Saudská Arábia a štáty zálivu

Saudská Arábia, Katar, Bahrajn, Kuvajt

Uzatvorená a nádherne konzervatívna Saudská Arábia v kombinácii s voľnejšími štátmi Perzského zálivu je lákavá kombinácia, ktorej neodolá každý. Štyri krajiny do zbierky Vašich krajín sveta od najlepšej cestovky na poznávacie zájazdy na Slovensku.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018

Saudská Arábia, Katar, Bahrajn, Kuvajt

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Pod vedením arabistov
 • Tajuplná Saudská Arábia a rodisko pramatky Evy
 • Exkluzívne pre klientov CK BUBO
 • Nakuknite za závoj
Zobraziť mapu

Odlet a prílet a je tu kráľovstvo Saudská Arábia.

RIJÁD. Púštna dedina sa premenila na oslnivé a blyštiace sa mesto uprostred púšte. Jedinečná moderná architektúra Vás chytí za srdce už pri pristávaní. Navštívime hotel Faisallah Towers s vyhliadkovou plošinou, pevnosť Masmak a pri vstupe do tejto hlinenej pevnosti si všimneme odlomenú špičku oštepu, ktorý symbolizuje bitku o Rijád v roku 1902. Dynastia Al Saudovcov má korene v DARIJAHU a práve ním začneme dnešný deň. Dokončíme prehliadku hlavného mesta Rijád s národným múzeom.

Prístavné mesto DŽIDDA. Komerčné centrum pobrežia a zároveň vstupná brána pre mnohých pútnikov, zúčastňujúcich sa veľkej púte do Mekky, známej ako hadž. O Džidde sa tvrdí aj to, že biblická Eva je pochovaná práve tu. Prehliadka príjemného a priateľského mesta vrátane múzeí a prechádzka po promenáde. Príjemná zmena po púšti. Voľný program, kľukaté staré mesto, trh Alawi, kde kúpite ťažké parfémy, zlato, kadidlo, kávu, ale aj ťavu.

Z Džiddy odletíme do susedného emirátu KATAR. Hlavné mesto Doha je inšpirované veľkým Dubajom. Nádherné architektonické skvosty v modernej časti v príjemnom kontraste s typickou arabskou architektúrou. Múzeum islamskej tvorby, umelé „"perlové" ostrovy, stajne, kde každý plnokrvník má svoj vlastný bazén a 10- členný personál, ktorý mu poskytuje náležitý životný štandard. Dedinka Katara, ktorá patrí miestnym umelcom, kde sa usporadúvajú kultúrne udalosti a kde by mal byť jeden z otváracích ceremoniálov MS vo Futbale 2022. Miesto, kde žije bok po boku Taliban, IS, americký vojak aj turista a všetci pijú v tej istej Starbucks kaviarni.

Dokončíme prehliadku Dohy a poobede preletíme do ospalého štátu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký štátik, ktorý je tvorený z 33 ostrovčekov roztrúsených v Perzskom zálive. Hlavné mesto Bahrajnu nesúce prívlastok Mesto spiacich s ospalou atmosférou plnou tepla a morského vzduchu. Prehliadka hlavného mesta, zlatý bazár špecializujúci sa na 21-karátové zlato.

Návšteva múzea koránu, kde máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť najmenší korán na svete, korán vpísaný na zrnko ryže či dotknúť sa zamatového čierneho plátna, ktoré pokrývalo svätyňu moslimov - Kaabu. Pevnosť Bahrajn dokumentuje históriu siahajúcu do obdobia 3. tisícročia p. n. l. Národné múzeum, kde pochopíte, že ropa nie je všetko, kde ešte sa na ostrovoch zachovali hroby dilmunov a prečo práve Bahrajn bol asi tým miestom, kde had zjedol Gilgamešovi kvet nesmrteľnosti. Návšteva privátnej záhrady kráľa s jeho domácimi miláčikmi - 680 prítulnými ťavami. Po moste kráľa Fahda sa dostaneme až ku hraniciam so Saudskou Arábiou. Výhľad z výšky na kráľovstvo. Známy okruh F1. Sme na tribúne a máme ten najlepší výhľad na cieľovú rovinku i hlavnú vežu, kde 3 celé poschodia sú rezervované pre kráľovskú rodinu Al Khalifovcov a ich hostí. Poobede sa presúvame do posledného púštneho emirátu.

KUVAJT: najdemokratickejší štát zálivu a zároveň najdrahší. Pocitovo má človek dojem, že mesto zamrzlo v 90.-. rokoch a nevie sa pohnúť ďalej. Prečo? Centrum mesta, ktoré je v porovnaní s metropolami, čo sme už videli, úplne maličké. Malé, no veľmi poučné múzeum venované invázii Iraku. Známe kuvajtské veže a úžasný rybí trh, ktorý pripomína v malom Tokio. Či máte Mercedes G alebo Toyotu RAV, tu zjednáva každý a úlovok dňa sa neujde každému. Promenáda, z ktorej máme Perzský záliv symbolicky celý pred sebou.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Rijádu a späť z Kuvajtu
 • 3 miestne prelety
 • ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • prehliadky miest
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, inú stravu, cestovné poistenie, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií a fakulatívne výlety

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Omán , +6 viac
12 dní
2 430 €
Juhoafrická republika , +1 viac
13 dní
99 000 €

M Mária

 
Už je to pár dní, čo sme sa vrátili z úžasnej cesty po oblasti, ktorá bola kedysi známa ako Arábia Felix, Šťastná Arábia. Na prekvapené pohľady odpovedám - áno, práve Jemen je z trojice navštívených krajín najkrajší! Je to skok do iného sveta, cestovateľský bonbónik! Vďaka znalosti miestnych pomerov nám Bubo zabezpečilo maximálnu bezpečnosť (až sa mi zdalo, že také opatrenia ani neboli potrebné) a videli sme maximum z toho, čo Jemen ponúka - na pevnine aj na ostrove Sokotra. Sokotra je viac ako skok do iného sveta, je to skok do praveku. Vo vnútrozemí hlboké údolia, kde rastú akési čudné stromy (flaskovníky, stromy dračej krvy) a všetky pláže na pobreží boli iba naše. Katar aj Omán som vnímala ako veľký skok - skok do budúcnosti! Luxus a trochu okázalosť, ale keď sa povie Jemen to je také pohladenie na cestovateľskú dušu. Mária

I Ivan Macák

 
Nedá mi nenapísať pár riadkov ohľadom nášho zájazdu v Spojených arabských emirátoch. Už samotný pobyt v meste Dubaj je silný zážitok, ale v spojení so sprievodcovskými službami bol umocnený minimálne na tretiu. Zažil som už niekoľko zájazdov s rôznymi CK do rôznych destinácií, z ktorých som niekoľké označil ako vydarené, ale to čo sme zažili v Dubaji, vďaka bohatým skúsenostiam a širokému rozhľadu nášho BUBO sprievodcu, sa nedá s ničím ani v najmenšom porovnať. Ťažko sa mi vôbec hľadajú slová na opísanie spokojnosti nielen s množstvom vyčerpávajúcich informácií a súvislostí, ale aj so schopnosťou doviesť nás na naozaj všetky turisticky zaujímavé miesta, hoci nie všetky boli v programe. Vytvorenie výbornej nálady počas náročného programu, keď prirodzene každý účastník má trochu iné očakávania, takisto nie je doménou každého sprievodcu, ale náš vedel ako na to. Nie vždy to s nami mal ľahké, ale zvládol to na jednotku s hviezdičkou. Ak sú najdôležitejšou súčasťou každej firmy jej kvalitní zamestnanci, tak CK Bubo má byť na čo hrdá! Ivan Macák


 • 1 / 1