Perly Stredomoria

Taliansko, Španielsko, Malta

Stredozemné more je križovatkou námorných ciest a rovnako aj miesta, ktoré plánujeme navštíviť. Kotol menom Rím, antická Sicília, ktorá je kdesi na polceste smerom do Afriky, Barcelona so súčasným Katalánskom a na záver prístavy Marseille a Janov. Predovšetkým však veľmi príjemná plavba v pohodlí výbornej lode a ideálny spôsob ako stráviť voľný týždeň.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov

Taliansko, Španielsko, Malta

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • plavba Stredozemným morom so slovenským sprievodcom
 • kvalitná 4* loď a plná penzia
 • Sicília, Rím, Sardínia, Barcelona a Marseille
 • dlhoročné skúsenosti s plavbami
Zobraziť mapu

Príchod do Janova, nádherné mesto pripomínajúce amfiteáter s modrým Ligúrskym morom ako záhradou bude našim prvým prístavom. Nalodenie, bezpečnostný brífing a plavíme sa!

Večné mesto RÍM. Záujemcovia sa môžu zúčastniť fakultatívnej prehliadky Ríma. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok Večné. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon, Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori a Vatikán.

Ráno sa budíme na Sicílii a sprievodca vám porozpráva, aký je rozdiel medzi Camorou a Cosa nostrou. Fakultatívny výlet do možno najkrajšieho mestečka na trase, do Taormíny. Sídlili tu kedysi starí Gréci a neskôr Rimania. Divadlo s výhľadom na majestátnu Etnu a prechádzky orlím mestom. Alternatívne výlet a prehliadka Palerma. Čas na nákupy suvenírov.

Malta ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať novú kultúru či bohatú históriu, prípadne si užiť rozsiahle piesočnaté pláže s azúrovým morom. Možno sa nám pošťastí a uvidíme aj delfíny. Ostrov ktorý ponúka množstvo atrakcií. Na lodi je možné si objednať z viacerých fakultatívnych výletov.

Deň na mori. Užite si luxus na plávajúcom mrakodrape, ktorý ponúka množstvo zábavy. Divadeľné predstavenia, živú hudbu v baroch, športové aktivity s inštruktormi, slnenie sa na palube.

Prichádzame do Barcelony, metropoly hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?

Kotvíme v Marseille. Mesto ktoré vzniklo podľa povesti o svadbe z pravej lásky princeznej Gyptis a jej manžela Protisa. Nenecháme si ujsť hlavnú marseillskú tepnu La Canebiére, ktorá bola v 19. storočí jednou z najrušnejších ulíc Francúzska, pobrežie Quai des Belges so starým prístavom Vieux Port plnom plachetníc, kde si každý gurmán príde na svoje!

Naše putovanie Stredozemným morom sa končí. Opäť sa pred nami vynára Janov. Svieži morský vzduch vymeníme za horúci asfalt a odcestujeme domov.

Cena zahŕňa

 • 7 x Ubytovanie a stravovanie vysokej kvality vrátane plnej penzie v dvojlôžkových kajutách vo vnútornej kajute
 • fitness, bazén, športy na palube, zábavné programy na lodi
 • prístavné poplatky a dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • výlet do Ríma a na Sicíliu

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letenku. Letiskové poplatky a transfery do prístavu, ostatnú stravu a nápoje, fakultatívne výlety, sprepitné

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu .

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Taliansko

Florencia, Siena, Rím

26.04. → 02.05.2019 +4 ter.
7 dní
1 720 €

 

 
Zúčastnili sme sa plavby po Stredomorí od 30.6. do 7.7.2013 na lodi MSC Preziosa, kde BUBO vybavil aj výlety do historických destinácií, ktoré vďaka ich sprievodcovi p. Michalovi Bruteničovi boli fantastické, nakoľko už deň vopred nám na lodi vysvetlil históriu príslušnej destinácie, takže na druhý deň už sme to lepšie chápali. Taktiež nám veľmi pomohol pri orientácii a dohovore na lodi, nakoľko to bol kolos,ale veľmi krásny. Obsluha tam bola rýchla a úctivá.Po takom zážitku sme rozhodnutí, že aj v budúcom období si objednáme zájazd cez CK BUBO.
Šablický a Kleinmannová

 

 
Dobrý deň,

rada by som sa poďakovala za úžasnú dovolenku Perly Stredomoria:)))))))

Určite doporučím Bubo svojim priatelom.

Prajem krásny dník a ešte raz ďakujem.

PS: velká vďaka Mišákovi:).....naozaj je motorová Myš:)

Monika Chudíková

 

 
Milí naší Bubáci. Vrátili sme sa 22. 4. 2013 z plavby loďou po stredozemnom mori. Chceli by sme sa Vám poďakovať za všetko to pekné, čo sa nám podarilo užiť. Osobitne chceme vyzdvihnúť organizačnú stránku práce kancelárie CK Bubo. Zabezpečili nám kvalitnú dopravu z Bratislavy do Janova a späť. Všetko bolo organizované na vysokej úrovni. Nakoľko už CK Bubo poznáme, budeme sa opakovať, ide o najkvalitnejšiu a najlepšiu CK na Slovensku. Na samotnej lodi sme prežili prekrásne chvíle, plné zážitkov, kvalitných služieb, vysokej úrovne stravovania a reštauračných služieb. Lodná spoločnosť MSC urobila maximum preto, aby jej klienti boli spokojný. Všade čisto, poriadok, perfektná organizácia. Sme veľmi spokojní a budeme svojim známym a priateľom vrelo odporúčať takúto turistickú atrakciu. Záverom Vám prajme, aby ste zostali takí, akých Vás z minulosti poznáme a zachovali si vysoký kredit poskytovaných služieb.

S úctou Ľubka a a Ján

 

 
From: magda Pospisilova Sent: Monday, October 17, 2011 11:31 PM
To: Magda Hanzelova
Subject: Re: plavba

Pani Hanzelova,

srdecne pozdravujem uz zasa z CPH.

Pre Vasu informaciu - na lodi bolo super, super sluzby, personal, uplne bezchybna organizacia vyletov, /len trochu "masovka" pri bazenoch - ale kvoli tomu sme tam nesli /. Mozno suhlasit s kapitanom, ze zrejme je to "to najlepsie, co sa v Stredomori v sucasnosti plavi".
Mame kopu krasnych zazitkov a spomienok.
Dakujeme za Vase sluzby, radi ich vyuzijeme aj v buducnosti a radi Vas a BUBO chvalime medzi priatelmi a kamaratmi.

Vsetko dobre.
Srdecne
MP


 • 1 / 1