Prírodné klenoty USA

USA

USA, to nie je iba gýčové a nepoužiteľné jablko či arogantní politici, ale predovšetkým fantastická príroda. Na tejto ceste prejdeme miesta, ktoré možno smelo označiť za to najlepšie, čo Amerika má. Ideálna cesta pre ľudí, čo už boli v amerických mestách a chcú zažiť niečo iné. Miesta, kde pôsobil Billy the Kid, kde žili Anasaziovia, kde príroda vytvorila umelecké diela, ktoré máme teraz možnosť navštíviť. Milovníci UFO si nenechajú ujsť Roswell, fotografi zasa bielu púšť a každý kto má čo len trochu rád prírodu sa zamiluje do Arches NP. Bohatú históriu Ameriky si pripomenieme v Mesa Verda a koloniálnu minulosť zasa v Santa Fé. Túto cestu označíte za to najkrajšie, čo ste v USA videli. Zájazd v malej skupinke do 9 ľudí s privátnym BUBO sprievodcom.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť zákazníkov
od 2 800 €

USA

13 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Aktívny oddych v národných parkoch
 • Množstvo fotografických príležitostí v maličkých skupinách
 • UFO a biela púšť
 • Španielske dedičstvo USA
Zobraziť mapu

Odlet a večer prílet do mesta večnej zábavy a hriechu, LAS VEGAS.

LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré fungujú 24 hodín denne. Vyhráme a zvezieme sa vo veľkom štýle aj my? Strip je plný zábavy a života, pozrieme si egyptských faraónov, Eiffelovku, Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, všetko podľa chuti a nálady uprostred vyprahnutej púšte. Aklimatizácia na časový posun.

Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb. Dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

Dajte sa obklopiť skalami v krajine kaňonov. Prírodné skvosty štátu Utah. Prechádzka v kaňone v národnom parku ZION, scénická cesta do parku BRYCE, kde príroda vytvorila skvelé skalné ornamenty z bieleho a červeného pieskovca, magické hoodoos, bizarné tvary, svetlá a tiene. Raj pre fotografov.

Transfer na juhovýchod Utahu do národného parku CANYONLANDS. Tichá púštna atmosféra v spleti kaňonov, vytvorených riekami Colorado a Green. Prechádzka a krátke túry v časti Island in the Sky. Domov Indiánov Navajo. Pokojné mestečko MOAB.

Jeden z vrcholov našej cesty, národný park ARCHES. Kúsok za Moabom sa skrýva perla USA. Viac než 2 000 pieskovcových oblúkov na čele s Delicate Arch víta turistov. Prechádzka pomedzi fascinujúce skalné útvary, najvyšší bod Elephant Butte a temná nočná obloha plná hviezd.

MONUMENT VALLEY. Magická krajina indiánov Navajo a westernových filmárov. Čaká Vás jazda do najtajomnejších zákutí monumentálneho údolia. Skutočný divoký západ. FOUR CORNERS: miesto, kde sa stretávajú hranice štátov Colorado, New Mexico, Arizona a Utah.

Štát Colorado a národný park MESA VERDE sú domovom najväčšieho archeologického nálezu v USA. Viac než 636 obydlí vytesaných priamo do skál. Palác Cliff Palace z 13. storočia a história Anasaziov. Celý park je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Mestečko Cortez.

Colorado opustíme a ideme do Nového Mexika. SANTA FÉ: hlavné mesto štátu Nové Mexiko. Milé mesto založené Španielmi je jedným z mála amerických miest s bohatou históriou. Katedrála Františka z Assisi a palác guvernérov.

ROSWELL: mesto, kde sa odohral jeden z najznámejších incidentov s ufom. Miesto, ktoré je povinnou jazdou pre každého milovníka záhad. Múzeum a výskumná stanica venovaná UFO. Rok 1947 je tu stále živý a konšpiračné teórie o mimozemských civilizáciách majú často pôvod práve tu. Zažijete to s BUBOm.

Na konci našej cesty nás čaká malý fotografický zázrak. Národný monument WHITE SANDS a dokonalá biela púšť. Biele duny, modrá obloha, púštne ticho... dokonalý zážitok. Už iba sneh môže byť belší. Neďaleko je miesto, kde bola prvýkrát otestovaná atómová bomba.

ALBUQUERQUE: najväčšie mesto Nového Mexika a záverečná zastávka na našej ceste. Štrkáče, Indiáni a odlet domov.

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 11 x v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v rámci USA
 • BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do Canyonlands, Arches a Mesa Verde
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vybavenie ESTA autorizácie, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Minimálny počet 4 osoby a maximálny 9.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Luxury
7%

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  
24.06.2018
06.07.2018
Vypredaný
2 800 €
Objednať
03.09.2018
15.09.2018
Vypredaný
2 800 €
Objednať
24.05.2019
05.06.2019
Voľný
2 800 €
Objednať
09.08.2019
21.08.2019
Voľný
2 900 €
Objednať

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 390 €
Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +8 ter.
13 dní
2 960 €

B Bohdan Cagáň

 
Zájazd Prírodné klenoty USA sme absolvovali ako 5-členná skupina v jednom aute, čo dávalo výhodu vždy sa rýchlo dohodnúť na programe, prípadne na jeho obmene.
Rozplánovanie cesty je dobre premyslené: výber konkrétnych národných parkov aj zvládnuteľné presuny autom. Pre tých, čo jazdu autom na dovolenkách veľmi nemusia, mám dobrú správu: cesty sú často „scenic“ a často sa dá zastaviť na zaujímavých miestach (bizóny, ranče, pistáciová plantáž, les „joshua trees“, vyhliadkové miesta – jednoducho klasicky: aj cesta môže byť cieľ).
Odporúčam v NP Grand Canyon využiť let vrtuľníkom: dá sa vybrať alternatíva s pristátím na dne kaňonu a plaviť sa kúsok po rieke Colorado, čo poskytuje úplne inú skúsenosť ako pohľad zhora. Druhým tipom je návšteva Údolia smrti (nebola v pôvodnom programe, ale napriek teplu ju odporúčam, dá sa stihnúť v druhom zájazdovom dni).
Popri prírode sme si prezreli aj niekoľko múzeí (indiánskych kmeňov, Billy the Kid, westernová dedina) a večer sme mohli zažiť atmosféru miestnych barov (aj so živou hudbou), prípadne s 37 TV obrazovkami v športovom podniku.
Ubytovanie bolo v pohodlných hoteloch s bežným štandardom, ktorý všetkým vyhovoval. Raňajky boli zvyčajne v nich (výber jedál sa však trochu líšil podľa hotela), s ďalšími jedlami sme mali dobré skúsenosti bez ohľadu na to, či šlo o reštauráciu, fastfood, obchody alebo benzínové stanice. Jedlá boli chutné (a z čerstvých surovín) bez ohľadu na to, či šlo o americké raňajky, cookies či donuts na desiatu, burger či šaláty na obed, pizzu či stejky na večeru, kuracie krídelká k pivu 
O skvelý priebeh sa postaral osvedčený sprievodca Peter Hliničan. Zhodou okolností som s ním absolvoval druhý zájazd, preto môžem potvrdiť, že jeho organizačné schopnosti a rozhľad nie sú náhodné a sú zárukou výborne strávenej dovolenky (poznaním všetkými zmyslami, pohodou aj zábavou).


 • 1 / 1

OD PÓLU K PÓLU ZAČÍNA

xxdni xxhod xxmin xxsec