Škótsko, Nórsko

Veľká Británia, Škótsko, Nórsko

Okruh krajinami, ktoré patria medzi najexotickejšie krajiny Európy. Nádherná príroda severnej Európy okorenená mystickou históriou Škótov a Nórov. Ochutnáme živú vodu, ktorú produkuje každá krajina, tradičné haggis a sobie salámy. Poďte s nami na jeden z najlepších poznávacích zájazdov na trhu.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 2 510 €

Veľká Británia, Škótsko, Nórsko

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Zelené Oslo

Len pár percent obyvateľov Oslo žije ďalej ako 300 metrov od veľkého parku. A ten najznámejší park patrí skvelému nórskemu sochárovi Gustavovi Vigelandovi. S nami sa dozviete viac.

 • Jediná cesta svojho druhu na Slovensku
 • výnimočná kombinácia dvoch výnimočných krajín
 • Lochneská príšera, očarujúca vysočina a úžasné fjordy
 • Miesta spojené s detektívmi ako Rebus či Harry Hole
Zobraziť mapu

Prílet do Škótska a hneď vyrážame na sever. Opúšťame rušné mestá a smerujeme do Škótskej vysočiny. Malá výškou, ale o to drsnejšia podnebím. Viete ako sa volá malý strážca, ktorý vysočinu stráži? Začneme z ostra a to s návštevou a možno aj kúpaním sa v jazere LOCHNESS. 38 km dlhé jazero, hlboké 213 metrov, ktoré je najväčším rezervoárom sladkej vody v Británii a zároveň v ňom žije legendárna Nessie, ktorú sa už od 6. storočia snažia zhliadnuť návštevníci tohto regiónu. Z hradieb kedysi najväčšieho škótskeho hradu URQUHART skúsime aj my Nessie vyvolať von. Príbehy slávnych horalov, klanový systém a ďalšie zaujímavosti Škótska. Na prvý deň viac než dosť a večer sa naučíte, aký je rozdiel medzi single malt a blended.

Najväčší dom Škótska, hrad DUNROBIN Castle: sídlo hrdého rodu Sutherlandovcov, ktorí vlastnili väčšinu pôdy severného Škótska, viac než 199 dobovo zariadených miestností, mamutie lopúchy a poľovnícke trofeje z čias, kedy len zopár vyvolených mohlo vycestovať do Afriky a Sutherlandovci tu samozrejme boli. Cesta cez dezolátny Sutherland až úplne na sever k Dunnet Head a do mestečka John O´Groats, kde sa hlavný ostrov končí. Najsevernejšie miesto krajiny a vyhliadka na Orknejské ostrovy. Viete čo znamená Mac?

EILEAN DONAN CASTLE: nádherný hrad situovaný na mieste, kde sa stretávajú tri jazerá. Rodinné sídlo klanu MacRae, miesto natáčania Highlandera a prekrásna okolitá scenéria. Smerujeme stále ďalej na sever scénickou cestou cez časť vysočiny Wester Ross otvorenej divokým vetrom Írskeho mora, torridonský vápenec, rybárske mestečko Ullapool, trhlina Corrieshalloch Gorge: najhlbšia priepasť v Británii, fotopauzy, vyhliadky na more, ľudoprázdne pobrežie kde príbehy toho pravého romantického Škótska stále žijú. Vedeli ste, že škótskych horalov si Angličania nikdy nepodmanili? FORT WILLIAM: hlavné mesto vysočiny, ukryté pod najvyšším vrchom Škótska Ben Nevisom.

Žiaden okruh Škótskom by nebol kompletný bez návštevy aspoň jedného z množstva ostrovov, a preto nás dnes čaká ostrov drakov, ostrov SKYE. Ostrov je domovom mocného klanu McDonaldovcov, ktorí kedysi vládli chladnému moru. Navštívime ich múzeum a zrúcaniny hradu Armadale castle. Obednú pauzu si dáme v maľovanom pobrežnom mestečku PORTREE. Farebnú divočinu kedysi izolovaného ostrova si vychutnáme v Cuillin Mountains. Na záver dňa nás čaká Glenfinnan monument, kde si do detailov prejdeme starý príbeh Bonnieho a zároveň magický svet Harryho Pottera vo forme viktoriánskeho viaduktu.

Cez zátoku Firth of Forth sa dostaneme do Edinburghu, najkrajšieho mesta na svete. Ešte predtým sa však zastavíme v pálenici whisky, kde ochutnáte a zároveň uvidíte, ako sa robí pravá škótska a aký je rozdiel medzi single malt a ostatnými. Poobede sa zastavíme v Rosslynskej kaplnke, známej z filmu Da Vinciho kód, ktorá je najzdobenejšou kaplnkou krajiny a učňovho stĺpa sa dotknete aj Vy. Vyhliadkou z kopca Calton Hill sa zoznámime s Edinburghom, v ktorom strávime celý ďalší deň.

Celodenná prehliadka EDINBURGHU: mesto, ktoré Vás očarí bez ohľadu na to, aké je počasie. Nádherná poloha na úpätí Arturovho sedla na jednej strane a Severné more na druhej strane. Mesto je symbolom Škótska a jeho turbulentných dejín. Ulica Royal Mile, Edinburgh Castle a korunovačné klenoty škótskych kráľov, ktoré sú staršie ako tie anglické. Miesto kde sa narodila Británia. Holyroodhouse Palace: oficiálne sídlo kráľovnej. Camera Obscura, Huntly House Museum, Národná galéria. Poobedňajší voľný program s možnosťou nákupov na Princess Street. Edinburgh sa Vám bude páčiť, to Vám garantujeme! Nocľah v Edinburghu, puby starého mesta alebo chcete nasledovať inšpektora Rebusa?

Posledné raňajky, minieme posledné škótske libry na Princess street a odletíme do Osla. Libry nahradia nórske koruny. Čaká nás krajina fjordov, fascinujúcej prírody a nezabudnuteľnej severskej architektúry. Začíname hlavným mestom OSLO. Ubytovanie v absolútnom centre mesta. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme vám prečo.

Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjørvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Famózny Vigelandov park. Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

Opušťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjøsa navštívime dejiská olympijských hier. Hamar a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala, Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trollov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o trolloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Atlantický oceán a Vy.

Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navšívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Nærøyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

Štvrť drevených domčekov Bryggen (UNESCO) ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu a monopolu hanzovných obchodníkov. Najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku. Kúpite si domov losiu, či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 14 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • 14 x raňajky
 • privátnu dopravu počas programu
 • BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • všetky cestné poplatky
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, prelet Edinburgh - Oslo,  ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR. Pas alebo občiansky preukaz musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Letenka: Tento zájazd lietame preferenčne s leteckou spoločnosťou KLM na trase Viedeň-Amsterdam-Inverness/Bergen-Amsterdam-Viedeň. Odlet do Škótska býva v ranných hodinách.

Termíny a ceny

Termín
Cena
26.07.2018
08.08.2018
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 368 €
Objednať zájazd
07.08.2018
20.08.2018
2 640 €
Základná cena 2640 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 368 €
Objednať zájazd
11.06.2019
24.06.2019
2 510 €
Základná cena 2510 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 238 €
22.07.2019
04.08.2019
2 620 €
Základná cena 2620 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 348 €
06.08.2019
19.08.2019
2 510 €
Základná cena 2510 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 238 €
20.08.2019
02.09.2019
2 510 €
Základná cena 2510 €
Letiskové poplatky 283 €
Prelet Edinburgh - Bergen 290 €
Vstupné (ŠKÓTSKO - gajdy, whisky, vysočina) 85 €
Batožina na európskych letoch 70 €
Spolu 3 238 €

Odporúčame

Island , +1 viac
13 dní
2 350 €
Írsko

Írsko a Severné Írsko

26.04. → 03.05.2019 +4 ter.
8 dní
1 750 €

M Miloslava Zelmanová

 
Milý pán Fellner, vlani som sa stala Bubo klientkou a po návrate z jarného zájazdu Egypt - maximálne poznanie Vám napísala reakciu. Aj tento rok som stavila na Vašu cestovnú kanceláriu. Už je týždeň, čo sme sa - malá skupinka ôsmich nadšencov vrátili zo Škótska. Stihla som stráviť dojmy a pozrieť s rodinou fotografie, tak aj pár slov - spätnú väzbu - pre Vás. Prekvapilo ma na letisku v Bratislave, že nás je tak málo, o to lepšie to celé dopadlo. Skutočne môžem s radosťou konštatovať, že keby ste nás vyberali, lepšie nevyberiete. Strávili sme vlastne stále spolu 8 dní, dokonca aj keď sme mali rozchod v Edinburgu, väčšinou sme sa zdržovali spolu. Ako sa hovorí, sadli sme si. Určite na tom má veľkú zásluhu Mirka Badinská, ktorá sa o nás vzorovo starala, nad rámec programu nás oboznámila so zaujímavosťami, stihla upozorniť aj za jazdy na veci hodné pohľadu z auta, robila fotopauzy na skutočne pekných miestach. Špeciálne jej patrí vďaka (aj som jej osobne napísala mail) za bezpečnú jazdu; klobúk dolu - jazda na opačnej strane, zodpovednosť za 8 spolujazdcov, pritom rozprávať o krajine a jej zaujímavostiach a zároveň riadiť "mikrobus" - to naozaj hovorí samo za seba. Bol to jeden vydarený poznávací zájazd doslova komorný, nič nám nevadilo, ani chladné a veterné počasie, hmla, ktoré znenazdajky vystriedali slnečné lúče, vtedy sme sa tešili ako malé deti a cvakali fotoaparátmi; stali sme sa priaznivcami "škótskych metiel", narcisov, jahniatok a chlpatých kráv; každý večer sme si dali spoločnú obedovečeru, zdokumentovali jedlá, testovali škótsku kuchyňu; počas jazdy autom sme stmelili naše vzťahy, až sa nám nechcelo na bratislavskom letisku rozísť. Mailujeme si, vymieňame si fotozábery a snáď sa niektorí znovu stretneme v budúcnoti na zájazdoch Vašej cestovnej kancelárie. Jednoznačne tento zájazd môžem odporučiť, videli a zažili sme všetko deklarované v katalógu, aj oveľa viac. Ešte raz ďakujem a prajem "bubákom" úšpešný rok a veľa spokojných klientov! S pozdravom Miloslava Zelmanová

 

 
Milé Bubo,

včera sme sa vrátili zo zájazdu Škótsko (12.6.-19.6.2013) – Nórsko (19.6.-26.6. 2013). Malo to dva úplne odlišné „polčasy“ a našťastie obidva boli skvelé.

Škótsko, ktoré je hlavne o príbehoch zasadených do úžasných kulís meniacej sa prírody, v mikrobusoch kde sme striedali sedenie, vytvorili Martin Karniš a Peter Hliničan úžasnú rodinnú atmosféru, s humorom a s nepretržitou diskusiou o histórii, zvieratách, rastlinách a súčasnom živote. Spoznávanie Škótska cez optiku Maťa a Peťa na nás hlboko zapôsobili a mali sme pocit, akoby nás touto čarovnou krajinou sprevádzali veľmi blízki a dobrí priatelia.

Nórsko bolo o divokej kráse prírody a autobuse ľudí, v ktorom Jožko Zelizňák s milou asistenciou Majky (Cútovej), veľmi fundovane, vtipne a štruktúrovane prezentoval všetko to, čo nás mohlo zaujímať o tejto krásnej krajine.

Profesionalita, ochota a znalosti sprievodcov, úroveň ubytovania, prekonávalo naše očakávanie. Komu by to nestačilo, toho museli očariť bonusy navyše vo forme atraktívnych lokalít navyše publikovaného zájazdu.

Suma- sumárum, sme nadšení a ďakujeme za nezabudnuteľné zážitky.

Michal a Eva


 • 1 / 1