pláži na brechoch Tasmánskeho mora. Pri troche šťastia je možné vidieť Mt. Cook z druhej strany.

Voľnejší deň, počas kterého bude možnosť fakultatívne absolvovať let okolo Mt.Cook a ľadovcov Fox a Franz Josef, ak nám to počasie umožní. Pri jazere MATHESON budeme sledovať, či sa vo vodnej hladine neobjaví zrkadlový obraz najvyššej hory Zélandu. Poobede si vychutnáme ľadovec FRANZ JOSEF a presunieme sa do PUNAKAIKI na známe „palacinkové skaly“.

Západnému pobrežiu dáme zbohom a presunieme sa na východné. Cestou si urobíme preestávku v mestečku REEFTON, ktoré vyzerá ako zamrznuté v 19.st. Kúpeľné mesto HANMER SPRINGS, kde môžete ochutnať skvelé bravčové rebrá. Poobede máme pred sebou mesto KAIKOURA, ktoré je známe ako jedno z najlepších na sledovanie veľrýb. Ak ste gurmáni a máte radi dary mora, Kaikoura je tým správnym miestom na výbornú večeru.

Skoro ráno vynecháme raňajky a vyrazíme na pozorovanie veľrýb. 2,5- -hodinová plavba, kde budeme sledovať veľryby a unikátne delfíny Dusky, ktoré sú endemické pre Nový Zéland. Vyhúpaní po plavbe, si dáme raňajky a ak chcete, môžete ochutnať miestnu špecialitu: palacinky so slaninou, kiwi a banánom, poliate javorovým sirupom. Pozrieme sa na miesto, kde odpočívajú tulene a ideme na sever do vinárskej oblasti MARLBOROUGH, kde ochutnáme vína svetovej kvality. Sauvignon blanc alebo chardonnay či pinot noir? Prístavné mesto PICTON, bude našou bodkou za Južným ostrovom.

V ranných hodinách absolvujeme cestu trajektom zJjužného ostrova na Severný. - hodinová plavba, počas ktorej prejdeme 90 km. Po zdolaní Cookovho prielivu pristaneme v hlavnom meste ostrova. WELLINGTON. Po týždni strávenom v prírode je pre nás Wellington veľkou zmenou. Navštívime nádherné múzeum Te PaPa, ktoré sa venuje histórii Nového Zélandu.

Doobeda absolvujeme pešiu prehliadku mesta, navštívime botanickú záhradu, pozrieme si budovu parlamentu a vysvetlíme si politický systém. Prečo je vlastne Wellington hlavným mestom? Poobede vyrazíme do národného parku TONGARIRO, kde nás upúta pohľad na najvyšší vrchol Severného ostrova Ruapehú a tiež silueta známej Hory osudu z príběhu Pána prsteňov. Ruapehú je stále aktívnou sopkou a v prípade dobrého počasia sa lanovkou vyvezieme takmer na vrchol.

Dnes pokračujeme k ďalšiemu „naj“, a tým je najväčšie jazero Nového Zélandu, jazero TAUPO, ktoré vzniklo sopečnou explóziou, následky ktorej sledovali v antickom svete. Len nevedeli, kde to buchlo. Záujemcovia si fakultatívne môžu vyskúšať jet boating, pri ktorom sa čln rúti rýchlosťou 90 km/h a stačí mu k tomu 10 cm vody. Vodopád HUKA FALLS s nádherne belasou vodou. Prečítajte si viac o Novom Zélande na fóre BUBO, kde nájdete aj tento zaujímavý príspevok https://www.bubo.sk/forum/kia-ora-rawa-atu-wai-o-tapu .

ROTORUA: oblasť známa výskytom termálnych prameňov, gejzírov a bublajúceho sírového bahna. V tomto regióne takisto žije najväčšia komunita Maorov na Zélande. Navštívime jedno z historických zariadení v dedinke TE PUIA, kde si pozrieme ich rezbárske umenie, zažijeme známy tanec haka a nájdeme tu aj symbol Nového Zélandu, ktorým je vták kiwi. Poobede sa presunieme do najväčšej metropoly krajiny. V bývalom hlavnom meste AUCKLAND nás privíta najvyššia stavba na južnej pologuli Sky Tower,vysoká 328 metrov. Večerná individuálna prechádzka prístavom a centrom Aucklandu.

Celodenná prehliadka Aucklandu. Albert park, Queen Street, výlet na polostrov Davenport a vyhliadka z Viktóriinho kopca. Ľudská atmosféra tejto časti Aucklandu Vás dostane. Po návrate do centra môžu odvážlivci skočiť dole zo Sky Tower. Voľný program, steak house, prípadne vyhliadka z Eden Hill.

Prelet do Austrálie. MELBOURNE: najkultúrnejšie mesto krajiny a jedno z najväčších gréckych miest na svete. Dozviete sa prečo. Okruh mestom a prechádzky po nábreží pri rieke Yarra. New Federation Square, Queen Victoria Market, ale aj najstaršie katedrály a múzea. Pochopíte rozdiel medzi provinciami Victoria a New South Wales. Viete, ako sa hrá austrálsky futbal? Vznikolv Melbourne, v meste, ktoré šport miluje a vo svete je známe množstvom exkluzívnych športových podujatí.

Vyhliadková jazda po pobreží po tzv. GREAT OCEAN ROAD, legendárnej ceste, postavenej v čase hospodárskej krízy, ktorá dnes patrí k najkrajším v Austrálii s cestami vinúcimi sa pozdĺž oceánu a pieskových pláží až kD apoštolom, monumentálnym pieskovcovým masívom týčiacim sa z rozbúrenej vody. Táto cesta je zároveň najväčším vojenským spomienkovým miestom na svete, keďže je celá venovaná vojakom padlým v prvej svetovej vojne.

Preletíme 1 000 km, ktoré oddeľujú dve najväčšie mestá v krajine a pristaneme v Sydney. SYDNEY rozhodne stojí za návštevu. Veľkolepá stavba Opera House, nádherné záhrady a parky s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, legendárny most Harbour Bridge, nádherné Sydney Aquarium, množstvo múzeí a obchodov.

Celý deň strávime prehliadkou tohto najznámejšieho austrálskeho mesta, ktoré v ničom nezaostáva za inými svetovými metropolami. Sydney je mesto, kde sa neustále čosi deje, jeho vynikajúca poloha Vás vyzýva, aby ste tu strávili viac dní a presne to aj spravíme. Nasledujúce dni a noci strávime v tejto metropole a ako ich strávite, závisí na Vás. Môžete si vybrať niektoré z celodenných výletov alebo cestu do srdca Austrálie na Ayers Rock, alebo ostanete relaxovať v tomto uvoľnenom meste a čas strávite potulkami po starej časti the Rocks, navštívite Zoo a spoznáte čudné stvory žijúce u protinožcov alebo sa pôjdete okúpať či zasurfovať si na Bondi Beach. Je to len na Vás.

Fakultatívny výlet Blue mountains: Celodenný výlet v trvaní cca 9 hodín. Opustíme Sydney po známom meste Anzac a po Victoria Road prejdeme do "Modrých hôr". Pieskovcové hory, ktoré sú rozryté množstvom priepastí a roklín. Celá oblasť je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Z Echo Pointu si pozrieme nádhernú panorámu s výhľadom až k skalnej formácii nazývanej Tri sestry. V tzv. Scenic World absolvujeme jazdu vláčikom po najstrmšej železnici sveta. Budeme obdivovať vzácne druhy eukalyptov, ktoré dali meno týmto horám. Poobede navštívime fungujúcu farmu, kde si pozrieme typické austrálske zvieratá a každý si tu nájde svoju kenguru, koalu či tajpana. Cena 110 eur/1 osoba ( doprava, vstupné, sprievodca).

Fakultatívny výlet Ayers Rock: Absolvujte letecký výlet do srdca austrálskeho outbacku, k magickým skalám Ayers Rock, ktoré sú pre poôvodných obyvateľov Austrálie posvätnými. ULURU alebo AYERS ROCK: monolit Uluru. Skala, ktorá je dvakrát taká veľká ako centrálny Londýn, je lemovaná jaskyňami, ktoré slúžili na kmeňové ceremónie a ako pohrebné komory pôvodných obyvateľov Austrálie. Cena: 570 eur/1 osoba (spiatočná letenka do Sydney vrátane letiskových poplatkov, 1 noc v 3* hoteli v dvojposteľových izbách, raňajky, letiskové transfery a výlet k Uluru).

Návrat do Sydney a odlet domov.

Odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • lokálny prelet Auckland – Melbourne
 • lokálny prelet Melbourne – Sydney
 • 19 x ubytovanie v 3* hoteloch v  izbách pre dve osoby
 • dopravu počas celého pobytu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • trajekt Picton – Wellington
 • letiskové transfery na Novom Zélande
 • miestne dane a poplatky
 • vstupné do národných parkov

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety, víza

Poznámka:

Tento zájazd lietame leteckou spoločnosťou Emirates.

K ceste je nutný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia cesty a vízum do Austrálie. Víza podáva za poplatok BUBO. Osoby staršie ako 70 rokov, musia dodať aj zdravotný certifikát od lekára. Víza a rezerváciu zájazdu odporúčame vybavovať v dostatočnom predstihu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné dvojstrany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
14.10.2018
04.11.2018
5 210 €
Základná cena 5210 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 920 €
Objednať zájazd
06.11.2018
27.11.2018
5 150 €
Základná cena 5150 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 860 €
19.12.2018
09.01.2019
5 950 €
Základná cena 5950 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 6 660 €
14.02.2019
07.03.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 700 €
15.03.2019
05.04.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 700 €
10.04.2019
01.05.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 700 €
05.07.2019
26.07.2019
5 360 €
Základná cena 5360 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 6 070 €
11.10.2019
01.11.2019
5 130 €
Základná cena 5130 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 840 €
06.11.2019
27.11.2019
5 230 €
Základná cena 5230 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 5 940 €
19.12.2019
09.01.2020
5 400 €
Základná cena 5400 €
Letiskové poplatky 690 €
Žiadosť o Austrálske víza 20 €
Spolu 6 110 €

Odporúčame

Nový Zéland

Silvester na Novom Zélande

19.12. → 03.01.2019 ter.
16 dní
4 720 €
Nový Zéland

Nový Zéland - Stredozem

14.10. → 29.10.2018 +9 ter.
16 dní
4 530 €

N Nový Zéland a veľké mestá Austrálie

 
Po nádhernom Islande, ktorý som s Bubom absolvovala, ma lákal Nový Zéland. Vybrala som si zájazd Nový Zéland a Veľké mesta Austrálie. Urobila som dobre. Nový Zéland je úžasný. Nájdete tu toľko krásy na jednom mieste, až to berie dych. Fjordy, Dažďové pralesy, ľadovce, prekrásne scenérie pobrežím oceánu, úžasné hory. Potom výborne gastronomické zážitky, ktorým neviete a ani nechcete odolať. Po Novom Zélande sme preleteli do Austrálie, ktorá má tiež svoje čaro. Krásne mesto Sydney a skvost v strede Austrálie Uluru. Celý zájazd bol výborne zorganizovaný a všetko "klapalo" ako hodinky. Okrem všetkej tej nádhery, ktorú som videla, musím vyzdvihnúť aj výbornú prácu nášho sprievodcu Maťka Hrnku. Bol super. Trpezlivý a vždy s úsmevom na tvári odpovedal na všetky naše zvedavé otázky. Je to profesionál s bohatými vedomosťami. Ešte raz Maťko ďakujem za úžasnú dovolenku.
Nataša a Milan

Meno Priezvisko Meno Priezvisko

 
test

 

 
Jablonkova Svetlana
Izrael,Palestina
Skvelý zájazd s Petrom Reaom - Izrael je prekrásnakrajina,zaujímavá,so skve lou atmosférou,Jeruzalem plný histórie v starom meste,odporúčam aj pamätník holokaustu Yad Vasem,Masada,Qumrán,absolutne bezpečný kus sveta,sprevádza Peter Rea - inteligenntný,empatický rozhľadený,proste chodte a zažite to všetko pekné čo my.
Svetlana Jablonková

 

 

Krátky čas - od 26.3.2014 do 1. 4. 2014 - strávený v krajinách Palestína/Izrael so skvelým sprievodcom "Petrom" cez našu BUBO cestovku bol pre všetkých zúčastnených jednoznačne obohacujúci. Peter svojim výkladom históriu perfektne priblíži, následne pridá svoje poznania o súčasných reáliách krajín a ešte k tomu porozpráva svoje zážitky tak, že v tom okamihu uveríte aj to, že po dobyvateľoch Masady ostal zachovaný "nástroj", ktorým prerazili jeho hradby :). Super zážitky , DOPORUČUJEM všetkým, ktorí majú túžbu vidieť to o čom sa veľa rozpráva. Naozaj platí - lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Zdravím našu "veľkú 12člennú skupinu".
Daniela

Zuzana Kolmačková Zuzana Kolmačková

 
Včera večer sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Izrael, Palestína a chcela by som vyzdvihnúť nášho sprievodcu - Petra, ktorý bol nadštandardne znalý histórie, biblických súvislostí a veľkej ochoty podeliť sa s nami o tieto skúsenosti.

Súčasne by som chcela všetkých, ktorí váhajú nad navštívením tejto krajiny povzbudiť, aby sa smelo vydali po stopách Starého a Nového zákona a určite budú viac než spokojní.
Naše putovanie počas tých pár dní bolo veľmi pokojných, takže ani tejto situácie sa netreba obávať. Dokonca aj bezpečnostné kontroly na letisku boli vcelku zvládnuteľné.

Krajina, jej pamiatky, história, odkazy pre nás a budúce pokolenia nás veľmi oslovili a obohatili aj duchovný rozmer života.

Vrelo odporúčam a ďakujem za príjemnú skupinu, sprievodcu a Bubo za skvelú organizáciu.

Veľa štastných obohacujúcich zážitkov!
Zuzana

 

 
Toto bol moj piaty zájazd s Bubom . Uprimne sa priznavam, ze som mala trochu obavy z toho, ze idem sama a nikoho nepoznam.
Nasa mala skupina z Juzneho ostrova sa stmelila dokopy doslova za pár hodín, akoby by sme sa poznali uz dlhy cas. S úsmevom spomínam na zamorenie mikrobusu arómou z Novozélandského syra, tiež na gynekologickoortopedickoanesteziologické konzílium u pacienta so zaludocnou nevolnostou.....atd. Vsetko prebiehalo v uplnej pohode, s humorom, bez komplikácií. K dobrej nálade samozrejme prispeli aj nasi sprievodcovia Kamil a Jirko, ktorí sa maximálne snazili a zapadli dokonale medzi nás.
Takze sa pripájam ku pozitívnemu hodnoteniu . Myslím, ze nespomínal nikto ubytovanie. Bolo výborné, ale najkrajsie bolo ubytovanie pri Pancake Rocks s nádherným výhladom na pobrežie, vkusne a útulne zariadená izba a taktiez zaujímavý bol hotel Chateau Tongariro.

Takze na záver priatelia Vám vsetkým chcem podakovat . Bola som tie 3 tyzdne neskutocne spokojna a stastna. A k tomu ste prispeli Vy vsetci , ktorí ste tam boli!!! Do skorého videnia....

Samozrejme vdaka patrí aj cestovnej kancelárii Bubo!

S pozdravom

Gabriela Bozogáňová

 

 
Pred mesiacom sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu Jordánsko ,Palestína Izrael a musím povedať, že i keď sme precestovali pol sveta s manželom, tak toto bol najhodnotnejší zájazd !!

I keď máme viac ako pol života za sebou / 77 a 70 / a mysleli sme si , že poznáme históriu, náboženstvo a geografiu, tak to nebolo tak.

Nikdy nepochopím, kde berie náš sprievodca pán Peter Rea tie vedomosti, ktorými nás "kŕmil" po celých 11 dní. Musím pravdu povedať, že keď sme sa vrátili, tak sme mali zo všetkého gali-matiáš.Ale po pár dňoch po návrate sme si sadli za počítač a vygúglovali sme si jednotlivé miesta ktoré sme navštívili a pomaly, dnes po mesiaci začíname chápať jednotlivé udalosti a históriu.
Spoznali sme veľmi milých ľudí, bol to dobrý kolektív.

Doporučujem všetkým záujemcom o cestovanie a poznávanie histórie, krajín a udalostí, cestovnú kanceláriu BUBO ! Majú to vymakané, vedia o každom kameni ktorý je starší ako 100 rokov všetko, všetky zastávky, hotely, reštiky sú na úrovni nehovoriac o sprievodcoch. Viem to, pretože členovia našej rodiny s nimi chodia často.
Choďte s nimi, nebudete ľutovať !!!
Ľubica a Ivan Wlachovskí

 

 
V dňoch 7 - 13. 5. 2013 sme sa s manželkou zúčastnili poznávacieho zájazdu v Izraeli, ktorý organizovala cestovná kancelária BUBO. S odstupom času musím skonštatovať, že to bol pre nás nezabudnúteľný zážitok. Počas tohto zájazdu sme videli a boli sme oboznámení s miestami, ktoré úzko súvisia s históriou Izraela. Podrobne sme spoznali nielen biblické miesta(Jeruzalem, Nazaret, Betlehem,Genezaretske jazero) ale aj miesta, ktoré sú z historického hľadiska pre samotných Izraelčanov veľmi významné( pevnosť Masada, Haifa). Organizácia zájazdu bola perfektná. Ubytovanie bolo zabezpečené v hoteloch na úrovni a aj doprava klimatizovaným autobusom bola veľmi príjemná a hlavne bezpečná. Počas celého zájazdu sa nevyskytli žiadne organizačné ani iné problémy. Najväčšiu zásluhu na tom mal náš sprievodca Peter Rea, ktorý to veľmi dobre organizoval, o všetkom nás podrobne informoval, sprevádzal nás aj v čase mimo programu zájazdu(bohoslužby v Jeruzaleme) No a klobúk dole pred jeho vedomosťami, ktoré sa týkajú histórie nielen Izraela, ale aj histórie ostatných náboženstiev, ktoré sú zastúpené v Izraeli. Taktiež nás veľmi podrobne oboznámil so súčasnou politickou situáciou na strednom východe. Hlavne jeho zásluhou zájazd dopadol veľmi dobré a u nás zanechal tie najlepšie dojmy. Budeme na to dlho spomínať.

P. Terpák

 

 
Dobrý deň!
Je to pomaly mesiac, čo sme sa s manželom vrátili z "výletu" na Nový Zéland a do Austrálie.
Zájazd hodnotím pozitívne vďaka organizačným schopnostiam sprievodcu Jirka Jobánka. Bol vždy pripravený splniť naše priania, fundovane odpovedal na naše často až všetečné otázky, dôkladne poznal teritórium, zvyky a zodpovedne nás "presúval" do destinácií. Zvolený program a trasa zájazdu mi umožnila spoznať prírodu, ľudí a mestá... K celkovému pozitívnemu zážitku prispelo i vhodne zvolené ubytovanie, v niektorých prípadoch celkom komfortné.
Ďakujem za pekné zážitky.
Prajem príjemný deň!

Martina Brósková

 

 
Bez Jirku a Peta by nas zajazd nebol tym, cim bol - fantasticky a plnohodnotne stravenym casom. Jirko je spravny pohodak, ktory zvlada aj tak roznorodu bandu ako sme boli my. Zobral nas aj na miesta, ktore neboli tak celkom v plane, zorganizoval nam vlastnorucne grilovanie steakov z klokana na Bondi Beach a mal vzdy pripravenu vtipnu odpoved (Na otazku preco kiwi smrdi, dal odpoved - lebo se nemejo pod pazama, maji zakrsly kridilka :-))
Peto je chodiaca encyklopedia, vie svoje vedomosti podat velmi zaujimavo a nezaskoci ho ziadna otazka (ake su maorske nadavky?)
Novy Zeland je najkrajsia krajina aku som doteraz videla (Juzny ostrov). Ked sme potom isli na sever a za tym do Australie, uz ma nemalo co ohurit - a tak si myslim, ze by nemuselo byt na skodu zajazd "otocit". Najprv AUS a potom sever NZ a na zaver juh NZ.
Ubytovanie bolo vzdy komfortne, v mestach na najlepsich uliciach, aby sme sa nemohli stratit, aj keby sme chceli.

Celkovy dojem - jednotka s hviezdickou!!!

A viete kam chceme ist na buduci rok? DO NAMIBIE S JIRKOM! Tak nam drzte palce nech sme zdravi (my aj Jirko) a nech mame dost penazi :-))

Zdravi Vas
GL