Perly Jadranu a Egejského mora

Taliansko, Grécko, Turecko, Chorvátsko

Krátka týždňová plavba Jadranským a Egejským morom, ktorá poteší každého. Historické miesta a osmanský Istanbul. Plná penzia na výbornej lodi a k tomu čerstvý morský vzduch. Chýba vám niečo? Spýtajte sa vášho BUBO sprievodcu a rád vám poradí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018

Taliansko, Grécko, Turecko, Chorvátsko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • plavba Jadranským a Egejským morom so slovenským sprievodcom
 • kvalitná 4* loď a plná penzia
 • Olympia, Dubrovnik, Istanbul a Ephesus
 • dlhoročné skúsenosti s plavbami
Zobraziť mapu

V južnom Taliansku, v historickom prístave BRINDISI nastúpime na loď a čaká nás krásna plavba Egejským morom a Jadranom.

Preplavíme sa opačnú stranu Jadranu do prístavu KATAKOLON. Maličká ospalá grécka rybárska dedinka, ktorou však musíme prejsť lebo našim cieľom je OLYMPIA. Prehliadka mesta, kde pretekali zápasníci, atléti, vrhači diskom či jazda na konských záprahoch. Z miesta, z ktorého sa pozeráte vy sa možno kedysi pozeral Aristoteles či Platón. Návrat na loď, chutný obed a plavíme sa ďalej.

V ranných hodinách sa pred nami objaví pobrežie Turecka a mesto IZMIR. Tretie najväčšie turecké mesto nieslo kedysi názov Smyrna. Gréci, Macedónci, Rimania, Arabi všetci viedli o toto mesto divoké bitky. Možnosť výletu do jedného z najzachovalejších gréckych miest na svete, EPHESUS. Miesto, z ktorého dýcha história na každom kroku. Zatvorte oči a pustite uzdu svojej predstavivosti.

V noci míňame na ľavoboku Európu a na pravoboku máme Áziu. Spolu s východom slnka sa pred nami vynorí mesto, ktoré leží na oboch kontinentoch. ISTANBUL Orient a západ v jednom. Mesto s úžasnými pamiatkami ako palác Topkapi, Modrá mešita, chrám Hagia Sophia, Konštantínove vodné nádrže. Bude ťažké vybrať si čo chcete uvidieť v tomto hlavnom meste Osmanskej ríše, ktorá ovplyvnila veľkú časť sveta.

Celý deň strávime na mori plavbou okolo gréckych ostrovov.

Opäť sa vrátime do Jadranského mora a tentokrát na chorvátskej strane. DUBROVNIK. Mesto tak dobre zachované, že je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Prejdeme Stradum krížom krážom a potúlame sa romantickými uličkami. Kedysi tu bola jedna z najstarších lekárni v Európe. Aký bol ich prvý liek? Zase tá rakija? Mladí pôjdu po stopách “Game of Thrones” a rodičia budú zatiaľ vychutnávať ustrice zo Stonu a zapíjať ich vínom Pošip. Jahňacinu si dáte v paláci Pučič a BUBO k nej odporúča Dingač od Grgiča. Vyplávame z prístavu a smerujeme na úplná koniec Jadranu.

Ranný príchod do BENÁTOK. Vylodenie. Individuálna prehliadka mesta a odlet, prílet domov.

Cena zahŕňa

 • 6 x ubytovanie a stravovanie vysokej kvality vrátane plnej penzie v dvojlôžkových kajutách vo vnútornej kajute
 • fitness, bazén, športy na palube, zábavné programy na lodi
 • prístavné poplatky a dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • výlet do Olympie

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letenku, letiskové poplatky a transfery do prístavu, ostatnú stravu a nápoje, fakultatívne výlety, sprepitné

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Quality

Ubytovanie vo vonkajšej kajute s oknom

Jadranské a Egejské more
37%

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Taliansko

Florencia, Siena, Rím

26.04. → 02.05.2019 +4 ter.
7 dní
1 720 €
Srbsko , +6 viac

Balkán na jeden vrz

08.07. → 20.07.2019 +3 ter.
13 dní
899 €


 • 1 / 0