Perzský záliv

Omán, Kuvajt, Dubaj, Katar, Bahrajn, Spojené arabské emiráty

Opulentné sultanáty a emiráty hýbu svetom. Väčšina ľudí im iba závidí krátkodobé bohatstvo, ktoré teraz majú. My sa však prenesieme o pár desiatok rokov dozadu a uvidíme nesmierne ťažký život minulej generácie a generácií pred nimi. Až tu si uvedomíme, že Slovensko je raj. Na rozdiel od Slovenska, však štáty zálivu budujú, stavajú a netunelujú a aj preto tu za pár rokov vyrástli mestá o akých sa nám môže iba snívať. Zbožňujeme Arábiu a na tomto zájazde sa dozviete prečo.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 256 €

Omán, Kuvajt, Dubaj, Katar, Bahrajn, Spojené arabské emiráty

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Pod vedením arabistov
 • Komplexný zájazd na ktorom sa dozviete viac
 • Skúsenosti z každoročných skupín
 • Najbezpečnejšie krajiny sveta
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne do sultanátu Omán.

Prílet v skorých ranných hodinách, transfer do hotela a relax. OMÁN: krajina zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosa, ktorá sa vďaka pracovitosti dostala na čelo štátov zálivu. Od začiatku do konca nás bude sprevádzať vôňa kadidla, vysokí opálení muži oblečení v bielom a božský pokoj. Užite si Omán. Prehliadka hlavného mesta MUSCAT. Ak existuje mesto ako z roz- právky, je to práve toto. Jednoducho tisíc a jedna noc. Mesto sultána Qaboosa, ktoré dýcha pokojom a množstvom farieb. Krajina hrdých Ománcov, za ktorých hovorí história. Voňavé mesto plné omamnej vône kadidla, mešita milovaného sultána s najväčším kobercom na svete a Swarovského lustrom, aký nemá obdobu.

Celodenný výlet k pamiatkam Unesco. NIZWA: hlavné mesto imámov vo vnútrozemí a večný rival Muscatu. Do päťdesiatych rokov minulého storočia bolo mesto neprístupné verejnosti. Palmová oáza pevnosť v tieni Zelených hôr Jabal al Achdar. BAHLA: majestátna pevnosť (UNESCO), mesto, ktorého sa ostatní obyvatelia kvôli jeho čarodejníckej minulosti boja. JIBRIN: nádherná pevnosť, ktorá je takisto súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je typickou púštnou pevnosťou. Večer návrat do Muscatu.

Smerujeme do Dubaja. DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkisová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Dubai. Dubaj zaznamenal taký prudký vývoj, že nie je ničím nezvyčajným, že jedna generáciu dozadu nevie čítať a písať a tá terajšia skončila Oxford. Ako sa s tým vyrovnávajú?

Celodenný výlet do ABU DHABI: najbohatší emirát, ktorý je rozhodujúcim článkom v Emirátoch. Konzervatívne mesto, ktoré lipne na tradičných hodnotách, ale nebráni sa ani moderne pokiaľ tá má štýl a je výraznou značkou.

KATAR. Hlavné mesto Doha je inšpirované veľkým Dubajom. Nádherné architektonické skvosty v modernej časti v príjemnom kontraste s typickou arabskou architektúrou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde nájdete tradičné korenia, suveníry ale aj zafarebné domáce zvieratká od výmyslu sveta, múzeum islamskej tvorby, umelé "perlové" ostrovy, stajne, kde každý plnokrvník má svoj vlastný bazén a 10 členný personál, ktorý mu poskytuje náležitý životný štandard. Aj o tomto je Katar. Dedinka Katara, ktorá patrí miestnym umelcom, kde sa usporadúvajú kultúrne udalosti a kde by mal byť jeden z otváracích ceremoniálov MS vo Futbale 2022. Porozprávame si o odvážnych projektoch, ktoré sú v štátiku naplánované k výstavbe pre tento športový sviatok. Nákupy vo Villagio mall. Povozíte sa na gondolách, kde Vám gondoliér zaspieva „O sole Mio!“? Miesto kde žije bok po boku Taliban, IS, americký vojak a turista, všetci pijú v tej istej Starbucks kaviarni.

Dokončíme prehliadku Dohy a poobede preletíme do ospalého štátu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký štátik, ktorý je tvorený z 33 ostrovčekov roztrúsených v Perzskom zálive. Hlavné mesto Bahrajnu nesúce prívlastok Mesto spiacich s ospalou atmosférou plnou tepla a morského vzduchu. Prehliadka hlavného mesta, zlatý bazár špecializujúci sa na 21-karátové zlato. Dáme si dobrú kávičku s kardamónom a užijeme Perzský záliv.

Návšteva múzea koránu, kde máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť najmenší korán na svete, korán vpísaný na zrnko ryže či dotknúť sa zamatového čierneho plátna, ktoré pokrývalo svätyňu moslimov - Kaabu. Pevnosť Bahrajn dokumentuje históriu siahajúcu do obdobia 3. tisícročia p. n. l. Národné múzeum, kde pochopíte, že ropa nie je všetko, kde ešte sa na ostrovoch zachovali hroby dilmunov a prečo práve Bahrajn bol asi tým miestom, kde had zjedol Gilgamešovi kvet nesmrteľnosti. Návšteva privátnej záhrady kráľa s jeho domácimi miláčikmi - 680 prítulnými ťavami. Po moste kráľa Fahda sa dostaneme až ku hraniciam so Saudskou Arábiou. Výhľad z výšky na kráľovstvo. Známy okruh F1. Sme na tribúne a máme ten najlepší výhľad na cieľovú rovinku i hlavnú vežu, kde 3 celé poschodia sú rezervované pre kráľovskú rodinu Al Khalifovcov a ich hostí. Poobede sa presúvame do posledného púštneho emirátu.

KUVAJT: najdemokratickejší štát zálivu a zároveň najdrahší. Pocitovo má človek dojem, že mesto zamrzlo v 90-tich rokov a nevie sa pohnúť ďalej. Prečo? Centrum mesta, ktorá je v porovnaní s metropolami čo sme už videli úplne maličké. Malé ale veľmi poučné múzeum venované invázii Iraku. Známe kuvajtské veže a úžasný rybí trh, ktorý mi v malom pripomína Tokyo. Či máte Mercedes G alebo Toyotu RAV, tu zjednáva každý a úlovok dňa sa neujde každému. Promenáda z ktorej máme Perzský záliv symbolicky celý pred sebou.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Ománu a späť z Kuvajtu
 • 4 miestne prelety
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • prehliadky miest
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, inú stravu, cestovné poistenie, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií a fakulatívne výlety

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 5 voľných strán.

Termíny a ceny

Termín Cena  
02.03.2018
11.03.2018
2 256 € 2 400 €
Objednať
24.07.2018
02.08.2018
2 256 € 2 400 €
Objednať
23.10.2018
01.11.2018
2 256 € 2 400 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Taiwan , +3 viac
15 dní
2 690 € 2 529 €

Novoročná akcia

Dubaj , +7 viac
25 dní
8 200 € 7 708 €

V Vlado a Emka

 
Chceme sa ešte raz poďakovať za pekne strávený poznávací BUBO zájazd. Bolo nám veľmi príjemne. Ak sa môžeme vyjadriť k situácii v Bahrajne, nemali sme tam pocit nebezpečia. Práve naopak, odtiaľ sme si odniesli najviac zážitkov a informácii o krajine, jej histórii a jej obyvateľoch. Podľa nášho názoru, situácia v Bahrajne nie je taká, ako je prezentovaná v médiach. Ulice boli pokojné a z nášho pohľadu aj bezpečné. V situácii, v akej sme tam boli, nie je dôvod mať strach navštíviť túto krajinu. S pozdravom Vlado a Emka.


 • 1 / 1