Po stopách Dana Browna (Baskicko a Katalánsko)

Španielsko

Ste fanúšikom Dana Browna? Radi cestujete? Ak ste áno odpovedali aspoň na jednu z dvoch otázok, bude sa vám páčiť. Ak na obe, toto je cesta, ktorú si nemôžete nechať ujsť.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018
od 939 €

Španielsko

6 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

- V spolupráci s milovníkmi kníh z Martinusu
- Guggenheimovo múžeum aj Sagrada Familia
- Profesor Langdon na každom kroku
- Guernica a posvätný dub Baskov
- Dokonalá kuchyňa, ktorú si užívali aj hrdinovia knihy

Odlet a prílet do Baskicka. Víta nás BILBAO, raj milovníkov moderného umenia a architektúry. Raj milovníkov Dana Browna. Začíname prechádzkou po starom meste.

Otvorením Guggenheimovho múzea sa začala baskická cesta k moderne a cesta Bilbaa od sivého priemyselného mesta k turistickému lákadlu. Návšteva jedinečnej stavby - najoriginálnejšieho múzea moderného umenia - Guggenheimovho múzea v Bilbao. Možnosť obdivovať architektúru Franka Gehryho, prezrieť si umelecké dielo Richarda Serru, v ktorom sa odohralo osudové stretnutie profesora Roberta Langdona. Prehliadka ďalších umeleckých diel - napríklad Maman od svetoznámej Louise Bourgeois. Opäť v meste budeme obdivovať diela Normana Fostera, ale aj Santiaga Calatravu. Moderná architektúra môže byť vskutku krásna.

Pre záujemcov fakultatívny výlet do mesta San Sebastian, kde sa éra Belle Epoque stretáva s dynamickou mladosťou. Zastavíme sa v Guernice, vysvetlíme si súvislosti jej zničenia. Posvätný dub Baskov. Prechádzka po nábrežnej promenáde pozdĺž zálivu Concha v tvare mušle. Na svoje si prídu aj gurmáni. Baskickí kuchári sú známi po celom svete. Ochutnáte tu svoj najlepší tapas v živote?

O čom bolo nedávne referendum, čo chcela ETA a aký je dnes pohľad miestnych na centrálna španielsku vládu. Porozprávame sa počas pohodlnej cesty vlakom na východ Španielska. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB, Woody Allen a teraz aj Dan Brown robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak.

Celodenná prehliadka Barcelony. Začíname samozrejme pri slávnej Sagrada Familia, legendárnej postmodernej bazilike venovanej svätej rodine – diela svetoznámeho architekta a umelca Antonia Gaudího. V bazilike je možné vidieť oba vonkajšie portály venované narodeniu a umučeniu Krista – spomínané aj v knihe Dana Browna. Návšteva točitého schodiska, kde sa kniha odohráva. Návšteva Gaudího hrobky v podzemí baziliky, kde sa nachádzala aj kniha veršov Wiliama Blakea. Historická Hospital de Sant Pau a moderná Torre Agbar. Spomienka na olympiádu a EXPO, ktoré v roku 1992 posunuli Barcelonu o desaťročia vpred. Ulica La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a vreckári. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby Casa Batilló a Casa Milá. Práve na tomto mieste sa odohráva veľká časť knihy. Práve na streche Casa Mila sídli apartmán jednej z hlavných postáv knihy. Návšteva strešného apartmánu, strešnej terasy s vyhliadkou na mesto – jedinečná prehliadka Gaudího umeleckého diela, ktoré v tejto stavbe zanechal. Monumentálne Plaza Espagna, luxusná Passeig de Grácia. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách aj jeho hrdiniek.

Ideme ďalej po stopách knihy. Castell de Monjuic nad Barcelonou. Stihneme aj Shakespearovu záhradu pri Barcelonskom superpočítačovom stredisku? Picassovo múzeum alebo Parc Guell? Náš program vrcholí. Barcelonu už dobre poznáme. Dáme si pohárik cavy na pláži a oddýchneme si po nabitom programe. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim? Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

medzinárodnú letenku
presun vlakom Bilbao-Barcelona
ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
2 x celodennú prehliadku Bilbaa aj Barcelony s odborníkom na Dana Browna
vstupné do Guggenheimovho múzea
vstupné do Sagrada Familia
vstupné do Casa MIlla
letiskové transfery

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistné, vreckové, fakultatívny výlet do San Sebastianu

Poznámka:

Kúpte si nového Dana Browna v kníhkupectve martinus.sk a súťažíte práve o tento zájazd. Prihláste sa teraz a ak sa na vás usmeje šťastie, vrátime vám peniaze.

Termíny a ceny

Termín Cena  
06.07.2018
11.07.2018
939 € 999 €
Objednať

Odporúčame

Novoročná akcia

Francúzsko , +1 viac
7 dní
1 550 € 1 457 €

Novoročná akcia

Španielsko
5 dní
990 € 931 €


  • 1 / 0