USA - západ

USA

Žiadnu inú časť našej planéty nepoznáme tak podvedome ako západ USA. Všetko však treba vidieť naživo. Oblasti divokého západu, ktoré preslávili westerny, moderné mestá, o ktorých každý deň počúvame v správach, miesta, ktoré poznáme z filmov, to je USA západ. Predovšetkým sú to však nekonečné úseky nádhernou krajinou, kde sa cítite ako v románoch Kerouaca a máte čas premýšľať, prečo práve v tomto dosť tvrdom regióne naša civilizácia robí obrovské pokroky.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 2 480 €

USA

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Najpopulárnejší zájazd na západ USA
 • Starostlivo namiešaný mix miest a prírody
 • Príjemné hotely a cesty divokého západu
 • Morské vlny, hory, farebné skaly, kaňony, kasína
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17. storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých známych filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý pohľad na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive a nahliadneme do obchodíkov, či v ňom uvidíme niektorú z hviezd. Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov, alebo začiatkov, slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to steak, sushi alebo cheesecake?

Dnes nás čaká presunový deň. Z Los Angeles sa po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

Dnešok sa bude odvíjať od počasia. Podľa aktuálneho stavu sa vydáme k mostu Golden Gate alebo do mesta. Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden Gate Bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. Štvrť Castro je známa svojou gay komunitou, barmi a zábavnými podnikmi. Mesto bolo v 60-tych rokoch centrom hnutia hippies a pozostatky tu je stále možné vidieť. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740 m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu, To je LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre očí, megahotely, kasína, prisťahovalci...no proste Sin City!

Dnes máme čas si trošku prispať, ale je škoda márniť čas na hotelovej izbe. Vegas je plné lákadiel. Kasína sú v prevádzke 24 hodín denne a každé ponúka iné atrakcie. V New Yorku je výborná horská dráha, v Cirkus Cirkus pravidelné cirkusové show, môžete sa pozrieť na Strip z Eifelovej veže alebo ísť na nákupy do jedného z obľúbených nákupných centier. Väčšina kasín ponúka na obed švédske stoly alebo si dáte niečo v bezpočetných fast foodoch. Keď sa opäť zotmie, mesto ožíva iným spôsobom. Pôjdete sa pozrieť do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurencia Stripu a nájdete tu 600m dlhý Zipline, tri pódiá s živými vystúpeniami každý večer a jedinečnú svetelnú show ktorá žiari nad prestrešenou ulicou každú hodinu. Vegas je známe aj svojimi jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osem stálych scén, David Coperfield a Rod Stewart tu vystupujú už niekoľko rokov. To isté Celine Dion a Britney Speras. Každý večer sú tu desiatky ďalších možností, ako sa zabaviť. Las Vegas je iba jedno.

Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po západnej rímse a fantastickom sklenom moste Skywalk a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty. Budeme prechádzať aj mostom ponad slávnu Hooverovu priehradu, ktorá bola vo svojej dobe najväčšou priehradou na svete.

Z hlavného mesta zábavy odchádzame do prírody. Prvý národný park v Utahu je Zion. Uzavreté údolie lemované skalami s množstvami turistických chodníkov. Po niektorých z nich sa podľa možností prejdeme a vychutnáme si nádherné scenérie, ktoré ponúkajú. Cestou zo Zionu budeme prechádzať geologicky unikátnou krajinou až sa dostaneme k ďalšiemu údoliu, Bryce canyon. Tu sa príroda vyzabávala a pripravila bludisko z pieskovca. Toto miesto už dávno pred prvými bielymi osadníkmi obýval indiánsky kmeň Navajo. Okrem úžasného výhľadu na skalné veže budeme mať možno šťastie na divé zvery. Často tu vídame jedinú severoamerickú antilopu vidloroha, jelence a s veľkým šťastím aj medveďa. Deň zakončíme dobrou večerou a noc strávime v mestečku Page, ktoré je centrom turizmu.

Ráno návšteva Horseshoe bend, ktoré je chronicky známe z fotografií. Neďaleko Page sa nachádza aj fotogenický Antelope canyon. Voda tu vytvorila neuveriteľné scenérie do červeného pieskovca. Antelope canyon je najfotografovanejší kaňon na svete a právom ( fakultatívna návšteva). Správcami tohto prírodného úkazu sú miestni obyvatelia kmeňa Navajo. Z Page sa po pohodlnej ceste za 2,5 hodiny dostaneme do národného monumentu – Monument Valley taktiež v správe Navajov. Skalné útvary sú známe z reklám a westernov. Prevezieme sa pomedzi tie najznámejšie a spravíme si svoje reklamné fotky.

Ráno odchod z oblasti Monument valley a obzrieme sa posledný krát cez rameno na mieste, kde sa zastavil aj Forest Gump pri svojom dlhom behu. Po 1,5 hodinovej jazde sa ocitneme na jedinečnom mieste, ktoré nazývajú Four Corners. Tu sa stretávajú štyri štáty Spojených štátov amerických – Utah, Colorado, Arizona a Nové Mexiko. Po krátkej zastávke na tomto pomedzí sa vyberieme do asi najnavštevovanejšej prírodnej atrakcie USA – Kaňon de Chelly. Stále sa nachádzame na území národa Navajo, ale zanechali tu stopy aj Anasaziovia, ktorých preslávili pamiatky v Mesa Verde. V kaňone de Chelly sa taktiež nachádzajú skalné mestá tohto strateného kmeňa.

Z Flagstaff je to iba 44 míľ (70km) k jedinečnému útvaru. Nachádza sa tu kráter po meteorite, ktorý tu dopadol približne 50.000 rokov dozadu. 1,5 km priemer a 3,5 km obvod. To sú základné údaje, ktoré Vám napovedia, ako tento kráter vyzerá. NASA tu robí testy lunárnych a marsových vozidiel a bolo tu natočených množstvo dokumentov a filmov. Cez územie Apačov sa dostaneme do najväčšieho a hlavného mesta Arizony, Phoenix. Je jediným hlavným mestom samotného štátu spomedzi 50 štátov USA s počtom obyvateľov nad 1 milión. Mesto sa neustále rozrastá a je centrom hi-tech spoločností. Prelína sa tu história osídľovania západu a moderná architektúra.

Sonorská púšť je jednou z najznámejších v severnej Amerike. Krajina zarastená kaktusmi sa tu strieda s nízkou pahorkatinou, ktorá je absolútne nehostinná. Cez pieskové duny pri mestečku Yuma sa dostaneme až do svetoznámeho San Diega. SAN DIEGO: ďalšie veľké mesto na kalifornskom západnom pobreží, ktorému Mexiko dýcha na krk a cítiť to na atmosfére mesta. San Diego je zároveň rodným mestom štátu Kalifornia a druhým najväčším v Kalifornii. Historické časti mesta z obdobia vlády španielov. Balboa park, nádherné pláže a hlbokomorský prístav amerického námorníctva, ktorý je zároveň domovom najväčšej námornej flotily na svete. Mesto s najpríjemnejším podnebím v Amerike bude našou poslednou zastávkou. Podvečerná prehliadka historického centra mesta – Puebla.

Transfer do L. A. a odlet na starý kontinent. Bye bye California.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 2 x ubytovanie v 4* hoteloch v izbe pre dve osoby
 • 11 x v 3* hoteloch v izbe pre dve osoby
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v rámci USA
 • BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.)

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Takisto izby sú vždy pre 2 osoby a americké hotely negarantujú či bude iba jedna veľká posteľ alebo dve oddelené postele.

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 2 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Fresno: Park inn a podobný 1 noc

Las Vegas: Excalibur/Luxor a podobný 2 noci

Page: Travelodge Page a podobný 2 noci

Flagstaff: Ramada Flagstaff a podobný 1 noc

Palm Springs: Palm desert resort a podobný 1 noc

San Diego: Four points by Sheraton a podobný 2 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Ak si želáte luxusné ubytovanie, využite služby BUBO Prémium.

Poznámka:

V jarných mesiacoch marec - apríl je možné, že v Yosemitoch a pri Grand Canyone ešte uvidíte sneh. Od mája vás čaká teplé letné počasie. Ideálny čas na cestovanie do tejto destinácie  je od marca do novembra. 

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Luxury
6%
Exclusive

Lower Antelope canyon

Antelope canyon
80%
Luxury
18%

Termíny a ceny

Termín
Cena
16.08.2018
30.08.2018
3 040 €
Základná cena 3040 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 520 €
Objednať zájazd
30.08.2018
13.09.2018
3 040 €
Základná cena 3040 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 520 €
Objednať zájazd
05.10.2018
19.10.2018
2 880 €
Základná cena 2880 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 360 €
Objednať zájazd
19.10.2018
02.11.2018
2 680 €
Základná cena 2680 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 160 €
Objednať zájazd
15.03.2019
29.03.2019
2 480 €
Základná cena 2480 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 960 €
29.03.2019
12.04.2019
2 480 €
Základná cena 2480 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 960 €
12.04.2019
26.04.2019
2 880 €
Základná cena 2880 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 360 €
26.04.2019
10.05.2019
2 630 € 2 880 €
Základná cena 2880 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Americká zľava -250 €
Spolu 3 110 €
10.05.2019
24.05.2019
3 230 €
Základná cena 3230 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 710 €
29.06.2019
13.07.2019
2 880 €
Základná cena 2880 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 360 €
12.07.2019
26.07.2019
2 880 €
Základná cena 2880 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 360 €
26.07.2019
09.08.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 460 €
09.08.2019
23.08.2019
2 980 €
Základná cena 2980 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 460 €
23.08.2019
06.09.2019
2 780 €
Základná cena 2780 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 260 €
04.10.2019
18.10.2019
2 680 €
Základná cena 2680 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 160 €
18.10.2019
01.11.2019
2 480 €
Základná cena 2480 €
Letiskové poplatky 460 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 960 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +5 ter.
13 dní
3 160 €

J Juraj Kochánek

 
Zdravíme, na takomto poznávacom zájazde sme boli prvý krát, išli sme ako rodina a v skupine nás bolo 11.
Povedal by som, že strašne veľa závisí od sprievodcu a v tomto prípade to u nás bola Monika Šeniglova, ktorá to zvládla tak skvelo, že ani neviem či to viem úplne presne vyjadriť ale je to kočka, ktorá je stále vysmiata a pozitívne naladená, toľko hodín a kilometrov odjazdiť nezvládne hocikto. Takže ako sprievodcu jednoznačne odporúčam pretože zvládne všetko a ničoho sa nebojí! :D
Samotný výlet hodnotím veľmi pozitívne, za tak krátku dobu vidieť toľko momentov, že človek to ešte dva týždne doma vstrebáva.
A to všetko zakončené na Dominikánskej republike čo bol pre nás raj a odpočinok z toľkého behania.
Ešte raz ĎAKUJEME!!!

L Ladislav Prielozny

 
Týmto by sme sa chceli poďakovať za fantastický zážitok pri poznávaní nádherných prírodných krás národných parkov na západe USA ako aj veľkomiest L.A, San Francisca, Las Vegas a San Diega. Veľký obdiv patrí aj našim sprievodcom Peťovi H a Robovi T, ktorí nás zásobovali veľkým množstvom informácii a hlavne odšoférovali tých 6.000 km bez problémov. Už teraz sa tešíme na našu ďalšiu novú destináciu s BUBOm.

P Prof Ing Pavel Fellner DrSc

 
Ako chlapec som pred viac ako šesťdesiatimi rokmi čítal knihu E. T. Setona (to je ten, kto spolu zakladal skautskú organizáciu) „Stopami čierneho vlka“. Vtedy nebol internet ani televízia, a tak som sníval. A teraz (zájazd USA západ) som ten úžasný kraj divočiny (dnes národných parkov) USA navštívil. Fascinujúci Grand Canyon, dych berúci Bryce canyon pri západe slnka, zázrak prírody Antelope canyon, alebo aj legendárne národné parky (Yosemity, Zeon, Joshua Tree).
Vysilených no plných zážitkov nás vždy vynikajúce sprievodkyne zaviedli do zaujímavých reštaurácií. V blízkosti Bryce kaňonu je reštaurácia, ktorou prejdú stovky turistov, napriek tomu podávajú okrem polievok a šalátov aj skvelé steaky. Najlepší steak sme si však dali v San Diegu v romantickom starom meste v blízkosti prístavu (a lietadlovej lode Midway). Na steak mignon budeme iste všetci spomínať rovnako ako na národné parky, indiánov v Monument valley, show kosatiek v akvaparku v San Diegu, či na hoteli v Las Vegas. Ale aj tu platí stará múdrosť: Homo locum ornat, non locus hominem (tým, čo nemali latinčinu pomôže Google). Dôležitá je najmä dobrá partia a tá je chvalabohu na BUBO zájazdoch vždy. Všetkých srdečne pozdravujem.

 

 
Dobry den,
v auguste som sa zucastnila na zajazde USA zapad a LV. S BUBOM sme cestovali prvy ale nie posledny krat :D Vratili sme sa s krasnymi zazitkami.Pri prezerani fotografii sa vybavuju fantasticke spomienky na velkomesta a narodne parky,slova Jirku a Roba,ktori boli neunavni v snahe ukazat a povedat nam co najviac.Ich vedomosti a organizacne schopnosti su uzasne.Organizacia celeho zajazdu zo strany BUBA bola bezchybna od prveho do posledneho momentu/cestovne pokyny,ubytovanie,program/.
Zazitky nas budu sprevadzat este dlhu dobu a zaroven budeme listovat Vas katalog a snivat o dalsom dobrodruzstve:D Prajeme Vam vela spokojnych zakaznikov,peknych zajazdov.

S pozdravom
Beata a Kristina Juhosova

 

 
Dobry den,
v auguste som sa zucastnila na zajazde USA zapad a LV. S BUBOM sme cestovali prvy ale nie posledny krat :D Vratili sme sa s krasnymi zazitkami.Pri prezerani fotografii sa vybavuju fantasticke spomienky na velkomesta a narodne parky,slova Jirku a Roba,ktori boli neunavni v snahe ukazat a povedat nam co najviac.Ich vedomosti a organizacne schopnosti su uzasne.Organizacia celeho zajazdu zo strany BUBA bola bezchybna od prveho do posledneho momentu/cestovne pokyny,ubytovanie,program/.
Zazitky nas budu sprevadzat este dlhu dobu a zaroven budeme listovat Vas katalog a snivat o dalsom dobrodruzstve:D Prajeme Vam vela spokojnych zakaznikov,peknych zajazdov.

S pozdravom
Beata a Kristina Juhosova

 

 
Toto poďakovanie sme sa chystali napísať snáď už tisíckrát od nášho návratu z dovolenky. A ono sa to podarilo zrovna dnes, na Nový rok, keď sme pozerali s rodinou fotografie a spomínali. Takže prajeme všetkým bubákom, a hlavne hlavnému aktérovi našej dovolenky, Jirkovi Jobánkovi, v tomto roku hodne zdravia, šťastia, spokojnosti, len super dovolenkárov a tiež kilometrov bez nehody.

A čo sa dovolenky týka, radi by sme sa Jirkovi dodatočne veľmi pekne poďakovali. Dovolenku USA západ komfort sme absolvovali v období 5. až 20. októbra 2013, čo sa na začiatku nezdalo ako najlepší termín vzhľadom na to, že sa pán Obama s americkým kongresom preli o rozpočet a niektoré národné parky boli bohužiaľ zatvorené. To ovšem v konečnom dôsledku až tak nevadilo, lebo Jirka sa snažil program, resp. itinerár dovolenky poskladať tak, aby sme videli pokiaľ možno maximum. Výhodou bolo, že sme boli síce malá skupina, ale mať na krku 4 "dôchodcov", to je ako tucet malých detí. Starať sa o stravu, pitný režim, objednať, všetko nám prekladať a vysvetlovať, sledovať, aby sme sa nestratili, no, mal toho skutočne dosť. Hoci sme každý deň najazdili veľa kilometrov, on bol každé ráno vždy perfektne pripravený s programom, ktorý bol tak zaujímavý, že sme až boli prekvapení, že sa to v rámci 24 hodín dalo stihnúť. Jirka je skutočne skvelý, zaslúži si obrovskú pochvalu a poďakovanie. Snažil sa nám vyjsť v ústrety, ako to len išlo. Môžeme ho ostatným len a len doporučiť !!!
Takže ešte raz ďakujeme veľmi pekne a budeme sa tešiť na stretnutie na nejakom ďalšom vydarenom výlete.

Pavol a Lýdia Brezáni

 

 
Toto poďakovanie sme sa chystali napísať snáď už tisíckrát od nášho návratu z dovolenky. A ono sa to podarilo zrovna dnes, na Nový rok, keď sme pozerali s rodinou fotografie a spomínali. Takže prajeme všetkým bubákom, a hlavne hlavnému aktérovi našej dovolenky, Jirkovi Jobánkovi, v tomto roku hodne zdravia, šťastia, spokojnosti, len super dovolenkárov a tiež kilometrov bez nehody.

A čo sa dovolenky týka, radi by sme sa Jirkovi dodatočne veľmi pekne poďakovali. Dovolenku USA západ komfort sme absolvovali v období 5. až 20. októbra 2013, čo sa na začiatku nezdalo ako najlepší termín vzhľadom na to, že sa pán Obama s americkým kongresom preli o rozpočet a niektoré národné parky boli bohužiaľ zatvorené. To ovšem v konečnom dôsledku až tak nevadilo, lebo Jirka sa snažil program, resp. itinerár dovolenky poskladať tak, aby sme videli pokiaľ možno maximum. Výhodou bolo, že sme boli síce malá skupina, ale mať na krku 4 "dôchodcov", to je ako tucet malých detí. Starať sa o stravu, pitný režim, objednať, všetko nám prekladať a vysvetlovať, sledovať, aby sme sa nestratili, no, mal toho skutočne dosť. Hoci sme každý deň najazdili veľa kilometrov, on bol každé ráno vždy perfektne pripravený s programom, ktorý bol tak zaujímavý, že sme až boli prekvapení, že sa to v rámci 24 hodín dalo stihnúť. Jirka je skutočne skvelý, zaslúži si obrovskú pochvalu a poďakovanie. Snažil sa nám vyjsť v ústrety, ako to len išlo. Môžeme ho ostatným len a len doporučiť !!!
Takže ešte raz ďakujeme veľmi pekne a budeme sa tešiť na stretnutie na nejakom ďalšom vydarenom výlete.

Pavol a Lýdia Brezáni

 

 
Dobrý deň,

dňa 20.10.2013 sme sa vrátili z našej dovolenky USA - západ, ktorú nám objednala naša dcéra Ing.arch.Andrea Stollárová.Chceme sa týmto poďakovať za celú organizáciu zájazdu, ktorá od pokynov až po celý priebeh a organizáciu prebehla na vysokej úrovni.Boli sme spokojní počas celého zájazdu i napriek obavám, ktoré priniesla vzniknutá situácia v USA - avizované zatvorené národné parky a pod. Napokon všetko dobre dopadlo, videli sme všetko čo bolo naplánované, okrem národného parku Yosemity. Avšak vďaka nášmu sprievodcovi, ktorému sa chceme touto cestou poďakovať - Jirkovi Jobánkovi sme videli iné pozoruhodnosti ako je údolie Silikon Valey - dom Steva Jobsa, vrátane garáže kde začínal svoju kariéru a pod. Ubytovanie musíme konštatovať bolo taktiež na dobrej úrovni. Vrátime sa ešte k našemu sprievodcovi Jirkovi, ktorý bol nesmierne pozorný a obetavý, mali sme prenajatý van Dodge, nakoľko sme cestovali iba štyria - dva manželské páry a Jirka riadil toto auto bez problémov s vynikajúcimi orientačnými schopnosťami.Po ceste /prešli sme cca 4500 km/ nás vždy upozorňoval na okolité pozoruhodnosti s podrobným vysvetlovaním.Jeho práca končila až našim začekovaním na letisku v L.A.

Pôvodne sme si chceli vybrať iný zájazd - Južnú Ameriku, ale tento zájazd splnil naše očakávania a ak sa v budúcnosti rozhodneme, tak to bude BUBO Travel Agency.

Ďakujeme pekne a zostávame s pozdravom

Mária a Andrej Gálikovci z Trenčína

 

 
Dobrý deň,

dňa 20.10.2013 sme sa vrátili z našej dovolenky USA - západ, ktorú nám objednala naša dcéra Ing.arch.Andrea Stollárová.Chceme sa týmto poďakovať za celú organizáciu zájazdu, ktorá od pokynov až po celý priebeh a organizáciu prebehla na vysokej úrovni.Boli sme spokojní počas celého zájazdu i napriek obavám, ktoré priniesla vzniknutá situácia v USA - avizované zatvorené národné parky a pod. Napokon všetko dobre dopadlo, videli sme všetko čo bolo naplánované, okrem národného parku Yosemity. Avšak vďaka nášmu sprievodcovi, ktorému sa chceme touto cestou poďakovať - Jirkovi Jobánkovi sme videli iné pozoruhodnosti ako je údolie Silikon Valey - dom Steva Jobsa, vrátane garáže kde začínal svoju kariéru a pod. Ubytovanie musíme konštatovať bolo taktiež na dobrej úrovni. Vrátime sa ešte k našemu sprievodcovi Jirkovi, ktorý bol nesmierne pozorný a obetavý, mali sme prenajatý van Dodge, nakoľko sme cestovali iba štyria - dva manželské páry a Jirka riadil toto auto bez problémov s vynikajúcimi orientačnými schopnosťami.Po ceste /prešli sme cca 4500 km/ nás vždy upozorňoval na okolité pozoruhodnosti s podrobným vysvetlovaním.Jeho práca končila až našim začekovaním na letisku v L.A.

Pôvodne sme si chceli vybrať iný zájazd - Južnú Ameriku, ale tento zájazd splnil naše očakávania a ak sa v budúcnosti rozhodneme, tak to bude BUBO Travel Agency.

Ďakujeme pekne a zostávame s pozdravom

Mária a Andrej Gálikovci z Trenčína

 

 
Dobrý deň,

krátko po návrate z našej skvelej dovolenky by sme chceli vyjadriť celej
cestovnej agentúre Bubo ako aj nášmu sprievodcovi, Kamilovi Cermanovi
veľké uznanie a vďaku.
Z hľadiska cestovej agentúry, už pri našej prvej dovolenke s Vami do
metropol Škandinávie, ako aj teraz, nemáme absolútne žiadne výhrady.
Práve naopak, boli sme veľmi spokojní, boli sme vždy a načas informovaní,
čo sa týka vybavovania /naprílad ESTA../, všetko, čo ste mohli, ste za nás
vybavili.
Cesta na západ USA bola pre nás dovolenkou plnou zážitkov. O to, že
sme nemali žiadne stresy sa postaral fantasticky Kamil. Bol nesmierne
dobrý a zodpovedný šofér, bol v každej chvíli pripravený, ochotný pomôcť.
V reštauráciách každému jednému objednával jedlo, poradil podľa chuti, kde
sa môžme ísť najesť. Vybavoval lístky na podujatia, ktoré sme chceli
absolvovať. Celou cestou nám vysvetľoval zvyky Američanov, približoval
krajinu ako takú. Reagoval aj na individuálne požiadavky klientov aj na
úkor svojho času /ktorý prakticky ani nemal, pretože sa nám naozaj plne
venoval /, bez toho, aby ostatní klienti boli týmito aktivitami obmedzení.
S ubytovaním sme boli tiež veľmi spokojní počas celej cesty.

Takže ešte raz všetkým ďakujeme a ak budeme mať možnosť, určite by
sme na dovolenku s Vami radi išli!

Zúbeková