Tour de France - pre gurmánov

Francúzsko

Šampanské, koňak, víno, cider, kalvados – Normandia, Bretónsko, Akvitánia. Jedinečný okruh časťami Francúzska, ktoré by mu ani nemali patriť. Hrdé, nezávislé regióny bohaté na históriu a predovšetkým raj kvalitnej gastronómie. Zistíme, ako správne kupovať šampanské, rozoznáme „fejky“, ochutnáme stáročiami overené recepty v malebnom kúte Európy, s ktorým sa v každodennom živote stretávame každý deň. Naučte sa niečo nové.

Adela Kamenárová Adela Kamenárová Adela Kamenárová
Spokojnosť zákazníkov
od 1 650 €

Francúzsko

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Savoir vivre. Naučíme Vás užívať si život!
 • Champagne! Cognac! Bordeaux! Ustrice! Foie gras! – to najlepšie na svete
 • Búrlivý Atlantik, romantické mestečká  a ostrov Napoleona Bonaparta
 • Stredoveké hrady, megalitické menhíry, najkrajšie vinice sveta – táto cesta Vás prekvapí
Zobraziť mapu

Prílet do Francúzska. Krátky cca 2-hodinový presun na východ, vnoríme sa do oblasti Champagne. Prvá cesta bude smerovať do malebnej dedinky nad vinohradmi, HAUTVILLERS. Tu už ochutnáme prvé pravé domáce šampanské od lokálnych producentov. Prejdeme sa na miestach, kde svoj život prežil Dom Pérignon, benediktínsky opát, ktorému sa vznik Champagne pripisuje. Bol slepý? Bol to on, kto vymyslel košíček na zátkovanie Champagne? Každopádne, skrotil Diablovo víno, kde príchodom jari prichádzali vinárstva reťazovými výbuchmi až o 90% svojej produkcie. Kostol s hrobom slávneho mnícha. Mestečko EPERNAY a centrum šampusov. Aký je rozdiel medzi pravým Champagne a sektom? Túto značku obľubovala už Madame de Pompadour a preferoval Napoleon Bonaparte. Prezrieme si luxusné zámocké priestory plné čerstvých kvetov a starých obrazov predkov. Prehliadka tých najväčších pivníc sveta s profesionálnym sprievodcom a nakoniec ochutnávka. Už viete, ako funguje méthode champenoise v praxi a že Champagne treba kupovať vo fľašiach Magnum. Poprechádzame sa po Avenue de Champagne, kde je vraj viac bohatstva, než pod Wall Street. Večer máte možnosť objednať si prvé kulinárske špeciality.

Presun do Normandie, krajiny Vikingov a CAEN, stredovekého mesta Viliama Dobyvateľa. Zachovalé hradby, nádherné Abbaye aux hommes na konci pešej zóny, prvý domáci cider a barikový calvados, morský prístav v strede Francúzka pre jachty. Už tu ochutnáte prvé čerstvé ustrice?

Privstaneme si a tak ako spojenci si zopakujeme vylodenie na OMAHA BEACH. Čaká nás dlhý, náročný a nádherný deň. Rozsiahle pláže, nemecké bunkre, cintorín amerických vojakov a história 2. svetovej vojny na Pointe de Huc. Presun cez zelenú krajinu s pasúcimi sa obrovskými kravami a jablkovými sadmi. Tu sa nachádza oblasť Calvadosu a vyrába sa známy syr camembert. Mt. SAINT MICHEL je druhou najnavštevovanejšou pamiatkou celého Francúzska a pod ochranou UNESCO. Kedysi sa sem dalo dostať len počas odlivu, keďže rekordný, až 15-metrový príliv príjazdovú cestu úplne zalieval. Dnes sa do fotogenického opátstva na skalnatom ostrove dostaneme po moste špeciálnym autobusom a následne už budeme stúpať úzkymi uličkami a kľukatými schodmi až k patrónovi opátstva, archanjelovi Michalovi. Odlíšite jeho románsku časť od gotickej? Prechádzky opátstvom – pevnosťou, ktorú počas storočnej vojny Angličania ani raz nedobyli. Kuchyňa s gigantickými komínmi, tajná knižnica, cintorín či rajská záhrada so stĺporadím. Množstvo obchodíkov, reštaurácií, tradičné opátske keksíky či prvé bretónske pásikavé tričká. Hodinový presun smer SAINT MALO. Prekrižujeme najdlhšiu rieku Francúzska Loiru a sme tam, v meste korzárov, ktoré Vám vyrazí dych. Saint Maleo je pomenované po mníchovi z Walesu v 6. storočí, kamenné, ohradené vysokými múrmi a tak málo navštevované... Jacques Cartier práve odtiaľto v roku 1534 objavil Kanadu a lode obchodníkov a pirátov zo Saint Malo plávali do Indie, Číny a Afriky. Bohatstvo zacítite aj v architektúre. Porozprávame si o Nantskom edikte a o Henrichovi IV. V gastronómii zasa prítomnosť mora. Atlantik je na morské špeciality lepší než Stredozemné more! Mušle na smotane, homáre, či čerstvé ustrice? Množstvo reštaurácií za mestskými hradbami láka. Aj tu máme svojho favorita. Tu ochutnáte tie najlepšie palacinky na svete. Odporúčame so slaným karamelom.

BRETÓNSKO. Mysleli ste si, že Francúzsko poznáte? Bretónsko je absolútne iné, exotické, mystické, keltské. Čiernobiela zástava, vlastný jazyk, história samostatnej krajiny a vojvodstva, drsné podnebie, krásna príroda, iná strava, úžasní ľudia. Naučíme Vás aj podľa auta rozoznávať bretóncov. Bretónsky vidiek, kamenné domy s bridlicovými strechami, stovky križujúcich sa cestičiek. Úžasná romantika. Keltské rozprávky a kultúra, čary vraj fungujú dodnes. Legendy o kráľovi Artušovi, Lancelotovi, čarodejníkovi Merlinovi a lesných vílach, ktoré ste doteraz spájali iba s Britániou. Brocéliande je tajomným lesom, kde žijú netvory a stromy boli zasadené ešte rytiermi Rádu okrúhleho stola. Ak nám Merlin neposvieti na cestu, iste zablúdime. Stovky menhírov staré ako egyptské pyramídy. Ako len mohli tie obrovské kamene postaviť? Zastávka v dedinke Paimpoint, v ktorej akoby sa zastavil čas. Úchvatný obchodík s ručne šitými bábikami, domácim kalvadosom a karamelkami. Malá krčma s bretónskym pivom Duchesse Anne a domáca reštaurácia s povestnými brochettami. Poobedný presun do La Rochelle. Večera v prístave. Milovníci morských plodov si tu dôjdu na svoje.

LA ROCHELLE: Traja mušketieri a kardinál Richelieu. Vždy rebelujúci prístav v Biskajskom zálive. História starých Galov a Rimanov. Najkrajšia radnica najväčšej krajiny západnej Európy, Quai Duperré, veže brániace vstup do prístavu. Najdôležitejšie mesto na dlhom atlantickom pobreží pre protestantov a templárov. Odtiaľto vyplávalo 18 templárskych lodí s veľkým pokladom. Tu zapustil korene kalvinizmus a hrdé mesto sa stalo baštou hugenotov. Počas plavby na divoký ostrovček Ile d´Aix s rozlohou iba 129 hektárov oboplávame pevnosť Boyard, známu z televíznych šou. Pocit na ostrovčeku je iný. Prejdeme si ostrov na bicykli (nenáročná, krásna trasa – stále po rovine!) a ochutnáme dary mora. Ustricová farma a ochutnávka priamo po vylovení. Alebo dáte prednosť steaku z koňa, či overenej prímorskej klasike, ktorú už tak dobre poznáte? Príjemný obed po cyklovýlete padne vhod. (Ostrov vrele odporúčame, kto však nebude mať chuť sa zúčastniť fakultatívneho výletu v hodnote 25 eur, deň môže stráviť v samotnom meste s množstvom vynikajúcich reštaurácii).

Po hotelových raňajkách sa poprechádzame po kľukatých uličkách mesta, pozrieme si kostol, ktorý dobili, vypálili a jeho zvonica predsa stále stojí. Vyjdeme na jednu z mestských veží a pozrieme si mesto z miesta, z ktorého skáču skokani pri adrenalínových pretekoch Red Bull. Odvážili by ste sa skočiť i Vy? Krátky presun do mestečka COGNAC: O tomto mestečku ste určite počuli. Položené na pútnickej ceste do Santiago de Compostella a na rieke Charente, je obkrúžené vinohradmi, ktoré dávajú šesť kvalít hrozna. V zámočkoch tu sídlia firmy ako Hennessy, Martell, Otard, Camus, Rémy Martin a pod. My navštívime tu najstaršiu! S profesionálnym sprievodcom, enológom si ukážeme typy viníc, ako sa koňak páli, akou alchýmiou je namiešanie toho pravého moku, kde zreje. V pivniciach budeme dýchať anjelský podiel, ktorého každoročne unikne za desiatky miliónov. Nakoniec nás čaká ochutnávka a cca 3 hodinový presun do BORDEAUX. Večerná prechádzka mestom.

Sme v oblasti, odkiaľ pochádza D’Artagnan, Cyrano a vraj aj najlepšie francúzske veľké a silné vína. Prehliadka a ochutnávka v najlepších vinohradoch Francúzska. Ťažké rozhodovanie. Dáte si k vínu foie gras (kačacia pečeň), delikatesu, ktorá pochádza práve odtiaľto? Alebo preferujete kozie syry, teľaciu pečienku a na záver armagnac, ktorý je doma tiež tu, na juhozápade? Návrat do mesta, Námestie de la Comédie, očarujúca katedrála sv. Andreja s 321 schodmi do veže , stredoveké brány do mesta, pulzujúce nábrežie rieky Garonne s najväčším vodným zrkadlom na svete, najkrajšie a najväčšie námestie Európy, Fontána slobody a mnoho ďalšieho. Voľný program na nákupy a ochutnávky vín. Ako čerešnička na gurmánskej torte bude odporúčaná reštaurácia s degustačným menu, ktoré bude tým správnym vyvrcholením cesty. Prečo ku každému chodu dostávate lyžičku?

Doobeda rozlúčka s Bordeaux , ovešaní darčekmi s plnými chuťovými pohárikmi mierime domov. Objavili sme nepoznaný kút Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku Paríž - Paríž v economy class
 • 5 x ubytovanie v 3* hoteloch a 2 x v 4* v izbách pre dve osoby
 • 7 x raňajky
 • privátnu dopravu počas celého zájazdu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • vstupné do najväčšej výrobne šampanského na svete
 • vinice v Bordeaux
 • BUBO sprievodcu

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatné vstupné, stravu, osobné výdaje, fakultatívny výlet v La Rochelle 25 EUR, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný platný cestovný doklad – občiansky preukaz alebo cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu.

Termíny a ceny

Termín
Cena
19.09.2018
26.09.2018
1 800 €
Základná cena 1800 €
Letiskové poplatky 170 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 2 020 €
Objednať zájazd
29.04.2019
06.05.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 170 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 970 €
08.07.2019
15.07.2019
1 750 €
Základná cena 1750 €
Letiskové poplatky 170 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 970 €
09.09.2019
16.09.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 170 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 870 €
17.09.2019
24.09.2019
1 650 €
Základná cena 1650 €
Letiskové poplatky 170 €
Batožina na európskych letoch 50 €
Spolu 1 870 €

Odporúčame

Francúzsko , +1 viac
7 dní
1 650 €
Škótsko , +1 viac
9 dní
1 700 €

I Ivan

 
Zájazd vo Francúzsku je zaujímavý z viacerých hľadísk, a to aj tým, že sa prechádza cez menej známe miesta Francúzska. Striedajú sa stredoveké centrá s malými dedinami, ktoré obklopujú prírodné scenérie. Až na pár výnimiek(Paríž samozrejme) bez turistov. V stane som spal prvýkrát a nebol žiadny problém, kempy boli na pekných miestach (na pláži, pri jazere). Myslím, že to ešte umocnilo zážitok a cítil som sa ako v záhrade. Aj keď sme sa presúvali autobusmi, cesta bola príjemná a tak sa dala pohodlne sledovať krajina. Zájazd bol aktívny: bicykle, túra, splav, no veľa rozchodov v mestách zaručuje, že sa neunavíte viac ako chcete. Zažil som príjemne zážitky:) Ivan ml

J Jarko a Milka Kosuthovci

 
Bol to pre nás krásny zájazd. Kombinácia peknej prírody, dobrá partia a trocha námahy, stojí to za to. Sú to milé spomienky ďakujeme . Jarko a Milka Kosuthovci. Stupava

N Nina

 
Videli sme kus rôznorodého Francúzska, nadýchali atmosféru rôznych regiónov, v ktorých sme ochutnávali špeciality typické pre tú danú oblasť a postupne sa presúvali až sme prišli domov :( Posledná zastávka bolo Nice, ktoré si už vychutnáva len Ľubo s rodinou a my sme ho museli vymeniť za Zlaté Piesky :-) Zájazd dopadol na výbornú na čom majú najväčšiu zásluhu: informáciami nadupaný Ľubo a začínajúci Vlado, ktorý svoju úlohu zvládol na jednotku. Ďakujeme :) A nesmiem zabudnúť pochváliť počasie, ktoré nám vyšlo ako na objednávku :) Záverečným kvízom sme si pekne zopakovali naše putovanie, na ktorom sme najazdili 6000 km. Skúste aspoň raz vymeniť hotel s plnou penziou za stan s vlastným varičom a lietadlo za autobus a uvidíte aké dobrodružstvo zažijete! Eurokemping je ďalší spôsob spoznávania neznáma!

M marian nemec

 
no vsetko super uzastny program, ale kapurková armagnac – francúzska whisky ... tak to ma dostalo...

som ochotny si zajazd kupit ak ochutnam francuzsku whisky zvanu armagnac, ak sa Vam to nepodari vratite mi vsetky peniaze, ktore som tam minul... plati?


 • 1 / 1