Peru, Bolívia, Amazónia

Peru, Bolívia

Tajuplná južná Amerika a jej indiánske kultúry. Cesta s BUBO vás zavedie aj do málo navštevovanej Bolívie. Peru spoznáme od pobrežia Tichého oceánu až po Amazonský prales. Malé Galapágy, mimozemské obrazce, vysoké končiare Ánd, studená Titicaca, genialita Inkov a prechádzka amazonským pralesom na záver. Uvidíte, zacítite, ochutnáte všetko čo tieto krajiny ponúkajú.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 270 €

Peru, Bolívia

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • BUBO sprievodca s každou skupinou a veľkosti od 8 klientov
 • Zájazd pre najnáročnejších klientov, ktorí chcú poznanie aj oddych
 • Autor zájazdu je jeden z najväčších odborníkov na Južnú Ameriku na Slovensku
 • poznáme najlepšie reštaurácie na ceste a neujde Vám žiadna pochúťka
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a prelet do Limy, hlavného mesta Peru.

Prehliadka bývalej metropoly španielskeho miestokráľovstva v Južnej Amerike. Koloniálne centrum, námestie Plaza de Armas, katedrála, v ktorej sú uložené pozostatky Francisca Pizarra, pokoriteľa ríše Inkov, vzrušujúce katakomby v kláštore San Francisco, kontrast bohatých a chudobných štvrtí osemmiliónového veľkomesta. Odchod do Pisca.

Výlet člnom na ostrovy ISLAS BALLESTAS, nazývané aj malé Galapágy. Na ostrovoch je jedna z najväčších koncentrácií morských vtákov na pobreží Južnej Ameriky, ale uvidíme aj uškatce a tulene. Presun do NAZCY, kde sa nachádza jedno z najväčších tajomstiev Južnej Ameriky – záhadné línie a obrazce Nazca v pobrežnej púšti, ktorých význam sa dodnes nepodarilo objasniť.

Fakultatívny výlet malým lietadlom ponad obrovské obrazce a potom transfer do najväčšieho mesta južného Peru, AREQUIPA.

Biela AREQUIPA. Prehliadka mesta učupeného medzi sopkami el Misti, Picchu Picchu a Chachani.

Presun cez majestátne Andy do kolísky významných andských civilizácií, k jazeru TITICACA. Výlet na unikátne plávajúce ostrovy z rákosia Los Uros, na ktorých prežívajú zvyšky miznúcich populácií pôvodných Indiánov.

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Večer príchod do LA PAZ.

Prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Námestia Murio a San Francisco. Výlet do TIWANAKA – k najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií.

Presun späť do Peru. Prechod oblasťami, ktoré obývajú takmer výlučne pôvodné indiánske obyvateľstvo. Večer príchod do Cuzca.

CUZCO – bývalé centrum impéria Inkov, najväčšej indiánskej ríše, ktorá sa zrodila na americkom kontinente. Prehliadka Cuzca a jeho okolia, pozostatky Chrámu slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, posvätné Qenko, inkské kúpele Tambo Machay.

Dokončíme prehliadku Cuzca a presunieme sa Aguas Calientes.

Vyvrcholenie cesty – MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (za príplatok 5 eur máte možnosť tento úsek absolvovať mikrobusom). Nezabudnuteľná panoráma Machu Picchu so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu!

Doobeda odlet z Cuzca do malého pralesného mesta Puerto Maldonado. Po prílete zostane väčšina Vašich vecí uložených v Puerto Maldonado a do lodge si zoberiete iba najpotrebnejšie veci (viď nižšie). V prístave sa nalodíme na čln, ktorým sa poplavíme dolu prúdom riekou Tambopata cca 3hod. Obed absolvujeme v člne. Počas plavby budeme mať príležitosť uvidieť niektoré druhy miestnej fauny: kajmany, alebo najväčšieho hlodavca sveta kapybaru. Prvé veľké zážitky, nočný výlet do pralesa. Večera v lodge.

Po raňajkách pešia výprava do vnútrozemia pralesa k pralesnej lagúne. Pozorovanie fauny v panenskej prírode (opice, papagáje, pekary). Budeme hľadať stopy jaguára. Miestni sprievodcovia Vám ukážu mnohé zaujímavosti v pralese a porozprávajú o neuveriteľných vlastnostiach niektorých stromov. Plavba člnom s pádlami po lagúne – hoacíny, volavky, a ak budeme mať šťastie, uvidíme aj anakondu. Návrat do lodge, obed a oddych. Večer pozorovanie mladých kajmanov čiernych (majú kratšiu hlavu ako krokodíl a inak postavené zuby) na brehoch rieky. Večera.

Po toku rieky sa vrátime späť, odlet z letiska v džungli do Limy.

Posledné nákupy, rezervný deň pre zlé počasie v pralese a odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • prelet Cuzco – Puerto Maldonado
 • kompletnú dopravu autobusom a mikrobusmi
 • loďku na Islas Ballestas a jazero Titicaca
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojposteľových izbách s raňajkami
 • všetky hraničné poplatky
 • všetky letiskové transfery
 • slovenského BUBO–sprievodcu (návštevu Amazonského pralesa organizujeme s miestnym, anglicky hovoriacim sprievodcom)
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • ubytovanie v pralese 2 noci s plnou penziou v pralesnej lodge 4*
 • miestnych sprievodcov
 • plavbu po rieke Tampobata

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do historických pamiatok a vláčik na Machu Picchu, vreckové, ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prelet Puerto Maldonado - Lima(140 €).

Letenka

Túto destináciu lietame leteckými spoločnosťami KLM/AIR FRANCE alebo Iberia s prestupom v ich domovskom letisku.

Hotely

Počas zájazdu používame hotely nasledovného typu (ich zmena a počet nocí je vyhradená)

Lima: Maury a podobný 1 noc

Paracas/Pisco: San Agustin a podobný 1 noc

Nazca: Casa Andina a podobný 1 noc

Arequipa: Casona Plaza a podobný 2 noci

Puno: Quelqatani a podobný 1 noc

La Paz: Radisson Plaza a podobný 1 noc

Cuzco: Royal Inca a podobný 3 noci

Aguas Calientes: Mapi a podobný 1 noc

Amazónia: Sandoval a podobný 2 noci

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
14.02.2018
02.03.2018
Vypredaný
3 370 €
Objednať
19.03.2018
04.04.2018
Vypredaný
3 580 €
Objednať
10.04.2018
26.04.2018
Vypredaný
3 370 €
Objednať
24.04.2018
10.05.2018
Vypredaný
3 270 €
Objednať
25.07.2018
10.08.2018
Voľný
3 580 €
Objednať
10.08.2018
26.08.2018
Voľný
3 580 €
Objednať
12.10.2018
28.10.2018
Voľný
3 370 €
Objednať
02.11.2018
18.11.2018
Voľný
3 370 €
Objednať

Odporúčame

Kuba

Kuba - All inclusive

01.06. → 12.06.2018 +21 ter.
12 dní
2 280 €
Kuba

Kuba Absolut total

29.06. → 14.07.2018 +22 ter.
16 dní
2 440 €

Ľ Ľuboš Mego

 
Zúčastnil som sa spoločne s manželkou zájazdu Peru, Bolívia, Amazónia od 8.4.2017 do 24.4.2017. Zájazd ma príjemne prekvapil, spĺňal všetky predpoklady, ktoré som od neho očakával. Partia bola výborná až na jedného člena skupiny, ktorý bol maximálne sebecký, neprispôsobivý a dokázal pokaziť akúkoľvek radosť z navštívenej kultúrnej pamiatky. Našťastie nebol s nami na všetkých pamiatkach. V jeho prípade obdivujem nekonečnú trpezlivosť našej sprievodkyne Daniely, ktorej okrem iného vďačíme aj za profesionálny prístup a ochotu odpovedať aj na naše rôzne otázky.
Tešíme sa na ďalšie poznávacie zájazdy uskutočňované BUBO.

N Natasa Urbancikova

 
Ďakujeme za skvelú dovolenku. Bol to intenzívny, ale veľmi podnetný zájazd. Ale nakoľko nám BUBO sľubuje “intenzívnejší život“, môžeme len potvrdiť, že BUBO splnilo, čo sľúbilo. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Petrovi Hliničanovi, ktorý urobil maximum pre našu spokojnosť. Som presvedčená, že bez neho, by sme si zájazd natoľko neužili. Bol s nami bohužiaľ iba prvých 9 dní, ale presvedčivo ukázal, že je sprievodca „par excellence“. Ešte raz ďakujeme za vydarenú dovolenku a tešíme sa na stretnutie s Petrom pri našich ďalších cestách.

Nataša Urbančíková

N Natasa Urbancikova

 
Ďakujeme za skvelú dovolenku. Bol to intenzívny, ale veľmi podnetný zájazd. Ale nakoľko nám BUBO sľubuje “intenzívnejší život“, môžeme len potvrdiť, že BUBO splnilo, čo sľúbilo. Špeciálne poďakovanie patrí nášmu sprievodcovi Petrovi Hliničanovi, ktorý urobil maximum pre našu spokojnosť. Som presvedčená, že bez neho, by sme si zájazd natoľko neužili. Bol s nami bohužiaľ iba prvých 9 dní, ale presvedčivo ukázal, že je sprievodca „par excellence“. Ešte raz ďakujeme za vydarenú dovolenku a tešíme sa na stretnutie s Petrom pri našich ďalších cestách.

Nataša Urbančíková

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia-Amazónia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci.
V časti AMAZÓNIA je slovenský sprievodca podľa počtu klientov (nás bolo 14, preto s nami Juraj Lakatoš pokračoval). Amazónia bola nenáročnou oddychovou bodkou za putovaním: plavba pôsobivým jazerom (ktoré podľa miestneho sprievodcu o 100 rokov už nebude), prechádzky do lesa, poznávanie exotických rastlín a plodov, sledovanie zvierat z pevniny (opice, motýle, hmyz) aj z člna (loviace vydry, vtáky, korytnačky, kajman); ubytovanie v originálnej lodge, kde majú všetci k sebe blízko :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Peru-Bolívia-Amazónia som absolvoval na prelome júla-augusta 2015. Návšteva týchto krajín (najmä Peru) je dobrým tipom na búranie predsudkov o európskej predstave juhoamerického života.
Zájazd je perfektne koncipovaný, videli a zažili sme veľmi veľa či už po stránke prírodno-zemepisnej (vtáčie ostrovy, oceán, púšť, rozprávkové zelené údolia, Andy, diaľnica Panamericana), alebo po stránke kultúrnej (predkolumbovskí Inkovia a množstvo ich zaujímavých stavieb, o akých ste ani netušili; múzeá, koloniálne pamiatky).
Využili sme viac fakultatívnych aktivít: určite odporúčam prelet ponad obrazce v Nazce a aj výstup na horu Chacaltaya v Bolívii. Nadmorskej výšky sa netreba báť, ak počúvate pokyny sprievodcov: kruhový výhľad odtiaľ stojí za to (zasnežené vrcholy hôr, sopky, jazerá, La Paz).
Ubytovanie a strava boli primerané (hlavne milovníci praženice si prídu na svoje). Samozrejme nemohlo chýbať veľa rôzneho čerstvého ovocia a nápojov z neho; v prímorskej časti boli výborné ryby.
O plynulý chod sa starali výnimočne dvaja sprievodcovia: Peter Hliničan a Juraj Lakatoš. Oceňujem ich pracovné nasadenie a veľkú mieru ochoty všetko vysvetľovať, poradiť, vyskúšať, dávať množstvo tipov a alternatív bez ohľadu na časť dňa/noci.
V časti AMAZÓNIA je slovenský sprievodca podľa počtu klientov (nás bolo 14, preto s nami Juraj Lakatoš pokračoval). Amazónia bola nenáročnou oddychovou bodkou za putovaním: plavba pôsobivým jazerom (ktoré podľa miestneho sprievodcu o 100 rokov už nebude), prechádzky do lesa, poznávanie exotických rastlín a plodov, sledovanie zvierat z pevniny (opice, motýle, hmyz) aj z člna (loviace vydry, vtáky, korytnačky, kajman); ubytovanie v originálnej lodge, kde majú všetci k sebe blízko :)
Zájazd určite patrí k tým, z ktorých sa vraciate obohatený a spokojný.
Bohan Cagáň

 

 


Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roberta Reitmaiera. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo Bubo v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s Bubom na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 


Včera sme sa vrátili z úžasnej cesty do Južnej Ameriky. Slovami ťažko vyjadriť všetky dojmy z prírodných krás a historických pamiatok v Ekvádore, na Galapágoch, v Peru, Bolívii i v dažďovom pralese v Amazónii. Naše intenzívne prežívanie okolitých krás umocňoval profesionálny, kultivovaný prejav sprievodcu Roberta Reitmaiera. Aj keď sme boli unavení a niektorým sa točila hlava z riedkeho vzduchu, dokázal nás prebrať svojim inteligentným a nenúteným humorom. Okrem sprievodcu nám prialo i počasie a videli sme viac ako sľubovalo Bubo v pokynoch na tento zájazd. Možno ešte jedna praktická rada na záver - do lodge v Amazónii je dobré zobrať si lampičku na baterky (v lodge nie je elektrina) a rybári si môžu zobrať udičku pytlačku. My sme chytili 5 ks piraní, ktoré nám pripravili ako dezert po večeri. Boli sme s Bubom na cestách už 11-krát a nikdy nás nesklamalo.
Eliška

 

 
Dobry den do CK Bubo,
len pred par dnami som sa vratila z dobrodruznej cesty po Juznej Amerike. Prvykrat som cestovala s vasou cestovkou do Peru,Bolivie a Amazonie. Bola to moja vysnivana cesta,velmi som sa na nu tesila. Ale to,co som zazila na tomto zajazde, predcilo vsetko moje ocakavanie.Kazdy jeden den bol pre mna neuveritelny a nadherny.Nechcelo sa mi odist nielen z Machu Picchu,ale tazko sa mi odchadzalo aj z Los Uros,Cusca alebo La Paz ci Amazonie.Prechod z Peru do Bolivie...na to sa jednoducho neda zabudnut.

Tuto pre mna carovnu atmosferu umocnoval Robo,nas sprievodca,ktory bol doslova nabity vedomostami o historii,ludoch,zvykoch a bol ochotny zodpovedat kazdu nasu otazku.Navyse z neho vyzaroval klud,pohoda,dobra nalada a predovsetkym trpezlivost.Pravom mu patri velka vdaka. Z tejto cesty si odnasam vela novych poznatkov a nezabudnutelnych zazitkov.

Dakujem.A uz rozmyslam o dalsej ceste.

Jirina Moravcova

 

 
Dobry den do CK Bubo,
len pred par dnami som sa vratila z dobrodruznej cesty po Juznej Amerike. Prvykrat som cestovala s vasou cestovkou do Peru,Bolivie a Amazonie. Bola to moja vysnivana cesta,velmi som sa na nu tesila. Ale to,co som zazila na tomto zajazde, predcilo vsetko moje ocakavanie.Kazdy jeden den bol pre mna neuveritelny a nadherny.Nechcelo sa mi odist nielen z Machu Picchu,ale tazko sa mi odchadzalo aj z Los Uros,Cusca alebo La Paz ci Amazonie.Prechod z Peru do Bolivie...na to sa jednoducho neda zabudnut.

Tuto pre mna carovnu atmosferu umocnoval Robo,nas sprievodca,ktory bol doslova nabity vedomostami o historii,ludoch,zvykoch a bol ochotny zodpovedat kazdu nasu otazku.Navyse z neho vyzaroval klud,pohoda,dobra nalada a predovsetkym trpezlivost.Pravom mu patri velka vdaka. Z tejto cesty si odnasam vela novych poznatkov a nezabudnutelnych zazitkov.

Dakujem.A uz rozmyslam o dalsej ceste.

Jirina Moravcova


 • 1 / 1