Romantické safari pod južným krížom - JAR

Juhoafrická republika, Svazijsko

Afrika, to je veľká láska. Miesto, kde vznikol dnešný človek, miesto ktoré sa nedá nemilovať, od chvíle keď sa prvýkrát nadýchnete afrického vzduchu. S istotou predátora vás prevedieme krásnymi miestami, divočinou a plážami. Zoznámite sa s čiernou Afrikou, ktorá dodnes cestovateľom nedá spávať. Sawubona Afrika! Na jar do JAR!

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov

Juhoafrická republika, Svazijsko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Hľadanie veľkej päťky v Krugerovom národnom parku
 • Domčeky z trávy pripomínajúce včelie úle a kráľ odetý v koži divých zvierat
 • Romantická africká divočina s najkrajšou oblohou na svete
 • Surfovanie a leňošenie pri mori v Durbane
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a prelet ponad rovník, kde si so svojou láskou pripijete pohárikom Bordeaux (už v cene našej letenky) až na juh. Letíme moderným airbusom A380 a Boeingom 777-300.

Pristávame v JOHANNESBURGU, kde začneme našu spanilú cestu Afrikou. V najväčšom meste Južnej Afriky, ktoré je zároveň najväčším mestom južne od rovníka, nás čaká minimálny časový posun a príjemné počasie. Johannesburg je mestom zlata, už z lietadla budeme vidieť vyťažené bane a rozľahlé mesto, ktoré pred storočím ledva existovalo. Videli ste film Chappie? Jeho dejiskom je práve táto metropola. BUBO chodieva do Johannesburgu vyše 25 rokov, poznáme tu každú ulicu a s našim skúseným sprievodcom ste v absolútnom bezpečí. Vy si užívate bezpečnú Afriku naplno a môžete sa s úsmevom venovať svojej polovičke. Po kvalitnej diaľnici sa presunieme do oblasti Transvaalu, bývalej bašty Afrikáncov pod vedením pána Krugera. Podarí sa nám nájsť jeho legendárne zlato? Nekonečné farmy a úrodnú pôdu vystrieda priemysel okolo Witbanku a potom pomarančovníkové sady. Na záver dňa sme už na hranici národného parku Kruger, kde prespíme. Čo to zarevalo za mojou izbou? Pozrite sa na oblohu a nájdite súhvezdie Južný kríž.

Safari v KRUGER NATIONAL PARK. Čakajú nás autá s otvorenou strechou s rangerom. Celý deň budeme pozorovať africkú divočinu v plnej kráse. Arogantných paviánov, drzé makaky, pokojné zebry, plachtiaceho orla rybára, trúbiace slony, opaľujúce sa hrochy, uplakané impaly, elegantných marabu, rehotajúce sa hyeny a ľadovo pokojné levy. Krugerov park je iný ako film Madagaskar. Slovenský ranger vás naučí rozoznať stopy a zvuky zvierat a absolvujete základný kurz prežitia v africkej divočine. Cieľom dňa je nájsť veľkú päťku afrických zvierat (lev, byvol, slon, nosorožec a leopard). Kto bude prvý, vyhráva! Viete, aký je rozdiel medzi leopardom a gepardom? Ako sa volá zvieratko, ktoré je symbolom JAR? Aké su zvieracie prezývky afrických národných futbalových tímov? Pochopíme, že zvieratá nepatria do ZOO, večer sa započúvame do zvuku cikád a možno nás dostihne aj rev leva.

Čítali ste knižku o Afrike, kde je kráľ odetý do kožušín divých zvierat? Dnes nás čaká cesta do kráľovstva SVAZIJSKO, kde vládne kráľ Mswati III. a je presne taký, ako ten kráľ z knižky. Neobmedzene vládne svojmu kráľovstvu a má toľko manželiek, že ich ani nevie spočítať. Malá exotická krajinka skrytá medzi Juhoafrickou republikou a Mozambikom. Zažijeme ich tradičné tance a piesne, ktoré spomínajú na slávne poľovačky. V národnom parku MILWANE si zajazdíme na bicykloch a zapamätáme si, že pred slonom musíme vždy zastať! Miestnej kultúry sa dotkneme aj v trávových domčekoch, pripomínajúcich včelie úle, v ktorých žije väčšina populácie Svazijska.

Prichádzame na pláž Indického oceánu. DURBAN, ktorý domáci volajú eThekwini. Mesto, kde začal svoje pôsobenie Mahátmá Gándhí si vychutnáme z každej strany. Jeho farebné obyvateľstvo je príkladom, že Rainbow nation funguje! Viac než 320 slnečných dní ročne garantuje, že sa určite okúpete. Mesto ponúka niekoľko pláží ako North, South, Addington, Bay of Plenty či Dairy. Indický oceán tu poskytuje výborné podmienky aj na bodyboarding alebo surfovanie. Dokonalý záver našej atraktívnej cesty.

Voľný deň spojený s relaxom na pláži či spoznávaním miestnej gastronómie a jedinečného juhoafrického vína. Ak vás pláž neláka tam môžete absolvovať celodenný výlet do Lesotha cez horský prechod Sani Pass a dať si pivo v najvyššie položenej krčme južne od rovníka!

Rozlúčka s modernou krajinou, ktorá vo všetkom predbieha väčšinu krajín EU. Moderná Afrika, tradičné safari a BUBO kvalita. Odlet domov.

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 5 x ubytovanie v 3* hoteloch a lodges
 • 5 x raňajky
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • vstup do Krugerovho parku
 • slovenského BUBO sprievodcu a rangera
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • pitný režim 1l balenej pitnej vody na osobu na deň

Ubytovanie: 

Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela.

Kruger NP: Numbi a podobný

Svaziland: Lugogo Sun a podobný

Durban: Blue waters a podobný

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné, víza

.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. Národný park Kruger je v tzv malarickej zóne a odporúčame brať profylaxiu proti malárii.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany ( z toho minimálne 1 dvojstranu).

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Juhoafrická republika , +2 viac

3x naj Afriky

19.10. → 27.10.2018 +29 ter.
9 dní
2 280 €
Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €


 • 1 / 0