To najlepšie z Južnej Ameriky

Peru, Chile, Bolívia, Argentína, Brazília

Komfortná cesta veľkým kontinentom, kde máte všetky prelety v cene. Odkryte s nami to najkrajšie z Južnej Ameriky. Machu Picchu, jazero Titicaca, Santiago, Buenos Aires, Iguazú a Rio de Janeiro na jednej fantastickej ceste.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Novinka
Novinka
2018
od 4 590 €

Peru, Chile, Bolívia, Argentína, Brazília

16 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • všetky miestne prelety v cene!
 • Machu Picchu, Titicaca, La Paz, Santiago
 • Buenos Aires, Iguazu, Rio de Janeiro
 • so slovenským sprievodcom za veľkým snom

Zobraziť mapu

Odlet do Peru. LIMA: hlavné mesto krajiny. Krátka večerná prehliadka centra mesta s koloniálnym námestím Plaza de Armas a katedrálou, kde je pochovaný Pizarro, dobyvateľ ríše Inkov. Začíname našu intenzívnu cestu južnou Amerikou, kde navštívime a uvidíme všetko podstatné čo tento kontinent ponúka.

Odlet do Ánd. CUZCO, centrum najmocnejšej indiánskej ríše, ktorá vládla v Južnej Amerike. Prehliadka ruín v okolí mesta – Chrám Slnka, majestátna pevnosť Sacsayhuaman, incké kúpele Tambo Machay, posvätné Qenko. Večerné prechádzky v meste, ktoré vám možno pripomenie tibetskú Lhasu.

Koloniálna architektúra a indiánska minulosť. Návšteva posvätného údolia Urubamba a presun vláčikom cez mohutné Andy popri dravej rieke Urubambe až pod magické ruiny MACHU PICCHU do mestečka Aguas Calientes. Okúpete sa tu v termálnych kúpeľoch spolu s domácimi?

MACHU PICCHU, zabudnuté inkské mesto. Cesta vláčikom pod najslávnejšie ruiny Ameriky. Peší výstup – zážitok po ceste Inkov až k samotným ruinám (prípadne možno zvolíte radšej pohodlnejšiu alternatívu a vyveziete sa autobusom za malý príplatok 12 USD). Nezabudnuteľná panoráma so štítom hory Huayna Picchu v pozadí. Machu Picchu bolo vyhlásené za novodobý div sveta a verte, že Vás nesklame ani na sekundu! Jeden v vrcholov našej cesty. Večerný návrat do Cuzca.

Presun peruánskym vidiekom k najvyššie položenému splavnému jazeru sveta TITICACA. Návšteva unikátnych plávajúcich rákosových ostrovov Los Uros. Večer možno ochutnáme steaky z lamy alebo pstruha priamo z jazera Titicaca v kvalitnej a vyskúšanej reštaurácii.

Okolo najvyššie položeného splavného jazera sveta sa presunieme do Bolívie. Cestou sa zastavíme v TIWANAKU – pri najvýznamnejšej pamiatke indiánskych kultúr v Bolívií. Podvečer príchod do LA PAZ a krátka prehliadka najvyššie položeného hlavného mesta sveta, obývaného prevažne Indiánmi. Zmes kresťanských a pohanských kultúr. Prekrásna vyhliadka na mesto položené hlboko pod nami v kotline.

Dokončenie prehliadky jedného z dvoch hlavných miest Bolívie – námestie Plaza Murillo, kostol San Francisco, prezidentský palác. Trhovisko a všadeprítomní Indiáni – sme v najindiánskejšom štáte Južnej Ameriky.

Krátky prelet do hlavného mesta Chile. SANTIAGO DE CHILE je živou spomienkou na kultúrne, politické a sociálne zmeny, ktoré sa v krajine udiali. Prezidentský palác La Moneda, Metropolitná katedrála, centrálne námestie Plaza de Armas. Na večeru ochutnáte údajne najlepšie steaky na svete. Chile je najmodernejšou krajinou Južnej Ameriky a miestnym ekonomickým motorom. Totálna zmena oproti Bolívii.

Celodenná prehliadka Santiago de Chile. Vyhliadka Cerro san Cristóbal, námestie Plaza de Armas, rybí trh Mercado central, mestský lesopark a vínko v Patio Bellavista.

Prelet ponad Andy do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenue 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta.

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe.

Odlet k vodopádom IGUAZÚ a prehliadka argentínskej strany vodopádov. Vodopády budeme mať na dosah a sprevádzať nás budú okrem motýľov a papagájov aj milé nosále, ktoré sa s vami budú chcieť podeliť o desiatu. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov, možnosť letu vrtuľníkom. Popoludní odlet do Ria. Ubytovanie v hoteli v štvrti Copacabana. Prvá caipirinha na pláži.

Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Posledný drink, posledné vlny a poobede odlet domov.

Prílet, zvítanie s rodinou a zdieľanie zážitkov s priateľmi. Videli ste veľmi veľa a všetky najkrajšie miesta Južnej Ameriky máte pod kontrolou.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v Economy class
 • všetky drahé miestne prelety
 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami v izbách pre 2 osoby
 • všetky prehliadky miest podľa programu
 • všetku dopravu, letiskové transfery v Južnej Amerike
 • vláčik na Machu Picchu
 • BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • lanovku na Cukrovú homoľu, vláčik na Corcovado, výlet po jazere Titicaca
 • vstupné k vodopádom Iguazú
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, fakultatívne výlety

Poznámka:

Veľmi príjemná cesta pre všetkých, čo chcú vidieť Južnú Ameriku na jedenkrát. Veľkomestá, história, hory, vodopády, pláže. Na tomto zájazde je všetko.

Letenka: Našou preferovanou leteckou spoločnosťou na tejto destinácii je KLM/AIR FRANCE s prestupom v Amsterdame/Paríži a Iberia s prestupom v Madride.

Súčasťou zájazdu sú aj nasledovné lokálne prelety v economy class spoločnosťou LATAM:

Lima - Cuzco   1hod 25min
La Paz - Santiago 2hod 50min
Santiago - Buenos Aires 2hod 05min
Buenos Aires - Puerto Iguazu  1hod 50min
Iguazu - Rio de Janeiro 1hod 55min

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán.

Hotely:

Lima- Jose Antonio a podobný (1 noc)

Cuzco - Eco Inn a podobný (1 noc)

Puno - Jose Antonio a podobný (1 noc)

La Paz - Butique La Casona a podobný (2 noci)

Santiago de Chile - Atton el Bosque a podobný (2 noci)

Buenos Aires - Eurobuilding a podobný (2 noci)

Foz do Iguazu - Foz Presidente a podobný (1 noc)

Rio de Janeiro - Rio Othon Palace a podobný (2 noci)

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 80 percent hotelov je vždy rovnakých.

Luxury
5%
70%
Luxury

Výborné hotely

Santiago de Chile - Buenos Aires - Rio de Janeiro
24%

Termíny a ceny

Termín
Cena
06.11.2018
21.11.2018
4 790 €
Základná cena 4790 €
Letiskové poplatky 660 €
Spolu 5 450 €
Objednať zájazd
04.03.2019
19.03.2019
4 590 €
Základná cena 4590 €
Letiskové poplatky 660 €
Spolu 5 250 €
30.04.2019
15.05.2019
4 690 €
Základná cena 4690 €
Letiskové poplatky 660 €
Spolu 5 350 €
07.08.2019
22.08.2019
4 690 €
Základná cena 4690 €
Letiskové poplatky 660 €
Spolu 5 350 €
21.11.2019
06.12.2019
4 590 €
Základná cena 4590 €
Letiskové poplatky 660 €
Spolu 5 250 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Peru , +1 viac

Peru, Bolívia

12.10. → 25.10.2018 +7 ter.
14 dní
3 150 €

A Anonym

 
Je to jen několik dní nazpět co jsme se vrátili z jedné z nejhezčích dovolených, z poznávacího zájezdu: To nejlepší z Jižní Ameriky.
Chtěli bychom proto touto cestou poděkovat Vám, jako organizátorovi za skutečně velmi dobře koncipovaný zájezd, který určitě velmi nadchnul nejen nás, ale i ostatní účastníky. Netušili jsme, co vše se dá zvládnout a poznat za 16 dní. Kolik krásných míst navštívit, kolik nových informací se dozvědět, kolik krásného prožít.… Naše nadšení z cesty za poznáním nás neprovázelo pouze po dobu celého zájezdu, ale popravdě řečeno toto nadšení ze získaných poznatků a prožitků v nás zůstalo i po našem návratu domů a určitě v našich vzpomínkách zůstane dlouhou dobu….
Obzvláště bychom pak chtěli vyzvednout rozsáhlé znalosti naší průvodkyně Daniely Snovákové, která má neskutečně velký podíl na tom, že jsme se mohli dozvědět tolik informací o jednotlivých zemích, o jejich přírodě a historii, kultuře, o lidech a jejich způsobu života, ale třeba i něco o gastronomii…. Dodnes obdivujeme její příjemný, vstřícný, ale hlavně profesionální přístup, její nadšení a obětavost, stejně tak jako její vtipnost a všude přítomnou ochotu a trpělivost při zodpovídání našich dotazů, včetně její snahy o pomoc při řešení i méně příjemných situací.

Danko, patří Ti náš velký DÍK. Jsi jedním z nejlepších delegátů, které jsme měli možnost poznat na našich cestách. Přejeme Ti hodně zdraví, pohody a úspěchů v Tvé práci.
Standa Kadeřábek a Táňa Kaluginová.

A Anonym

 
Už je to 2 dni čo sme sa vrátili z cesty po Južnej Amerike.
Týmto Vám chceme poďakovať za perfektne pripravený zájazd, logistika atrakcie, sme nadšení !
Týmto chcem aj poďakovať našej sprievodkini Danielke, bola super zatiaľ bola asi najlepšia !

S pozdravom Ing.Schóber


 • 1 / 1