Veľkonočný ostrov, Chile, Argentína, Brazília

Argentína, Brazília, Chile, Paraguaj, Veľkonočný ostrov

Z najodľahlejšieho ostrova planéty na pláže božského Rio de Janeiro. Prechod cez Andy do elegantného Buenos Aires a ďalej až k vodopádom Iguazú. Mystické Rapa Nui, moai a potom Copacabana a caipirinha. Chilské vína, argentínske steaky, brazílska churrascaria. Doprajte si čosi výnimočné.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 970 €

Argentína, Brazília, Chile, Paraguaj, Veľkonočný ostrov

20 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • 3 drahé prelety (na Veľkonočný ostrov a do Ria) v cene
 • Voľnejší deň v Santiagu a v Buenos Aires pre Váš oddych
 • Prehliadka vodopádov, Cukrová homoľa aj Corcovado v cene
 • Na tejto dovolenke neschudnete
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a dlhý let do Santiaga de Chile.

Prílet do Santiaga. Transfer z letiska do hotela s miestnym sprievodcom a krátky oddych. Prehliadka hlavného mesta Chile organizovaná autobusom s inými turistami. Historické centrum mesta, katedrála, hlavná budova pošty, sídlo vlády La Moneda, ktoré preslávil Pinochet. Potom východné Santiago s modernými mrakodrapmi a bohatými štvrťami mesta. Návrat do hotela. Oddych.

Transfer na letisko a odlet na Veľkonočný ostrov. Ubytovanie. Voľný program.

Vyrážame z Hanga Roa na východné pobrežie, ktoré si dôkladne pozrieme. Chrámy Akahanga a Tongariki – najväčšia plošina ostrova s pätnástimi sochami. Po zemetrasení v roku 1960 ju zničila prílivová vlna, no v roku 1992 bola kompletne zrekonštruovaná. Výlet pokračuje po juhovýchodnom pobreží ostrova so zástavkou pri sopke Rano Raraku, kde sa nachádza 394 moai v rôznych stupňoch dokončenia. Pokračujeme na sever okolo zátoky La Perousse k Ahu Te Pito Kura, k najväčšiemu moai vztýčenému na ostrove. Vysoký je 9,8 metra a váži približne 82 ton. Ďalšou zástavkou je pláž Anakena, kde podľa legendy po prvýkrát pristál na ostrove Hotu Matua. Obed formou pikniku. Miestny Ahu Nau Nau bol čiastočne zrekonštruovaný v roku 1978. Nachádza sa tu aj Ahu Ature Huki, prvý moai opätovne vztýčený na ostrove. Podarilo sa to miestnym obyvateľom v spolupráci s nórskou expedíciou Thora Heyerdahla v roku 1956. Pokračujeme do Vaitey a späť do hotela.

Začíname návštevou Ahu Vinapu s neuveriteľnými skalnými stenami, ktoré pripomínajú Machu Picchu. Ich vzhľad podľa niektorých odborníkov podporuje teóriu, že prví obyvatelia ostrova prišli z Južnej Ameriky. Pokračujeme nahor k sopke Rano Kau do dedinky Orongo, centra kultu Vtáčieho muža. Domy z mäkkého kameňa boli ohľaduplne zreštaurované, bralá so stovkami petroglyfov zostali nedotknuté. Nezabudnuteľné výhľady si dôkladne vychutnáme. Popoludní pokračujeme návštevou Ana te Pahu, krásnej lávovej jaskyne, ktorá slúžila ako úkryt ostrovanov. Nazrieme aj do vnútrozemia k Ahu Akivi so siedmimi moai z pätnásteho storočia. Poslednou zástavkou bude sekundárny kráter Puna Pau.

Raňajky, rozlúčka s nezabudnuteľným ostrovom a odlet do Chile. Stretnutie so sprievodcom a pokračovanie v ceste Južnou Amerikou.

Nezabudnuteľný prechod cez Andy do Argentíny. Uvidíme aj Aconcaguu? Príchod do Mendozy.

MENDOZA – sídlo a perla argentínskeho vinohradníctva. Na obzore Andy a najvyššie položené komerčné vinohrady na svete. Už spoznáte rozdiel medzi chilským a argentínskym? Fakultatívne návšteva vínnych pivníc. Ktoré Vám chutí viac? Odchod do Buenos Aires.

Príchod do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Čas na výdych v elegantnom meste. Navštívite tango show?

Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenida 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta.

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe.

Výlet do snobských štvrtí Buenos Aires a do delty obrovskej rieky Paraná. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever. Náročnejším odporúčame prelet (letí sa 13. deň ráno).

Príchod k vodopádom Iguazú. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom. Popoludní priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov a let vrtuľníkom (fakultatívne).

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Výlet do Paraguaja v cene. Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánsky jazyk guaraní. Transfer na letisko a odlet do Ria. Ubytovanie v 3* hoteli. Za príplatok 4* hotel s bazénom,

RIO DE JANEIRO. Mesto bohov, ktoré Vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta. Či dáte prednosť bohatšej Ipaneme?

Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Oddych na pláži, caipirinha, samba a neuveriteľná energia na každom kroku. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane. Rozlúčka s nezabudnuteľnou cestou.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy
 • raňajky
 • slovenského BUBO–sprievodcu (od 6. dňa)
 • prepravu počas celého zájazdu klimatizovanými autobusmi a mikrobusmi
 • prehliadku Santiago de Chile, Buenos Aires aj Rio de Janeiro
 • nezabudnuteľný prechod cez Andy
 • prehliadku vodopádov Iguazú z argentínskej strany
 • výlet do Paraguaja
 • vláčik na Corcovado
 • lanovku na Cukrovú homoľu
 • poistenie proti insolventnosti

Program v Santiagu a na Veľkonočnom ostrove je s lokálnym sprievodcom /anglicky hovoriaci/. BUBO sprievodca cestuje v prípade skupiny 8 a viac klientov.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

vreckové, fakultatívne aktivity, inú stravu, letiskové poplatky

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 5 voľných strán.

Termíny a ceny

Termín
Cena
15.11.2018
04.12.2018
4 970 €
Základná cena 4970 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 5 530 €
Objednať zájazd
15.12.2018
03.01.2019
5 420 €
Základná cena 5420 €
Letiskové poplatky 560 €
Spolu 5 980 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Sri Lanka
11 dní
2 210 €

 

 
Chceme poďakovať za veľmi dobrú organizáciu nášho zájazdu! Precestovali sme zhruba 50 000 km, leteli 10x v priebehu 18 dní. Napriek tomu to bol zájazd plný krásnych zážitkov, pohody a relaxu. Chceme sa poďakovať najmä naším sprievodcom. V úvode cesty Peťovi Hliničanovi, ktorý vyriešil za nás mnohé komplikácie a umožnil nám prežiť fantastickú dovolenku bez nepríjemných zážitkov. Myslíme, že aj preto, že nás upozornil na všetky nebezpečenstvá, ktoré by nám mohli hroziť. "Čerešničkou" na torte bola v Brazílii Katka Líšková. ktorá by nám bola zniesla aj "modré z neba" . Komunikovala s nami na vysokej profesionálnej, ale aj ľudskej rovine.

Beata

 

 
Sent: Wed, 29 Feb 2012

Milý Marek,

Ešte raz Ti chceme zo srdca poďakovať za všetko čo si pre nás robil. Naozaj si nám, a určite aj celej skupine, celý pobyt veľmi spríjemňoval. Úprimne, s takým obetavým, fundovaným sprievodcom sme sa na našich cestách po svete ešte nikdy nestretli. Dúfame, že ešte dlho budeš robiť, ľudom pri spoznávaní krásnych kútov sveta, radosť.

Všetko dobré Ti želajú

Mária a Jozef Mikušoví

 

 
From: Michal Chmeliar
Sent: Wednesday, March 23, 2011 10:54 AM
To: Jozef Zeliznak
Subject: po VJA

Ahoj Michal
Máš pravdu, s odstupom času má človek trošku iný pohlad na absolvovanú cestu, ale ja možem povedať za seba že moj názor je ešte pozitívnejší ako hned po ceste. Naozaj vysoko hodnotím zvolený program a ešte viac obdivujem prácu sprievodcov, obaja ste to zvládli na naozaj profi úrovni. Nemám čo dodať som spokojný a ešte raz dakujem. Verím že sa na nejakom tripe ešte stretneme. Osobne ti dakujem za Nohavicu, super vystúpenie.
S pozdravom Milan Bališ vela šťastia


 • 1 / 1